Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa zillion vs shimano scorpion DC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 listopad 2013 - 19:37

Mimo , że na forum o zillionie jest bardzo dużo napisane to nie znalazłem informacji jaki zakres przynęt obsługuje komfortowo ... głównie sandacz czyli przynęty silikonowe na ołowianych główkach oraz boleń na woblery.

 

 

Porównując tytułowe kołowrotki , który wypada lepiej to w/w zastosowań ?



#2 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 listopad 2013 - 20:11

A młynkiem z DC miotał kiedy? Boleniowe wobki to jakie najlżejsze? 



#3 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 listopad 2013 - 20:26

Multikiem miotał łącznie może 15 minut :D Boleniowe najlżejsze 6g i potem klasyczne 7cm 10-12g i jesienne łowienie na większy kaliber 16-22g.

 

Pytam narazie czysto teoretycznie , szukam sobie prezentu na giwadkę a że chciałem troche zedy castingiem postraszyć to padnie chyba na multik do 1000 zł.

 

Myśle też nad tatulą type R , cholernie podoba mi się jej desing - ciekawe w jakiej cenie będzie 


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 03 listopad 2013 - 20:28


#4 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 03 listopad 2013 - 20:47

Tatula R ma kosztowac 200$. Zillionem nie miotniesz za daleko 6gr boleniowka ale od 10-12gr jak najbardziej sensowny wybor.

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 listopad 2013 - 21:06

System DC i max 1000pln....

Jak mawiał kolega w pracy... Ciekawe doświadczenie ciekawe ... Takie niebanalne...

#6 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 03 listopad 2013 - 21:20

Mifek za 1000 mozna miec dc

http://www.ebay.pl/i...=item43c15c49a6

Dla mnie to zbyt duzy rozrzut jezeli chodzi o przynety.

Bo jezeli multik da rade 8 gram ołowiu to wobler o takiej masie daleko nie poleci. Inny opór aerodynamiczny itp. od 10 gram polecam tatule zwykłą - mam taka i miota jak szatan. Jak sparuje ja z kijem klasy medium ( 3/4 oz ) postaram napisać jak się kombo sprawuje, bo z fenwickiem to wszystkie multiki poszly w odstawke :P



#7 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 listopad 2013 - 21:20

Rafał...nie znam się na tym ustrojstwie dlatego pytam bardziej doświadczonych ;) Czy shimano sobie odpuścić ? 



#8 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 listopad 2013 - 21:23

Mifek za 1000 mozna miec dc

http://www.ebay.pl/i...=item43c15c49a6

Dla mnie to zbyt duzy rozrzut jezeli chodzi o przynety.

Bo jezeli multik da rade 8 gram ołowiu to wobler o takiej masie daleko nie poleci. Inny opór aerodynamiczny itp. od 10 gram polecam tatule zwykłą - mam taka i miota jak szatan. Jak sparuje ja z kijem klasy medium ( 3/4 oz ) postaram napisać jak się kombo sprawuje, bo z fenwickiem to wszystkie multiki poszly w odstawke :P

10 g masy całkowitej ? Bo u mnie przy sandaczu i okazjonalnie szczupaku właśnie coś takiego wychodzi.5g główka + gumka 7 cm to około 12g 



#9 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 03 listopad 2013 - 21:33

Bartek DC odpuść. Zillion Typer R tylko i wyłącznie z rodziny zillionów. Pod sandały idealny, a jeśl rzuty 6 gramowym wobkiem Cię nie zadowolą na fabrycznej szpuli masz zawsze opcję pod postaćią tunningowej szpuli. Co do Tatulli kwestia przemyślenia. Podobny multik do zilliona z kilkoma aspektami za oraz przeciw.



#10 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 listopad 2013 - 21:37

No tak Adi , ale zillion type R to już koszt dość duży :/ 



#11 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 03 listopad 2013 - 21:53

No tak Adi , ale zillion type R to już koszt dość duży :/ 

Spokojnie, jak dobrze poszukasz znajdziesz w dobrym stanie ponizej tej kwoty. Chyba, że młynek ma być nóweczką sklepowa to wtedy odpada Zillion i pozostaje Tattula. Type R w Tatulli będzie miała odchudzą lekko szpulę bodajże od 2 gramy. Premiera ma być w tym miesiącu,a jak to wyjdzie czas pokaze. Jeśli cena będzie taka jak wspomniana wyżej wraz z przesyłką i opłatami celnym zmieścisz się w swojej kwocie.


Użytkownik Andan edytował ten post 03 listopad 2013 - 22:03


#12 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 03 listopad 2013 - 22:16

Stawiałbym jednak na nowego  ;) Z używkami nigdy nic nie wiadomo 



#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 listopad 2013 - 08:27

akurat ziliion to nei tylko czarnuch. Tak się składa, że całkiem niedawno dobry znajomy oferował mi zillion coastal - stan ideolo za cale... 800 pln :P

 

 

 

 

bardzo zgrabna maszynka. zresztą Jerzy probouje od kilka lat zarznac takie cudo w piaskach półwyspu arabckiego i ... jest problem by maszynka się poddała... 

 

Bartek moje zdanie znasz... Nie mając doświadczenia z hamulcami rzutowymi wskazane by było najpierw zapoznać się z magnetykiem, svs i DC (moim zdaniem najmniej trafiony strzal) i pozniej zdecydowac... A biorąc pod uwagę fakt zmienność Twoich decyzji proponowałbym zakup czegoś tańszego - np wiszącej niedawno (a moze ciagle jeszcze) okumy comodo (komodo?) czy jakiegos curadziaka czy innej citici. Maszynka na pewno Ci się przyda i do sandaczowania i do bolkow, a jak twierdzisz, że to jednak (ten casting) nie twoja bajka to i straty będą mniejsze (patrz przylad Twojego pierwszego Hand Made'a który już się doczekał zmiany koncepcji...

 

 

http://www.tackletou...ioncoastal.html

 

piczilcoastal2.jpg



#14 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 04 listopad 2013 - 09:23

Mifek dobrze Ci doradza. Warto przemyśleć temat jeszcze raz przed ostateczną decyzją. Tym bardziej że masz możliwość pomacania różnych sprzętów i różnych konfiguracji.



#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 listopad 2013 - 10:41

zillion to niesamowicie udana konstrukcja, w zasadzie nie ma sie nad czym zastanawiac :)


  • szczupak1 lubi to

#16 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 04 listopad 2013 - 11:13

Potwierdzam, mam , używam i nie sprzedam bo konstrukcja bardzo sprawdzona i trafiona.

Jeżeli cho0dzi o sandacze to ja osobiście łowię w przedziale 10-30 gr.

Mowię tu o główkach. Generalnie zastanów się nad wersją nie amerykańską czyli bez literki A na końcu.

Ma jedno łożysko więcej i wymienne knoby.

I nie koniecznie type R .Do tego możesz ogarnąć tuningowe szpulki, rączkę itp. i będzie latało jeszcze lepsiej.

Ja bym się nie zastanawiał. Only Daiwa Zilion 100 shl

Pozdro,

ZH



#17 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 listopad 2013 - 19:44

Dzięki za rozjaśnienie tematu , a porównując tatule type R i zilliona 100Shla ( Shl) to który wypadnie bardziej korzystnie ? Czy kultura pracy i obsługiwane przynęty będą na podobnym poziomie ? 

 

Różnica w cenie międszy zillionem na nową tatulą to w najlepszym przypadku 280 zł.Warto dorzucić do multika czy może przeznaczyć tą kase na lepszy blank a w późniejszym czasie uzbroić się w coś lepszego.

 

Zapomniałbym dodać , kołowrotek bedzie sprowany z Phenixem M1 7'2 17lb ogólnie po główki 10-30g + 3-4 cale leteksu i okazjonalnie jakieś większe szczupakowe gumy , bezsterowce. 


Użytkownik Manniek66 edytował ten post 04 listopad 2013 - 19:45


#18 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 04 listopad 2013 - 22:05

Osobiście wziął bym tarantulę type R, ponieważ

1 większa, mocniejsza przekładnia

2 kultura pracy  + wykonanie na podobnym poziomie

3 TWS system

4 tarantulą zejdziesz niżej w dolnym c.w.

5 korzystniejsza cena

6 lżejszy

7 mocniejszy hamulec ( zillion skl 8,8 lb; tattula 13,2 lb; zillion type r 15,5 lb)

 

Pozostałe złotówki zostawił bym na dwa łożyska do przekładni ślimakowej wodzika  :) Oryginalnie są dwa plastikowe zamienniki łożysk. Możesz je z łatwością wymienić myślę że nawet sam, nic skomplikowanego.

 

Ad1

 

68596335.jpg

 

Ad2

 

20691517.jpg

 

na obrazku zillion japan dream z prawej


Użytkownik Andan edytował ten post 05 listopad 2013 - 09:07


#19 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 12 listopad 2013 - 23:26

@Adrian a skad ta pewnosc ze tatula rzuca lepiej z dolu? Porownywales obie konstrukcje z ta sama linka i kijem czy poprostu gdybasz? Zillion Type R i nic innego bym nie polecil. Tatula to konstrukcja swierza i jest na tyle krotko na rynku ze ciezko.cokolwiek powiedziec. Wielu jaralo T3 a ja od samego poczatku mowilem ze lipa i wyszlo jak wyszlo. Widzialem tu na forum zilliona type R w fajnych pieniadzach i z gwarancja jeszcze. Swojego piluje 2 lata i chodzi plynniej i lekko jak noweczka.

Zdr

#20 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2141 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 12 listopad 2013 - 23:53

@Adrian a skad ta pewnosc ze tatula rzuca lepiej z dolu? Porownywales obie konstrukcje z ta sama linka i kijem czy poprostu gdybasz? Zillion Type R i nic innego bym nie polecil. Tatula to konstrukcja swierza i jest na tyle krotko na rynku ze ciezko.cokolwiek powiedziec. Wielu jaralo T3 a ja od samego poczatku mowilem ze lipa i wyszlo jak wyszlo. Widzialem tu na forum zilliona type R w fajnych pieniadzach i z gwarancja jeszcze. Swojego piluje 2 lata i chodzi plynniej i lekko jak noweczka.

Zdr

 

Zillion przekracza założony budżet Bartka. Gdybyś doczytał watek to byś wiedział, że Bartek chciałby nówkę ze sklepu, stąd moja odpowiedz o Tatuli Type R. Zerknij jeszcze na post numer 9, tam też coś wspomniałem o Zillionie.

 

Mój czarnuch też fajowo śmigał przez kilka sezonów nie narzekałem jest to mój faworyt wśród całej linii + Pe. ;)

 

Jeśli chodzi o dolny zakres przy dwu sezonowym użytkowaniu tego młynka sam powinieneś znać odpowiedz.

 

Ps

Widziałem , widziałem tego Zillka w dziale sprzedam, ma dodatkowo zmienione knoby na standard Daiwy że tak napisze.


Użytkownik Andan edytował ten post 13 listopad 2013 - 00:06





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych