Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix PST 894

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 styczeń 2014 - 06:37

Patryk,- te "50" to było tak bez starania specjalnego (co innego trenowałem) separacja była widoczna ale do pocięcia daleko,- niestety nieczysto ale także bez grubej chemii. W tamtych czasach królowała metka a inne już znane wynalazki budziły mój lęk... Dzisiejsi adepci słysząc moje słowa,-że metka i nieczysto pewnie śmieją się tak, że im rozstępy pękają :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Na szczęście porzuciłem to smętne zajęcie na rzecz wędkarstwa, które uznaję za rozwojowo wyżej położone ;)

Niestety skutki wcześniejszych zajęć znoszę do dziś (kręgosłup)i niestety nie bardzo mogę się uwolnić całkowicie od żelastwa...

 

Teraz Wojtku i ja zatrybiłem o co biega <_< ale na tym polu to takie wyniki zapewnia tylko to co znaleźli w bananach w Aldiku ;)

 

I na tym kończę offtopa we własnym wątku  :o


  • skalka lubi to

#42 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 styczeń 2014 - 10:42

No dokładnie...ja zaczynałem od 79kg a kończyłem na 114kg:)...teraz próbuje to zrzucić,ale starość nie radość, czasu mało,inne priorytety a i kręgiel dostał w dupe przy dźwiganiu..
Tak wracając do watku,miałeś styczność z Fx 794-2?

#43 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 13 styczeń 2014 - 11:36

Popper  miał Phenixa FX 794-2 


Użytkownik DarekM edytował ten post 13 styczeń 2014 - 11:37


#44 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 13 styczeń 2014 - 13:30

A tak,dokładnie. Ale u niego taka rotacja że aż przeciąg za szafą i może zapomniał jego charakterystyki;)
  • popper lubi to

#45 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 13 styczeń 2014 - 14:22

Miałem styczność bardzo krótką niestety na sucho, bardziej mi sie podobał niż "3" jest wyraźnie mocniejszy ładniejsze ugięcie w sensie proporcji ma, myślę że już wiesz o czym Ci pisałem (widziałem zdjęcia w wątku pstrągowym  ;) ). Wiem że lowią nim z powodzeniem sandacze na lekko i szczupaki z łódki także.

Dla mnie jednak jak chodzi o kij pstrągowy to najfajniejszy z Phenixów to FX 803.



#46 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 13 styczeń 2014 - 19:52

A tak,dokładnie. Ale u niego taka rotacja że aż przeciąg za szafą i może zapomniał jego charakterystyki;)

Po prostu, nigdy nim nie łowiłem. Przeciąg zabrał zanim była okazja przetestować. Ale masz/i ja mam już coś takiego, w wersji 2,52m. Ten był mi zupełnie zbędnym ;)



#47 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 15 styczeń 2014 - 21:01

Kij właśnie dotarł i pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne i choć nieco się różnią od informacji jakie dostałem w wątku jestem bardzo zadowolony.

Jednak wszystkie te odczucia to fotelowe uczucia więc dopiero jak w niedzielę pohasam z nim po malej i po dużej rzece i potem je zweryfikuję i opiszę.

Na sucho mogę tylko powiedzieć ze szczyt ma mimo tabelkowego 1,8mm w realu 1,65 poniżej omotki przelotki szczytowej co mnie bardzo cieszy ;)



#48 OFFLINE   mega2006

mega2006

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 21:44

Mój PST 894 miał na samym szczycie dokładnie 1,8 mm
  • Łukasz 24 lubi to

#49 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:16

..zapewne japaniec przymulił na 0.3sekundy nakładając werniks na blank..stad ta mega różnica ;)



#50 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 styczeń 2014 - 23:25

..zapewne japaniec przymulił na 0.3sekundy nakładając werniks na blank..stad ta mega różnica ;)

Chyba chiński japaniec albo amerykański chińczyk :)



#51 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 styczeń 2014 - 20:59

Połowiłem dziś troszkę, a może bardziej potestowałem PST 894 bo ryby nie bardzo chciały współpracować ale przy pięknej słoneczniej i bezwietrznej pogodzie było tak:

- woblery kleniowe (Widły)4-5cm ok 3-4g latają wyśmienicie 25-30m - czucie znakomite. Widać i czuć, że kij do naładowania się potrzebuje jeszcze ze dwa gramy - ale...

- boleniowe jerki Tomy BS 6-8cm trzeba było hamować by nie przerzucać Lippe  ;) prowadzenie i wybieranie luzu przez szczytówkę na 5+

Potem był Ren i :

gumy Kaitech 4" na główkach 6,10,15 gr,- lot bardzo daleki czucie zadowalające (łowisko ze zmiennymi prądami) możliwe podbicie ze szczytu i nawet podwójne było mozliwe! 

Kij bez problemu podawał również ww gumy na główkach 20 i 25g i o ile 20-kę dało się jeszcze podbić kijem (podwójne podbicie było już niemożliwe) to 25-kę tylko z korby i szczytówka już lekko zostawała.

Dla pełnego obrazu trzeba powiedzieć, że ww gumy ważą ok 4g i nie stawiają jakiegoś dużego oporu w wodzie co powoduje, że przy gumach typu kopyto ta granica obniży się o jakieś 5g.

Pogiąłem i poporównywałem również PST 894 do PST 895 i muszę powiedzieć iż moc dolnika w PST 894 jest niewiele niższa niż w PST 895 - tak na oko 2-3lb,- ale to wszystko tak na tzw oko bo żadnych przyrządów pomiarowych do tego nie posiadam.

Reasumując - bardzo jestem zadowolony z tego kija i po pierwszych wrażeniach powiedziałbym iż widzę go spokojnie jako kij do dużych kleni, jazi (tych moich mutantów)i i sporych boleni a nawet do sandaczy na lekko i nocnych woblerowych także. Powinien także się wyśmienicie nadać na brzany :)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 19 styczeń 2014 - 21:11

  • mega2006 lubi to

#52 OFFLINE   mega2006

mega2006

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 21:24

Jest wszystko co chciałem wiedzieć. Dzięki :)





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych