Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drobna korekta?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 13 listopad 2013 - 20:13

mod bedzie mial robote, zima milo bedzie, prawie jak na wiosne, forum kolorow nabierze ... same plusy :)

Zielony to przecież kolor nadziei ........na ostrzeżenie albo bana :P wiosny bym w to nie mieszał ;)



#62 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 20:16

@woblery z Bielska

wyobraz sobie, pozwol ze tym razem zwroce sie do ciebie, ze nagle wszystkie twoje wpisy beda zielone ... tak po prostu, bo ktos bedzie chcial ci zrobic na zlosc ... czy to bedzie miarodajne czy moze subiektywne? :) i zanim zapytasz: dlaczego? odpowiem pro aktywnie: otworz oczy i spojrz na forum :)



#63 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 13 listopad 2013 - 20:17

Zielony to przecież kolor nadziei ........na ostrzeżenie albo bana :P wiosny bym w to nie mieszał ;)

 

I pytanie czy to jest OFFTOP czy nie ;> ? 



#64 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 20:18

Nie wiem, ale ja ostatnio nie widziałem wątku gdzie ktoś komuś by ostro dokopał. Fakt, że nie ogarniam wszystkiego. Były natomiast w przeszłości wątki gdzie drzazgi leciały, a i sam moderator wychodził poturbowany. Widzę poprawę jeśli idzie o tzw. wzajemny szacunek. OT natomiast był, będzie i jest nieodłączny. Bywały wpisy gdzie autor wątku sam publicznie przywoływał do porządku i wystarczyło. 


  • Karol Krause lubi to

#65 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 listopad 2013 - 20:44

To może zamiast przycisku LUBIE TO niech będzie przycisk OFFTOP jak ktoś zbierze kilka "offtopków" to można wymienić na punkty u moda ... nie popadajmy w paranoje skoro nie chcesz zeby usówać off to po co go zaznaczać na zielono . 

Skoro mamy opcję "lubię to" to może lepszą opcją byłoby wstawienie też drugiego przycisku -  "Nie lubię tego" - dla równowagi .

Wszak równowaga ważna w naszym środowisku wodnym i po za nim też. ;)  :)

Może użytkownik , który nazbiera takich "nie lajków" sam przyhamuje "twórczość" i w końcu skruszeje w kącie sam ,nielubiany. :rolleyes:  :)

Taka - selekcja naturalna. ;)

No i modów się odciąży robotą z kasowaniem OT.

 

Może ograniczy to też liczbę pyskówek i kłótni bo zamiast tych , wystarczy anonimowo kliknąć na "Nie lubię tego".


Użytkownik makamba edytował ten post 13 listopad 2013 - 20:50


#66 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 20:52

zobacz ostatni watek na tej stronie  :)



#67 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 listopad 2013 - 21:05

wystarczy anonimowo kliknąć na "Nie lubię tego".

Anonimowy hejting uważasz za dobry deal? :D

Chyba za długo mieszkasz po za Polską :D

Do tego wprowadzenie sankcji za minusiki i bęc - mamy nowy szoł - mam talent. Pisanie pod publikę, tematy wyłącznie grzeczne i układne...


  • szpiegu, Dienekes i Karol Krause lubią to

#68 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 13 listopad 2013 - 21:18

Heh...miało być "bezinwazyjnie  kliknąć na "Nie lubię tego".

 

Nie wiem czemu napisałem słowo "anonimowo".

Może podświadomość hejtera zadziałała. :lol:

 

Załączony plik  url.jpg   8,11 KB   3 Ilość pobrań

 

 

Oczywiscie , logiczne jest , ze skoro lajki są widoczne to i nielajki też powinny być widoczne.


Użytkownik makamba edytował ten post 13 listopad 2013 - 21:21


#69 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 13 listopad 2013 - 21:21

Tia, wiedziałem ze avatar jest zbyt piękny by był prawdziwy



#70 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 13 listopad 2013 - 21:40

Skoro mamy opcję "lubię to" to może lepszą opcją byłoby wstawienie też drugiego przycisku -  "Nie lubię tego" - dla równowagi .

Wszak równowaga ważna w naszym środowisku wodnym i po za nim też. ;)  :)

Może użytkownik , który nazbiera takich "nie lajków" sam przyhamuje "twórczość" i w końcu skruszeje w kącie sam ,nielubiany. :rolleyes:  :)

Taka - selekcja naturalna. ;)

No i modów się odciąży robotą z kasowaniem OT.

 

Może ograniczy to też liczbę pyskówek i kłótni bo zamiast tych , wystarczy anonimowo kliknąć na "Nie lubię tego".

 

Dobra myśl :P 



#71 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 13 listopad 2013 - 23:15

Tiaaaa ;) nie dajmy się zwariować koledzy :P narzucenie kagańca bedzie początkiem konca tego forum  :( ktore przekształci się w kółko różańcowe i wzajemnej adoracji w jednej słusznej sprawie ;)  :(  :(  :(  :(  :(


  • czocho lubi to

#72 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2013 - 12:50

Jednym zdaniem , na koniec ..

W moim odczuciu Dagonowi i woblerom z Bielska chyba bardziej idzie , co tak delikatnie wyrażają , o pewnego rodzaju obyczaj , manierę czy sposób funkcjonowania na forum  pewnej mniejszej części użytkowników , w tym i mnie , która jest odbierana zupełnie niesłusznie jako uciążliwe mentorstwo , narzucanie własnego odrębnego zdania albo tematycznego kierunku , które to złe obyczaje nie pozwalają jakoby utrzymać ścisłej dyscypliny w zawężonym z reguły wałkowaniu dowolnego zagadnienia , co w efekcie stwarza niektórym wrażenie wypaczania treści wątków , zmiany sensu , a może nawet więcej niż tylko wrażenie , co w połączeniu z równoległym przekonaniem o istniejącej tu jakoby nielicznej , uprzywilejowanej grupie , panoszącej się bezczelnie na forum , co powoduje w efekcie cykliczne , ale też całkiem niesłusznie tudzież niepotrzebnie  inwokacje o jeszcze dokładniejszą niż zakłada regulamin kontrolę życia forum , co jest pure nonsensem , bo tak funkcjonują naturalne hierarchie ..  :)   



#73 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2013 - 13:15

Przejrzałeś mnie Sławku, gratuluję przenikliwości. :P

Od miesięcy knułem intrygę jak tu Tobie dopiec, pozbawić Cię oręża i ukrócić choćby trochę toczoną przez Ciebie batalię przeciw WŚ, trokom, opadom i innym tematom, które tak kocham.

Niestety poległem, jesteś górą, cóż zrobić, ciesz się zwycięstwem.

Ja tym czasem pójdę budować kolejną gwiazdę śmierci. B)

 

Poważnie jednak, Panowie, wszyscy, którym chciało się wziąć udział w dyskusji, z małymi może wyjątkami, jesteście ostatnimi osobami, które powinny czuć się tutaj wywoływane do tablicy, także Ty Sławku.

 

Dobrze ujął to @Friko. Niewiele więcej można do tego dodać, pomijając fakt, że jeśli faktycznie, to czym straszycie, czyli skutki twardszej moderacji, mają się skończyć zniszczeniem atmosfery tego forum, to ja jestem ostatnią osobą, która chciałaby być za to odpowiedzialną. 

...Warto w tym momencie przypomnieć że założeniem tego portalu, które przyświecało jego utworzeniu była chęć stworzenia miejsca, które będzie polegało na wymianie informacji - w miarę możliwości obiektywnej, merytorycznej i opartej na własnym doświadczeniu.

 

Tymczasem coraz częściej zamiast wymiany informacji, mamy wymianę zsubiektywizowanych "racji" na zasadzie "moja racja jest mojsza niż twojsza" lub co gorsza psucie wątków merytorycznych przez nadaktywnych użytkowników, którzy w co drugim temacie, czego on by nie dotyczył, czują wewnętrzny imperatyw popisywania się swoimi przemyśleniami na tematy ogólne czy też dyżurne, najczęściej sprowadzające się do jakiś dygresji światopoglądowych, narzekania na rzeczywistość etc. Nie podoba mi się również poziom agresji wobec osób o innych poglądach i spadająca kultura dyskusji co widać zwłaszcza w dziale Cafe.

 

Przez takie zachowania forum zaczyna tracić swój merytoryczny charakter i odchodzić od pierwotnych założeń które mu przyświecały....


Użytkownik Dagon edytował ten post 15 listopad 2013 - 15:11

  • Sławek.Sobolewski lubi to

#74 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 listopad 2013 - 13:22

zachowal mi sie jeszcze jeden t-shirt z czasow praktykanckich, na jednej z twoich ukochanych gwiazd

 

COME_TO_THE_DARKSIDE_T-SHIRT-2.jpg

 

jak chcesz, to ci podesle, moze tak slawka przekabacisz? :)


  • Dagon lubi to

#75 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 15 listopad 2013 - 13:23

come_to_the_dark_side____we_have_cookies



#76 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2013 - 13:25

Obawiam się, że ciasteczka i koszulka to w tym przypadku za krótko na Sławka. :)  ;)


Użytkownik Dagon edytował ten post 15 listopad 2013 - 13:29


#77 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 15 listopad 2013 - 14:39

No co tu się czaić :mellow: Mam warunki na apodyktyczną zakałę , kieszonkowego dyktatorka oraz szwarccharakter :)

Ale skoro mi ulubionego wierzchowca postawiają , to chyba znów mnie poniesie :) W szerszym wymiarze cały ten fishing to jest w powszechnym odbiorze , bezstresowa , masowo uprawiana popkultura . Choć tak wcale być nie musi , ani nie powinno , co ludzie ambitniejsi  zmienić próbują , ..To co nazywamy polską szkoła spinningu , to koszmarny alians powstały w ścisłej współpracy populistycznego PZW oraz mediów uchodzących do dziś za kultowe . A wartość edukacyjną tej szkoły to widzimymy najlepiej po jej adeptach i wychowankach , rzeczywistości , obyczajach , dewastacji wód i innych lichych efektach tej prymitywnej dydaktyki i pedagogiki . Stąd moja stale rosnąca niechęć do jej symboli , oraz niewielka , ale jednak tolerancja dla ludzi nia omamionych .. i wygodnie ślepych . Wzdychać za nią i lobbować za jej skandalicznymi praktykami , to jak wzdychać za gierkowskim peerelem , kiedy też byliśmy urojoną potęgą .

Drobna korekta ?


  • Kuba Standera lubi to

#78 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 listopad 2013 - 14:50

 

Ale skoro mi ulubionego wierzchowca postawiają , to chyba znów mnie poniesie :)

Można zakłady przyjmować, za odzew do treści. ;) 



#79 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1683 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 15 listopad 2013 - 14:51

 Wzdychać za nią i lobbować za jej skandalicznymi praktykami , to jak wzdychać za gierkowskim peerelem , kiedy też byliśmy urojoną potęgą .

Drobna korekta ?

...wzdychać i myśleć, wciąż to jedno,
Kiedy cię wreszcie diabli wezmą...

z Puszkina za " Dobrym wojakiem Szwejkiem" :)



#80 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 15 listopad 2013 - 15:40

Są na forum umysły różne, w tym bardziej pofałdowane. Tym coraz częściej nie wystarcza prosta dyskusja o wędkarskim hobby ( co nie oznacza że i tutaj nie zabierają głosu, wszak są wędkarzami ). Dlatego mnożą się OT, w tym polityczne i światopoglądowe. I dobrze, tak powinno być. Stąd też, jak to ładnie ujął Sławek, tworzą się " naturalne hierarchie ". Tłumienie tego trendu spowoduje miałkość i nijakość portalu, na którym zapanuje przeraźliwa nuda. Głosy nawołujące do cenzury, kastracji i banowania, to głosy ubogich duchem, głosy tych którzy się na szczyt hierarchii za nic nie mogą wdrapać ( z czego zdają sobie sprawę ) i dlatego ich uwiera.

Natomiast dziwi mnie zdanie jednego czy dwóch kolegów ( mniejsza o nicki ), którzy potrafią wyartykułować ciekawy, czasami humorystyczny przekaz i poprzeć go lekkim piórem, a mimo to pragną zabiegów chirurgicznych. 

Drzewo z poucinanymi najgrubszymi konarami i wyrównane na kuleczkę, nic nie wnosi do krajobrazu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych