Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wklejana na bolenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 30 marzec 2008 - 05:19

ginel :D

Wszystko zalerzy od szybkosci nurtu chociaż ja lowie nią nawet wzdłuż opasek i nie ma problemow, takie woblery jak gusman czy wobki jakuba ktore maja oszczedna prace i praktycznie zerowy opór nadaja sie do tego znakomicie co do lowienia kleni oraz jazi na tą moja wklejanke to powiem tak , łowie nią bo musze ostro żerujące ryby nie ma sprawy mocne branie ryba siedzi jednak gdy ryby grymasza robi sie problem , ciezko zaciac i są czeste spady dlatego po glowie chodzi mi juz inna wedka pod te ryby <_<

#22 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 marzec 2008 - 06:02

Wobler129 masz racje kij musi zatrzymać bolenia.


Czyli warto czytać i słuchać :lol:

#23 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 30 marzec 2008 - 11:05

[quote]

Wobler129 masz racje kij musi zatrzymać bolenia.
[/quote]

Czyli warto czytać i słuchać :lol:
[/quote]

Wobler129 warto słuchać (rzadka w dzisiejszych czasah ceha), umieć czytać i wyciagać odpowiedzie wnioski. :mellow:

W sklepach sprzedawcy w większośći nie znają się chyba na łowieniu. <_<
Po namowach kupiłem jeden kij, który jak widzę z bolkami nie będzie miał nic wspólnego (według sprzedawcy bardzo dobry kij do lżejszego łowienia boleni) Wykorzystam go na klenie i jaźie -będzie ciężko bo gramatura 3-25g. Jako kija uniwersalnego też pewnie się go nie zastosuje.
Przy bolkak zostane przy kiju Jaxon Syrius dł. 3m, c.w. 10-30g. Jego zalety to w miare lekki, sztywny dolnik i szczytówka, małe ugięcie i akcja szczytowa. Zaliczyłbym też zbrojenie klasyczne w duże przelotki - ułatwia żuty plecionką i żyłką.
Ten kij z plecionką pozwala zaciąć prawie każdego bolenia (sztywna szczytówka). Potrafi też zatrzymać bolka jeśli wcześniej nie rozegnnie się hak w gumie lub kotwice w wirówce lub wahadłówce (zdaża się to przy zacięciu lub odjeździe).
Pozdrawiam WOjtek

#24 OFFLINE   bohors

bohors

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 118 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 30 marzec 2008 - 13:51

Ja bym tego kija tak od razu nie odrzucał .W ubiegłym roku miałem w ręku 3 metrowego Cormorana do ok 20 g i na początku wydawało mi się że to jest dobrej klasy kij bez wkleki , miał piękne progresywne ugięcie, a szczytówka nie była słaba i miękka . To że jest to wklejka odkryłem po dokładnych oględzinach.Producent zrobił takiego kija bo o wiele łatwiej jest zrobić wklejankę niż dobrej klasy szczytówkę o ładnym ugięciu. A na koniec to dodam że wklejanka o cw 25 g na pewno nie jest całkiem miękka.Z wklejankami jest tak że w zależności od długości wklejki, jej zbieżności i średnicy można przy zastosowaniu tego samego blanku zrobić różne wędki.Jeśli Twój CORMORAN CARB-O-STAR X ma podobne ugięcie do tego kija który miałem w łapie do na bolki też się będzie nadawał.

#25 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 30 marzec 2008 - 14:56

Bohors jest to wklejanka (potwierzdiły to ogledziny i opis kija w internecie jaki podaje producent). ;)
Kija po przemyśleniu nie będe odrzucał. Maż racje są różne wklejki, ten model jest z tych wklejek sztywniejszych.
Posiada sztywny dolnik, pod obciążeniem przyjmuje progresywne ugięcie (pracuje blank do połowy zaś dół dolnika zostaje sztywny), szczytówka jest twarda o minimalnym ugięciu. Można kij wygiąć dość mocno do dołu bez obawy pęknięcia - trzymając za szczytówke (brak martwego punktu) co jest ważne podczas holu.
Reszte sprawdze nad wodą.
Wojtek

#26 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 07 kwiecień 2008 - 13:55

Witam. Pisze coś wiecej o tym kiju.
W ciągu dwóch dni wyciagnołem na niego 11 boleni (od 52cm do 58cm).
Wiem, ze jest okres ochronny (wszystkie wróciły do wody).
Kij spisywał sie super z gumą 5cm na 17g główce. Wszystkie rapki wzieły na pograniczu nurtu i spokojnej wody (prowadziłem przynęte przy dnie). Brania były bardzo delikatne jak skubanie małego okonka. Kij po zacięciu amortyzuje świetnie odjazdy rapki. Trzeba tylko ustawiać hamulec poniżej wytrzymałości żyłki.
Nie stety miałem na kiju dużą rapke, zbyt mocno dokręciłem wcześniej hamulec kołowrotka i poszła przy zacięciu szczytówka.
Kij jest na gwarancji więc oddaje go do sklepu do naprawy. Bede chciał aby wymienili mi całą szczytówkę na nową w serwisie.
Kij na bolenia jest dobry, duże czucie przynęty i wykrywanie najlżejszych brań. Szybkie zacięcie i spokojny hol (rapka na miekkim kiju nie odchodzi daleko). Kij spisuje się dobrze zarówno z żyłką jak i plecionką (ja łapałem na żyłkę 0.18 i plecionke 10).
Pozdrawiam Wojtek

#27 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 kwiecień 2008 - 14:05

aha...........

#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2008 - 14:18

Tego wlasnie nie umiem zrozumiec...lamie sie wedka,do tego przy zacieciu zylka 018.I mimo tego takie cos jest polecane.
Ktos pojedzie gdzies dalej, polamie i zostaje z reka w nocniku...ale nic to, tak musi byc...wedka jest dobra!.. :mellow:

Gumo


#29 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 kwiecień 2008 - 14:25

Może, dwunasty boleń, to o jeden za dużo. Zmęczenie materiału....
Nie, to kara odgórna, za połów bolenia, z premedytacją, w okresie ochronnym.

#30 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 kwiecień 2008 - 14:34

skuli ja rozumiem ze zapal lowiecki, ze duze ryby w okresie zimowym, kiedy ciezko jest czasami wyrwac cos wiekszego z wody, ale zeby od razu męczyć 11 sztuk boleni i to na dodatek w okresie ochronnym? powiedz sam czy nie uważasz, że to już lekka (???) przesada???? rozumiem jedną, dwie sztuki, ale 11?? to juz wychodzi na to, że ty je CELOWO tam łowiłes. Co z tego, że wszystkie wróćiły do wody. Zapewniam Cię, że wiele ryb po takim, bądź co bądź szoku, jakim jest perforacja szczęki oraz wytraganie jej z wody, może w tym roku już w ogóle do tarła nie przystąpić... Ochres ochronny to powinna być rzecz swięta i koniec!

PS. czy Ty będąc z swoją kobietą (zakładam, że masz jakąś) lubisz jak Ci się przerywa????


#31 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2008 - 15:15

Witam. Pisze coś wiecej o tym kiju.
W ciągu dwóch dni wyciagnołem na niego 11 boleni (od 52cm do 58cm).
Wiem, ze jest okres ochronny (wszystkie wróciły do wody).
Pozdrawiam Wojtek


@Skuli,

pomijając to co napisał powyżej Mifek to nie wiem czy wiesz, ale właśnie przyznałeś się na forum ogólnym do ZŁAMANIA PRAWA obowiązującego w naszym kraju.
Na naszym portalu nie tolerujemy łamania prawa.
Mam nadzieję, że weźmiesz to do siebie.



#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 kwiecień 2008 - 16:06

A ja zrozumialem, ze to bylo w zeszlym sezonie...
W takim razie tego tez nie umiem zrozumiec, jak mozna lapac bolenie w okresie ochronnym i do tego sie tym chwalic, jakby to byl wyczyn...?

Gumo

#33 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 07 kwiecień 2008 - 18:12

Odpowiadam. U mnie w rzece jest bardzo duża ilość bolenia. Wybrałem się ze spinningiem nad wode (nie za boleniem). Chciałem połowić klenie i jazie. Miałem woblerki i 3 ripperki 5cm. Założyłem ripperka i zaczoł brać.Widać wytłukł inne ryby.Zmnieniłem miejsce i to samo. Przeszedłem dośc spory odcinek 7km i sam boleń. Klenia ani jazia nie widziałem.Żyłka 0.18 i delikatny kij a tu brania ryb na które nie polowałem.. Widać na spinning u mnie bierze tylko rapa.
Chciałem opisać dokładnie kija (nowość).
Teraz już nie łapie na spinning - spławik (bierze leszcz). Zaczne łapać po upływie okresu ochronnego (widać jest tylko ta ryba).
A wędka się złamała z powodu zmęczenia materiału (za dużo dużych ryb).
Trzeba przestrzegać okresy ochronne. Gdy tylko bierze boleń na spinning lepiej przeżucić się na robaka.
Wojtek


#34 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 kwiecień 2008 - 18:20

Widać wytłukł inne ryby.

A wędka się złamała z powodu zmęczenia materiału (za dużo dużych ryb).

Wojtek



to jest chyba jakiś żart??

#35 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 07 kwiecień 2008 - 18:25

@Skuli, po pierwsze należy Ci się nagana za połów boleni ( z premedytacją :angry: ) w okresie ochronnym. Po drugie, piszesz zmęczenie materiału...hmmm, po nastu niedużych rapkach :unsure: ...teraz juz wiesz, że kij jest do du... a nie na bolenie...Wyobraź sobie, co stanie się z nim, gdy rapy będą w dobrej kondycji i będą waliły z impetem w wabiki...nie wyrobisz na paliwo latając do serwisu.

#36 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 07 kwiecień 2008 - 18:29

Chciałem rozładować napięcie i zażartowałem. Szpiegu
u mnie na spinning bierze tylko boleń.
Na robaka nie.
Mój błąd z tym boleniem. :(
Mogłem od razu przerwać łowienie a nie robić 7km codziennie ze spinningiem.
Teraz mam teleskop 4m i spławik. Nie bdzie do końca okresu ochronnego spiningu.
Wojtek


#37 ONLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 kwiecień 2008 - 18:29

Widać wytłukł inne ryby.

A wędka się złamała z powodu zmęczenia materiału (za dużo dużych ryb).

Wojtek



to jest chyba jakiś żart??



Ta a szczególnie zeżarł jazie i klenie :lol:

#38 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 kwiecień 2008 - 18:36

@skuli


nie chodzi mi o te ryby chociaż po części tez ...... ale o zmęczenie materiału

#39 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 07 kwiecień 2008 - 18:46

Patu28 przyjmuje czerwoną kartkę. Kij jest na inne ryby.W sklepie powiedzą wszysko żeby sprzedać. Chciełem połowić klenie i jazie oraz okonie. Ripperka prowadziłem przy dnie (wolne wleczenie z przytrzymaniami). Boleń bije w prądzie i z powierzchni ( na duże przynęty) tak mi wyjaśniona przed łapaniem. :( Bardzo mnie zaskoczył przy tym prowadzeniu. Łapałem na spokojnej wodzie i płytkiej (1m) przy samym brzegu. Wszystkie zatoczki oraz zwalone drzewa.
Wojtek


#40 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 kwiecień 2008 - 18:54

dobra chłopaki wędka sie połamała mleko sie wylało i skrucha też była szkoda ciągnąc temat, wędkę zrobią albo i nie albo zabieraj kasę ze sklepu i powiedz ile jej masz i poszukamy coś razem w necie




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych