Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wklejana na bolenia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 07 kwiecień 2008 - 19:03

Szpiegu ja kupowałem ten kij do lekiiego łowienia. Żyłka była 0.18 i ripperek 5cm. To nie jest zestaw na bolenia w zimie.
Boleń mi brał na płyciznach (omijałem główny nurt) w pasie przy brzegu z samego dna, nie stosowałem plecionki, wahadłówek, dużych ripperów od 7cm w górę i takich samych woblerów, nie miałem też wirówek.
Przyjaciele polecili mi nie brać tych przynęt nad wodę (boleń).Kij jak kupowałem to sprzedawca gorąco mnie zapewniał, że poradzi sobie z boleniem. Więc się złamał przy mocno dokręconym hamulcu i szarpnięciu.
Kij jest bardzo cienki, szczytówka pękła mi przy samym dole (nasadce na dolnik).
Jescze raz Wszystkich gorąco przepraszam - nie łapałem boleni świadomie. Może nie umiem łapać innych ryb - nie miałem klenia ani jazia.
Wojtek

#42 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 07 kwiecień 2008 - 19:16

Szpiegu masz racje. Wyrażam głęboką skruche. Na bolenia stosuje kij 10-30g wyjątkowo sztywny i o małym ugięciu oraz plecionkę 0.12 lub 0.16. Zestaw na który łapałem nie jest boleniowym ani przynęty. Wszystkie duże zostawiłem w domu.
Kij jest za delikatny do łowienia duzych ryb (cienka i pusta w srodku sczytówka). Nie wiem teraz czy dałby sobie radę np. z 3 kilogramowym kleniem lub 56cm. jaziem. Obie ryby miałem w tamtym roku (w lipcu).
Pewnie miałbym problemy w wyciągnięciem okonia 35cm. Chciałem zastąpic pikera i przedobrzyłem.
Kij jest bardzo czuły ale do małych przynęt i niewielkich pewnie ryb.
Już się dowiadywałem (u Przyjaciół) - w serwisie mają wymienić sczytówkę a nie kleić (inna wtedy praca kija).
Wojtek

#43 ONLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 kwiecień 2008 - 19:54

A tak w kwesti kija to mam wrażenie że trafiłeś na felerny egzemplarz albo cała konstrukcja jest do dup.....
Moim pierwszym kijkiem spiningowym był Balzer Magna Silver Jig 2-15g, ot taka sobie wklejaneczka (mam ją do dzisiaj)
Kiedyś w przypływie młodzieńczej fantazji założyłem do niego (kija) plecionkę o średnicy 0,20 i poszedłem łapac szczupaki.
A że na moim Wieprzu jest taki ładny dołek z kołującą wodą przywaliłem 15 g ołowiu i 7cm gumkę.
I trafił się szczupaczek, wcale niebrzydki jak na to łowisko coś koło 75cm.
Cholowałem go z tym samym zapałem z jakim zastosowalem do wkejki plecionkę.
I co ?
Ano powypadały mi przelotki (2 pierwsze licząc od uchwytu kołowrotka)kij trzeszczał, szczupak robił co chciał ale blank pozostał NIEUSZKODZONY.
A według wszelkich prawideł powinien trzasnać, tym bardziej że ten kijek miał 1 wadę od poczatku - klikajace złącze.
Więc albo mój egzemplaz był wybitnie udany albo twój kij nadaje się na........ sam nie wiem na co


#44 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 07 kwiecień 2008 - 20:02

Jajakub pewnie trafifiłem na zły egzemplarz. :( Blank trzasnoł przy łaczeniu szczytówki z dolnikiem na pół.
Pewnie będzie wymieniona cała szczytówka w serwisie.
Kij jest nowością z 2008 roku i nikt o nim nic nie wie.
Jak na wklejanke jest bardzo delikatny i czuły.
Masa zutowa 3-25g (zastanawiam się czy on ma ją faktycznie) i bardzo cienkie scianki blanu - mała waga 190g.
Wojtek



#45 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 07 kwiecień 2008 - 21:00

@skuli


Nie chodzi o to żeby krzyczeć albo karać ciebie w jakikolwiek sposób forum nie służy do tego, wróćmy jednak do tematu kija robiłem podobne akcje jak jakub wklejanka do 7 gr jednak główka miała 10 gr :mellow: byla potrzeba chwili i tak sie dało łapać jednak ten kijek nie jest stworzony do tego no ale jak mus to mus. Widocznie trafiłeś na jakaś feralna konstrukcje przy żyłce 0,18 która nominalnie wytrzymuje jakieś 3 4 kilo zatrzymanie jakiejkolwiek ryby na sile takim kijem z takimi parametrami o jakich wspominałeś powinno skończyć się pęknięciem żyłki piszesz ze ci strzelił w miejscu przejścia z wklejki w blank pewnie było jakieś przesztywnienie i coś musiało strzelić.

Teraz lekki offtop łowisz bolenie na kijek do około 30 paru gram i linkę 12 16 mm i na duże przynęty widocznie masz duże ryby mi do mojego sposobu łowienia wystarcza kijek do 21 gr i żyłka 0,18 max 0,2 (dotyczy to łowienia w powierzchni max 1,5 metra pod lustrem wody). Linki osobiście nie stosuje do łowienia boleni jakoś nie mam potrzeb rzucania na 80 metrów ciężkimi przynętami i nie mam tez problemów z zacinaniem boleni.

ps priva wiesz jak napisać nr gg tez sobie mój znajdziesz w razie czego służę pomocą

#46 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 08 kwiecień 2008 - 09:24

Szpiegu ja się zupełnie nie nastawiałem na bolenie. W ten sposób co łapałem biorą raczej sandacze (też mają okres ochronny). Penetrowałem różne warstwy wody.Przy tym kiju bardzo wyraźnie czuć kontakt z dnem (każde muśnięcie o podwodną przeszkode). Liczyłem bardzo na klenia lub jazia. Czytałem w książce, że można je łapać na małe gumy ripperki i twisterki. Poza tym zerwanie gumy to mniejszy koszt niż woblera. Łapałem lekko i na małe przynęty. Żyłke miałem MISTRALLA Fluoro Carbon. Widać okazała się żyłka mocniejsza od blanku lub wyszła wada fabryczna (pęknięcie na samym dole przy łączeniu sczytówki z dolnikiem).
W sprawie łapania rapek po za okresem ochronnym. Kij stosuje 3m, cw. 10-30g sztywny (sztywna sczczytówka) i małe ugięcie. Linke stosuje ze względu na dużą ilość zaczepów (ratuje przynęty)i pozwala mi to zatrzymać rybke przy odjeździe (aby nie weszła w zwady).
Łapie w bardzo mocnych prądach na przynęty wahadłówki nr 0 i 1 gnom lub wydra 2, ripperki 8cm na 17g główce, woblerki 9cm pływające. Na cienkiej lince można też rzucić wirówką nr 1 i 2, gorzej z małymi woblerkami do 4cm i wirówkami 0 lub 0.0.
Ten kij kupowałem z myślą o małych przynętach. Odradzono mi w sklepie zakup kija paprochowego (do 10g) a nawet do 15g. Polecano mi ten model jako bardziej uniwersalny.
Na małe przynęty stosuje piker 3m, do 25g. Zakładam najtwardszą szczytówke i to wystarcza aby zaciąć klenia na przelewie lub jazia.
W sprawie rapek jeszcze raz bardzo przepraszam (okres ochronny to żecz święta).Wojtek

#47 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 kwiecień 2008 - 13:12

@Skuli,

cieszy mnie twoja postawa. Zostałeś upomniany przez użytkowników naszego portalu za łamanie regulaminu RAPR. Przyznałeś się do tego i przeprosiłeś.
Dla mnie to wystarczy. Mam tylko nadzieję, że już więcej się to nie powtórzy.




@All,

moim zdaniem nie ma co dalej bić piany na temat łowienia boleni w okresie ochronnym. ODPUSZCZAMY już ten temat.



#48 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 08 kwiecień 2008 - 13:33


Amen :D

#49 OFFLINE   skuli

skuli

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaPaczków

Napisano 08 kwiecień 2008 - 13:56

Ragnis_oko. Dziękuje za wybaczenie. Po prostu chyba się wszczeliłem przynęta w gust bolenia. Musiał też zawarzyć sposób prowadzenia (zupełnie nie boleniowy).
Mogłem łapać na wobler ale nie wiem czy też bym go nie miał.
Robak jest najbezpieczniejszy.
Pozdrawiam skruszony Wojtek


#50 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 21:45

witam

ja łowię na wklejanke team dragon do 14g i wyholowałem w tym sezonie około 30rap i powiem ze kij sobie radi perfekto :D

#51 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 13 lipiec 2008 - 21:51

ja osobiście łowię na mocną wklejanke brzegową team dragon do 14g woblerami do 12g i expresowo i wolno i łowi mi się bardzo wygodnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych