Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaziówka z odległościówki 4,20,jaki dawca?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 19 listopad 2013 - 18:01

Kilka razy w tym roku( przy wysokiej wodzie) przydałby mi sie własnie patyk tej długosci, i jako ze zbliza sie koniec sezonu, czas przejsc z pomysłu do realizacji.

 

No i nasuwa sie pytanie jakiego użyć dawcy pod taki kij? Cały kij chce zrobic od nowa, i nie ukrywam ze sama akcja mogła by byc zblizona do kija którego teraz używam czyli IRI LUCKY 305

 

Widziałem ze pare osób na forum uzywa takich długich kijków, to miło by było jakby sie wypowiedzieli w temacie   :)



#2 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 19 listopad 2013 - 18:04

Kup jakis starszy mikado 



#3 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 19 listopad 2013 - 18:08

Az sie jutro przejde do wedkarskiego, i po ogladam co nie co.

 

A i dodam ze zalezy mi tylko na pracy kija pod rybą, rzuty sa mniej ważne



#4 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1060 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 19 listopad 2013 - 18:14

Słyszałem ze daiwa jest dobra to tych celów oczywiscie nie kazdy model.

#5 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 18:21

Domyślam, się że chodzi o specjalistyczny patyk do miotania małymi wabikami na cienkich linkach. Poszedłem taką drogą w zeszłym i mijającym sezonie. W moim przypadku, był to strzał w ciemno. Była dobra okazja to wziąłem blank. Był nim RF2SH1382-2, 350cm, 6-10lb, 1/4-1/2 oz. Dwie sprawy. Sam blank waży 3oz, czyli 84 gr. Tak długi kij, wymaga bardzo długiego dolnika, daleko poza łokieć. Rzecz druga. Ładowanie tego kija to trochę jak machanie drzewcem z flagą. Po przymiarkach i próbach nie wydaje się to uciążliwe, ale po 3 godzinach staje się to jakimś wysiłkiem. Stąd nie wyobrażam sobie kija o długości 4,20. Waga, wyważenie i opory powietrza mogą sprawić że jako spin stanie się nie do przyjęcia. Oprócz tego, jest to znakomity oręż do dobrania się do jazi i kleni, przy wiosenno- letnich przyborach w miejscach zalanych traw, przeszkód krzaków etc. Precyzyjne prowadzenie powierzchniowych przynęt w większej odległości znakomite.  :) 


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 19 listopad 2013 - 18:22


#6 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 19 listopad 2013 - 18:23

Zobacz  kije z serii: Robinson Aquarius lub Mikado Ultraviolet.



#7 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 19 listopad 2013 - 18:31

 stare odległosciówki shimano i one mialy fajne smukłe blanki, nie pamietam jaki model



#8 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 18:48

Tyle, że stare shimanowskie odległościówki były zazwyczaj parabolikami (miałem kilka sztuk matchówek Powerloop), a do przeróbki pod spina raczej taki blank średnio się nada.

 

Bardzo fajnym blankiem do połowów jaziowo-kleniowych byłby wg mnie blank od matchówki Robinson Diaflex Pro Match 396. Kij fabrycznie jest bardzo lekki i sztywny. Przezbrojony w jeszcze lżejsze Minimy myślę, że Ci podpasuje.



#9 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 19 listopad 2013 - 19:09

Mikado ultraviolet załatwi sprawę znakomicie, mam dwie takie odległościówki 4,20 i 4,50 oba świetnie łowią, wagglerek 2g leci jak strzała wie myśle że po ubraniu go w nieco wieksze przelotki np Bac Bay Minima będzie świetną armatka na jazika, kij ma przepiekne ugięcie i super pracuje pod rybą, nie gubi ryb wcale a i przyłowy w postaci karpików około 3, 4 kg nie robia na nim wielkiego wrażenia.

Pozdrawiam



#10 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 19 listopad 2013 - 19:32

Świetne do takiego zastosowania wedki ma w swojej ofercie Sensas, jednak cena dosc spora. Ale sa to jedyne kije w swoim rodzaju i takimi nigdy wiecej nie machalem - bardzo szybkie, mocne o szczytowej akcji z dosc mocnym dolnikiem. Do spinningu na pewno rozwiazanie swietne!

#11 OFFLINE   Forecast

Forecast

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2009 postów
  • LokalizacjaZadupie
  • Imię:J
  • Nazwisko:P

Napisano 19 listopad 2013 - 19:44

Shimano technium match na spigotach. Nic lepszego pod takie zastosowania nie wymyślono. Drugie to daiwy match do 15 gr. max wyrzutu ze starych seri zielonych z oplotem. Colmic i inne topowe matche zbyt szybkie i jazie lubią się spiąć. Kiedyś machałem mikado top match i byronem x 12 t match jesli miałoby być ekonomicznie. Świetnie się spisywały.



#12 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 19 listopad 2013 - 19:50

Taki spin to świetny pomysł.
Sam łowię spinem 11' i jestem bardzo zadowolony.
Bardzo daleko się nim rzuca i świetnie prowadzi przynetę na dużej odległości.
Łowię nim bolenie ale pokonał już kilka kleni i jazi.

#13 OFFLINE   Miro 85

Miro 85

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaPołudnie PL

Napisano 19 listopad 2013 - 20:45

Generalnie to  kij potrzebny mi do konkretnej rzeczki w czasie przyborów, długosc rzutu mało istotna, bo rzeczka ma 10m szerokosci i samo koryto ma kształt litery V i z samego brzegu jest ok. ponad 1m traw i krzaków.  Lubie brodzić, ale nie chce sie utopić,  wiec własnie tego metra mi brakuje aby dobrac sie do najwiekszych jaziorów które ochoczo w czasie dużej wody wchodzą w ww. dopływ.

 

Dziekuje  za odpowiedzi, jutro sie przejde do sklepu z duzym wyborem wędek i pomacham troche,i pomysle co wybrac



#14 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 19 listopad 2013 - 22:16

Polecam mikado fishfinder. 



#15 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 19 listopad 2013 - 22:25

Mikado Fishfinder 390 lub 420 na minimach powinien załatwić temat ;)ja zdecydowałem się właśnie na to  :) przy 4 metrach kij musi  być raczej trochę sztywniejszy...takim krowim ogonem fajnie sie miota małymi wobkami, ale juz kofort przy prowadzeniu np. takiego smużaka pozostawia wiele do zyczenia ;)  popytaj Wobiego, który robił juz takie transformacje i ma już jakieś porównanie i opinie w oparciu o kilka różnych blanków pozyskanych z odległościówek....pozdrawiam

 

 

:)  :)  :)  :) zawiesiłem się na meczu i .....wyprzedziłeś mnie paweł

 

sam możesz powiedzieć więcej w tym temacie jako użytkownik właśniej tej tranformacji juz od dłuższego czasu ;)


Użytkownik czocho edytował ten post 19 listopad 2013 - 22:27


#16 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2193 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 listopad 2013 - 23:32

A gdzie łódzki ekspert od "surogatów"?



#17 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 19 listopad 2013 - 23:36

..raczej lucki expert? ;)


  • Mr.Happy lubi to

#18 OFFLINE   ŁYSY0312

ŁYSY0312

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaReguły
  • Imię:Kuba

Napisano 19 listopad 2013 - 23:44

Najlepszym kijkiem odległościowym z jakim się spotkałem z takim przeznaczeniem jest Trabucco Titan MLT. Kijek 3,9 m opisany jako do 15g ale jest to wartość zawyżona, realnie jest do około 10g. Blank smukły, akcja moim zdaniem MF.



#19 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4947 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 20 listopad 2013 - 05:45

Krzychunie , mówisz i masz .. :)

Tak oczywiste są wciąż u nas rzeczy zamiast , albo w miejsce czegoś , że aż boję się odezwać .. :)

Odległościówka od lat robi furorę jako jeden z symboli P.S.S , a ostatnio również zaczyna rządzić w Polskiej Szkole Flyfishingu , tak samo dla niej fundamentalna jak feeder , karpiówka , albo picker , albo kije opadowe , choć nieśmiało myśl dopuszczam , że wzrastająca powoli acz nieustannie kultura sprzętowa przywróci tu z czasem elementarny ład . Ale póki co , któż nie zechciałby by być odkrywczy jak mały Kolendowicz , albo w tym imperium wyzwolonych lemingów , pobłyszczeć tanią i masową ekstrawagancją w stylu róbta co chceta .. Wykluczając regularnie z dyskursu oraz dyskryminując bolonkę , co jest obciachowe bo nie multikulturowe .  A laska też popadła w niełaskę ? Jaź na laske , na przystawkę - dobrze brzmi  B)   



#20 OFFLINE   MieczysławS

MieczysławS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 20 listopad 2013 - 07:23

Koledzy w żaden sposób nie mogę pojąć dlaczego z uporem maniaka chcecie wymieniać przelotki w odległościówce. Tymi kijami klasy lekkiej czyli o c.w. do ok.15g przy zastosowaniu spławika np. peacoc loaded waggler czyli wykonanego z pawiego pióra i wstępnie dociążonego masą 6g, przy żyłce 0,14mm osiąga się bez problemu odległości 50m i większe. Natomiast, gdy warunki łowiska tego wymagają stosuje się żyłkę 0,12mm, przypon strzałowy 0,15mm i trudnym do kupienia ale osiągalnym wagglerem jak wyżej tylko wstępnie dociążonym masą 8g osiąga się odległości 70m.

Twoje łowisko jest to wąska rzeczka, więc długość kija ma Ci ułatwić jedynie prezentację przynęty.

Zatem najrozsądniej będzie jeśli zdecydujesz się na zakup odległościówki spróbuj ją łowić bez wymiany przelotek. Jeśli spełni założone wymagania, to sobie ją zostawisz w przeciwnym razie łatwiej będzie Ci ją sprzedać jako odległościówkę niż jakiś wędkarski "paszkwil".

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych