Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Holandia, Norwegia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Jarek Ciesielski

Jarek Ciesielski

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaInowrocław

Napisano 27 grudzień 2005 - 18:20

Witam serdecznie!!!!
Panowie zima za pasem a ja mysle juz o kolejnym sezonie. Wybieram się w przyszłym roku do Holandii ,niedaleko Amsterdamu.Czy ktos z Was mółby udzielić mi kilku wskazówek na temat tamtejszych lowisk,terminow ochronnych,bazie sprzetowj(wyporzyczalni łodzi itp),cenie licencji.To kwestia jedna.Planuję również wyprawe do Norwegii-może ktoś zaproponuje ciekawe miejsca w tym pieknym kraju (informacje zawarte w biurach turystyki wedkarskiej znam).Moze jakieś jeziora czy rzeki (szczupak ,sandacz),o dorszowatych już wszystko wiem.Będę z moimi Paniami także 100% wedkarstwo odpada,wyjazd raczej turystyczno-wypoczynkowo -wędkarski w tej własnie kolejnosci
)Będę bardzo DZWIĘCZNY.Pozdrawiam Jaro

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2005 - 21:44

@Jarek,
dam ci radę. :D W sprawach Holandii najlepiej poszperać w internecie i znaleźć jakiegoś tamtejszego przewodnika wędkarskiego. Bez nich połowy to trudna sztuka. W Holandii jest mnóstwo wody ale trzeba ją dobrze znać aby połowić.
W tym kraju będzie ci bardzo ciężko wypożyczyć jakąkolwiek łódź ponieważ nie ma tam żadnych baz wędkarsko-turystycznych. Każdy w Holandii ma swoją łódź. :D
Z przewodnikiem to inna sprawa bo gwarantują rybne łowiska i wspaniałe łodzie. Niestety przewodników też jest jak na lekarstwo.
W zeszłym tygodniu dowiedziałem się, że pierwszy ośrodek wędkarski, gdzie można połowić szczupaki i sandacze, otworzył Jan Eggers. Poszperaj w internecie, a na pewno coś o tym znajdziesz. :D


#3 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2420 postów

Napisano 27 grudzień 2005 - 22:17

Tylko pamietaj, ze sezon w Holandii zaczyna sie 01.06...

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 grudzień 2005 - 08:17

Cześć Jarku,
Postaram się Tobie pomóc ale muszę wiedzieć jeszcze jedną istotną kwestię - kiedy będziesz w Holandii? Oni tam w różnych okresach łowią w różnych zbiornikach - poldery, rzeki, duże zalewy (jeziora). Przybliż datę to o wszystko zapytam swoich znajomych w Holandii (niestety po nowym roku bo teraz jestem na wakacjach i trudno mi coś obiecać bo mam limitowany dostęp do kompa).

Druga kwestia to rozumiem, że w obszarze zainteresowania jest szczupak, ew. sandacz?

Pozdrawiam
Remek




#5 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 grudzień 2005 - 10:34

Co do Norwegii, to nie wiem w jakie okolice planujesz wyjazd ale jakby nie było Norwegia to nie jest kraj sandacza. Chyba jest tam tak pospolity jak u nas troć jeziorowa.
Ze szczupakiem jest już nieco lepiej i możesz trafić nad wodę gdzie ich będzie bardzo dużo. Jednak takich wód w Norwegii jest mało, a w niektorych rejonach w ogóle nie ma.
Nie wiem w jakim okresie planujesz wyjazd, jeśli na początku lata i możesz przeznaczyć trochę więcej pieniędzy na licencje to pomyśl o łososiach. Jeśli masz mocno ograniczony budżet to zainteresuj się łowiskami sródlądowymi (nie lososiowymi). W wiekszości takich łowisk znajdziesz pstrągi potokowe i lipienie, w części z nich sieje (które podobnie jak lipienie z powodzeniem mozna łowić na spinning), palie, pstrągi żrodlane. Koszt takiej licencji nieraz będzie niższy od licencji na bezprybne jezioro u nas w kraju.
Jeśli moge coś doradzic, to skoro będzie to głównie wyjazd turystyczny to wybierz turystycznie ciekawe miejsca i w poblizu nich poszukaj jakiś łowisk. Ryby znajdziesz tam wszędzie.

pozdrawiam,.

Marek

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 10 styczeń 2006 - 16:54

Dostałem odpowiedź od wachowca z Holandii. Jeśli chcecie nieźle się zabawić w okolicy Amsterdamu warto odwiedzić to łowisko www.schweglerbotenverhuur.nl. Na miejscu do wypożyczenia łódź. Łowisko bogate jeśli chodzi o dużego szczupaka oraz suma!

Pozdrawiam
Remek