Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór echosondy!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4168 odpowiedzi w tym temacie

#3361 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4688 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 listopad 2021 - 09:21

Jest coś takiego jak stosunek ceny do jakości. Highendowy sprzęt nie wychodzi korzystnie pod tym względem, dlatego jego udział w rynku pl jest dość mały. Trzeba też wiedzieć czego się chce. Bo potem jest roczarowanie. Żródło zakupu sprzętu też ma znaczenie. Napiszcie czy w ogólnym działaniu szybszy jest hds low czy hummin helix?

Nie można porównać tego, bo raz że Helix to przyciski a HDS to ekran dotykowy, dwa że struktura menu HB nie jest userfriendly i aby ustawić parametry sonaru bocznego trzeba użyć kilku suwaków/opcji vs. jeden suwak w Lowrance. 

Tutaj nie da się tak po prostu porównać. 



#3362 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 08 listopad 2021 - 11:19

Akurat takie przypomnienie mi wystarczy

Użytkownik bassy edytował ten post 08 listopad 2021 - 11:21


#3363 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4816 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 08 listopad 2021 - 11:46

Przy garminie zaczynają się robić koszta sam ploter swoje kosztuje do tego odzielny zakup przetwornika i map, w porównaniu z hds cena znacznie rośnie. Fakt garmin jest to urządzenie znacznie nowocześniejsze, szybsze, o świetnej jakości obrazu że względu na matrycę, niż hds.

No tak, ale GPSMAP ma 1920x1200 a HDS 1280x720 . Jak nie chcesz radaru czy innego ANT to po co się w to pchać? Można kupić Ultra 102sv z GT56 i 1280x800 i perspektywa cenowa się zmienia.



#3364 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4688 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 listopad 2021 - 13:19

Obecnie u Garmina najlepsza relacja ceny do jakości jest w Strikerze 9 i GPSmap 923. W tym drugim nie potrzeba GT56, jakość obrazu jest naprawdę spoko- co mam nadzije,że udało się pokazać. 

W Lowrance Ti2 wyprzedażowe jest still the best. 

HB drogi jako taki, ale 9tka wydaje się być spoko, ale jako brand- najdroższy jest i też koszty dodatkowe w postaci karty zerolines choćby. 



#3365 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4816 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 08 listopad 2021 - 20:19

No nie wiem. Jak się doliczy do tego 923 przetwornik to wychodzi nie tak duża różnica do 10" z GT56. Mnie w GPSMap najbardziej wkurzał demontaż. W Ultrze jest to rozwiązane bajkowo (zabieram sam ekran z łódki).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#3366 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5510 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 listopad 2021 - 20:24

Te szybkozlacze w ultra ,faktycznie jest przyjemne. Ale gdzieś tam też cwierkali że to się z czasem psuje,śniedzieje itp. Widziałem jakiś film na yt jak gościowi ekran odlecial;) nie mniej jednak bardzo milo wspominam to rozwiązanie montażu ekranu

#3367 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4688 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 listopad 2021 - 21:26

No nie wiem. Jak się doliczy do tego 923 przetwornik to wychodzi nie tak duża różnica do 10" z GT56. Mnie w GPSMap najbardziej wkurzał demontaż. W Ultrze jest to rozwiązane bajkowo (zabieram sam ekran z łódki).

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tak, cardle jest spoko, ale wymaga czystości i opanowania. Wielokrotnie widziałem w USA problemy ze śniedzią i wyłamanymi pinami. Co do cen to się nie znam, ale echomapy w słońcu sa słabsze a to ważne. Poza tym każdy GPSmap ma Helm a to otwiera drogę do sztuczek z klonowaniem ekranu co jest fajne dla załoganta. Może w nowym sezonie uda mi się konfrontację z ultrą 10tką przeprowadzić w boju realnym i coś nakręcić na kanał, bo pytań kilka już o to miałem 



#3368 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4816 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 08 listopad 2021 - 21:35

No tak, klonowanie ekranu niby OK, ale po co przejmować się konkurencją na łodzi ;). Używałem cradle długo i 0 problemu. Może w morskim środowisku maiłbym pewne obawy (śniedzenie). ale co do reszty to raczej stawiam to na zasadzie pecha/nieumiejętnej/siłowej obsługi. Z drugiej strony w GPSMAP kręcisz tymi wtyczkami, jest ryzyko pęknięcia żyły od częstego gmerania. Plastikowe drobne gwinty od złączek też nie zachęcają. Rozważałem też tą kwestię i wolę potencjalnie jednak wymienić cradle niż powyższe. Jak nie urok to sraczka, ale jednak wygoda po stronie cradle.


Użytkownik psulek edytował ten post 08 listopad 2021 - 21:37


#3369 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4688 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 listopad 2021 - 21:54

No tak, klonowanie ekranu niby OK, ale po co przejmować się konkurencją na łodzi ;). Używałem cradle długo i 0 problemu. Może w morskim środowisku maiłbym pewne obawy (śniedzenie). ale co do reszty to raczej stawiam to na zasadzie pecha/nieumiejętnej/siłowej obsługi. Z drugiej strony w GPSMAP kręcisz tymi wtyczkami, jest ryzyko pęknięcia żyły od częstego gmerania. Plastikowe drobne gwinty od złączek też nie zachęcają. Rozważałem też tą kwestię i wolę potencjalnie jednak wymienić cradle niż powyższe. Jak nie urok to sraczka, ale jednak wygoda po stronie cradle.

Tak, miałem echomapa, teraz pływam z gpsmapem, rozwiązałem problem z kablami inaczej, na stałe, pakuję z kablami do torby i skrzynki, natomiast mam świadomość, że nie każdemu tak będzie wygodnie. Dla mnie zalety gpsmapa biorą górę nad praktycznością echomapa, tym bardziej, że ogarnąłem dodatkowe przyciski zewnętrzne do gpsmap  i jest ok, a tego bałem się na deszczu/ lodzie bo ice scope jest fajne ;)


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 08 listopad 2021 - 21:58


#3370 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5510 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 listopad 2021 - 22:15

i ultra dobrze pamieta ze nie odtwarza logow ?



#3371 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4688 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 listopad 2021 - 22:41

i ultra dobrze pamieta ze nie odtwarza logow ?

gpsmap też nie odtwarza logów, niestety



#3372 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4816 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 08 listopad 2021 - 22:48

na stałe, pakuję z kablami do torby i skrzynki, natomiast mam świadomość, że nie każdemu tak będzie wygodnie.

No właśnie u mnie na stałe wszystko wrzucone. Przetwornik, nmea, zasilanie zostają.



#3373 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5510 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 listopad 2021 - 23:01

gpsmap też nie odtwarza logów, niestety


84x z tym.helm całym nie odtwarza ?

#3374 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4688 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 08 listopad 2021 - 23:03

84x z tym.helm całym nie odtwarza ?

Nie. Tylko stream obrazu i sterowanie do androida

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

#3375 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5510 postów
  • Imię:adam

Napisano 08 listopad 2021 - 23:13

Jesteś pewien?

#3376 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 636 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 09 listopad 2021 - 07:58

Maciek, kręcisz świetne filmy, tylko szkoda że w większości są one nieme. Nawet subiektywne Twoje komentarze były by świetne i urozmaicały troszkę poświęcany czas.
  • chlodnica lubi to

#3377 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4688 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 listopad 2021 - 14:06

Robert, ja nie jestem od oceniania- choć ostatnio nie unikam tego co mi się podoba w danym sprzęcie. Reszta jest do wypatrzenia dla potencjalnych zainteresowanych. Dlatego muszą mieć czysty przekaz. Na tym polegają wojny sonarowe. Ja nie wskazuję zwycięzców. 


  • Biesan lubi to

#3378 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 09 listopad 2021 - 20:09

Pany jest pytanie. Co wybrac  w budzecie do 7 tys. lowisko to glebokie zaporowki. cel to okonie. w przyszlosci w planie upgrade do opcji z live. 


Użytkownik mr.8legs edytował ten post 09 listopad 2021 - 20:10


#3379 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4688 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 09 listopad 2021 - 20:29

To, co pokazałem powyżej jest bardzo spoko czyli 923 xvs. Obraz zobaczysz sam, także z prawie 30m wody- w pierwszej części pokazałem na kanale. Nie musisz nawet brać GT56, bo go zwyczajnie nie wykorzystasz na tych głębokościach w Megahz. System Livescope Garmina jest dopracowany, uniwersalny i z kolorami ułatwiającymi namierzanie i interpretację odczytów live. Nie zbiera zaklóceń od osprzętu innego, natomiast AT daje ładny, czysty obraz w trybie front i down, ale jeszcze brakuje mu kilku łatek softowych, by to było kompletne urządzenie. Do niego budżetowo to Elite FS, ale rozdzielczość niższa niż w topowych ekranach Lowrance, można też carbona wyrwać - będzie robił z AT. Megalive u nas to zagadka, w USA opinie skrajne- od zachwytu do irytacji na zakłócenia wyłapywane, zawieszanie się obrazowania. Także na chwilę obecną wygląda to tak. No i jeszcze jedna rzecz @ Garmin, Livescope jest na rynku 3 lata, a to oznacza, że może wyjść jego kolejna generacja,  czyli będzie lepiej niż teraz. Sezon kończy się, spokojnie poczekaj. Może i Navico ruszy się i pokaże odświeżony topowy tier, bo hds live to też ze 3 latka już ma. U mnie na blogu staram się na bieżąco wrzucać info o nowościach sprzętowych, także zachęcam do patrolowania: Sonary, mapy, ryby, warsztat. (sonaryimapy.blogspot.com)



#3380 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 11 listopad 2021 - 21:24

Witam Panowie.

Nie mam czasu czytać tematu od początku więc może go powiele.

Zastanawiam sie nad zakupem garmina 9sv vivid badz zwyklej. Czy w aktualnej cenie jest na rynku cos lepszego? Sporo znajomych mi poleca ten model.
Będzie to pierwsza moja styczność z bocznym etc, jak dotad lece na garminie strikerze 4ce cv.


  • Artur.P lubi to