Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#2961 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 08:58

Raymarine ma swój program Real Bath a oprócz tego używa programu który jest na mapach Navionicsa Sonar Chart.

Tak, Krzysztof, ma swój program.  Realbathy ma rozdzielczość  izobat 1m minimalnie. Co zobaczysz w płytkich zaporówkach na takiej mapie? Na morzu- ok. nie robi to...Navionics jest droższy niż karta Zerolines dla HB i nie daje tego co ona. Po roku zostaje rysowanie za free, tak samo jest w Simradach, które nie mają własnej nakładki mapowej. Naganiacze fejsowi od Raymarine rzadko o tej sprawie wspominają, a dziwię się, bo jest to najgorsza opcja overall na rynku ech obecnie. 

 

W zasadzie powinienem to powiesić tutaj już dawno:

Załączony plik  Tablica.jpg   87,38 KB   38 Ilość pobrań


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 25 październik 2020 - 09:23

  • mario i Rebel64 lubią to

#2962 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 październik 2020 - 11:39

Radek, GPS jest jeden dla wszystkich odbiorników tej sieci. Przecież ekrany robione są z dala od Europy a działają..... Ja mam 92UHD , brałem bez gt54 bo do livescope. Natomiast obraz z SI na mocnym przecież przetworniku GT30, który ma 500W dzielone tylko na SI/DI nie powala na ekranie. 800x400 to nie jest szał, Striker ma więcej, bo 480 w pionie. Do tego ziarnistość obrazu SI typowa dla Garminów i te SI nie wygląda tak fajnie czy to w 800 czy w 400khz. Gt54 ma dość krótki zasięg, a niżej niż 10m to drastycznie spada to co jest dostępne z jego produkcji - ale na płytszej wodzie jest ok, choć niekoniecznie z tym ekranem, bo nie zobaczysz detali. Sprawdzałem dane w programie graficznym otwierającym dane z SI i tutaj Garmin wypada dobrze, ale to ekran kradnie jakość. 
Garmin to ten z czarnym paskiem, prawa strona. 
attachicon.gif górka2.jpg
 
Z resztą poczytaj, to co ustaliłem :https://sonaryimapy....twa-na-khz.html
 
Sławek- 3k to starczy na Strikera 9, 7, szwedzką Elitę Ti2 7, używanego Helixa 7SI. Mam na myśli zestawy kompletne, z przetwornikami.

Zaczyna się burzyć mój plan na Garmina uhd 92sv co w takim razie kupić w 9 calach w podobnej cenie ?
Rzadko łowię na wodzie powyżej 10 m

#2963 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 11:48

Zaczyna się burzyć mój plan na Garmina uhd 92sv co w takim razie kupić w 9 calach w podobnej cenie ?
Rzadko łowię na wodzie powyżej 10 m

One różnią się tylko softem - obsługą gt54. Moim zdaniem poszukaj materiałów w sieci na temat produkcji GT54. Miałem testować pożyczony taki ducer, ale nie wiem czy i kiedy to będzie możliwe. Siedzę na kwarantannie jeszcze 2 tygodnie,  a jak cov się nie wykluje,to mogą mi przedłużyć o kolejne dwa. A wtedy to już po ptokach generalnie. 

Jeżeli  nie łowisz głęboko, możesz go brać, ale nie przeskoczysz pixeli na ekranie. Khz to nie wszystko, co pokazałem na blogu w linkowanym wpisie. 

Co innego jest osiągalnego w tej kasie-ciężko znaleźć 9 cali, chyba że striker, Ti2 9 ale trzeba promo znaleźć jakieś, u nas ceny zabójcze. Jaki konkretnie masz budżet?


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 25 październik 2020 - 11:50


#2964 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 październik 2020 - 11:51

Czytałem blogowy wpis i wspomniałeś o Elitce... myślałem bardziej o Garminie z uwagi na rozbudowanie o Panoptixa w przyszłości
4500 dlatego celowałem w Garmina i zakupy za granicą

Użytkownik Radbraw edytował ten post 25 październik 2020 - 12:00


#2965 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 11:57

Jeśli twym celem jest panoptix- sprawa wyjaśniona. Co ciekawe obraz z livescope nie zależy od rozdzielczosci ekranu tak bardzo jak można by oczekiwać. 

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 25 październik 2020 - 11:58


#2966 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 25 październik 2020 - 13:10

Zastanawiam się między Garminem Echomap 9 UHD Gt54 czy Raymarine Element 9 HV-100 ktoś doradzi między tymi dwoma która lepsza?

#2967 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 październik 2020 - 13:19

No faktycznie Maćku kwestia ustawienia kontrastu w tym przypadku. Jedyne obawy jakie mam to czy sprzęt z zagranicy będzie miał polskie menu i wszystkie funkcje sprawne jak egzemplarze kupione w PL. EchoMap uhd 92sv w PL to koszt min 5800 pln w USA cena regularna to 4300 pln więc jest o co się bić.

Użytkownik Radbraw edytował ten post 25 październik 2020 - 13:19


#2968 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 13:30

No faktycznie Maćku kwestia ustawienia kontrastu w tym przypadku. Jedyne obawy jakie mam to czy sprzęt z zagranicy będzie miał polskie menu i wszystkie funkcje sprawne jak egzemplarze kupione w PL. EchoMap uhd 92sv w PL to koszt min 5800 pln w USA cena regularna to 4300 pln więc jest o co się bić.

Echomapy maja worldwide menu na stan mojej wiedzy. Grzesiek w USA sprawdzał mi na swoim 93, więc tam jest i w UHD też będzie. 



#2969 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 październik 2020 - 13:33

Dzięki :)
Osobiście z czym pływasz ?

#2970 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 15:07

Dzięki :)
Osobiście z czym pływasz ?

Nss9 Evo3 Simrad+ SS3D, Echpmap 92UHD+LVS32+GT30. 



#2971 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 październik 2020 - 15:33

Daje radę LVS32 ? Czytałem iż zalecany raczej do verta...
Echo swobodnie obsługuje dwa przetworniki jednocześnie ?

Użytkownik Radbraw edytował ten post 25 październik 2020 - 15:36


#2972 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 16:07

Daje radę LVS32 ? Czytałem iż zalecany raczej do verta...
Echo swobodnie obsługuje dwa przetworniki jednocześnie ?

Radek, tak, do verta- tak. Ja mam inne plany co do niego. Znaczy sandaczowe. Ale z przyczyn coivdowych nie testowałem jeszcze takiej kompletacji. Natomiast oba przetworniki robią w echu, działają. Tylko problem z wielkością detali na ekranie jest. Bo 9 cali jak podzielisz pod te zastosowania- nie ma szału. Dziś testowałem Livescope w swym przydomowym stawku, właśnie uploaduję na YT materiał.  



#2973 OFFLINE   Radbraw

Radbraw

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1149 postów
  • LokalizacjaBug i bużyska

Napisano 25 październik 2020 - 16:10

Czekam na link, :)
eh ten covid brak słów

Użytkownik Radbraw edytował ten post 25 październik 2020 - 16:10


#2974 OFFLINE   Majki7878

Majki7878

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 25 październik 2020 - 18:27

One różnią się tylko softem - obsługą gt54. Moim zdaniem poszukaj materiałów w sieci na temat produkcji GT54. Miałem testować pożyczony taki ducer, ale nie wiem czy i kiedy to będzie możliwe. Siedzę na kwarantannie jeszcze 2 tygodnie,  a jak cov się nie wykluje,to mogą mi przedłużyć o kolejne dwa. A wtedy to już po ptokach generalnie. 
Jeżeli  nie łowisz głęboko, możesz go brać, ale nie przeskoczysz pixeli na ekranie. Khz to nie wszystko, co pokazałem na blogu w linkowanym wpisie. 
Co innego jest osiągalnego w tej kasie-ciężko znaleźć 9 cali, chyba że striker, Ti2 9 ale trzeba promo znaleźć jakieś, u nas ceny zabójcze. Jaki konkretnie masz budżet?

Sorry za offa ale jak to o kolejne 2tygodnie ? Też jestem na kwarantannie i teteoretycznie mam ja do jutra z możliwością wydłużenia o kolejne 10 dni...

#2975 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 18:29

W kategorii pracy 2tyg.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#2976 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 25 październik 2020 - 19:44

Tak, Krzysztof, ma swój program.  Realbathy ma rozdzielczość  izobat 1m minimalnie. Co zobaczysz w płytkich zaporówkach na takiej mapie? Na morzu- ok. nie robi to...Navionics jest droższy niż karta Zerolines dla HB i nie daje tego co ona. Po roku zostaje rysowanie za free, tak samo jest w Simradach, które nie mają własnej nakładki mapowej. Naganiacze fejsowi od Raymarine rzadko o tej sprawie wspominają, a dziwię się, bo jest to najgorsza opcja overall na rynku ech obecnie. 

 

W zasadzie powinienem to powiesić tutaj już dawno:

attachicon.gif Tablica.jpg

Macieju, padło pytanie - udzieliłem odpowiedzi. Nie zachęcam do zakupu więc cały wywód ( jeżeli był skierowany do mnie ) jest zbędny.   :)



#2977 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 25 październik 2020 - 19:59

Macieju, padło pytanie - udzieliłem odpowiedzi. Nie zachęcam do zakupu więc cały wywód ( jeżeli był skierowany do mnie ) jest zbędny.   :)

Nie dla ciebie a dla pytającego on był.


  • bassy lubi to

#2978 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 25 październik 2020 - 20:13

Jeśli twym celem jest panoptix- sprawa wyjaśniona. Co ciekawe obraz z livescope nie zależy od rozdzielczosci ekranu tak bardzo jak można by oczekiwać. 

 

 

tak wyglada zblioznie , ciekawe jak sie sprawa ma na seri gps, pewnie tez szalu nie bedzie dla lvs. Przy Si bedzie mialo wieksze przebicie. Mogli by cos z mapami zrobic...bo w tym leza i kwicza



#2979 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 12 listopad 2020 - 16:30

Witam. Mój znajomy pyta o echosondę w granicach 2500zł. Amatorskie łowienie ryb sporadycznie. Polećcie coś proszę:)

Pozdrawiam

#2980 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 listopad 2020 - 20:37

Witam. Mój znajomy pyta o echosondę w granicach 2500zł. Amatorskie łowienie ryb sporadycznie. Polećcie coś proszę :)

Pozdrawiam

Striker 7 sv, hook reveal 7 TS






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych