Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fenwick HMX 66MHC-F 6'6" 3/4-3oz.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 06 listopad 2013 - 00:59

Szanowni Kamraci,

 

Jako młody stażem - pierwszy wpis na forum - chciałbym zacząć od nowego nabytku.

 

Kupiłem dzisiaj kijek Fenwick HMX 66MHC-F 6'6" 3/4-3oz. - w dobrej cenie, więc grzechem byłoby nie brać. Celem było dobranie pałki do sporych jerków - po ostatnich doświadczeniach ze szczupłymi - okazało się, że to lubią.

 

Co do blanku - jestem w miarę pewny, że jest ok - może nie najwyższych lotów, ale elite - tech smallmouth 3-18 używany przeze mnie pod swimbaitami robi swoje. W związku z tym postanowiłem osierocić inne marki i iść w stronę Fenwick-a. Pytanie i właściwie moją troskę mam inną:

 

1. Czy ten blank nadaje się do modyfikacji - dolnik jest dość długi, chciałbym go skrócić. Polecacie? jeszczenie był nad wodą, ale "suche testy" wykazały dość ograniczoną ilość ruchów, które można wykonać kijem. Czy dobrym pomysłem jest jego skracanie i przesunięcie automatycznie punktu montażu multika w górę?

2. wymiana uchwytu z pazurem - ten trochę mi nie leży, gruby korek, bez zwężenia, pazur dziwny (może za bardzo się przyzwyczaiłem do FUJI)... po prostu nie ma komfortu jak przy dzielonej rękojeści. Pewnie da się to zrobić, polecacie kogoś z magików w Warszawie?

3. co sądzicie jako doświadczeni o tym blanku? Da radę pociągnąć jerka 70 - 100 gr?

4. Chcę go na razie obsadzić milionerem, ale może to zły pomysł do tego obciażenia? Mam dwie sztuki, po prostu jedną chcę jakoś zagospodarować:-) ale może RIOGA?

 

Dzięki za info zwrotne, mile widziana dyskusja w temacie, traktujcie to jako moje rozdziewiczenie w Waszej Rodzinie:-)

 

 



#2 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 listopad 2013 - 04:43

1) Jak skrocisz rekojesc i przesuniesz uchywt kolowrotka to wyjdzie na to samo :rolleyes:
2) Wymiana jest mozliwa ale wtedy stracisz gwarancje,
3) nie powiem bo nie znam
4) bedzie ok z millionerka jak i z ryoga



#3 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 06 listopad 2013 - 11:39

dzięki za info. Gwarancja wiadomo pójdzie się rypać. Spróbuję podziałać z fabrycznym, może się przekonam.



#4 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 06 listopad 2013 - 12:09

jal porzucasz kijem napisz pare slow moze okazac sie fajna jerkowka ale tez sztywna pala bez akcji :D a akurat czegos do 70-80 gram bym poszukal :)

dzieki

#5 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 06 listopad 2013 - 16:21

Wszystkie punkty yes, jerka pociągnie spokojnie - zwłaszcza, że casty, a zwłaszcza jerkmachinen, na ogół mają znacznie większy zapas mocy :) Odnośnie młynków - również bez zastrzeżeń, jednak myśląc o ryodze, może powinieneś rozważyć np Calcuttę Conquest? :)



#6 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 06 listopad 2013 - 23:02

jal porzucasz kijem napisz pare slow moze okazac sie fajna jerkowka ale tez sztywna pala bez akcji :D a akurat czegos do 70-80 gram bym poszukal :)

dzieki

Wiesz, właśnie o pracujący blank mi chodziło - aczkolwiek pała to pała, jak zauważyłeś:-). Porównywałem z akcją np. Team Daiwa Jerk 1,95m 40-80 (pierwszy wybór) i Fenwick wyszedł rewelacyjnie. Więc dobrze rokuje, a w kieszeni zostaje kilka złotówek na dżerki.

 

Spróbuję go zwodować w weekend na Zegrzu. Może coś się trafi.



#7 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 06 listopad 2013 - 23:08

Wszystkie punkty yes, jerka pociągnie spokojnie - zwłaszcza, że casty, a zwłaszcza jerkmachinen, na ogół mają znacznie większy zapas mocy :) Odnośnie młynków - również bez zastrzeżeń, jednak myśląc o ryodze, może powinieneś rozważyć np Calcuttę Conquest? :)

 

EMMS, pod względem multików na razie przerabiam Daiwę, jestem zadowolony więc nie idę w Shimano - jednak muszę przyznać, że kusi. Musze wziąć w łapy i sprawdzić, może będzie okazja kiedyś. Riogę już wymacałem, co prawda WOLĘ niski profil, ale nie jest źle. Solidny kręcioł. I wydaje się mniejszy, mniej masywny od kalkuty? Masz porównianie?



#8 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 06 listopad 2013 - 23:18

EMMS, pod względem multików na razie przerabiam Daiwę, jestem zadowolony więc nie idę w Shimano - jednak muszę przyznać, że kusi. Musze wziąć w łapy i sprawdzić, może będzie okazja kiedyś. Riogę już wymacałem, co prawda WOLĘ niski profil, ale nie jest źle. Solidny kręcioł. I wydaje się mniejszy, mniej masywny od kalkuty? Masz porównianie?

 

A którą RYOGE 2020 czy 1016 :)



#9 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 06 listopad 2013 - 23:39

No tak, dość istotna informacja hahaha! większą 2020, 1016 nie miałem przyjemności macać.



#10 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 07 listopad 2013 - 00:16

No tak, dość istotna informacja hahaha! większą 2020, 1016 nie miałem przyjemności macać.

1016 miałem - dobrze leży w łapie i spokojnie ogarnie 70g :P 



#11 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 07 listopad 2013 - 00:28

ok, dzięki. Ktokolwiek ma porównanie CC i Ryogi 2020 na żywo

?



#12 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 07 listopad 2013 - 00:34

mam CC51 ale do RYOGI 2020 to lepiej porównywać 201 :D hehe 

 

Zapytaj Pana Andrzeja :)

 

http://andrzejstanek.pl/post/40


Użytkownik RafałWrocław edytował ten post 07 listopad 2013 - 11:19


#13 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 13 listopad 2013 - 13:53

Jeśli nie piszę za późno, mogę odnieść CC201 do Ryogi 2020 :) Moim zdaniem oba gabarytowo są zbliżone, wagowo - w zasadzie piórka, bo każda oscyluje w okolicy 250g :) Mi akurat w ręku lepiej leży CC201, ale może to wynikać z tego, że nią łowiłem jako pierwszą; jeśli chodzi o obciążenia, jakie są w stanie znieść, oba zostały przetestowane na największych amerykańskich jerkach i Bulldawgach i dały radę, aczkolwiek dla komfortowego łowienia należałoby górną granicę przynęt przesunąć bliżej 160g niż 250g [Bulldawgi...] :)


  • MarcinZet lubi to

#14 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 14 listopad 2013 - 18:51

Dzięki za info.

 

Wracając do tematu, Fenwick ładnie się sprawuje, co do akcji nie mam mu nic do zarzucenia. Ale jak dla mnie za długi dolnik. Nie wiem, czy jest sens go skracać więc pewnie puszczę zaraz ogłoszonko w dziale sprzedam, może komuś się bardziej przyda. Tym bardziej, że ponoć Fenwick nie planuje produkcji tego modelu na 2014.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych