Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#3161 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 04 maj 2021 - 16:09

.

 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 04 maj 2021 - 16:10


#3162 OFFLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 114 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 06 maj 2021 - 21:21

Witam, poszukuje echo z możliwością wgrania mapy ściągniętej z internetu jak i tworzenia mapy podczas pływania, ewentualnie zgrania takiej mapy i wrzucenia na telefon w celu namierzenia miejscówek np na lodzie. Pytam bardziej doświadczonych kolegów czy coś takiego jest możliwe?

#3163 OFFLINE   Peesx

Peesx

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPrzasnysz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Stompor

Napisano 06 maj 2021 - 21:36

Witam, poszukuje echo z możliwością wgrania mapy ściągniętej z internetu jak i tworzenia mapy podczas pływania, ewentualnie zgrania takiej mapy i wrzucenia na telefon w celu namierzenia miejscówek np na lodzie. Pytam bardziej doświadczonych kolegów czy coś takiego jest możliwe?

Tak. Jest możliwe. Echosondy Lowrance/Simrad i program Reefmaster.

Pozdrawiam,
Piotrek

#3164 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 07 maj 2021 - 04:24

Witam, poszukuje echo z możliwością wgrania mapy ściągniętej z internetu jak i tworzenia mapy podczas pływania, ewentualnie zgrania takiej mapy i wrzucenia na telefon w celu namierzenia miejscówek np na lodzie. Pytam bardziej doświadczonych kolegów czy coś takiego jest możliwe?

A jak byś chcial bez dodatkowych kosztów i kombinacji to Garmin Vivid albo starszy Striker Plus. Masz aplikacje ActivCaptain na niej masz mapy w telefonie i możesz dogrywać mapy z neta. Wielkość ekranu według zasobności portfela.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

#3165 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 09 maj 2021 - 21:56

Może komuś się przyda https://www.youtube....h?v=GNJ_3BNC8uk. Od razu zaznaczam, że sam nie znam się na echosondach, a załączony filmik wyświetlił mi się w YT i wydał mi się ciekawy.


  • maykel lubi to

#3166 OFFLINE   wojtex

wojtex

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 12 maj 2021 - 11:23

Pytanie jaka jest różnica między Garmin plus a vivid?

#3167 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1131 postów

Napisano 12 maj 2021 - 11:40

Było już kilka razy, zerknij na temat garmina na forum. Na pewno nowa paleta kolorów

#3168 OFFLINE   wojtex

wojtex

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 13 maj 2021 - 13:26

Było już kilka razy, zerknij na temat garmina na forum. Na pewno nowa paleta kolorów

Niestety nie znalazłem odpowiedzi. 



#3169 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 maj 2021 - 13:39

Pytanie jaka jest różnica między Garmin plus a vivid?

Wividek to po prostu Plus na sterydach graficznych-, nowe kolorki wnoszą dość sporo, u mnie na blogu testuję, pokazuję ja obrazuje w konfrontacji z innymi ekranami, a pryncypia pozostały te same, poza kolorami Vivid nie zmieniło się chyba nic- a przynajmniej nie znalazłem takowej informacji. 


  • GregorS lubi to

#3170 OFFLINE   wojtex

wojtex

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 13 maj 2021 - 14:00

Wividek to po prostu Plus na sterydach graficznych-, nowe kolorki wnoszą dość sporo, u mnie na blogu testuję, pokazuję ja obrazuje w konfrontacji z innymi ekranami, a pryncypia pozostały te same, poza kolorami Vivid nie zmieniło się chyba nic- a przynajmniej nie znalazłem takowej informacji. 

Dziękuje przyjacielu za odpowiedź. Jak możesz rzuć link do bloga. I jeszcze jedno pytanie...co kupić VIVID za 2300 czy plus za 2100??


  • theslut lubi to

#3171 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 maj 2021 - 14:17

Dziękuje przyjacielu za odpowiedź. Jak możesz rzuć link do bloga. I jeszcze jedno pytanie...co kupić VIVID za 2300 czy plus za 2100??

Sonary, mapy, ryby, warsztat. (sonaryimapy.blogspot.com)

Według mnie warto dołożyć te 200zł, bo świecenie ryb przebiega znacznie sprawniej niż w poprzednim zestawie kolorów, który nadal jest dostępny w opcjach wyglądu sonaru. Ale to moje zdanie i moje warunki wodne. Używać będziesz ty. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 13 maj 2021 - 14:19

  • wiwaldi1970 lubi to

#3172 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 maj 2021 - 15:01

Cześć,

Przyszła chyba pora na zakup porządnej echosondy. Do tej pory był lowrance x-4. Chciałbym wymienić na coś co posłuży kilka lat i będzie działało poprawnie. Nie oczkuje wodotrysków. Wydaje mi się że im więcej czytam tym mniej już wiem i trochę się gubie. Poczytałem trochę i na ten moment rozważam Lowrance Hook Reaval 9 lub Garmin Striker Vivid 9. Dodatkowo zauważyłem że dokładając 1000 w promce można wyrwać Elite Ti2. Stąd pytanie do Was. W którą stronę iść. Z jednej strony lowrance ma łatwiejsze ustawienia, możliwość edycji map na komputerze. Po filmach na youtube wydaje się że lowrance jest dokładniejszy, ale może moje mylne wrażenie. Jeśli lowrance to czy warto dołożyć do Ti2 czy może bez sensu wydawać więcej i mieć dotykowy ekran? Jakie są jeszcze inne różnice między nimi bo niestety żadnego porównania nie mogłem znaleźć.

Z góry dzięki za pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3173 OFFLINE   Seki

Seki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 244 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 26 maj 2021 - 15:29

Warto dołożyć do Ti2, zdecydowanie warto! Miałem Strikera i mam Elitke. Różnica jest bardzo duża. Ogólnie tez nie szedłbym już w Garmina...
  • KrzyObr i Peesx lubią to

#3174 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 maj 2021 - 15:31

Cześć,

Przyszła chyba pora na zakup porządnej echosondy. Do tej pory był lowrance x-4. Chciałbym wymienić na coś co posłuży kilka lat i będzie działało poprawnie. Nie oczkuje wodotrysków. Wydaje mi się że im więcej czytam tym mniej już wiem i trochę się gubie. Poczytałem trochę i na ten moment rozważam Lowrance Hook Reaval 9 lub Garmin Striker Vivid 9. Dodatkowo zauważyłem że dokładając 1000 w promce można wyrwać Elite Ti2. Stąd pytanie do Was. W którą stronę iść. Z jednej strony lowrance ma łatwiejsze ustawienia, możliwość edycji map na komputerze. Po filmach na youtube wydaje się że lowrance jest dokładniejszy, ale może moje mylne wrażenie. Jeśli lowrance to czy warto dołożyć do Ti2 czy może bez sensu wydawać więcej i mieć dotykowy ekran? Jakie są jeszcze inne różnice między nimi bo niestety żadnego porównania nie mogłem znaleźć.

Z góry dzięki za pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie można porónywać TI2 z Hookiem, te pierwsze cenowo jest spoko teraz, a w regular price- to u nas 6,5k z 9 cali było. To po prostu zupełnie inne urządzenie hardwarowo i softwarowo. Hook- o ile nie trafisz na pierwszy wypust, z wadliwym przetwornikiem( wymienianym przez serwis, choć w różnym tempie), jest spoko i tyle. Porysuje, dane zapisze i ryby poświeci. Jak chcesz namieszać sobie w głowie na ten temat, poczytać co sądzę o tym sprzęcie  i nie tylko tym, zapraszam tutaj: Wojny sonarowe (sonaryimapy.blogspot.com)

Generalnie- budżetowo i sesownie na wodzie- Striker, z opcjami mapowymi , danymi  - hook. Dylemat cyz iść w ti2 7 czy 9 cali z poprzednich jest tutaj najtrudniejszym do rozgryzienia. 


  • klushi i KrzyObr lubią to

#3175 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 maj 2021 - 15:41

Warto dołożyć do Ti2, zdecydowanie warto! Miałem Strikera i mam Elitke. Różnica jest bardzo duża. Ogólnie tez nie szedłbym już w Garmina...

Różne są Garminy, fejslifting strikera - Vivid ułatwia znajdowanie ryb, fejsilfting hooka dał mu nakładanie danych głębokości. Na każdym tierze ech są te bogatsze w funkcje, droższe, czy tańsze. Trzeba się określić i wybierać zgodnie z potrzebami lub pieniędzmi. 

skoro Garmin już nie wspiera echomapów( to jest tier TI2 a nie Striker), być może pokaże się ich nowe wcielenie i wtedy będzie można określić co jest warte i jakie ma możliwości. Jak będę miał w łapach gpsmap923 i gt56, to powiem ci co to warte jest, bo być może będzie okazja postawić to obok FS. Opcje mapowe- wiadomo, nie były priorytetem dla  Garmia nigdy, natomiast bezpośrednio wędkarskie funkcje są wydajne i skuteczne na wodzie. 


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 26 maj 2021 - 15:43

  • KrzyObr i Intro lubią to

#3176 OFFLINE   Gar4field

Gar4field

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Kot

Napisano 26 maj 2021 - 17:02

lowrance ma łatwiejsze ustawienia, możliwość edycji map na komputerze. Po filmach na youtube wydaje się że lowrance jest dokładniejszy, ale może moje mylne wrażenie. Jeśli lowrance to czy warto dołożyć do Ti2 czy może bez sensu wydawać więcej i mieć dotykowy ekran? Jakie są jeszcze inne różnice między nimi bo niestety żadnego porównania nie mogłem znaleźć.
 

Sam sobie doskonale odpowiedziałeś na pytanie.

Generalnie lowrance jest jak dla mnie najbardziej przyjazny jeśli chodzi o pracę z komputerem.

 

Przeglądanie logów w długie zimowe wieczory i szukanie przeoczonych miejscówek.

Własnoręcznie robione mapy. To wszystko jest w zasięgu.

 

Humminbird - niby wszystko super, ale żeby trzeba było dodatkowo wydać 5 stówek, żeby kupić czystą kartę, na którą pozwolą mi wgrać własnoręcznie zrobioną mapę, to ja dziękuję....

 

Garmin - niby mogę kupić dodatkowy program, który przeczyta logi garmina ale to kosztuje. Mapy na Garmina do dzisiaj zrobić nie potrafię (podobno gdzieś ktoś kiedyś zrobił...)

Róbta tak dalej Garminowcy...... zablokujcie wszystko, nawet możliwość włączenia urządzenia bez dopłaty. Wasza mapa społeczna mojego stawu jest żenująca.

 

Każda echosonda jaką miałem pokazywała ryby lepiej niż mogłem sobie zamarzyć. Wybór padał zawsze na taką najmniej problematyczną przy współpracy z komputerem.

Humminbird może być, bo nie korzystam z ich formatu mapy, byle bym mógł odczytać logi, a mapy i tak robię własnoręcznie na androida.

 

To jest moja bardzo subiektywna ocena trzech głównych marek.

Możliwość bezproblemowego zapisywania logów możliwych do wykorzystania w zewnętrznych programach to dla mnie must have

 

Ja wiem, że gdzie jak gdzie ale na tym forum każdy wie, na jakiej zasadzie działa echosonda wędkarska, ale podrzucam link, gdzie na końcu artykułu jest kilka zdań na temat przyszłości w echosondach.

Chyba stoimy na progu przełomu. Ktoś słyszał o  SAS Synthetic Aperture Sonar?? 

Jeśli nie, to https://skot.design/...onda-wedkarska/

 

Pamiętam jak całkiem niedawno podziwiałem profesjonalne systemy live, zanim się obejrzałem, stają się powszechne.

Mniej więcej tam, gdzie zgapiłem technologię live, teraz lansowana jest technologia SAS.

Live mnie nie kręci, bo nie jestem tego w stanie wykorzystać podczas pracy z komputerem, ale upowszechnienia się SAS, to nie mogę się doczekać...

 

Tak, że nie napinam się, że teraz to już jest taka technologia, że conajmniej kilka lat nikt mnie niczym nie zaskoczy.

 

Zwykle piszę o łódkach, ale po ostatnich zażartych dyskusjach wśród moich najbliższych znajomych, postanowiłem i o echosondach cokolwiek napisać.



#3177 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 maj 2021 - 21:15

Dziękuję Koledzy za opinie. Powiedzmy że trochę się przejaśniło ale jeszcze chyba trochę poczytam jednak może skłaniając się do lowrance hook reveal. Na pewno wszystko będzie lepsze niż mój x-4


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3178 OFFLINE   KrzyObr

KrzyObr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 26 maj 2021 - 21:16

Nie można porónywać TI2 z Hookiem, te pierwsze cenowo jest spoko teraz, a w regular price- to u nas 6,5k z 9 cali było. To po prostu zupełnie inne urządzenie hardwarowo i softwarowo. Hook- o ile nie trafisz na pierwszy wypust, z wadliwym przetwornikiem( wymienianym przez serwis, choć w różnym tempie), jest spoko i tyle. Porysuje, dane zapisze i ryby poświeci. Jak chcesz namieszać sobie w głowie na ten temat, poczytać co sądzę o tym sprzęcie i nie tylko tym, zapraszam tutaj: Wojny sonarowe (sonaryimapy.blogspot.com)
Generalnie- budżetowo i sesownie na wodzie- Striker, z opcjami mapowymi , danymi - hook. Dylemat cyz iść w ti2 7 czy 9 cali z poprzednich jest tutaj najtrudniejszym do rozgryzienia.

właśnie na Twój blog trafiłem i pojawiły się wątpliwości co wybrać. Jedno wiem że na pewno 9 cali.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#3179 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4759 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 maj 2021 - 21:47

właśnie na Twój blog trafiłem i pojawiły się wątpliwości co wybrać. Jedno wiem że na pewno 9 cali.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hook/Garmin.
Jak chcesz bawić się w mapy custom, dane itp- Hook, a jak po prostu ryby łowić, bazę socjalek duża - z założeniem ich orientacyjnej dokładności - Striker Vivid lub polowanie na używkę Ti2 9 cali.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#3180 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 26 maj 2021 - 22:27

Określ sobie co potrzebujesz z map, a wtwdy wybiesz hooka lub strikera. Obie w wodzie pokażą Ci prawie to samo. Ti2 nie pokaże specjalnie więcej, ma lepszy soft i lepszy ekran i nic więcej dla mnie. Ja kupiłem hooka i to jest to, mój kumpel strikera i każdy z nas jest zadowolony.

Użytkownik Matteoo edytował ten post 26 maj 2021 - 22:28

  • KrzyObr lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych