Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łowisko komercyje... Propozycje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomislawus

Tomislawus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaKiełczów

Napisano 03 listopad 2013 - 20:10

Witam, 10ha stawów pohodowlanych, można przekształcić na komercje, jednak co chcialibyście w takim stawie się znajdowało, jak porobiliscie stanowiska, te 10h jest podzielone na 5 stawów z czego jeden najwiekszy 4ha. Co zrobilibyście jakby to do Was należały? 



#2 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 683 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 03 listopad 2013 - 20:21

Jak to co?

1. Pstrąg

2. Sandacz

3. Sum

4. Szczupak

5. Okoń + Jaź + Kleń

Do tego w każdym białoryb jako pokarm dla w/w :)



#3 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 listopad 2013 - 20:46

Najrozsądniej byłoby zapytać jakiegoś kumatego ichtiologa, który pomógłby dograć proporcje w rybostanie i gatunkach tak by się ryby nawzajem nie wyżerały (za bardzo) i nie chorowały.

Na tym forum większość będzie forsowała ryby drapieżne. Stawy są oddzielone, można się bawić i (próbować) zaspokoić wiele pragnień. 


Użytkownik Dagon edytował ten post 03 listopad 2013 - 23:23


#4 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 03 listopad 2013 - 20:57

Nam, spinningistom, oczywiście że wszelkie drapieżniki :)

Ale musisz zdać sobie sprawę z tego, że jeżeli wprowadzisz C&R, to będziesz miał prawdopodobnie bardzo dużo strat, bo spora część użytkowników wód posiada w technice wypinania np. szczupaka, użycie gumofilca czy innego równie delikatnego narzędzia :(

Niedaleko mnie powstały stawy gdzie oprócz możliwości złowienia białorybu (karp, karaś, lin etc) pływają szczupaki, okonie i tęczaki. Zasady były takie: płacisz dychę za wędkę i łowisz co chcesz. Jeżeli zabierasz rybę, płacisz od wagi. Koniec zasad.

I obowiązywały dopóki, dopóty szczupaki nie zaczęły opalać brzuchów pod powierzchnią w ilości znacznej. Zasady się zmieniły - spinningować możesz, ale wszystko co na spinn złowisz - zabierasz i płacisz od wagi.

Także na tym przykładzie zastanowiłbym się po pierwsze nad grupą docelową, co determinuje zasady i ceny (ma się to przecież utrzymać i jakiś zysk pewnie przynieść przecie).

Przygotować stanowisk wędkarskich jakoś specjalnie nie trzeba, chyba że zdecydujesz się na karpiarzy. Do tego jakies zaplecze typu toi toi i ławeczki celem pogadania i odpoczynku. Można oczywiście rozbudowywać dalej ale to zależy od środków...

Aha, no i ochrona 24h, bo szybko ryby się wynieść mogą :( Cóż, taki kraj...



#5 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1182 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 listopad 2013 - 21:10

Myślę że takie problemy można w dużym stopniu wyeliminować zabraniając łowienia na żywca i stosowania haków z zadziorami.

#6 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 listopad 2013 - 21:35

U mnie niedaleko jest jeziorko komercyjne, gdzie właściciel wprowadził nastepujące zasady-wjazd na łowisko 25zł, zasady obowiązują jak na wodach PZW( wymiar i okres ochronny), natomiast w tej cenie łącznie z łowiska można zabrać maksymalnie 10kg.ryb, łącząc różne gatunki.



#7 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 03 listopad 2013 - 22:18

No Artek,to myślę że za długo ryb w tym łowisku nie będzie, naiwny gospodarz po prostu.



#8 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 listopad 2013 - 22:24

Serducho chciałoby wreszcie łowiska C&R, stricte pod drapieżniki itd. Choć to wymaga odpowiedniej wody itd. Wiadomo, że stawy z karpikami mogą być bardziej rentowne, ale patrząc, jakie oblężenia przeżywa Wersminia(i jak dość tamtejsze ryby mają pod koniec sezonu ;) ), chciałoby się więcej takich wód w naszym kraju. Wód dla karpiarzy mamy już masę. Czas na nas :)


  • Tomislawus lubi to

#9 OFFLINE   Sylwek1981

Sylwek1981

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 776 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 03 listopad 2013 - 23:20

Mnie też się marzy jakieś konkretne łowisko z drapieżnikami w mojej okolicy, gdzie można by pospinningować z nadzieją na niezłe efekty. Niestety wszystko co mam blisko w tej chwili, to tylko karpie i generalnie zakaz spinningowania :(



#10 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 03 listopad 2013 - 23:45

Mnie też się marzy jakieś konkretne łowisko z drapieżnikami w mojej okolicy, gdzie można by pospinningować z nadzieją na niezłe efekty. Niestety wszystko co mam blisko w tej chwili, to tylko karpie i generalnie zakaz spinningowania :(

Na Odrę masz duuuuuużo bliżej, niż np. ja.... ;)



#11 OFFLINE   zorak

zorak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarnowski

Napisano 04 listopad 2013 - 12:40

Jak miałbym stworzyć takie łowiska to bardzo współpracowałbym z ichtiologami, żeby zrobić to mądrze i roztropnie. Jak się myśli to można stworzyć fantastyczne łowiska. Ja osobiście korzystam z takich łowisk komercyjnych i w życiu nie wrócę na wody zarządzane przez PZW. Są łowiska dla karpiarzy gdzie bezwględnie C&R, ale fajnie też jakby powstały wody dla spiningistów.



#12 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 listopad 2013 - 14:03

Pewnie wielu z nas połowiłoby na fajnej wodzie, ale 4 ha to zdecydowanie za mało, żeby stworzyć wodę do spinningowania. 



#13 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 listopad 2013 - 14:18

Pewnie wielu z nas połowiłoby na fajnej wodzie, ale 4 ha to zdecydowanie za mało, żeby stworzyć wodę do spinningowania. 

Pewnie że mało bo to raptem 200x200m, no chyba że limit osobowy np. do 20-25 spiningistów i co kwadrans przesuwają się zgodnie z ruchem wskazówek zegara po 50m  :P .

Miałem kiedyś nadzieję że Gospodarstwo Rybackie Łomża ( a teraz i Olsztyn) na którymś ze swoich jezior stworzy coś na podobieństwo łowiska specjalnego, jezior mają dużo ale nic takiego nie powstało i straciłem nadzieję że powstanie.

Finansowo najlepiej właściciel pewnie wyszedł by na karpiach bo zarobić na rybach drapieżnych byłoby ciężko. Chyba że nad brzegiem takiego łowiska powstałyby jakieś domki o niezłym standardzie, jakiś bar itp. bo wtedy dałoby się zarobić na infrastrukturze a nie na rybach.



#14 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 04 listopad 2013 - 15:05

i 200ha to za mało na ogólnodostępne komercyjne łowisko spinningowe. Trzeba pamiętać, że akwakultura w naturalny sposób określa ilość ryb drapieżnych w areale w zależności od warunków. Można umieścić w 4ha zbiorniku tonę szczupaka a po roku spuścić wodę i wydłubać kilkadziesiąt sztuk oraz zapytać wtf? :D



#15 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2013 - 15:14

...Można umieścić w 4ha zbiorniku tonę szczupaka a po roku spuścić wodę i wydłubać kilkadziesiąt sztuk oraz zapytać wtf?  :D

I dlaczego te kilkadziesiąt takie odpasione? :)  ;)  



#16 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 04 listopad 2013 - 15:39

Dokładnie tak.



#17 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 04 listopad 2013 - 16:57

No Artek,to myślę że za długo ryb w tym łowisku nie będzie, naiwny gospodarz po prostu.

Presji na rybę drapieżną tam nie ma, jedynie jest popyt na białoryb, na haczyk najczęściej trafia karaś.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych