Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator a ciężar przynęt


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wilims

Wilims

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2013 - 10:49

Jakoś przed sezonem sprawiłem sobie zestaw castingowy z multiplikatorem Shimano Citica 201E. Pytanie, jak mogę sprawdzić ciężar wyrzutu młynka? 

 



#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 08 listopad 2013 - 10:56

praktycznie... 



#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 11:10

przed wyrzuceniem mozna mlynek zwazyc ^_^


  • piatras i Wilims lubią to

#4 OFFLINE   Wilims

Wilims

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2013 - 11:13

Poradzi sobie z 70g?jak to sprawdzić?



#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 11:14

tak, a dlaczego mialby sobie nie poradzic?



#6 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 08 listopad 2013 - 11:57

Ja zawsze sprawdzam tak

Zabieram kij multik plecionke i karton przynet o roznej wadze. Staram sie dosjc nad wode, montuje multik do kija, nawijam plecionke - i tu takie wtracenie co sprytniejsi robia to w domu ale ja jakos sie wstydze tak przy domownikach plecionke wkladac przez przelotki. Do linki dowiazuje agrafke i heja.

Od najlzjeszych i coraz wyzej wyzej. dochodze do momentu gdzie sam czuje ze multik jednak daje oznaki zmeczenia i to jest gorny zakres.

Dol natomiast wiadomo jak w 10 rzutach mam 10 brod i nie dam rady tego zmienic tzn przyneta za lekka :)

Wiele osob robi to na ogrodku w domu, na lace itp itd ja radze wybrac sie nad wode :)

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 listopad 2013 - 12:04

kolowrotki sa zajezdzane oporem jaki stawiaja przynety w wodzie, np. bardzo duze obrotowki, duze SDR'y itp ... ciezar wabikia nie gra w zasadzie 'zadnej' roli (oczywiscie zakladajac, ze lowimy przy uzyciu tzw. zdrowego rozsadku, tzn. nie montujemy pixy do 40 funtowej jerkowki z adekwatna do wedki przyneta na koncu zestawu) a juz najmniejsza podczas wyrzutu, kiedy mechanizmy sa na wolnym biegu

 

moje multiki nie daja mi znakow zmeczenia ... chyba jednak ten stetoskop sobie zostawie :P
 



#8 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 08 listopad 2013 - 20:19

kolowrotki sa zajezdzane oporem jaki stawiaja przynety w wodzie, np. bardzo duze obrotowki, duze SDR'y itp ... ciezar wabikia nie gra w zasadzie 'zadnej' roli (oczywiscie zakladajac, ze lowimy przy uzyciu tzw. zdrowego rozsadku, tzn. nie montujemy pixy do 40 funtowej jerkowki z adekwatna do wedki przyneta na koncu zestawu) a juz najmniejsza podczas wyrzutu, kiedy mechanizmy sa na wolnym biegu

 

moje multiki nie daja mi znakow zmeczenia ... chyba jednak ten stetoskop sobie zostawie :P
 

 

Wieć wszystko sprowadza się do rodzaju wabika ( jak ktoś używa jerkow 100g stawiajacych mały opór w wodzie to wystarczy Curado 51E ?? )  Jest jeszcze jedna sprawa nikt nie rzuca 100g jerka z myślą o okoniu :P Myśle ze na wybór "mocy" multika ma wpływ wiele czynników ( masa wabika , opór jaki stawia , "srednia" wielkość łowionych ryb , czestotliwość wypadów nad wode . moc samego kija i pletki ) 


  • Predatorhunter lubi to

#9 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 08 listopad 2013 - 21:16

Rafal zadziwiasz mnie :blink: Bardzo dobrze prawisz. Jakos nikt sie nie przejmuje ile rzucac moze swoja korba tylko rzuca. Jedyny element ktory moze byc slabym elementem w mniejszych i lzejszych konstrukcjach ktore moze ucierpiec podczas rzutu czy ostrego holu jest os szpuli.

#10 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Napisano 08 listopad 2013 - 22:02

100+g jerki na takim Curadziaczku? Teoretycznie yes, ale chyba to 30m plecionki 40lbs nie wystarczy :D



#11 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 08 listopad 2013 - 22:16

100+g jerki na takim Curadziaczku? Teoretycznie yes, ale chyba to 30m plecionki 40lbs nie wystarczy :D

 

A o czym ja pisze :P ? że na dobor multika wpływa wiele czynników - miedzy innymi moc linki 


Użytkownik RafałWrocław edytował ten post 08 listopad 2013 - 22:17


#12 OFFLINE   rogalson

rogalson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 08 listopad 2013 - 23:00

Ewentualnie spraw sobię curado 101D lub 201D i możesz ich używać do lżejszych zastosowań lub jako wyrzutnia rakiet też się sprawdzą :)


Użytkownik rogalson edytował ten post 08 listopad 2013 - 23:00





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych