Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2941 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 październik 2020 - 10:43

Panowie pytanko,mam HDS live 9... wymyśliłem sobie takie coś,otóż mega dużo korzystam z bocznego na całym ekranie,nie chce sprzdawac echo i kupwoac 12" ...kupując dodatkowe 7"(np Elite ti) pod 2d i di zyskuje łącznie 16 calowy roboczy obraz z dwóch echosond..teraz pytanko czy można podłączyć obydwa echa pod jedno ako? W teorii nie będzie to kolidować?

Ja mam 2x9 cali wpięte w lifepo4, pobór prądu ok 5A łącznie z siecią i zabawkami więc nie jest to specjalnie obciążające dla jakiegokolwiek akumulatora, spokojnie będzie działać moim zdaniem. 


  • sinus lubi to

#2942 OFFLINE   Tom Rob

Tom Rob

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2020 - 11:15

Panowie pytanko,mam HDS live 9... wymyśliłem sobie takie coś,otóż mega dużo korzystam z bocznego na całym ekranie,nie chce sprzdawac echo i kupwoac 12" ...kupując dodatkowe 7"(np Elite ti) pod 2d i di zyskuje łącznie 16 calowy roboczy obraz z dwóch echosond..teraz pytanko czy można podłączyć obydwa echa pod jedno ako? W teorii nie będzie to kolidować?

9 i 7 cali to są przekątne ekranu

#2943 OFFLINE   Dzudik

Dzudik

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 22 październik 2020 - 21:02

Witam. Czy ktoś ma Hummanbirda 7 gen3 i może sie pochwalić opinia na temat tego echo?

#2944 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2020 - 06:40

Witam. Czy ktoś ma Hummanbirda 7 gen3 i może sie pochwalić opinia na temat tego echo?

Jeżeli to ma być pierwszy twój sonar, przemyśl sprawę, bo to nie jest echo user-firendly jak Lowrance czy Garmin. Trochę trzeba się naklikać, pouczyć go ale za to wypłaci potem jakością obrazowania - czyli czytelnością na wodzie, a o to chodzi. 



#2945 OFFLINE   Dzudik

Dzudik

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 23 październik 2020 - 17:06

Mialem juz humanbirda ale taliego ktory pokazywal tylko głębokość i Garminke Striker 4 a potem 9. I niby ta 9tka fajna ale coś mi w niej brakowało. Widzialem Hummanbirda 7 przez chwilę u innego wedkarza na łódce i moim zdaniem lepiej rysowala przeszkody na dnie.

Użytkownik Dzudik edytował ten post 23 październik 2020 - 17:07


#2946 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 październik 2020 - 17:46

Mialem juz humanbirda ale taliego ktory pokazywal tylko głębokość i Garminke Striker 4 a potem 9. I niby ta 9tka fajna ale coś mi w niej brakowało. Widzialem Hummanbirda 7 przez chwilę u innego wedkarza na łódce i moim zdaniem lepiej rysowala przeszkody na dnie.

Jak G3 MSI to bierz , produkcję z przetwornika mega ma najlepsza w małych echach na rynku. 



#2947 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 październik 2020 - 18:53

Przyszedł czas na zmianę echa i  taka oto echosonda wpadła mi oko . 

Echosonda Germin Striker Plus 9SV + Transducer    

Możecie mi doradzić jako użytkownicy mało co nie co na temat tego echa , czy warto ją  kupić , czy szukać czegoś mniej wymagającego . Nie potrzebuję aż takiego wypasu ale jak jest w niej to fajnie . Może  nie 9tka a lepsza powiedzmy byłaby 7ka  , a może jeszcze coś innego , nie wiem , mam kocioł w głowie



#2948 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 23 październik 2020 - 19:40

Zależy co dla Ciebie znaczy mało
http://jerkbait.pl/t...armin-striker™/

#2949 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 23 październik 2020 - 21:16

Zależy co dla Ciebie znaczy mało
http://jerkbait.pl/t...armin-striker™/

 

 

Chłopie , 65 stron do czytania . I co tam jest o 9tce ? Pokaż mi schodź jednego który to przeczytał od 1ej strony po ostatnią 

 

 

Przebrnąłem przez prawie cały wątek, by wybrać przetwornik do Striker 9sv no i mi się nie udało, daltego zadam pytanie wprost:


Użytkownik Sławomir edytował ten post 23 październik 2020 - 21:26


#2950 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2020 - 06:15

Mając echa od hb, simrada(lowrance) i garmina, napiszę tyle, że obsługa najprostsza w Lowrance. Striker jest dobrym wyborem, podobnie jak Hook Reveal- pod warunkiem, że nie trafisz na wadliwy egzemplarz. Garmin overall ma lepsze przetworniki wpinane do swych ech- w sonarze tradycyjnym. Hook ma dobrą czytelność ekranu, łatwo się nauczyć jego obsługi- bo ona jest taka sama dla wszystkich sprzętów danego producetna, tylko funkcji mniej. Tak samo jest u każdego innego wytwórcy. 

Wybór powinien być podyktowany osobistymi preferencjami, zobacz w wątku hooka jest rosyjskie porównanie go ze strikerem. Wyciągnij wnioski i wybieraj. Jak się nie spieszy- poczekaj na blackfriday,bo wtedy ceny za granicami będą lepsze na garminy a one maja menu polskie bez żadnych ceregieli 

Równie dobrze możesz wziąć elementa 7 ale on nie ma bezpłatnego mapowania realnie, ma za to bardzo dobry tryb DI i sytuacyjnie hyper vision. Najlepsze co ma do celów wędkarskich to....świecenie ryb w 350khz dla SI, o czym zdają się nie wiedzieć lokujący produkt testerzy. Paleta niebieska lub zielona i jak ryby są- to świecą się jak diody. Chyba najlepiej spośród ech dostępnych na rynku. Żeby nie było za słodko- trzeba  przyłożyć się do ustawień , by widzieć i dno i ryby. 

 

Świecenie ryb w elemencie:

Załączony plik  3.jpg   64,85 KB   30 Ilość pobrań

 

Świecenie ryb w garminie i simradzie 

Załączony plik  IMG_20200823_194316048_HDR.jpg   56,48 KB   29 Ilość pobrań

 

i jeszcze jeden tym razem screen z garmina +gt30 

Załączony plik  03OCT20_1812_00.jpg   124,79 KB   27 Ilość pobrań

Jak chcesz poczekać na okazję, to szukaj w Szwecji elity ti2, która bywała tam na promocjach za 2700zł dla 7 cali. Ona jest overall najlepszym rozwiązaniem.Nie będzie polskiego menu,ale obraz na wysokim poziomie i przede wszystkim ekran dotykowy a to fajna rzecz jest. 

 

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 październik 2020 - 06:32


#2951 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 24 październik 2020 - 19:45

Echo o którym mówię mam na miejscu i na + jest to że w razie jakiejś usterki , wady  , odnoszę do sklepu i niech oni się martwią . Cena ,  cena jest do przełknięcia . Na mapowaniu jakoś mi nie zależy , na tych zbiornikach gdzie pływam to większości mogę pływać na pamięć .  Tak się zastanawiam czy jest mi potrzebne takie echo  , ale nie ukrywam że się trochę (no dobra mocno ) napaliłem  na nie  . Może macie jakieś propozycje co do takiej zabawki ?  może jakaś inna ale z tak dużym ekranem 



#2952 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2020 - 20:12

Echo o którym mówię mam na miejscu i na + jest to że w razie jakiejś usterki , wady  , odnoszę do sklepu i niech oni się martwią . Cena ,  cena jest do przełknięcia . Na mapowaniu jakoś mi nie zależy , na tych zbiornikach gdzie pływam to większości mogę pływać na pamięć .  Tak się zastanawiam czy jest mi potrzebne takie echo  , ale nie ukrywam że się trochę (no dobra mocno ) napaliłem  na nie  . Może macie jakieś propozycje co do takiej zabawki ?  może jakaś inna ale z tak dużym ekranem 

Jak to tylko z chęci posiadania- są lepsze sposoby na utylizację gotówki, serio i bez złośliwości  piszę.  Najpierw określ budżet, potem warunki na wodzie w sensie głębokości a potem to,na czym ci najbardziej zależy- sonar tradycyjny, si, bo mapy już wskazałeś, że nie, łatwość obsługi  i twoje doświadczenia z echami. 

Jeżeli na gwarancji zależy krajowej- wiadomo, że szukasz w kraju sprzedawcy, może rozczaruję ale chyba nikt z naszych dystrybutorów nie naprawia w PL, także i tak czekasz na naprawę/wymianę. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 24 październik 2020 - 20:12


#2953 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 24 październik 2020 - 20:35

Wow Maciej K ... to są konkrety :) Z przyjemnością czyta i ogląda się taką treść.
Możesz polecić bezproblemowy zagraniczny sklep gdzie warto polować na blackfriday ?

Użytkownik Radbraw edytował ten post 24 październik 2020 - 20:36


#2954 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 październik 2020 - 20:42

Wow Maciej K ... to są konkrety :) Z przyjemnością czyta i ogląda się taką treść.
Możesz polecić bezproblemowy zagraniczny sklep gdzie warto polować na blackfriday ?

Patroluj te: http://jerkbait.pl/t...rską-do-polski/

są sprawdzone.



#2955 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 24 październik 2020 - 20:54

Odpowiedziałeś tu na moje pytanie, które zadałem w innym wątku, mianowicie czy Garmin kupiony za granicą będzie miał polskie menu, zastanawia mnie jeszcze czy gps będzie prawidłowo wskazywał ale czemu miał by pokazywać źle ? :) rozważam EchoMap uhd 92sv

#2956 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 24 październik 2020 - 21:24

Jak to tylko z chęci posiadania- są lepsze sposoby na utylizację gotówki, serio i bez złośliwości  piszę.  Najpierw określ budżet, potem warunki na wodzie w sensie głębokości a potem to,na czym ci najbardziej zależy- sonar tradycyjny, si, bo mapy już wskazałeś, że nie, łatwość obsługi  i twoje doświadczenia z echami. 

Jeżeli na gwarancji zależy krajowej- wiadomo, że szukasz w kraju sprzedawcy, może rozczaruję ale chyba nikt z naszych dystrybutorów nie naprawia w PL, także i tak czekasz na naprawę/wymianę. 

 

Posiadam Huminnbird Piranha max 160 , bardzo prosta i służy mi już około dziesięciu lat  + -  tak że jakieś tam doświadczenie mam . Duży ekran  , rozpoznawanie wszystkiego co pod wodą  itd. budżet do trzech tysi  z tym że już w komplecie . Tylko montaż i pływanie a nauka przyjdzie z czasem użytkowania 



#2957 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 24 październik 2020 - 22:21

Na giełdzie był nie dawno simrad go za nie całe trzy tysiące



#2958 ONLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 06:33

Odpowiedziałeś tu na moje pytanie, które zadałem w innym wątku, mianowicie czy Garmin kupiony za granicą będzie miał polskie menu, zastanawia mnie jeszcze czy gps będzie prawidłowo wskazywał ale czemu miał by pokazywać źle ? :) rozważam EchoMap uhd 92sv

Radek, GPS jest jeden dla wszystkich odbiorników tej sieci. Przecież ekrany robione są z dala od Europy a działają..... Ja mam 92UHD , brałem bez gt54 bo do livescope. Natomiast obraz z SI na mocnym przecież przetworniku GT30, który ma 500W dzielone tylko na SI/DI nie powala na ekranie. 800x400 to nie jest szał, Striker ma więcej, bo 480 w pionie. Do tego ziarnistość obrazu SI typowa dla Garminów i te SI nie wygląda tak fajnie czy to w 800 czy w 400khz. Gt54 ma dość krótki zasięg, a niżej niż 10m to drastycznie spada to co jest dostępne z jego produkcji - ale na płytszej wodzie jest ok, choć niekoniecznie z tym ekranem, bo nie zobaczysz detali. Sprawdzałem dane w programie graficznym otwierającym dane z SI i tutaj Garmin wypada dobrze, ale to ekran kradnie jakość. 

Garmin to ten z czarnym paskiem, prawa strona. 

Załączony plik  górka2.jpg   42,9 KB   33 Ilość pobrań

 

Z resztą poczytaj, to co ustaliłem :https://sonaryimapy....twa-na-khz.html

 

Sławek- 3k to starczy na Strikera 9, 7, szwedzką Elitę Ti2 7, używanego Helixa 7SI. Mam na myśli zestawy kompletne, z przetwornikami. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 25 październik 2020 - 06:37


#2959 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 25 październik 2020 - 07:30

Maciej_K. jak to jest Raymarine Element z tym mapowaniem. Widziałem na którymś z filmów że bez Navionicsa można robić swoje mapy, Potrzebna jest tylko karta pamięci

#2960 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 październik 2020 - 08:02

Raymarine ma swój program Real Bath a oprócz tego używa programu który jest na mapach Navionicsa Sonar Chart.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych