Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi Szwecja Dalarna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 25 marzec 2008 - 00:44

Wybieram się w czerwcu w tytułowy region Szwecji, nie będzie to typowa wędkarska wyprawa, ale będę miał kilka dni na rozeznanie się w terenie. Jako że powoli zarażam się salmotruttafariozą chciałbym popróbować łowić kropy w tamtych wodach. Czytałem i słyszałem już co nieco, ale od nadmiaru informacji w tym temacie głowa mnie raczej nie rozboli Zatem prośba o ewntualne informacje w temacie. Każda będzie dla mnie cenna.

#2 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 marzec 2008 - 07:37

Widzę Łukaszu,że przygotowania do wyjazdu idą pełną parą. W tej materi nie pomogę Ci, ale pewnie któryś z forumowych kolegów udzieli wskazówek. Piękna sprawa z tą Szwecją, no i pewnie wspomnienia będą jeszcze piękniejsze ( szczególnie te wędkarskie)... tego Ci życzę

#3 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4434 postów

Napisano 25 marzec 2008 - 10:27

Witam,

@Casso,

Zamierzasz szukac pstragow w jeziorach czy bardziej rzekach?

Pozdrawiam,

Bujo

#4 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 25 marzec 2008 - 15:50

Dzięki Patryk :D

Zamierzasz szukac pstragow w jeziorach czy bardziej rzekach?


@Bujo dobre pytanie. Łowię tylko i wyłącznie spinnem dlatego mam pewne wątpliwości. Z tego co się zorientowałem, ale mogę się mylić, na większości rzek lub ich odcinków, gdzie występują pstrągi i lipienie, dozwolona jest tylko mucha. Natomiast w jeziorach nawet tych przepływowych dozwolony jest też spinn. Gdyby tak było jak piszę nastawię się bardziej na jeziorka. Możesz coś podpowiedzieć w temacie?

Pierwszy obrany cel poszukiwań to wody w okolicach Alvdalen. Na północ od tego miateczka jest spora ilość urokliwych jeziorek w których występują potoki, źródlaki i palie.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych