Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2521 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 31 grudzień 2019 - 17:37

Ale ty masz Ultrę - a to najnowszy model, Echomapy plus92 też tak będą miały?



#2522 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 31 grudzień 2019 - 18:09

Pewnie tak, ultra to jak by niepatrzyl chyba wciaz seria echomap...troche wiekszy ekran i rozdzielczosc

#2523 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 31 grudzień 2019 - 23:21

Na echomap póki co po w pięciu lvs widoczne jest tylko tryb panoptixa

#2524 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 09:00

Na echomap póki co po w pięciu lvs widoczne jest tylko tryb panoptixa

Na moim Echomap po wpięciu LVS widoczne są wszystkie tryby i Panoptix. .



#2525 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 styczeń 2020 - 10:11

Mówiłem o zwykłym (plusie).

#2526 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 01 styczeń 2020 - 13:44

Fakt , mój jest z plusem.

Użytkownik sum23 edytował ten post 01 styczeń 2020 - 13:46


#2527 OFFLINE   marcinrm

marcinrm

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 01 styczeń 2020 - 17:38

Witam wszystkich mam problem z wyborem echosondy interesują mnie modele z bocznym skanem i wybór padł na 2 modele
1) Lowrance hook2 7x tripleshot
2) Garmin Striker 7sv gt40 ewentualnie 9sv gt40
Dotychczas używałem Lowrance Mark 5 pro oraz obecnie Hook 4x chirp dlatego jestem do Lowrance przekonany bo żadnych problemów przez kilka lat. Echo będzie używane na jeziorach i rzece Warcie/Odrze. Jeziora raczej płytkie max 10-12m w poszukiwaniu sandaczy a rzeki vertical za sumem i tak się zastanawiam co będzie lepsze czy będzie różnica między 7sv a 9sv bo w sumie to tylko ekran większy ale rozdzielczość ta sama jak z poborem prądu czy 9sv dużo bardziej zjada akumulator od 7 cali? Mapy nie są mi potrzebne wystarczy że będzie można zaznaczyć jakiś ciekawy punkt. Budżet jakim dysponuje to maks 4200 i chciałbym w tej cenie komplet z torbą uchwytem Aku i ładowarka bo poprzednie echo sprzedaje także jako komplet. Przemawia do mnie ten Garmin 9sv z przetwornikiem gt40 bo wyczytałem że stożek większy więc na płytkich 2-4m dołkach łatwiej będzie ogarnąć verta za sumem na Odrze. Czym jeszcze sugerować się przy wyborze? Czy jest sens dokładać kasy do większego wyświetlacza z tą samą rozdzielczością jak z awaryjnoscia Garmina ?

Użytkownik marcinrm edytował ten post 01 styczeń 2020 - 17:41


#2528 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 01 styczeń 2020 - 17:41

Witam wszystkich mam problem z wyborem echosondy interesują mnie modele z bocznym skanem i wybór padł na 2 modele
1) Lowrance hook2 7x tripleshot
2) Garmin Striker 7sv gt40 ewentualnie 9sv gt40
Dotychczas używałem Lowrance Mark 5 pro oraz obecnie Hook 4x chirp dlatego jestem do Lowrance przekonany bo żadnych problemów przez kilka lat. Echo będzie używane na jeziorach i rzece Warcie/Odrze. Jeziora raczej płytkie max 10-12m w poszukiwaniu sandaczy a rzeki vertical za sumem i tak się zastanawiam co będzie lepsze czy będzie różnica między 7sv a 9sv bo w sumie to tylko ekran większy ale rozdzielczość ta sama jak z poborem prądu czy 9sv dużo bardziej zjada akumulator od 7 cali? Mapy nie są mi potrzebne wystarczy że będzie można zaznaczyć jakiś ciekawy punkt. Budżet jakim dysponuje to maks 4200 i chciałbym w tej cenie komplet z torbą uchwytem Aku i ładowarka bo poprzednie echo sprzedaje także jako komplet. Przemawia do mnie ten Garmin 9sv z przetwornikiem gt40 bo wyczytałem że stożek większy więc na płytkich 2-4m dołkach łatwiej będzie ogarnąć verta za sumem na Odrze. Czym jeszcze sugerować się przy wyborze

 

Zerknij na giełdę, tam pojawiło się coś, co da ci więcej za mniej niż te wymienione, zostnie ci na cover i sztycę pewnie.



#2529 OFFLINE   byk

byk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Sylwek

Napisano 01 styczeń 2020 - 18:13

Witam wszystkich mam problem z wyborem echosondy interesują mnie modele z bocznym skanem i wybór padł na 2 modele
1) Lowrance hook2 7x tripleshot
2) Garmin Striker 7sv gt40 ewentualnie 9sv gt40
Dotychczas używałem Lowrance Mark 5 pro oraz obecnie Hook 4x chirp dlatego jestem do Lowrance przekonany bo żadnych problemów przez kilka lat. Echo będzie używane na jeziorach i rzece Warcie/Odrze. Jeziora raczej płytkie max 10-12m w poszukiwaniu sandaczy a rzeki vertical za sumem i tak się zastanawiam co będzie lepsze czy będzie różnica między 7sv a 9sv bo w sumie to tylko ekran większy ale rozdzielczość ta sama jak z poborem prądu czy 9sv dużo bardziej zjada akumulator od 7 cali? Mapy nie są mi potrzebne wystarczy że będzie można zaznaczyć jakiś ciekawy punkt. Budżet jakim dysponuje to maks 4200 i chciałbym w tej cenie komplet z torbą uchwytem Aku i ładowarka bo poprzednie echo sprzedaje także jako komplet. Przemawia do mnie ten Garmin 9sv z przetwornikiem gt40 bo wyczytałem że stożek większy więc na płytkich 2-4m dołkach łatwiej będzie ogarnąć verta za sumem na Odrze. Czym jeszcze sugerować się przy wyborze? Czy jest sens dokładać kasy do większego wyświetlacza z tą samą rozdzielczością jak z awaryjnoscia Garmina ?

pozycję pierwszą mogę polecić z czystym sumieniem. 

zakupiłem tu na forum od kolegi psulek

Jestem mega zadowolony - kolega psulek ogarnął najnowszy soft i polskie menu - mi zależało na bocznym sonarze i widoku SI - a cena powaliła na kolana - całość około 2300 z polskim menu, przesłoną na ekran i najnowszym softem tyle że z gwarancją rozruchową , ale akurat na tym mi nie zależało , tak jak i na mapach  ...

.



#2530 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 styczeń 2020 - 21:16

I ja rozważam Garmin strikera :P ale 9

#2531 OFFLINE   Mateo90

Mateo90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 364 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 styczeń 2020 - 21:26

Panowie a co myślicie o poniższym na początek  ?

Nigdy nie miałem sondy

 

1. DEEPER FISHFINDER START

 

https://max-fish.pl/...BRoCjrEQAvD_BwE

 

Łowienie z brzegu i belly boata :)



#2532 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 styczeń 2020 - 21:35

Poczytałem jeszcze trochę i przemyślałem temat używki. Raczej będę zbierał na nowe echo. Teraz poproszę o kogoś kto tropił sumy. Czy Garmin Striker 5cv będzie dobrym wyborem na Wisłę do dryfu i verta za sumem. Przede wszystkim chodzi mi czy wiązka Striketa 5cv 45/15 (Gt-20) wystarczy?
Czy może jest zbyt wąska pod suma? Używki które rozpatrywałem mają 60 /120 (Garmin 350, Hook, Elite). Więc chyba lepsze do moich potrzeb no ale jak 45 wystarczy to kupię Garmina.Czekam na podpowiedź.

Użytkownik binio1111 edytował ten post 01 styczeń 2020 - 21:37


#2533 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 01 styczeń 2020 - 22:55

Ja jeszcze rozmyślań nad simrad go7 kolega wspomniany wyżej mi polecil :)

#2534 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 02 styczeń 2020 - 07:15

Wszyscy negują Gt52 , bo wąski stożek. Nie dziwię się tym , co go jeszcze nie używali , a tym , którzy wiedzą co potrafi i pomimo tego twierdzà , że jest do du..y. Powiedzcie po co komu większy stożek , skoro nic nie można z niego wypatrzeć. Ryby zlewają się z dnem , nie wiesz , czy to drzewo na dnie , czy może ryba schowana w roślinach. Na Gt52 mamy jak na dłoni widoczne wszystko. Si jest O.k. Miałem obydwa , czyli Gt40 i 52 i zostawiłem po dwóch latach 52. Polecam.
  • rapek, piter v i Seki lubią to

#2535 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 14:08

Witam.

Mam pytanko:

 Na jakim innym urządzeniu mogę odtworzyć i używać mapy batymetrycznej stworzonej na Echomap Plus 92 podczas pływania ? Chodzi mi o to , żeby skopiować mapę zbiornika , którą nagrałem podczas pływania i dać ją koledze. Kolega nie ma jeszcze żadnego urządzenia , ale chce kupić , ma jednak ograniczony budżet. Ewentualnie wchodzi w grę wyjęcie z mojego echa karty pamięci z nagraną mapą i pożyczanie jej koledze. Co powinien  kupić w miarę taniego , aby mógł korzystać z moich map? Z góry dzięki za podpowiedzi.



#2536 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2020 - 14:29

Wszyscy negują Gt52 , bo wąski stożek. Nie dziwię się tym , co go jeszcze nie używali , a tym , którzy wiedzą co potrafi i pomimo tego twierdzà , że jest do du..y. Powiedzcie po co komu większy stożek , skoro nic nie można z niego wypatrzeć. Ryby zlewają się z dnem , nie wiesz , czy to drzewo na dnie , czy może ryba schowana w roślinach. Na Gt52 mamy jak na dłoni widoczne wszystko. Si jest O.k. Miałem obydwa , czyli Gt40 i 52 i zostawiłem po dwóch latach 52. Polecam.

Ja też miałem oba i wywaliłem GT 52 od razu.

 

Jest to chyba jedyny dostępny w standardowych kompletach z echem przetwornik który ma dwie wiązki: wąską i węższą. Żaden inny producent się na to nie zdecydował i pozostawia nam wybór co uważam za słuszne - zawsze lepiej mieć wybór i z niego nie korzystać niż nie mieć go wcale.

Nie pozwala na wybór i w związku z tym np. przy trollu na 10-20 metrach głębokości widzimy tylko bardzo wąski skrawek toni wodnej pod nami.

 

Na płytszej wodzie korzystam z wąskiego stożka.



#2537 OFFLINE   sum23

sum23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 16:44

Ja łowie inaczej , zresztą u nas jest zakaz trollingu. Oglądam miejscówkę , sprawdzam co się chowa przy dnie i obławiam. na Gt40 obraz był gorszej jakości , bardziej się wszystko zlewało. Gt52 lepiej oddziela ryby od dna , gałęzi i gęstych roślin. 


  • miramar69 lubi to

#2538 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 styczeń 2020 - 22:24

Ja łowie inaczej , zresztą u nas jest zakaz trollingu. Oglądam miejscówkę , sprawdzam co się chowa przy dnie i obławiam. na Gt40 obraz był gorszej jakości , bardziej się wszystko zlewało. Gt52 lepiej oddziela ryby od dna , gałęzi i gęstych roślin. 

Wyższa częstotliwość zawsze to lepiej robi kosztem zasięgu.



#2539 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 07 styczeń 2020 - 20:36

 

Idą super wiadomości z zza oceanu :)
https://www.lowrance.com/hook-reveal/

 

W końcu argumentacja że Striker jest super bo jest tani pójdą do lamusa. Nie miały dobrych sonarów ale były tanie i miały mapowanie.

 

Tutaj mogę śmiało powiedzieć że szykuje się mała rewolucja w stajni Lowrance:

 

-Fish reveal,
-Genesis live
- Opcja 83/200
- 50/200 na głębsze wody
- oraz tripleshot
 
Pożyjemy zobaczymy :)
 
Cennik przykładowy :)
 
Ceny zapowiadają się mocno zachęcająco :)

 

Podobno pod koniec lutego echosondy dostępne mają być już w PL. :)



#2540 OFFLINE   wisniowy21

wisniowy21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaBrańsk
  • Imię:Mateusz

Napisano 07 styczeń 2020 - 21:54

Ja się chyba skuszę na simrad go7 lub go9 :P
  • nurek28 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych