Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Troć z brzegu bałtyku????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 marzec 2008 - 23:11

W kwietniu-maju wybieram sie z ekipą na belony chyba gdzies w okolice Międzyzdrojów i nasówa mi sie pytanie:Czy z brzegu na spinning jest szansa połapac trotki czy nawet łososie(hehe w to raczej niewierze...)
Jakie przynęty wziąść,jaki sprzęt??
Bo miałem chwilowa myśl zeby wziąść boleniowego batsona 290 10-21 gr. i machać w spodniobutach...i w wodzie po pachy...
nie licze na jakies potwory i na dodatek w morzu niema chyba jakichś przeszkód w które mogły by mi wchodzic podczas holu...
Jakich miejsc szukać???

#2 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 marzec 2008 - 23:38

Znajomy 2 lata temu przy okazji wizyty gdzieś nad bałtyckim brzegiem postanowił chwilkę pomachać jakąś wachadłówką i trafił mu się łosoś 12-14kg :D
Tylko nie pamiętam jaki to był miesiąc.

#3 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 19 marzec 2008 - 00:38

http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News& ;file=article&sid=1579

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 marzec 2008 - 08:53

Cześć,
Niedaleko Wisełki łowi się z brzegu trotki. Musisz poszukać kamienistych miejscówek. Ponadto zapytaj Daniela z XRods z tego co wiem on łowi w tych okolicach.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 marzec 2008 - 09:02

Tak jak pisze Remek, cały odcinek od Wisełki do Międzyzdrojów nadaje się do łowienia z brzegu, dobre miejscówki są też w okolicach Trzęsacza, Rewala i Niechorza, dalej na wschód Dżwirzyno Grzybowo, na wschód od Kołobrzegu ujście rzeczki Czerwonej w okolicach Ustronia Morskiego. Natomiast co do kija, to jeśli jest to typowa boleniówka, szybka o szczytowej akcji to da radę z plecionką, przynajmniej na początek.
Pozdro Jachu

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 marzec 2008 - 09:07

Zapomniałem o Tobie Januszu :D I jeszcze jedno - nie wiem jak Janusz i Daniel ale ... czeka Ciebie poważne wyzwanie - wstawanie i przybycie nad wodę przed świtem :lol:

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 marzec 2008 - 09:59

Cześć,
Niedaleko Wisełki łowi się z brzegu trotki. Musisz poszukać kamienistych miejscówek. Ponadto zapytaj Daniela z XRods z tego co wiem on łowi w tych okolicach.

Pozdrawiam
Remek



i to muchówką... <_< <_< <_<

#8 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 marzec 2008 - 14:07

Zapomniałem o Tobie Januszu :D I jeszcze jedno - nie wiem jak Janusz i Daniel ale ... czeka Ciebie poważne wyzwanie - wstawanie i przybycie nad wodę przed świtem :lol:

To to bez problemu ale tak sobie myślałem ze z wody raczej nie zejde bo rano do późnego popołudnia bedziemy raczej pływac za belonami a na trocie to tak chciałem do poźnego wieczora latać po brzegu... :unsure:
Chyba ze przed belonami bym jeszcze zdązył... :lol:
Hehe z Danielem dobry kontakt mam to czegos sie dowiem :mellow:
Kij to boleniówka którą własnie stworzył Daniel :mellow:
Janusz jakie przynęty wziąść???? jakies pilkerki do dośc szybkiego sciągania,wachadłowki(to oczywiste...) woblery???
Albo zrobie mewe.... i łosie(łososie) będą ją gryzły po nogach (a ja zrobie tak ze między palcami mewy bedą kotwiczki... hahaha)

#9 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 marzec 2008 - 15:08

Jeśli chodzi o przynęty to pilkerki jak najbardziej wysmukłe wahadła takie same jak do łowienia Belon tylko klasycznie uzbrojone (łowiąc Belony stosuję się często uzbrojenie kotwiczką na kawałku przyponu stalowego czy żyłki, w taki sposób, że kotwiczka jest ok 5cm za blaszką). Ja miałem wyniki na karlinki Stefana model K-3 18g tzw przecierki, woblerów bym nie polecał przy łowieniu z brzegu co innego w trolu, można też spróbować wirówki typu long 3 z przeciążonym korpusem wąsko chodzącej. Łowiłem też na odmianę bocznego troka gdzie przynętą były klasyczne muchy łososiowe.
Pozdro Jachu

#10 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 marzec 2008 - 21:30

Witam!
Też w tym roku mam zamiar spróbować swoich sił nad Bałtykiem. Na razie kompletuje sprzęt i niebawem ruszę.

Tobie Oleix, polecam film WMH Wyspa wędkarzy, jest tam sporo o połowie troci z brzegu morskiego. Ciekawa jest również pokazana tam metoda połowu na kulę wodną z muchą (imitacja krewetki).
Ja zamierzam też przetestować większe woblery boleniowe, a pozy tym klasyka o której wyżej pisze Janusz.
Zachęcam do podzielenia się doświadczeniem tych którzy już próbowało łowić trocie z brzegu. Chodzi mi zwłaszcza o odpowiedz na pytania:
- jaka jest optymalna temperatura wody przy której trocie podchodzą pod brzeg
-łowimy z brzegu czy lepiej za 1 rewą, może 2 ?
-jak długie faktycznie potrzebne są rzuty 30m 50m 80m ?
-tempo prowadzenia wabika
to że lamparcie dno najlepsze to wiem :mellow: i mam nawet takie namierzone na rekonesansie bez wędki.
Pozdrawim

#11 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 marzec 2008 - 22:26

Mi sie wydaje ze dobre miejsce mogło by być z brzegu (gdzieś na wysokości Gąsek) od brzegu były paliki dno kamieniste a głebokośc do pierwszej rewy była około 2,5 metra!!! Moim zdaniej była by to bankówka... :huh: i jakies ryby nawet widziałem tam spore jak pływałem pontonikiem haha ale to chyba były lechole :unsure:
Ten filmik oglądałem ale tam troche inne łapanie.. głazy jakies i zupełnie inaczej niz u nas... :wacko:

#12 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 19 marzec 2008 - 23:20

@Oleix, poszperaj w wątkach o belonach z poprzednich sezonów.
Są tam info o spinningu z brzegu.
Pisałem o Gąskach i Pleśni.
Najlepszy kawałek Bałtyku w okolicach Koszalina.
Połapałem tam sam i ze znajomymi belon i trotek, są okresy że w wahadłówki walą flądry (sam się dziwiłem dopóki nie złapałem kilku), raz nawet trafił się znajomemu niwielki szczupak 3 metry od brzegu.
Nie trzeba wcale daleko rzucać aby coś dorwać, najczęściej ryby biorą w przegłębieniu miedzy brzegiem a pierwszą łachą.
Najlepiej szybko prowadzić wąskie wahadło w gornej partii wody.
Żadna filozofia, trzeba tylko trafić na rybę, bo nie zawsze podpływają, ale jeśli są to biorą nawet przy większej fali.

pozdro
orion B)

#13 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 marzec 2008 - 23:44

Flądry to chętnie bym połapał ale na boczny trok z paprochem <_< :lol:

#14 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 20 marzec 2008 - 22:47

Oleix,próbujesz atakowac moje rewiry? :angry: :lol:

#15 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 marzec 2008 - 23:05

Zobaczymy ale po tym co czytałem w postach Oriona o Gąskach mozliwe ze tam pojedziemy bo w Gąskach byłem juz miejwiecej wiem co i jak tam jest...
Tylko szukam jeszcze noclegów i popytam sie Oriona co i na co :lol:

#16 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 marzec 2008 - 20:13

A czy słyszeliście coś o łowieniu trotek w okolicy Helu? Brzegi raczej są piaszczyste, więc nie bardzo trotkowe, ale ostatnio jak byłem w Sopocie widziałem na piachu stojące siaty i to bardzo blisko brzegu. Myślę że były postawione właśnie na łososiowate.
Na fotce martwy łosoś sfotografowany w ubiegłym roku dokładnie u ujścia Wisły.

Załączone pliki



#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 marzec 2008 - 11:55

Wydaje mi sie, ze skoro sa w wisle czy drwecy to i w tamtych rejonach tez bywaja. Czesti bywa tak ze trocie zanim wejda w rzeki kreca sie w okolicach brzegu. Problem polega na ich loklaliacji. Lamparcie dno jest o tyle pomocne, ze jest to na ogol swietna stolowka. Podloze piaszczyste raczej nie ulatwialokalizacji - co nie jest rownoznaczne z tym ze ososiek tam nie ma...

siaty stawiane tuz przy brzegu sa chyba najczesciej stawiane wlasnie na sreberko i to one moga nam pomoc w lokalizacji miejsc grupowania / przebywania celu polowania.
a mojej strony to wszystko, moze Danon coś jeszcze dorzuci - w końcu trochę w tym siedzial...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych