Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Wyb贸r echosondy!


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
4203 odpowiedzi w tym temacie

#1401 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 post贸w

Napisano 22 marzec 2018 - 00:25

Czyli polskiego menu nie b臋dzie, za to nie powinno by膰 te偶 geoblokady. Natomiast brak odpowiedzi na maile 艣rednio wr贸偶y na wypadek reklamacji etc..



#1402 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5540 post贸w
  • Imi臋:adam

Napisano 22 marzec 2018 - 07:16

Zagadaj do forumowych koleg贸w co handluja sprz臋tem. Mo偶e oni zrobi膮 jak膮艣 cen臋 lepsza

#1403 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 28 marzec 2018 - 07:49

Szybkie pytanie, obecnie u偶ywam HELIX 7 SI 2-giej generacji. Mam mo偶liwo艣膰 kupienia w lepszej cenie ELITE 9 TI Totalscan i tu moje pytanie do Was. Czy poza wi臋kszym ekranem s膮 jeszcze jakie艣 plusy u偶ytkowe z kt贸rych skorzystam podczas p贸藕niejszego wdro偶enia si臋 w urz膮dzenie?

 

Z tego co wyczyta艂em w Guuglu to Elitka ma tak膮 sam膮 rozdzielczo艣膰 co 7-emka Helixa i co si臋 z tym wi膮偶e w Elitce mo偶e by膰 wi臋ksza kaszanka jak w Helixie? Ale czy tak jest - tego nie wiem.

 

Zastanawiam si臋 czy gra jest w og贸le warta 艣wieczki :P

Z g贸ry dzi臋ki za pomoc



#1404 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 post贸w
  • LokalizacjaL

Napisano 28 marzec 2018 - 08:10

na Elitk臋 masz wi臋cej map, to g艂贸wny argument kt贸ry trzyma mnie przy Lowrance



#1405 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 post贸w

Napisano 28 marzec 2018 - 13:56

U偶ywasz albo planujesz u偶ywanie silnika dziobowego? Do Elite b臋dziesz m贸g艂 podpi膮膰 silnik dziobowy Motorguide (niedawno wprowadzili ta艅szy Xi3), do Helixa 7 drugiej generacji mo偶na za to podpi膮膰 dziob贸wki Minnkoty.



#1406 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 28 marzec 2018 - 14:19

U偶ywasz albo planujesz u偶ywanie silnika dziobowego? Do Elite b臋dziesz m贸g艂 podpi膮膰 silnik dziobowy Motorguide (niedawno wprowadzili ta艅szy Xi3), do Helixa 7 drugiej generacji mo偶na za to podpi膮膰 dziob贸wki Minnkoty.

Niekoniecznie, ale kto wie co b臋dzie za p贸艂 roku :)

 

A jakby nawet chcia艂bym w przysz艂o艣ci pod艂膮czy膰 silnik dziobowy do elitki 9tki z funkcj膮 kotwicy to da rad臋 ?


U偶ytkownik cabage edytowa艂 ten post 28 marzec 2018 - 14:45


#1407 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 post贸w
  • LokalizacjaPomorze
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 30 marzec 2018 - 08:57

Panowie.Niebawem lec臋 do Kanady, pomy艣la艂em 偶e mo偶e warto by艂o by przywie藕膰 jakie艣 echo z krainy klonowego li艣cia.

Lowrance, Garmin, Humminbird. Czym si臋 sugerowa膰 i na co zwraca膰 uwag臋 przy zakupie, 偶eby unikn膮膰 problem贸w podczas u偶ytkowania w Polsce?

Chodzi mi g艂贸wnie o system metryczny, polskie menu i t臋 nieszcz臋sn膮 geo blokad臋.



#1408 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Marcin

Napisano 30 marzec 2018 - 10:06

je艣li polskie menu to chyba 偶aden, a ju偶 na pewno nie Lowrance



#1409 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2321 post贸w
  • Lokalizacja艁om偶a
  • Imi臋:Piotr

Napisano 30 marzec 2018 - 10:27

Kiedy艣 jak si臋 interesowa艂em to w Kanadzie mo偶na by艂o kupi膰 HDS 5 Gen2 wersja international i by艂 tam j臋zyk polski.

A obecnie to nie wiem, u nich jako艣 bardziej liberalnie podchodz膮 do tych wszelkich ogranicze艅. 

Popytaj po sklepach jak b臋dziesz na miejscu.



#1410 OFFLINE   Sonary i mapy

Sonary i mapy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4760 post贸w
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 30 marzec 2018 - 10:34

HB musi mie膰 w nazwie symbol X lub sprawdzasz kod produktu, czyli ci膮g cyfr . kt贸ry musi si臋 ko艅czy膰 -1M

Wtedy wszystko zaklika i u nas.



#1411 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 post贸w
  • LokalizacjaPomorze
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 30 marzec 2018 - 10:50

Ciekawe jak to wygl膮da z garminem i lowrancem. Spr贸buj臋 dopyta膰 w sklepach na miejscu, ale jak wiadomo ka偶da sroka (sprzedawca) sw贸j ogon (towar) chwali. Dzi臋ki za podpowiedzi.



#1412 OFFLINE   mpruszek

mpruszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 post贸w

Napisano 30 marzec 2018 - 16:01

Witam

 

Chce zamontowa膰 przetwornik (obrazowane SI) w takim miejscu: (dno 艂odzi specjalne wyci臋cie)

 

 

 post-59406-0-86737300-1520800905.jpg

 

 

i teraz rodzi si臋 pytane, czy przetwornik ma by膰 ca艂y schowany w tej wn臋c臋 ? Czy nie b臋dzie to przeszkadza艂o w obrazowaniu SI (rysunek nr 1)

 

czy przetwornik ma by膰 lekko poni偶ej dna ? (rysunek 2)

 

 

 

Za艂膮czone pliki



#1413 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 marzec 2018 - 19:08

Nie maj膮c jednostki p艂ywaj膮cej nie u偶ywa艂em echa. Teraz mam p艂ywad艂o i tak mi przysz艂o do g艂owy 偶eby sobie ewentualnie kupi膰.

Po tanio艣ci chc臋 i艣膰 bo jestem upo艣ledzony technicznie i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzi膰, chocia偶 w Norwegii sobie radzi艂em.

Zreszt膮 tak jak nie potrzebuj臋 wchodzi膰 w 艣lizg (dlatego 5KM) tak nie potrzebuje szuka膰 ryb, zale偶y mi na tym by pozna膰 ukszta艂towanie dna, ryby sam sobie znajd臋 albo nie :rolleyes:

https://www.jula.pl/...hosonda-005338/

https://www.jula.pl/...hosonda-953159/



#1414 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2173 post贸w
  • LokalizacjaLublin
  • Imi臋:Marcin

Napisano 31 marzec 2018 - 07:25

we藕 t膮 druga czyli Hook 4x za 799. ma szerszy sto偶ek i tzw Downscan, pozwalaj膮cy np. odr贸zni膰 czy na dnie to kamie艅 czy ga艂膮藕

 

potencjanie mo偶esz rozwazy膰 Hook 4 za ok 1000 z艂 ma GPS i pozwala wgrywa膰 darmowe mapy, robi膰 mapy i zaznacza膰 miesjc贸wki. Od najta艅szych wersji Hook2 trzymaj s臋 z daleka


  • sacha, marian-56 i cabage lubi膮 to

#1415 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1518 post贸w
  • LokalizacjaOpole
  • Imi臋:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 31 marzec 2018 - 07:39

Mimo 偶e szukasz po taniosci lepiej rozwa偶y膰 co艣 co w przysz艂o艣ci cho膰 troch臋 u艂atwi p艂ywanie. Tak jak wspomnia艂 wuran bra艂 bym model z GPS i mo偶liwo艣ci膮 wgrania mapy.

#1416 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 post贸w
  • LokalizacjaW-wa
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 31 marzec 2018 - 09:03

we藕 t膮 druga czyli Hook 4x za 799. ma szerszy sto偶ek i tzw Downscan, pozwalaj膮cy np. odr贸zni膰 czy na dnie to kamie艅 czy ga艂膮藕

 

potencjanie mo偶esz rozwazy膰 Hook 4 za ok 1000 z艂 ma GPS i pozwala wgrywa膰 darmowe mapy, robi膰 mapy i zaznacza膰 miesjc贸wki. Od najta艅szych wersji Hook2 trzymaj s臋 z daleka

Dzi臋ki, i mam jasno艣膰. GPS na Bugu przy granicy mi w艂a艣ciwie do niczego bo zgubi膰 si臋 nie da, no mo偶e do wbicia do艂k贸w ale ju偶 bez GPS wszystkie 3 do艂ki w okolicy znam :) . Pewnie sko艅czy si臋 na tej co napisa艂e艣.



#1417 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 post贸w
  • LokalizacjaCzerwie艅sk
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 31 marzec 2018 - 11:55

Wczoraj p艂ywa艂em ze swoj膮. Dla mnie na Odrze jest a偶 nadto:


#1418 OFFLINE   TomFil

TomFil

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 250 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Tomasz

Napisano 31 marzec 2018 - 12:40

Te偶 mam t膮 sam膮(Hook4脳),bardzo fajna podstawowa echosonda.Faktycznie mo偶na odr贸偶ni膰 wiele rzeczy na dnie.No i posiada DSI,przydatna rzecz...

U偶ytkownik TomFil edytowa艂 ten post 31 marzec 2018 - 12:48

  • marian-56 lubi to

#1419 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕

Napisano 02 kwiecie艅 2018 - 17:09

Witam

Tak jak tu wielu pisa艂o czytam od 3 mcy o r贸偶nych echosondach i ...... dowiedzialem si臋 bardzo du偶o.

Tak sobie kombinuj臋,偶e powinienem kupi膰 sond臋 z dobrym SI-p艂ytka woda 2-5mm,bo chyba  DI mi si臋 nie przyda p艂ywaj膮c rybom  po g艂owach.

Celuj臋 w 9 cali. Czy w zwi膮zku z tym jako艣膰 obrazowania SI w helix 9 z mega jest istotnie lepsza ni偶 w pozosta艂ych np. strikerze 9 z prac膮 przetwornika na mniejszych cz臋stotliwo艣ciach? czy to tylko marketing?

(Dla przyk艂adu podam funkcj臋 chirp, kt贸ra jak tu wyczyta艂em dla mnie te偶 bez znaczenia przy takiej p艂ytkiej wodzie)



#1420 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1018 post贸w

Napisano 02 kwiecie艅 2018 - 17:50

SI Humminbird ma najlepszy i jest r贸偶nica np. wzgl臋dem Strikera. Na ten moment w DE r贸偶nica w cenie to 450 EUR, ale polecam zacisn膮膰 pasa i ogarn膮膰 Helixa 10 - znacznie lepsza rozdzielczo艣膰 ekranu. Na allegro jest te偶 go艣膰, kt贸ry wystawia du偶e Helixy w dobrej cenie, ale nie znam cz艂owieka wi臋c nie mog臋 poleci膰.






U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych