Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#1361 OFFLINE   Jantytan

Jantytan

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Sawicki

Napisano 04 marzec 2018 - 23:17

Witam Wszystkich

Proszę Panowie o rade, bo jestem zielony i to będzie moje pierwsze echo, potrzebuje jej do różnych głębokości od 5m do 40m Morze Północne ,Adriatyk, mazury, właściwi kilka jezior w PL , naczytałem się tyle że mam pustą głowe, doradźcie co wybrać

Raymarine Axiom 12RV 12" MFD│

Humminbird Solix 12 Chirp Mega SI GPS

Na początku tego forum chyba Paprykarz napisał że Raymarine 12RV to złoty środek. ale tam bylo pytanie o HB helix może solix jest lepszy .wiem że są wady i zalety każdego z nich , ale proszę wyjasnijcie mi te wady i zalety każdego z nich. (Lawrance nie biorę pod uwagę bo wiem że ma gorszy wyświetlacz od HB, Ale każdy może mieć własną opinie)

Pozdrawiam


  • kubakuba lubi to

#1362 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 05 marzec 2018 - 00:04

Jak 12 cali lowrenca ma lepszą rozdzielczoś od 9. 

A ja zaproponuje Simrada evo 3 ekran jak w tablecie i rozdzielczość bardzo dobra poprawiony wyświetlacz względem evo 2  



#1363 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 05 marzec 2018 - 06:22

Witam Wszystkich

Proszę Panowie o rade, bo jestem zielony i to będzie moje pierwsze echo, potrzebuje jej do różnych głębokości od 5m do 40m Morze Północne ,Adriatyk, mazury, właściwi kilka jezior w PL , naczytałem się tyle że mam pustą głowe, doradźcie co wybrać

Raymarine Axiom 12RV 12" MFD│

Humminbird Solix 12 Chirp Mega SI GPS

Na początku tego forum chyba Paprykarz napisał że Raymarine 12RV to złoty środek. ale tam bylo pytanie o HB helix może solix jest lepszy .wiem że są wady i zalety każdego z nich , ale proszę wyjasnijcie mi te wady i zalety każdego z nich. (Lawrance nie biorę pod uwagę bo wiem że ma gorszy wyświetlacz od HB, Ale każdy może mieć własną opinie)

Pozdrawiam

Nie znam tematu axiomów poza kilkoma opiniami z for w US, gdzie są one na ogół niezbyt entuzjastyczne w relacji do konkurencji. Co do Solixów - to jedyne zastrzeżenia dotyczą ew. szybkości działania Touchscreena. W porównaniu do Helixa Solix ma lepszy ekran- zwłaszcza rozdzielczość pionową,  procesor i dowolną aranżację ekranu. Oprócz tego tworzy mapę z mozajek SI i zapisuje ją na karcie. Najważniejszą różnicą Solix/Helix jest obsługa- w Helixie trzeba się naklikać porządnie, by dotrzeć do poszukiwanej pozycji w menu, w Solix jest to szybsze, no i Solix dopiero oferuje przewijanie historii zapisu echa.  Poza tym żaden HB nie ma współczesnego obrazowania 3D- o ile to ma znaczenie dla ciebie. Za to jest przetwornik z Chirpem obsługującym średnie i wysokie częstotliwości, wyszły niedawno ducery dual DI, tam dodatkowo jest obsługa low freq. chirp- a to może być przydatne na głębszej wodzie. Poza tym oba urządzenia mają otwartą architekturę softu, co dobrze rokuje na przyszłe modyfikacje. Na chwilę obecną HB nie ma konkurencji w segmencie ech wędkarskich jeśli chodzi o wybór obrazowania bocznego, trzy częstotliwości 455, 800, 1200khz co daje możliwość szczegółowego zobrazowania konkretnych miejsc. Odrzucone przez ciebie Lowrance (konkretnie Carbon) ma i 3D i obrazowanie boczne niby 455khz,ale za to w połączeniu z Blackboxem - czyli LSS3D ma zasięg Si po kilkadziesiąt metrów na stronę(enchanced 455khz) przy zachowaniu czytelności obrazowania. Ekran carbonów jes poprawiony, poczytaj w wątku o tych echach.

No i o mapowaniu na koniec: HB i Lowrance mają opcję tworzenia map bezpośrednio w echu, w HB trzeba dokupić kartę zero lines, w Lowrance karty navico+ aktywacja konta w sieci. Oba echa zapisują dane o głębokości itp, można je w domu obrobić za pomocą oprorgamowania dla HB to Lakemaster Autochart, dla Lowrance to Reefmaster. Nauka obsługi softu RM nie jest trudna, z Autochartem jest nieco trudniej - brak realnego wsparcia dystrybutora w PL. Raymarine dopiero od niedawna ma możliwość gromadzenia danych na kartę SD, Ale nie wiem czy istnieje do tego jakiś program, by zrobić mapkę w domu. Funkcja tworzenia mapy w echu  wygląda do tej pory podobnie jak w Lowrance- czyli karta od Navionisc i chyba robienie jej w czasie rzeczywistym, jeżeli nie, to odesłanie danych do Navico i zrobienie tej mapy przez nich.

To tyle ode mnie.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 05 marzec 2018 - 06:28

  • kostom63 lubi to

#1364 OFFLINE   Jantytan

Jantytan

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Sawicki

Napisano 05 marzec 2018 - 23:48

Panowie bardzo dziękuje za pomoc

 

Nurek28- simlard to nie ten poziom ,wystarczy popatrzyć na możliwości przetwornika stożek echa dla mnie jest zbyt mały- ale i tak dzięki za rade.

 

Maciej_K- tobie w szczególności dziękuję , faktycznie 3D nie ma dla mnie większego znaczenia, najbardziej mi zależy na tym by dobrze kontrolować dno i co tam się dzieje, i te zdanie "Na chwilę obecną HB nie ma konkurencji w segmencie ech wędkarskich" mi na prawdę , bardzo pomogło w podjęciu decyzji.  w dodatku HB ma trzy częstotliwość co dla moich potrzeb będzie bardzo przydatne  Dzięki wielki



#1365 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 marzec 2018 - 06:26

Panowie bardzo dziękuje za pomoc

 

Nurek28- simlard to nie ten poziom ,wystarczy popatrzyć na możliwości przetwornika stożek echa dla mnie jest zbyt mały- ale i tak dzięki za rade.

 

Maciej_K- tobie w szczególności dziękuję , faktycznie 3D nie ma dla mnie większego znaczenia, najbardziej mi zależy na tym by dobrze kontrolować dno i co tam się dzieje, i te zdanie "Na chwilę obecną HB nie ma konkurencji w segmencie ech wędkarskich" mi na prawdę , bardzo pomogło w podjęciu decyzji.  w dodatku HB ma trzy częstotliwość co dla moich potrzeb będzie bardzo przydatne  Dzięki wielki

Pamiętaj o jednej rzeczy: Obrazowanie boczne najlepiej sprawdza się na płytszych wodach i na morzu z tym nie poszalejesz jeżeli chodzi o jakość obrazu i zasięg na wyższych częstotliwościach. Tutaj przydaje się chirp, który daje lepszą separację odbić sygnału od ryby. Im głębiej, tym niższa częstotliwość chirpa będzie dawała czytelniejsze obrazy. Oczywiście warunkiem dobrej jakości odczytów z SI jest poprawny montaż ducera, ale to jest sprawa  z rodzaju oczywistych.

Co do szerokości stożka - nie byłbym tak kategoryczny, bo wszystko zależy od danej sytuacji: Jeżeli łowisz w toni /trollu i chcesz zbadać miejscówkę, to im szerzej, tym lepiej. Więcej zobaczysz,ale będzie to okupione mniejszą dokładnością lokalizacji ryby. Po prostu  ciężko ocenić gdzie jest ryba(lewo, prawo od łodzi). Jeżeli np, jigujesz i zależy ci na dokładnym obrazowaniu dna, to wtedy wąski stożek jest lepszy, daje lepszą separację celów, bardziej realny obraz struktur dna- zmniejsza się efekt tzw. martwej strefy, czyli fragmentu dna, który nie jest widoczny na ekranie ze względu mechanikę powstawania obrazu na ekranie. Właśnie w takich sytuacjach lepsza jest wąska wiązka sygnału. Widzisz mniejszy wycinek dna, ale bardziej dokładnie i można wypatrywać wtedy ryb przyklejonych do dna.

Mam prośbę w imieniu przyszłych użytkowników HB. Jeżeli zakupisz Solixa i wypłyniesz z tym na wodę- fajnie było by, gdybyś  umieścił w wątku zrzuty z ekranu pokazujące możliwości tego sprzętu.

Z góry dziękuję.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 06 marzec 2018 - 06:46


#1366 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 marzec 2018 - 08:38

Panowie bardzo dziękuje za pomoc

 

Nurek28- simlard to nie ten poziom ,wystarczy popatrzyć na możliwości przetwornika stożek echa dla mnie jest zbyt mały- ale i tak dzięki za rade.

 

Maciej_K- tobie w szczególności dziękuję , faktycznie 3D nie ma dla mnie większego znaczenia, najbardziej mi zależy na tym by dobrze kontrolować dno i co tam się dzieje, i te zdanie "Na chwilę obecną HB nie ma konkurencji w segmencie ech wędkarskich" mi na prawdę , bardzo pomogło w podjęciu decyzji.  w dodatku HB ma trzy częstotliwość co dla moich potrzeb będzie bardzo przydatne  Dzięki wielki

Co do stożka to jak trochę poczytasz troche o Simradzie to zobaczysz że kupijąc pożądny przetwornik to sam możesz ustawić częstotliwość stożka w granicach przetwornika czyli np od 75-135 i w następnym przetworniku będzie to inny zakrs a przetworników jest kilka. 

Tak jak napisał MaciejK szerokość stożka nie nest wyznacznikiem przydatności danego echa. Zobacz że Simrada sprzedają bez przetworników żebyś sam mógł sobie zrobić zestaw jaki sobie zażyczyłeś. Nie jesteś ograniczony przetwornikiem który daje producent i twierdzi że to chirp. Zobacz ile kosztuje przetwornik powiedzmy Airmar z prawdziwym chirpem i poczytaj opis i zobacz jaką ma  wielkośćdzięki której jest tam jak dobrze pamiętam z 7 kryształów. Jak to wszystko ogarniesz to zobaczysz które echo ma gorszy przetwornik. Wydając powiedzmy za 12 cali w lowrance ok 16 tysi nie ciesz się że masz super pzetworniki. Tak samo w innych firmach.



#1367 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2018 - 09:43

Co do stożka to jak trochę poczytasz troche o Simradzie to zobaczysz że kupijąc pożądny przetwornik to sam możesz ustawić częstotliwość stożka w granicach przetwornika czyli np od 75-135 i w następnym przetworniku będzie to inny zakrs a przetworników jest kilka. 

Tak jak napisał MaciejK szerokość stożka nie nest wyznacznikiem przydatności danego echa. Zobacz że Simrada sprzedają bez przetworników żebyś sam mógł sobie zrobić zestaw jaki sobie zażyczyłeś. Nie jesteś ograniczony przetwornikiem który daje producent i twierdzi że to chirp. Zobacz ile kosztuje przetwornik powiedzmy Airmar z prawdziwym chirpem i poczytaj opis i zobacz jaką ma  wielkośćdzięki której jest tam jak dobrze pamiętam z 7 kryształów. Jak to wszystko ogarniesz to zobaczysz które echo ma gorszy przetwornik. Wydając powiedzmy za 12 cali w lowrance ok 16 tysi nie ciesz się że masz super pzetworniki. Tak samo w innych firmach.

@nurek naszczęscie Lowrance w wiekszości przypadków oprócz najtańszych mozesz kupić tez bez przetwornika. Masz wybór :-)



#1368 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 marzec 2018 - 10:12

Wiem.

Ale nikt nie powie że echo działa w chirp ale przetwornik już nie.



#1369 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 marzec 2018 - 11:02

Główny producent przetworników czyli Airmar zaopatruje praktycznie wszystkich producentów ech, za pomocą przejsciówek podpina się ten sam przetwronik do ech różnych producentów, dodatkowo każdy przetwornik "do wszystkiego" będzie miał gorsze odczyty niż dedykowany pod Chirp, Side imaging itp. Znane są perypetie ducerów HB, które przez lata nie miały kanału DI w modelu combo(SI) a tworzyły DI z SI z poziomu urządzenia. G2N mają już kryształy DI, ale ostatnio weszły nowe ducery DI dla Helix/Solix.

Ból z różnymi ducerami w echu jest gdzie indziej, trzeba położyć niemałe pieniądze na box ethernetowy, żeby przeskakiwać pomiędzy różnymi przetwronikami, ew. użyć kabla Y, który jest w stanie obsłużyć dwa ducery.



#1370 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 marzec 2018 - 11:15

Nie mówiłem o różnych przetwornikach podłączonych jednocześnie. Tylko wybranie jednego i poprzez regulacje w echu używanie wybranej przez siebie częstotliwości.

#1371 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 marzec 2018 - 12:13

A ja w zasadzie odniosłem się do posta bierjozy ;)

Solix/Helix w standardzie mają  regulację medium/high chirp, są w packu z ducerem z chirp stockowym.  do Low chirp musisz mieć osobny ducer.



#1372 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 marzec 2018 - 12:31

A czy można w HB zmieniać w ustawieniach powiedzmy częstotliwość przetwornika co 5 kHz pomiędzy skrajnymi częstotliwościami przetwornika?

Są przetworniki które obsługują np Low i high Chrip jednocześnie TM265LM.



#1373 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 marzec 2018 - 12:46

Tak, ale zobacz na cenę....Poza tym można je wpiąć zarówno w HB jak i Lowrance/Simrad-- to kwestia przejściówek na kable i ew. możliwosci obsługi softu.

Nie wiem jak wygląda sprawa regulacji-  znaczy jej skoki, jak kupię solixa , to się dowiem ;)



#1374 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 marzec 2018 - 13:20

Znam cenę. Ale to jest przetwornik 1kW .Większość w kompletach to 600W.
Wiem że Airmar pasuje do wszystkich firm.
Co do ceny to kupując echo za 15 tysi to wyda też 4 tyśie na przetwornik.

#1375 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 06 marzec 2018 - 14:57

Znam cenę. Ale to jest przetwornik 1kW .Większość w kompletach to 600W.
Wiem że Airmar pasuje do wszystkich firm.
Co do ceny to kupując echo za 15 tysi to wyda też 4 tyśie na przetwornik.

HB solix ma 1kw ducer w standardzie o ile dobrze pamiętam.


Wysłane z mojego Lenovo A6020a40 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Maciej_K edytował ten post 06 marzec 2018 - 14:58


#1376 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 06 marzec 2018 - 19:25

Witam Wszystkich

Proszę Panowie o rade, bo jestem zielony i to będzie moje pierwsze echo, potrzebuje jej do różnych głębokości od 5m do 40m Morze Północne ,Adriatyk, mazury, właściwi kilka jezior w PL , naczytałem się tyle że mam pustą głowe, doradźcie co wybrać

Raymarine Axiom 12RV 12" MFD│

Humminbird Solix 12 Chirp Mega SI GPS

Na początku tego forum chyba Paprykarz napisał że Raymarine 12RV to złoty środek. ale tam bylo pytanie o HB helix może solix jest lepszy .wiem że są wady i zalety każdego z nich , ale proszę wyjasnijcie mi te wady i zalety każdego z nich. (Lawrance nie biorę pod uwagę bo wiem że ma gorszy wyświetlacz od HB, Ale każdy może mieć własną opinie)

Pozdrawiam

co znaczy ze lowrance ma gorszy wyswietlacz? i o jakim modelu piszesz ? widzales wogole porownanie wyswietlaczy na zywo , czy tylko na podstawie gazetek twierdzisz? pomimo ze uzytkuje lowrance , to nie jestem ich fun boy-em, ale jesli idzie o jakosc obrazu , to carbon deklasuje konkurencje . I nie mam na mysli przetwornikow i calej imby z tym zwiazanej. Poprostu jak u Hajzera. Biel jest znowu biala , a barwy nasycone 


Użytkownik siarq edytował ten post 06 marzec 2018 - 19:25


#1377 OFFLINE   Jantytan

Jantytan

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Sawicki

Napisano 06 marzec 2018 - 23:37

 siarq - co znaczy ze lowrance ma gorszy wyswietlacz? i o jakim modelu piszesz ? widzałeś wogole porownanie wyswietlaczy na zywo , czy tylko na podstawie gazetek twierdzisz?

 

Jak już mówiłem jestem laikiem i cała moja wiedza jest wyczytana na różnych forach, Gdybym miał carbon ,nie kupowałbym solixa tylko po to by porównać, i znajomych też nie mam z takim sprzętem, właśnie ufam ludziom którzy mają doświadczenie i z chęcią pomagają, dlatego tu jestem.

 

Maciej_K - obiecuje że wrzucę tu fotki, ale po będzie dopiero w pobliżu maja, prędzej nie dam rady wypłynać.

 

Jeszcze tylko dla pewności jak narazie najlepszy przetwornik do solixa to z dual DI, czy możecie polecić najlepszy pszetwornik,czy ten co podał nurek28 TM265LM. jest najlepszy? Dzięki



#1378 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 marzec 2018 - 06:03

Dual DI  pozwoli na lepszą separację ech rybich nad dnem:(czyli DI + 2D). Niestety, nie ma on kryształów do tworzenia obrazu SI, więc musisz go dokupić do echa  z Mega SI. Na temat ducerów morskich nie wypowiadam się, brak wiedzy.

 

https://postimg.org/image/cfzbwpjnt/


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 07 marzec 2018 - 06:24


#1379 OFFLINE   Jantytan

Jantytan

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • Lokalizacjauk
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Sawicki

Napisano 11 marzec 2018 - 15:09

Witam tu są Dane techniczne solixa ,czy może mi ktoś podpowiedzieć, czy ten przetwornik w zestawie , jest dobry czy może wziąć inny jakiś lepszy

 
Rozmiar wyświetlacza - Przekątna: 12,1 "                                                                      Wyświetl matrycę pikseli: 800 x 1280 V.
 
Typ wyświetlacza: Kolor TFT                                                                                           Kolory wyświetlania w odcieniach szarości: 16 bitów
 
Standard Sonar: MEGA Side Imaging / MEGA Down Imaging, CHIRP Digital Sonar / DualBeam PLUS
 
Standardowe pokrycie sonaru: 20 °, 60 ° i (2) 86 ° i (2) 55 ° @ -10db (w sumie 180 °)
 
Standardowa częstotliwość sonaru: 83/200/455/800 kHz i 1,2 MHz                              Sonar Opcjonalnie: 50kHz, 50 / Low Airmar CHIRP i SM3000
 
Separacja celu: 2,5 "                                                                                                        Moc wyjściowa RMS: 1000 W *
 
Moc szczytowa do szczytowej: 8000 watów *                                                                 Głębokość: 125 ft (DI) 400 ft (DI-455kHz) 1500 ft, 3500 ft * i 5000 ft *
 
Temperatura: wbudowany przetwornik                                                                            Prędkość: prędkość GPS wliczona                                                                          
     
Podświetlenie: LED                                                                                                          Rozmiar jednostki - Mocowanie na imaku: 13,82 "S x 9,55" H x 4,79 "D
 
Mount A Type: Gimbal Mount                                                                                          Rozmiar jednostki - Indash Mount: 13,82 "S x 8,21" H x 4,79 "D
 
Mount B Unit Size2: In-Dash                                                                                           Opcje montażu: Gimbal lub opcjonalnie w desce rozdzielczej
 
Standard przetwornika: XM 14 20 MSI T                                                                         Montaż przetwornika: pawęż
 
Opcjonalny Sonar: 50 kHz, 50 / niski Airmar CHIRP i SM3000                                       Moc wejściowa: 10,8-20 VDC
 
Pobór mocy: 3,9 A                                                                                                           Odbiornik GPS: w zestawie
 
Śledzenie GPS: w zestawie                                                                                              GPS Chartplotting: w zestawie
 
Punkty, trasy, tory / punkty: 10 000, 50, 50/20 000                                                          Humminbird Mapping: Opcjonalne
 
Navionics +: Opcjonalne                                                                                                   Navionics Platinum +: Opcjonalnie                                                                              
 
Platinum Capable: Opcjonalne                                                                                          C-Map 4D: nieobsługiwany
 
Obrazowanie 360: Opcjonalne                                                                                           i-Pilot Link: Opcjonalny
 
Radar HD: Opcjonalny                                                                                                        NMEA 2000: Włączony
 
5-portowy moduł rozszerzający: opcjonalny                                                                      WeatherSense: nieobsługiwany
 
Precyzyjny GPS: w zestawie                                                                                               Kierunek Czujnik GPS: Opcjonalny
 
PC Connect: Not Supported                                                                                               Zewnętrzny odbiornik GPS: Opcjonalny
 
AS Interlink: Nieobsługiwane                                                                                               Kompatybilność AIS: opcjonalna
 
SwitchFire Sonar: w zestawie                                                                                              Screen Snap Shot: w zestawie
 
Nagrywanie sonaru: w zestawie                                                                                           Humminbird PC: w zestawie
 
Oprogramowanie wewnętrzne do uaktualnienia: w zestawie                                               Podział ekranu Zoom: w zestawie
 
Podział ekranu Dolny zamek: w zestawie                                                                             Widok mapy 3D: uwzględniono
 
Widok dużych cyfr: nieobsługiwany                                                                                      Ekran podzielony na szeroki / wąski stożek: w zestawie
 
Wybrane widoki niestandardowe: uwzględnione                                                                  Niestandardowy odczyt cyfrowy: w zestawie
 
Wyświetl zaprogramowane klucze: nieobsługiwane                                                             Wykres temperatury: w zestawie
 
Alarm temperatury: w zestawie                                                                                             Freeze Frame: Included
 
Natychmiastowa aktualizacja obrazu: w zestawie                                                                Mark Structure on Sonar: Included
 
Selektywna ryba ID +: w zestawie                                                                                         Sonar w czasie rzeczywistym: w zestawie
 
Triplog: w zestawie                                                                                                                X-Press System menu: w zestawie
 
Czytnik kart Dostępny: Tak                                                                                                    # Miejsca na karty: 2


#1380 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 11 marzec 2018 - 15:37

Zeza idzie dostać od tego odstępu pomiędzy wyrazami, nie mogłeś podlinkować?

Do 2D możesz kupić airmara, do DI ten nowy ducer XM 14 20 MDI T, jak chcesz na bogato,to box ethernetowy SM3000, który pomoże spiąć to wszystko w kupę. Za pomocą kabla Y możesz używać XM 14 20 MDI T i stockowego SI w solixie jednocześnie.

Wszystko to kwestia potrzeb i oczywiście kasy, bo SM3000 obsługujący kilka przetworników kosztuje 1/3 solixa12






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych