Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czarnobyl - raj wendkarski?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 26 marzec 2008 - 17:12

Czesc. Nazywam sie Viktor. Jestem z Ukrainy (Lwow)
Niestety nie umiem normalnie pisac po polscu Embarassed , ale dobrze rozumiem. Toz tylko czytam ten forum. (superowy!)

Dla tego rozdialu mam ciekawy film:

http://www.fion.ru/v...ripyt_riba.html

(niestety v Ukrainie takie rzeczy istnieja tylko v 30km zonie B) )

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 17:19

Ciesze się Viktor, ze w końcu zdecydowałeś się odezwać na forum otwartym. Polszczyzną się nie przejmuj. My znacznie gorzej znamy ukraiński niz ty polski wiec jesteś górą... :D

pozd JW :D

#3 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1062 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 marzec 2008 - 17:33

Ja gratuluję Tobie znajomości jęz. polskiego :D

Co do wskazanego przez Ciebie filmiku:
od strony wędkarskiej - super, oczyma wyobraźni, przypomina mi to trochę miejsca pokazywane przez Jerzego
szkoda tylko że taka dzielnica B)

#4 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 26 marzec 2008 - 17:47

Witaj Viktor, organizujesz tam może jakieś wypady wędkarskie <_<

#5 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 26 marzec 2008 - 17:56

@jerzy @SzymusS
Dzienki, bende sie staral nie pisac smiesznie :D

@pablom
Takie wypady wędkarskie to juz istnieja, ludzie jada z Japonji, Anglji... tyle ze kosztuja jak wyprawa na Amazonke i maja elementy ekstrimu - za wendkowanie w zonie swieci 2-5 lat za gratkami B) (w zeszlym roku zlapali dwuch japonchykow)

#6 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 26 marzec 2008 - 18:15

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 09:36


#7 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 26 marzec 2008 - 18:17

film piękny, ryb nawał ( nazbierało się gdy nikt nie ruszał a i razem w natłoku żyć się nauczyły :mellow: ) tylko żeby po takich filmikach szybko nie zniknęły :unsure:

a co do Ciebie kolego @BITR po polsku piszesz naprawde bardzo dobrze, niema co sie zastanawiać tylko udzielać się trzeba zacząć!!

#8 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 marzec 2008 - 18:46

@BITR, witaj!

Językiem się nie zrażaj, tu wielu robi straszne błędy w swoim ojczystym języku <_<


Co racja to racja.
ważne że wiemy oco chodzi, a łowisz moze za pomocą Multiplikatora ???
pozdrawiam


#9 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 26 marzec 2008 - 19:40

@BITR

Welcome on the board :D

Twój polski jest ok.

Doszły mnie słuchy ze u ciebie sporo wędkarzy interesuje sie sprzętem wędkarskim z Japonii.

Pozdrawiam
Slider

#10 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 26 marzec 2008 - 19:52

Nie wiem dokladnie czemu ale bardzo mi sie podoba casting... :D
Posiadam zestaw jerkowy z Abu C3 5501.
I wlasnie sprowadzilem sobie na urodziny Curado 101D dla polowu sczupakow na srednio-lekkie pzynenty.
Narazie jestem bez kija castingowego, rzucam z lekkiego kija spiningowego. Ale juz ten problem dla siebie wyjasnilem, za co musze podzienkowac temu forum, bez ktorego to nie bylo by mozliwe.
A wlasciwie za porady i wielkie cierpienie ogromnie dzienkuje @jerzy ktory regularnie otrzymywal i jesce bendzie mial odemnie glupie pytania.
Takze dzienkuje bardzo Lukaszu Masiaku takze za cierpienie i proffesionalizm, jesce nie mialem w renku tej wendki a juz wiem za bendzie wlasnie taka jak ja sobie widze (jak i Curado, za co jesce raz dzienkuje @jerzy)

Ups. Chyba zaczelem na tym forum od offtop-u Embarassed

@slider@
Sa u nas dostempne przynenty japonskie glownie UL, niektore sa warte swych pieniendzy.
Wszystko sie zacelo z mody na UL spining, z nia przysli japoskie pikusie, a za nimi i UL-kije i gdy ludzie w to uwierzyli to dalej poszla cala reszta. Tyle ze ceny sa... <_< , dla tego niektore koledzy nawet organizuja koletywne zamowienia u japonczykow.

#11 OFFLINE   vitacola

vitacola

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaCarrickmacross Irlandia

Napisano 26 marzec 2008 - 22:26

nie no wymiękłem :huh: :huh: :o :o

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 marzec 2008 - 09:02

Fajney ten filmik, bardzo fajny! Tylko ... ja bym chyba sobie odpuścił łowienie tych ryb ... wolę z zaskoczenia, nic nie widzieć :D

Witam na forum!

Pozdrawiam
Remek

#13 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2008 - 09:39

Witaj Wiktor,
Cieszę się że nasze forum ma taki zasięg. Nie przejmuj się swoim polskim - ja chciałbym tak pisać po ukraińsku.
Moi znajomi kilka lat temu jeździli nad Prypeć po stronie białoruskiej i byli zadowoleni z wyników. Jestem ciekaw jak wygląda sytuacja z rybami na Ukrainie poza obszarem zamkniętym.
Czernobylskij zapowiednik ma tylko 30 km średnicy? Na mapie wygląda na większy...
Pozdrawiam,
Piotr

#14 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 27 marzec 2008 - 13:07

30 km to radius, diameter to 60km :(

Poza tym obzaszarem mamy pare ciekawych miesc - delty Dunaju, Dniepra. Sa rzeki nie obcianzone kuszownictwem - Desna, Polodniowy Bug. Ale nie mysle ze ryby tam wiencej niz w Wisle :D
Takie Eldorado jest jedne, toz naszi koledzy czasem jezdza do Rossji: Sybir, daleki schod, delta Wolgi.

W mojich lowiskach to lekko zlowic siatke, a ryby to nie zawsze i ne byle gdzie. :angry:

#15 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2008 - 13:32

Szkoda, bo Ukraina to piękny kraj i jak się dobrze będzie układało to będę tam jeżdził dosyć regularnie. Myślałem, że przy okazji wędkę ze sobą zabiorę...ale kłusownictwo istnieje niestety również poza Polską.
A łowiłeś kiedyś w górskich rzekach Zakarpacia?? Jak wygląda sytuacja z rybami łososiowatymi??
Pozdrawiam,
P.


#16 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 27 marzec 2008 - 14:09

http://www.fion.ru/v...ripyt_riba.html

(niestety v Ukrainie takie rzeczy istnieja tylko v 30km zonie B) )



filmik fajny, przypomina mi widok zapory w Solinie. Tam pływają podobne sztuki, co prawda sumy są rzadkością, ale amury czy karpie to łykają połówkę chleba na raz :huh:

#17 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 27 marzec 2008 - 15:24

Stosowno wendkarstwa w rzekach goskich to Zakarpacie to jedynie sluszny wybor, z polnocnej strony gor to normalnego rozmiaru pstrag to wielka rzadkosc, chyba klenie. Oprucz tego pstrang u nas jest wniesiony w czerwona ksiege i nawet wogole nie wolno lowic ryby w potokach gorskich.
W zakarpacju sa dwie normalne na polowe gorskie rzeki gdzie lowic ryby wolno(Tysa i Latoryca), da sie tam zlowic bzane, klenia, rzadko pstranga i hariusa (nie weim jak on sie nazywa po polscu). Czasem trapiaja sie nawet glowawice, od 1kg do 3kg masa (ale na nich nie liczel bym). Przy znajomosci jenzyka rosyjkiego polecam strone zakarpatska muchowa: http://www.karpaty-fishing.com/forum/

PS. Trawa moze byc jescze zieloniejsza i ona zawsze bendzie zieloniesza po inakszej stronie…. Realnym, jedynym wielkim plusem wyprawy wendkarskiej do Ukrainy(oprocz miesc wymienionych w poprzednim poscie) to jest tania wodka I papierosy (ale te ostatnie to nie polecam ;) )
:mellow: :mellow: :mellow:

#18 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 27 marzec 2008 - 15:31

krówki w czekoladzie i inne cukierki też niczemu sobie :D

to widze że u nas tak tragicznie z pstrągiem niema ale wiele nam brakuje do norm skandynawskich :mellow:

#19 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 marzec 2008 - 15:42

Myślę, że wyprawa na Ukrainę może mieć więcej plusów...Bo kraj piękny a ludzie mili...
Papierosy udało mi się rzucić, a jeśli chodzi o spirytualia produkcji ukraińskiej to szczególnie cenię Hortycę i Sojuz Viktan :D
Dzięki za informacje o wodach górskich.
Pozdrawiam,
Piotr

#20 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 27 marzec 2008 - 16:10

[quote]

http://www.fion.ru/v...ripyt_riba.html

(niestety v Ukrainie takie rzeczy istnieja tylko v 30km zonie B) )
[/quote]


filmik fajny, przypomina mi widok zapory w Solinie. Tam pływają podobne sztuki, co prawda sumy są rzadkością, ale amury czy karpie to łykają połówkę chleba na raz :huh:
[/quote]

Oglądając ten film właśnie zapora nad Soliną mi sie przypomniała, wielkie rybska tam pływają szczególnie te karpie oraz klenie i leszcze.

Pozdrawiam
Slider