Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Wyb贸r echosondy!


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
4203 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   NERO HTF

NERO HTF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 100 post贸w
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 lipiec 2016 - 13:52

Witajcie, potrzebuj臋 ma艂ej pomocy przy wyborze pierwszej echosondy.

Jako,偶e w艂a艣nie b臋dzie to moja pierwsza bud偶et w zestawie 1000-1300. Wiem, b臋d膮 g艂osy do艂o偶 500/1000 na t膮 i na t膮. Wiem,偶e lepiej kupi膰 raz a porz膮dnie ale w tym przypadku chc臋 przeznaczy膰 na pierwsze echo dan膮 kwot臋, w razie czego taki towar mo偶na szybko sprzeda膰 z niewielk膮 strat膮 i p贸j艣膰 p贸艂k臋 wy偶ej. Akceptuje to,偶e w tym przedziale cenowym b臋dzie ma艂y ekran, tym bardziej,偶e chce go dzieli膰 na zwyk艂y i "dolny" podgl膮d. P艂ywam po ma艂ych jeziorach 50-200ha, wi臋c GPS niepotrzebny.

 

Wymogi:

- Chc臋 "dolny skan". P艂ywam po niezbyt "czystych dnach" i z pewno艣ci膮 u艂atwi mi to i zapobiegnie myleniu ro艣linno艣ci z rybami i 艂atwiejsze czytanie struktury dna.

- Do u偶ytku g艂贸wnie na p艂ytkich zbiornikach 2,5-5m, sporadycznie 7-15m.

- Najch臋tniej kolor..

- Bud偶et 1000-1300 z艂 najlepiej w zestawie, mo偶e by膰 nowa jak i u偶ywka.

 

Co艣 opr贸cz  Lowrance Elite 4x Chirp spe艂ni moje kryteria?

 

Pozdrawiam



#382 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 15:18

Garmin striker 4dv, raymarine 5DVS, rayamrine 4Pro, rayamrine 4DVS, Lowrance Elite 3x


  • NERO HTF lubi to

#383 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 post贸w
  • Imi臋:adam

Napisano 29 lipiec 2016 - 16:01

W tej cenie to co kolega wy偶ej napisa艂. Jest jaka艣 mega promocja na aledrogo na humminbird helix 5 za 1450zl jak by nie patrzy艂 5 cali
  • NERO HTF lubi to

#384 OFFLINE   cometopudge

cometopudge

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 16:25

Panowie prosz臋 ja r贸wnie偶 o pomoc. Chce wymieni膰 mojego dobrego Lowrenca Elite 4x DSI na co艣 nowego. Zastanawiam si臋 nad serj膮 Elite TI 5 oraz na czym艣 z Garmina. Jakie艣 podpowiedzi? Bud偶et oko艂o 4 tysi臋cy ale nie chodzi o pieni膮dze. Chcia艂 bym na przyk艂ad mie膰 mo偶liwo艣膰 tworzenia map samemu itp. Prosz臋 o sugestie.



#385 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 post贸w
  • LokalizacjaW膮brze藕no
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 29 lipiec 2016 - 17:48

Je艣li chodzi o jako艣膰 map to bezkonkurencyjny Lowrance. Por贸wnaj sobie w膮tki dotycz膮ce map tworzonych przez Lowrance i Garmina.

Za 4 tys. z ma艂ym kawa艂kiem wyrwiesz now膮 7 Ti z Totalscan, o ile masz cho膰by odrobin臋 偶y艂ki do handlu.

P贸藕n膮 jesieni膮 kupisz sobie za 300 par臋 ReefMaster Lite i przez d艂ugie zimowe wieczory na podstawie zebranych do tej pory log贸w tworzysz mapy.
  • Jaroch lubi to

#386 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2016 - 17:57

Je艣li chodzi o jako艣膰 to zgoda. Ale Garmin tworzy je w czasie rzeczywistym. Nie potrzebujesz 偶adnych dodatk贸w za 300 papier贸w.

Nie ma dotyku ale za to jest mniej pr膮do偶erny.

Cena za 71SV z GT40 podobna do Elitki.



#387 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 18:26

za Lowrance przemawiaj膮 dodatkowe funkcje je艣li masz silnik, kt贸ry mo偶na podpi膮膰 pod echo itp, ale jak pisze Godski w Garminie robisz mapy od razu. Jest te偶 艂y偶ka dziegciu w tej beczce miodu Garmina, to kolory map (cho膰 to westia gustu), p贸ki co soft do Garmina to raczkuj膮cy produkt. W Lowrancie masz dost臋p do 艣wiatowej bazy map w tym z Polski,- Insight Genesis, w Garminie jest podobny portal ale znacz膮co mniej map i chyba 偶adnej z  Polski. 71sv to taki odpowiednik Lowrance Elite HDI ale z bocznym sonarem, 7Ti rzek艂bym 偶e jest troch臋 wy偶ej je艣li chodzi o funkcjonalno艣膰 ale nie ka偶demu te funkcje s膮 potrzebne. Do tego Lowrnace 7Ti to tegoroczna nowo艣膰 a 71sv jest ju偶 troch臋 na rynku. 偶eby nie by艂o nie jestem neutralny bo mam 7Ti :)


U偶ytkownik wuran edytowa艂 ten post 29 lipiec 2016 - 18:27


#388 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:00

za Lowrance przemawiaj膮 dodatkowe funkcje je艣li masz silnik, kt贸ry mo偶na podpi膮膰 pod echo itp, ale jak pisze Godski w Garminie robisz mapy od razu. Jest te偶 艂y偶ka dziegciu w tej beczce miodu Garmina, to kolory map (cho膰 to westia gustu), p贸ki co soft do Garmina to raczkuj膮cy produkt. W Lowrancie masz dost臋p do 艣wiatowej bazy map w tym z Polski,- Insight Genesis, w Garminie jest podobny portal ale znacz膮co mniej map i chyba 偶adnej z  Polski. 71sv to taki odpowiednik Lowrance Elite HDI ale z bocznym sonarem, 7Ti rzek艂bym 偶e jest troch臋 wy偶ej je艣li chodzi o funkcjonalno艣膰 ale nie ka偶demu te funkcje s膮 potrzebne. Do tego Lowrnace 7Ti to tegoroczna nowo艣膰 a 71sv jest ju偶 troch臋 na rynku. 偶eby nie by艂o nie jestem neutralny bo mam 7Ti :)

Fakt , kolory pora偶ka. Szablony g艂臋boko艣ci te偶 by si臋 przyda艂y.

Garmin stworzy艂 taki portal ale niewielu z PL wy艣le mapy. Wiadomo dlaczego.

Na plus Garmina niew膮tpliwie jest 艂atwo艣膰 zdobycia map Topo Pl i BlueChart.

 

Niew膮tpliwy plus to to 偶e Garmin 9 calowy 92Sv 3 dni chodzi na aku 18 Ah. Wi臋c ten mniejszy pochodzi d艂u偶ej.

Mam 92SV chirp, poprzednio 71SV a jeszcze wcze艣niej HDS5 Gen 2.

 

Fakt, nawet HDS5 mia艂 wi臋cej funkcji ale nigdy z nich nie korzysta艂em.



#389 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 post贸w
  • Imi臋:adam

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:01

@godski, bez urazy ale te mapy z Garmina tworzone na bie偶膮co wygl膮daj膮 jak malowane kredkami bambino... RM wyrze藕bione wszystko co chcesz . Przejrzysz logi . Pe艂en podgl膮d w 3d. Pointy. Trasy . Struktura. Zdiecia w du偶ych rozmiarach. Garmin kusi cena . Niczym wi臋cej. Jak komercyjne firmy stworz膮 oprogramowanie do map pod nich, to w tedy mo偶emy pogada膰 o mapach.p贸ki co s膮 w szczerym polu.
  • Intro lubi to

#390 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:19

@godski, bez urazy ale te mapy z Garmina tworzone na bie偶膮co wygl膮daj膮 jak malowane kredkami bambino... RM wyrze藕bione wszystko co chcesz . Przejrzysz logi . Pe艂en podgl膮d w 3d. Pointy. Trasy . Struktura. Zdiecia w du偶ych rozmiarach. Garmin kusi cena . Niczym wi臋cej. Jak komercyjne firmy stworz膮 oprogramowanie do map pod nich, to w tedy mo偶emy pogada膰 o mapach.p贸ki co s膮 w szczerym polu.

A czy napisa艂em co艣 innego??? Czy wychwalam je pod niebiosa?



#391 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Marcin

Napisano 29 lipiec 2016 - 19:39

to por贸wnywalne echa r贸偶ni膮 je szczeg贸艂y, to co pisa艂 Andrzej o 7Ti to prawda odno艣nie zasilania. Mi 16Ah wystarcza艂o na 10h,a le jak masz 艂贸d藕 z pod艂膮czonym zasilaniem od silnika to nie zrobi Ci to r贸偶nicy, ale jak musisz nie艣膰 cover z dwoma aku aby pop艂ywa膰 wi臋cej ni偶 6 godzin to ju偶 inna sprawa. Do du偶ej 艂odzi dobrze wyposa偶onej Lowrance lepszy, do zwyk艂ej 艂贸dki ci臋偶ko oceni膰, bo jednemu b臋d膮 przeszkadza膰 kolory w Garminie a drugiemu pr膮do偶erny Lowrance, czy fakt 偶e mapy zrobisz w domu gdy Garmin tworzy jest sam w urz膮dzeniu.


  • ralfik lubi to

#392 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 post贸w
  • Lokalizacja呕aga艅

Napisano 12 sierpie艅 2016 - 14:19

Witam jak mo偶na to prosz臋 o pomoc bo ja si臋 w sumie nie znam a chce kupi膰 pierwsze echo.  Bud偶et za zestaw z aku torbami itp max 3000  pln   raczej 5cali ekran , kolor , gps raczej waypointy.  Po g艂owie mi chodzi raymarine dragonfly 5pro   .  



#393 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Marcin

Napisano 12 sierpie艅 2016 - 20:29

za tyle kupisz Lowrance Elite 5 Chirp lub Lowrance Hook 5 Chirp, jak gdziesz trafisz to jeszcze Garmin 50DV. Mo偶esz poszuka膰 i za granic膮, (ebay) poni偶ej 3000 Lowrance 5Ti z bocznym sonarem (totalscan), wyb贸r du偶y w tych pieni膮dzach je艣li si臋 upierasz przy 5 calach, mo偶na te偶 wskoczy膰 w 7 cali np Garmin Striker 7DV (lub SV je艣li si臋 dobrze zakr臋cisz cho膰 te modele sa z przetworikiem GT40, a to nie jest ten najlepszy  przetwornik, cho膰 dzia艂a i pokazuje co trzeba, ale ma w膮ski sto偶ek w por贸wnaniu do innych) je艣li chcesz tylko wyapointy. Jak masz kogo艣 w USA to te Strikery kupisz po 400 i 500 USD


U偶ytkownik wuran edytowa艂 ten post 12 sierpie艅 2016 - 20:32


#394 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 post贸w

Napisano 12 sierpie艅 2016 - 21:04

W膮ski ma GT52 czyli przetwornik dodawany fabrycznie do Strikera 7SV. GT40 ma szeroki i w膮ski.


  • ManieQ i mi臋tus lubi膮 to

#395 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 post贸w
  • Lokalizacja艣l膮sk
  • Imi臋:Radek

Napisano 12 sierpie艅 2016 - 21:14

Jeszcze chlopaki tak wtr膮ce si臋 , a co my艣licie o garminie 5dv ( czy lepiej hook5) Warto ?



#396 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 post贸w
  • Imi臋:adam

Napisano 12 sierpie艅 2016 - 21:31

Na + dla hook to tylko mapy na - aktualizacje w serwisie . 

Garmin  poka偶e to samo  i masz pointy i drogi zamiast map. Tw贸j wybor.

Wersje TI mo偶na aktualizowa膰 przez wifi i zostaje j臋zyk Pl ale cena wy偶sza 



#397 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 sierpie艅 2016 - 22:31

mo偶na te偶 wskoczy膰 w 7 cali np Garmin Striker 7DV (lub SV je艣li si臋 dobrze zakr臋cisz cho膰 te modele sa z przetworikiem GT40, a to nie jest ten najlepszy  przetwornik, cho膰 dzia艂a i pokazuje co trzeba, ale ma w膮ski sto偶ek w por贸wnaniu do innych) je艣li chcesz tylko wyapointy. Jak masz kogo艣 w USA to te Strikery kupisz po 400 i 500 USD

Zupe艂nie si臋 z tym nie zgadzam. GT40 jest du偶o lepszy ni偶 dodawany do kompletu GT52.



#398 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Marcin

Napisano 13 sierpie艅 2016 - 07:08

Andrzej, masz racj臋, moja pomy艂ka



#399 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 post贸w

Napisano 13 sierpie艅 2016 - 08:16

Jeszcze chlopaki tak wtr膮ce si臋 , a co my艣licie o garminie 5dv ( czy lepiej hook5) Warto ?

Striker 5 DV vs Hook 5: Garmin ma lepszy wy艣wietlacz, Hook obs艂uguje mapy, a Garmin tylko waypointy i trasy. Gpsy podobne. Przetworniki maj膮 podobne k膮ty i moce, ale HDI 83/200 455/800 od Lowrance podobno skanuje w CHIRP w widoku 2D, GT20 Garmina tylko w widoku Downview. Cena na korzy艣膰 Garmina - w DE mo偶na go wyrwa膰 za 315 EUR, a j臋zyk PL jest fabrycznie i z tego co wiem to nie ma 偶adnych blokad gps.



#400 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 post贸w
  • Lokalizacja呕aga艅

Napisano 13 sierpie艅 2016 - 12:59

Mog臋 zmieni膰 na 7 cali   /    brak gps mog臋 prze艂kn膮膰 bo w sumie to tyle p艂ywam 偶e chyba mi si臋 nie przyda.   Z usa mi si臋 nie chce szuka膰 wi臋c raczej u nas kupywana.    3000 granica nie przekraczalna bo tak w ko艂ko mo偶na .    






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 8

0 u偶ytkownik贸w, 8 go艣ci, 0 anonimowych