Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4203 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 22 marzec 2018 - 00:25

Czyli polskiego menu nie będzie, za to nie powinno być też geoblokady. Natomiast brak odpowiedzi na maile średnio wróży na wypadek reklamacji etc..



#1402 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 postów
  • Imię:adam

Napisano 22 marzec 2018 - 07:16

Zagadaj do forumowych kolegów co handluja sprzętem. Może oni zrobią jakąś cenę lepsza

#1403 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 28 marzec 2018 - 07:49

Szybkie pytanie, obecnie używam HELIX 7 SI 2-giej generacji. Mam możliwość kupienia w lepszej cenie ELITE 9 TI Totalscan i tu moje pytanie do Was. Czy poza większym ekranem są jeszcze jakieś plusy użytkowe z których skorzystam podczas późniejszego wdrożenia się w urządzenie?

 

Z tego co wyczytałem w Guuglu to Elitka ma taką samą rozdzielczość co 7-emka Helixa i co się z tym wiąże w Elitce może być większa kaszanka jak w Helixie? Ale czy tak jest - tego nie wiem.

 

Zastanawiam się czy gra jest w ogóle warta świeczki :P

Z góry dzięki za pomoc



#1404 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 28 marzec 2018 - 08:10

na Elitkę masz więcej map, to główny argument który trzyma mnie przy Lowrance



#1405 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 28 marzec 2018 - 13:56

Używasz albo planujesz używanie silnika dziobowego? Do Elite będziesz mógł podpiąć silnik dziobowy Motorguide (niedawno wprowadzili tańszy Xi3), do Helixa 7 drugiej generacji można za to podpiąć dziobówki Minnkoty.



#1406 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 28 marzec 2018 - 14:19

Używasz albo planujesz używanie silnika dziobowego? Do Elite będziesz mógł podpiąć silnik dziobowy Motorguide (niedawno wprowadzili tańszy Xi3), do Helixa 7 drugiej generacji można za to podpiąć dziobówki Minnkoty.

Niekoniecznie, ale kto wie co będzie za pół roku :)

 

A jakby nawet chciałbym w przyszłości podłączyć silnik dziobowy do elitki 9tki z funkcją kotwicy to da radę ?


Użytkownik cabage edytował ten post 28 marzec 2018 - 14:45


#1407 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 marzec 2018 - 08:57

Panowie.Niebawem lecę do Kanady, pomyślałem że może warto było by przywieźć jakieś echo z krainy klonowego liścia.

Lowrance, Garmin, Humminbird. Czym się sugerować i na co zwracać uwagę przy zakupie, żeby uniknąć problemów podczas użytkowania w Polsce?

Chodzi mi głównie o system metryczny, polskie menu i tę nieszczęsną geo blokadę.



#1408 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 marzec 2018 - 10:06

jeśli polskie menu to chyba żaden, a już na pewno nie Lowrance



#1409 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 30 marzec 2018 - 10:27

Kiedyś jak się interesowałem to w Kanadzie można było kupić HDS 5 Gen2 wersja international i był tam język polski.

A obecnie to nie wiem, u nich jakoś bardziej liberalnie podchodzą do tych wszelkich ograniczeń. 

Popytaj po sklepach jak będziesz na miejscu.



#1410 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2018 - 10:34

HB musi mieć w nazwie symbol X lub sprawdzasz kod produktu, czyli ciąg cyfr . który musi się kończyć -1M

Wtedy wszystko zaklika i u nas.



#1411 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 30 marzec 2018 - 10:50

Ciekawe jak to wygląda z garminem i lowrancem. Spróbuję dopytać w sklepach na miejscu, ale jak wiadomo każda sroka (sprzedawca) swój ogon (towar) chwali. Dzięki za podpowiedzi.



#1412 OFFLINE   mpruszek

mpruszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 16:01

Witam

 

Chce zamontować przetwornik (obrazowane SI) w takim miejscu: (dno łodzi specjalne wycięcie)

 

 

 post-59406-0-86737300-1520800905.jpg

 

 

i teraz rodzi się pytane, czy przetwornik ma być cały schowany w tej wnęcę ? Czy nie będzie to przeszkadzało w obrazowaniu SI (rysunek nr 1)

 

czy przetwornik ma być lekko poniżej dna ? (rysunek 2)

 

 

 

Załączone pliki



#1413 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 marzec 2018 - 19:08

Nie mając jednostki pływającej nie używałem echa. Teraz mam pływadło i tak mi przyszło do głowy żeby sobie ewentualnie kupić.

Po taniości chcę iść bo jestem upośledzony technicznie i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, chociaż w Norwegii sobie radziłem.

Zresztą tak jak nie potrzebuję wchodzić w ślizg (dlatego 5KM) tak nie potrzebuje szukać ryb, zależy mi na tym by poznać ukształtowanie dna, ryby sam sobie znajdę albo nie :rolleyes:

https://www.jula.pl/...hosonda-005338/

https://www.jula.pl/...hosonda-953159/



#1414 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2018 - 07:25

weź tą druga czyli Hook 4x za 799. ma szerszy stożek i tzw Downscan, pozwalający np. odróznić czy na dnie to kamień czy gałąź

 

potencjanie możesz rozwazyć Hook 4 za ok 1000 zł ma GPS i pozwala wgrywać darmowe mapy, robić mapy i zaznaczać miesjcówki. Od najtańszych wersji Hook2 trzymaj sę z daleka


  • sacha, marian-56 i cabage lubią to

#1415 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 31 marzec 2018 - 07:39

Mimo że szukasz po taniosci lepiej rozważyć coś co w przyszłości choć trochę ułatwi pływanie. Tak jak wspomniał wuran brał bym model z GPS i możliwością wgrania mapy.

#1416 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 31 marzec 2018 - 09:03

weź tą druga czyli Hook 4x za 799. ma szerszy stożek i tzw Downscan, pozwalający np. odróznić czy na dnie to kamień czy gałąź

 

potencjanie możesz rozwazyć Hook 4 za ok 1000 zł ma GPS i pozwala wgrywać darmowe mapy, robić mapy i zaznaczać miesjcówki. Od najtańszych wersji Hook2 trzymaj sę z daleka

Dzięki, i mam jasność. GPS na Bugu przy granicy mi właściwie do niczego bo zgubić się nie da, no może do wbicia dołków ale już bez GPS wszystkie 3 dołki w okolicy znam :) . Pewnie skończy się na tej co napisałeś.



#1417 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 marzec 2018 - 11:55

Wczoraj pływałem ze swoją. Dla mnie na Odrze jest aż nadto:


#1418 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Tomasz

Napisano 31 marzec 2018 - 12:40

Też mam tą samą(Hook4×),bardzo fajna podstawowa echosonda.Faktycznie można odróżnić wiele rzeczy na dnie.No i posiada DSI,przydatna rzecz...

Użytkownik TomFil edytował ten post 31 marzec 2018 - 12:48

  • marian-56 lubi to

#1419 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 kwiecień 2018 - 17:09

Witam

Tak jak tu wielu pisało czytam od 3 mcy o różnych echosondach i ...... dowiedzialem się bardzo dużo.

Tak sobie kombinuję,że powinienem kupić sondę z dobrym SI-płytka woda 2-5mm,bo chyba  DI mi się nie przyda pływając rybom  po głowach.

Celuję w 9 cali. Czy w związku z tym jakość obrazowania SI w helix 9 z mega jest istotnie lepsza niż w pozostałych np. strikerze 9 z pracą przetwornika na mniejszych częstotliwościach? czy to tylko marketing?

(Dla przykładu podam funkcję chirp, która jak tu wyczytałem dla mnie też bez znaczenia przy takiej płytkiej wodzie)



#1420 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 postów

Napisano 02 kwiecień 2018 - 17:50

SI Humminbird ma najlepszy i jest różnica np. względem Strikera. Na ten moment w DE różnica w cenie to 450 EUR, ale polecam zacisnąć pasa i ogarnąć Helixa 10 - znacznie lepsza rozdzielczość ekranu. Na allegro jest też gość, który wystawia duże Helixy w dobrej cenie, ale nie znam człowieka więc nie mogę polecić.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych