Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2561 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:32

Ma jeszcze funkcję FishReveal więc na dobrą sprawę można zrezygnować z chirpa

 

Racja, zapomniałem o przynęcie marketingowej. 



#2562 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 styczeń 2020 - 21:33

a co ma chirp do fishreval ?



#2563 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 10 styczeń 2020 - 07:09

Chodziło chyba o to, że po włączeniu fish reveal w down scan można zrezygnować z 2D z chirp i mieć ekran podzielony np. na pół tylko z down scan i side view.



#2564 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 10 styczeń 2020 - 07:15

Nie zdążyłam odpisać. Dzięki @Maciek to miałem na myśli.



#2565 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 10 styczeń 2020 - 08:47

Serio, są jeszcze ludzie którzy tak ubóstwiają fishreveal? ...ja nie dostrzegam fenomenu tej funkcji,często wynik jest przekłamany,mało wairygodny,generalnie mi nigdy nic nie zastąpi klasycznego 2d (bez znaczenia czy to jest 83.200 czy chirpy)i do tego obok włączony klasyczny DI.
Ja fishreveal odbieram trochę jako przerost formy nad treścią(tudzież świetny chwyt marketingowy)
  • sum23 lubi to

#2566 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 10 styczeń 2020 - 09:15

Serio, są jeszcze ludzie którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem ?



#2567 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 10 styczeń 2020 - 10:54

Serio, są jeszcze ludzie którzy tak ubóstwiają fishreveal? ...ja nie dostrzegam fenomenu tej funkcji,często wynik jest przekłamany,mało wairygodny,generalnie mi nigdy nic nie zastąpi klasycznego 2d (bez znaczenia czy to jest 83.200 czy chirpy)i do tego obok włączony klasyczny DI.
Ja fishreveal odbieram trochę jako przerost formy nad treścią(tudzież świetny chwyt marketingowy)

Sam FishReveal nie jest może jakimś fenomenem, ale mając echo z 9 calowym ekranem można go bardzo fajnie wykorzystać. Osobiście pływam z ekranem podzielonym na 2 lub 3. Boczny ( w zależności od potrzeb odpalona częstotliwość 455 lub 800 ), DI z nakładką Fish Reveal i czasami dorzucam właśnie klasyczne 2D. Trzeba pamiętać że 2D High chirp nie działa razem z bocznym , natomiast odpalony FishReveal na sonarze DI bez problemu śmiga z równocześnie włączonym bocznym...
 

Można pływać na samym HighChirp. Można mieć echo z możliwością wpięcia dwóch przetworników np. TM150M ( który będzie dużo lepszy od klasycznego 2D) i Active Imaging 2w1 lub pływać z ustawieniami wspomnianymi przeze mnie :)

Wszystko zależy od potrzeb i zasobności portfela .

 

Ja osobiście chwalę sobie Fish Reveal :)


Użytkownik cabage edytował ten post 10 styczeń 2020 - 10:55


#2568 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 styczeń 2020 - 11:55

Nie pamiętam, kiedy używałem sonaru 2d/Di- może do zbierania danych. U mnie podstawą jest sonar boczny. Albo obławiam daną lokalizację, albo szukam pojedynczych dużych odczytów ryb/ławic. 

Sam reveal wprowadził mnóstwo zamieszania w plikach .sl3- odkąd się pojawił, także od tego update zaczęły się pojawiać problemy z silnikiem w sieci  NMEA... 



#2569 OFFLINE   IntruZ9

IntruZ9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaPCT
  • Imię:intruz

Napisano 10 styczeń 2020 - 13:42

Tak Maciej do zbierania danych owszem,zgadzam sie..głównie też bazuje na bocznym,przy dobrej wprawie można dostrzec wszystko.ale nie oszukujmy się fishreveal to nie jest jakiś przełom,jakbym miał wybrać Di+fr to wybieram 2d+di...nawet kosztem tego cennego okna, przy 9 ciałach nie trzeba walczyć o każdy cal kwadrat,przy 7 to już bardziej ma sens, generalnie co kto lubi

#2570 OFFLINE   fafka90

fafka90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Góra

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:32

Dzieki za info:) a jak wypada porównanie nowego Hooka do starszej seri 7 Ti, kwota porównywalna, zaś Hook Reveal nowszy:)

#2571 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:39

Dzieki za info:) a jak wypada porównanie nowego Hooka do starszej seri 7 Ti, kwota porównywalna, zaś Hook Reveal nowszy:)

Mówisz o Hook 2 do Ti ?

Dotykowy ekran, wpięcie w sieć, podłączenie dziobowego, inne przetworniki, różny soft... Nowy hook reveal raczej długo nie dorówna Elitce :) Konflikt interesów :)



#2572 OFFLINE   fafka90

fafka90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Góra

Napisano 10 styczeń 2020 - 20:57

Hook Reveal vs Elite Ti ,to chcialem usłyszeć, dziękuję, zastanawiam się nad zakupem echosondy na przyszły sezon i chce wybrać najlepsze możliwe rozwiązanie :)

#2573 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 10 styczeń 2020 - 21:22

Reveal nie obsłuży map gotowych- maximapa, at5 z reefmstera/dr depth. Nie wygeneruje ci najbardziej użytecznej wędkarsko mapy - czyli mapy struktury. Niższa cena musi się z czegoś wziąć. Totalscan w Ti jest nadal niezłym przetwornikiem,a w reveal trzeba poczekać co zapakowali za palety do tripleshota, by ocenić czytelność ekranu i wyświecanie ryb


  • fafka90 lubi to

#2574 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:12

Reveal nie obsłuży map gotowych- maximapa, at5 z reefmstera/dr depth. Nie wygeneruje ci najbardziej użytecznej wędkarsko mapy - czyli mapy struktury. Niższa cena musi się z czegoś wziąć. Totalscan w Ti jest nadal niezłym przetwornikiem,a w reveal trzeba poczekać co zapakowali za palety do tripleshota, by ocenić czytelność ekranu i wyświecanie ryb

Maciek tylko mówimy tu już o zaawansowanych funkcjach , które do zwykłego rozeznania i wędkowania nie są już potrzebne, a "budżetowe zabawki"  tj. Hooki, Striker, Helixy, DragonFly czy niektóre Elementy jakiejkolwiek generacji by on nie były mają być dostępne cenowo dla przeciętnego Johna, Boba , Janusza czy Pjotera.

 

Niedzielni wędkarze wynajmujący łódki na godziny nie będą Tworzyć map struktury, montować dziobówki czy wpinać w sieć zaburtowego :)

Przeglądając różne fora to gro z nas kupuje echo z kilku powodów :

do zabawy,

część z nas żeby się pokazać,

część z nas ma modele za kilka tysięcy zł a nie potrafi ich używać

a jeszcze inni kupują Hooka 4x GPS za 600 zł i łowią piękne ryby :)

a są też tacy co się śmieją bo ich nie używają i też łowią ryby.

 

Najgorsze w wyborze echa jest to że człowiek do końca nie wie czego chce od sprzętu lub oczekuje od niego zbyt wiele , szczególnie Ci którzy wybierają pierwszy:) 

W naszym polskim zwyczaju jest oczekiwanie jak najwięcej za jak najmniej a przy tym kupić to za pół darmo z gwarancją na 5 lat bo nam się należy, a tak się nie da :)

Każdy z nas musiał zapłacić frycowe lub kupić coś żeby wiedzieć którą drogą zmierzać....

 

A Totalscan już niedostępny w sprzedaży, można szukać używki, albo kupić EliteTi2 z zajebistym AI 3w1 , który odstaje mocno od Totalscana :) lub kupić https://www.echolotz...p/lowrance-hook²-12-ts-tripleshot-2/ na promocji :) 

 

Bardzo chciałbym porównać na wodzie nowego Hook Reveal z podobną półką sprzętową konkurencji :)


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Karol Krause, Jacques i 3 innych osób lubią to

#2575 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 styczeń 2020 - 23:40

Szkoda że maxi mapa nie pójdzie bo można by kupić do obsługi mapy żeby na głównym urządzeniu było mniej okien.

#2576 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 styczeń 2020 - 09:20

Maciek tylko mówimy tu już o zaawansowanych funkcjach , które do zwykłego rozeznania i wędkowania nie są już potrzebne, a "budżetowe zabawki"  tj. Hooki, Striker, Helixy, DragonFly czy niektóre Elementy jakiejkolwiek generacji by on nie były mają być dostępne cenowo dla przeciętnego Johna, Boba , Janusza czy Pjotera.

 

Niedzielni wędkarze wynajmujący łódki na godziny nie będą Tworzyć map struktury, montować dziobówki czy wpinać w sieć zaburtowego :)

Przeglądając różne fora to gro z nas kupuje echo z kilku powodów :

do zabawy,

część z nas żeby się pokazać,

część z nas ma modele za kilka tysięcy zł a nie potrafi ich używać

a jeszcze inni kupują Hooka 4x GPS za 600 zł i łowią piękne ryby :)

a są też tacy co się śmieją bo ich nie używają i też łowią ryby.

 

Najgorsze w wyborze echa jest to że człowiek do końca nie wie czego chce od sprzętu lub oczekuje od niego zbyt wiele , szczególnie Ci którzy wybierają pierwszy:) 

W naszym polskim zwyczaju jest oczekiwanie jak najwięcej za jak najmniej a przy tym kupić to za pół darmo z gwarancją na 5 lat bo nam się należy, a tak się nie da :)

Każdy z nas musiał zapłacić frycowe lub kupić coś żeby wiedzieć którą drogą zmierzać....

 

A Totalscan już niedostępny w sprzedaży, można szukać używki, albo kupić EliteTi2 z zajebistym AI 3w1 , który odstaje mocno od Totalscana :) lub kupić https://www.echolotz...p/lowrance-hook²-12-ts-tripleshot-2/ na promocji :)

 

Bardzo chciałbym porównać na wodzie nowego Hook Reveal z podobną półką sprzętową konkurencji :)

 

Jeżeli pytanie było o różnice pomiędzy Ti a HR, napisałem jak jest. Nadal twierdzę, że trzeba opływać hooka, by ocenić jego możliwości wyświecania ryb a niekoniecznie  ulegać magii cyferek różniastych. Sam wiesz najlepiej co może dobrze dobrana paleta kolorystyczna. 

Co do testów na wodzie- będą. Pewnie u Niemców z Echolotzenter - bo mogą mieć to najwcześniej.  Rosjanie, na ile śledzę ich poczynania analityczne- też zrobią swoje "obzory". To kwestia czasu. 

A co do rynku echosond u nas- jest tak jak piszesz, i w części, właśnie ten wątek i wiele innych na jb. odpowiada na zapotrzebowanie użytkowników mających problem z wyborem urządzenia i de facto pozbawionych wsparcia - z jedynym wyjątkiem wśród bardziej znanych u nas marek echosond. 

Nie dziw się ludziom, tak samo jak ja- masz sporą historię pytań o elektronikę na pw.  

Ja też chciałbym wrócić do lat 80-tych, ruskiego teleskopu i ryb w każdej sadzawce. Ale to se ne da. Obecnie by złowić coś sensownego - elektronika potrzebna jest bardziej niż kiedyś, bo kiedyś to ryba była, wiedzę oferował organ prasowy...…. , kilka książek i własne doświadczenia. Teraz masz szwedzki stół internetowy, ograniczają cię tylko chęci i czas. Wszystko jest powiedziane, napisane, większość pokazana. Pamiętaj, że dając mu  wybór- unieszczęśliwiasz człowieka, a ludzie chcą wiedzy sprawdzonej- dlatego pytają. Marketingowcy czuwają, by wybór nie był zbyt prosty..

Jest wyścig o rybę, wynik, napinkę, komentarz, like, follow- stąd jest tak jak piszesz, po części. 


  • cabage i fafka90 lubią to

#2577 OFFLINE   trex

trex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Bogdan

Napisano 11 styczeń 2020 - 14:21

 "Marketingowcy czuwają, by wybór nie był zbyt prosty.." - święte słowa......bo też nie ma idealnego echa z wszystkimi najlepszymi rozwiązaniami w jednym, nawet najdroższym urządzeniu.
 

Też bym chciał mieć w HM Mega taką funkcję "fishreveal" jak w 3w1 , czy nawet szczątkowe i do "niczego niepotrzebne 3D" jak w Axiomie.

 

Bo każda z tym funkcji ma swoje miejsce w odczytywaniu podwodnej rzeczywistości.
 

Myślę, że to świadomy wybór i firmy absolutnie nie są zainteresowane, aby zaoferować takie "wszystko w jednym" - w najlepszym wydaniu oczywiście.



#2578 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 styczeń 2020 - 15:23

Poza tym szum informacyjny. Upieranie się że moje zabawki są najlepsze.

Napiszesz niewygodnie/krytycznie na fp marki- usuną albo prawnikami zaczną straszyć. 

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 11 styczeń 2020 - 15:43


#2579 ONLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 styczeń 2020 - 15:47

Brak obiektywnych opinii oraz ochow i achow czesto wiaze sie z tym , ze malo uzytkownikow mialo mozliwosc plywania z roznymi marakami echosond. Gro kupi jakis tam sprzet i lepszego napewno niema niz moj...:) do tego sprzedawcy srubke podkreca ( zazwyczaj w kierunku tego co maja) i sie kreci kabaret. Bac sie fun boy-ow ich stekania nie ma co. Moga poszczekac i tyle.
  • suhhar lubi to

#2580 OFFLINE   marcinrm

marcinrm

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaGniezno

Napisano 12 styczeń 2020 - 18:25

Panowie cały czas mam dylemat co za echo kupić budżet 5000zl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych