Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

duel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   CIECIER

CIECIER

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 29 marzec 2008 - 15:41

witam myślicie że są orginalne patrzyłem na ebay-u to opakowania są takie same można znaleźć co o tym myślicie.

http://www.allegro.p...obkow_duel.html

#2 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 29 marzec 2008 - 16:12

Podróby na bank !!!
Podróby Yo-zuri także pojawiły sie na Allegro.Napisałem do kolesia,ze nie oryginalne przynęty,to napisał mi ,że kupił je jako yo-zuri.I tyle.
Warto sprawdzić jeszcze na stronie Duela.

#3 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 29 marzec 2008 - 17:17

witam ciecier piszecie a mitu kurna citamy i nie wiemy cojest napisowane czesc :unsure:

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 marzec 2008 - 22:42

Ja bym troszeczkę powstrzymał się od komentarza - podróba. Większość tych woblerków produkowana jest przez jedną chińską fabrykę. Różnica między woblerami poszczególnych firm jest praktycznie ZEROWA.

Pozdrawiam
Remek

#5 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 30 marzec 2008 - 22:53

Ja podobne wobki widziałem ostatnio u mnie na targu, dużo jest takich podróbek ale też ciężko powiedzieć czy akurat to podróbki. Jak się nie kupi i nie sparwdzi to się nie okaże

#6 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 30 marzec 2008 - 23:01

Ja bym troszeczkę powstrzymał się od komentarza - podróba. Większość tych woblerków produkowana jest przez jedną chińską fabrykę. Różnica między woblerami poszczególnych firm jest praktycznie ZEROWA.

Pozdrawiam
Remek



Dokładnie

Nudzac sie troche w piatek zaczolem przerabiac woblera wygladajacego jak yo-zuri. Po wyczyszczeniu z farby, zobaczylem ze
taki sam układ obciążenia jest w yo-zuri. Pewnie te wszystkie woblery pochodzą z jednej malej fabryczki gdzie małe żółte rączki je robią.

Pozdrawiam
Slider

#7 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 31 marzec 2008 - 07:32

To trochę groteskowe co piszą niektórzy o autentyczności woblerów. U nas w kraju poza kilkoma znaczącymi firmami nie ma żadnego oficjalnego przedstawicielstwa uzanej firmy wędkarskiej. Natomiast w większym lub mniejszym obiegu jest bardzo wiele produktów sygnowanych orginalnymi napisami.
Pocieszające jest to, że mamy tylu znawców i fachowców od woblerów. Ludzi, którzy potrafią jednoznacznie określić orginał lub podróba. To zastanawiające. Tym bardziej, że wielu producentów krajowych nawet nie potrafi podać masy własnych woblerów nie mówiąc już o deklarowynej pływalności czy głębokości pracy. Natomiast w audycie orginalności jesteśmy najlepsi.
Ciekawi mnie tylko kto i gdzie wydaje certyfikaty rzeczoznawców tym kolegom? :wacko:

pozdrawiam :D

#8 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 31 marzec 2008 - 07:59

Co do certyfikatów to nie wiem, natomiast przedstawiona seria jest najczęściej podrabianą. Zastrzeżenia budzi też cena (w tej cenie powinno być ok 1,5 woblera), nieznaczny to że są słabe. Sam nabyłem z ciekawości podrobionego magneta i spisywał się znakomicie. Jest tak jak koledzy napisali - większość jest tłuczona w jednej fabryce. Jest to przeważnie prawie to samo, a jak wiemy prawie robi (często) dużą różnice - przykład Ryobi - Spro - niby to samo ale... Dla niedowiarków proponuje rozkręcić oba kołowrotki, zważyć itd


#9 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2008 - 08:28

Jedno jest pewne, 1szt woblera Duel(Yo-zuri) kreci sie wokol tej ceny, ktora tutaj jest za 5szt... :D

Gumo

#10 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 31 marzec 2008 - 08:47

Rozumię Gumo z twojej wypowiedzi, że jeżeli u wskazanego odbiorcy cena za 1 szt była by na poziomie porównywalnym z innym dostawcą to wówczas wobler byłby orginalny.
Bardzo ciekawy sposób deklarowania autentycznoci.

pozdrawiam :D

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2008 - 10:24

Nie.
To oznacza, ze to nie moze byc wobler (ry) z tego samego zrodla. Zdarza sie, ze cos mozna kupic ze 30% taniej ale nie 300%... :D
I tyle.
Jak kupic dokladnie to, co sprzedaja za Woda wiadomo...kupic moze i drozej ale w sklepie, ktory wstawia na Allegro(albo tym podobne).

A najlepiej kupic bezposrednio za Woda, nie slyszalem zeby sprzedawali co innego..

Gumo

#12 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 31 marzec 2008 - 10:51

Masz rację Pawle. 300% taniej nie może być. Chyba. że 200% ceny pierwotnej będą dopłacać do każdego woblera. :huh: :huh: :huh:
Kilka tygodni temu mój kolega kupił na rynku amerykańskim nowe Volvo. Dał z trnsportem przez Niemcy do Hanburga około 46% ceny z Polskiego salonu we Wrocławiu. Tak się zastanawiam czy aby to też nie była chińska podróbka????
A tak już na poważnie. O tym czy jest czy nie jest orginalny wobler trzeba by porównać ze wzorcem. jak pracuje, lata i jak pływa. Czy ma takie same kolory, materiały i.t.d. Często drastyczne różnice cen na naszym rynku wynikają najdelikatniej mówiąc z rozbieżnej i niezrozumiałej polityki cenowej firm i osób wprowadzających dany produkt do obiegu. Różnice na poziomie 20-60%, a niekiedy więcj nie są żadną dziwną sprawą. Wystarczy włączyć sobie wyszukiwarkę n.p. Ceneo lub inną. I sprawa nie dotyczy tylko woblerów ale rówież wielu, wielu innych towarów.

pozdrawiam :D

#13 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 31 marzec 2008 - 17:42

@Thymallus-W Bydgoszczy jest przedstawicel Yo-zuri i Duel-firma Mister Fish.ul.Toruńska 57a.Warto tam podjechać.Z oferty tych firm mają wedki i przynęty.Dueli i yo-zuri mam w domu około 100szt. A mialem ich znacznie wiecej.Znam te woblery nie tylko z obrazka.Wiem ,ze ofreta Duel jest ogromna.Warto zajrzeć na ich stronę,a żeby przewertować całą ofertę, zobacz jeszcze ofertę ich przedstawiceli (np Mister Fish -Italia).Znajduje sie tam jeszcze wiele innych wabików.
Podróbę można poznać po jej pracy,wykończeniu samego woblera,kotwicach i kolorze samego woblera.Zobacz na Allegro ile chińskich woblerów jest w takim ubarwieniu jak te z aukcji.A także sprawdź czy Duel ma takie.
To tyle.

#14 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 31 marzec 2008 - 17:58

Taps@
Nie za bardzo rozumię dlaczego adresujesz ten post do mnie. Ja nie napisałem, że f.Duel ma lub nie ma przedstawicielstwa w Polsce. Jeżeli ma to bardzo dobrze. Przy okazji mam prośbę do ciebie. Zamieść adres orginalnej strony Duela z wykazem przedstawicielstw na Europę. Chętnie się zapoznam.
Dalej nie rozumię dlaczego ja mam sprawdzać różnice w kolorach woblerów na różnych aukcjach?
Osobiście nie mam problemu orginalny czy nie orginalny. Interesowało mnie tylko źródło przekonania wielu forumowiczów o nieautetyczności danego produktu. To tyle.

pozdrawiam :D

#15 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 31 marzec 2008 - 18:25

@ Thymallus-ponieważ Twoja wypowiedź najbardziej pasuje do mojej. ;)
Stronka:
http://www.duel.co.j...lish/index.html

ktalog z europejskiego dystrybutora:
http://www.yo-zuri.it/Yo-Zuri.pdf


#16 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 31 marzec 2008 - 19:51

Taps@

Bardzo dziękuję za przesłane adresy. Chyba jakoś niestarannie szukałem ale nie znalazłem w wykazie przedstawicielstw podanej przez Ciebie firmy z Bydgoszczy? :huh:

pozdrawiam :D

#17 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 04 kwiecień 2008 - 19:16

Ja także nie znalazłem.Widocznie firma zmieniła nazwę na jakieś Via Como.Kiedyś to był Mister Fish,a jeszcze wcześniej sklep/hurtownia w Polsce nazywał/a się Kamex.Taki sklep był także w Warszawie.

#18 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 04 kwiecień 2008 - 19:34

Nie martw się. Mnie tylko chodziło o to, że użyłeś jakby na wyrost terminu przedstawiciel f.Duel. Chodzi o to, że t.z. fachowcy od woblerów często mimo dobrych chęci tak naprawdę nie mają się na czym uczyć i dlatego różne opinie są takie rozbieżne.
Osobiście nie dzielę woblerów na orginalne i nieorginalne tylko na łowne i niełowne. Do tego lubię jak ładnie latają i nie są drogie. To czy zrobiły je żółte, białe czy czarne rączki nie jest dla mnie ważne.

pozdrawiam :D

#19 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 04 kwiecień 2008 - 20:49

Nie za bardzo rozumię

Off topic kompletnie - nie zebym sie czepial, ale masz moze syna, corke, albo...jakies dziecko w wieku szkolnym w okolicy?? To niech ci odmieni przez osoby czasownik rozumieć i najlepiej niech to napisze...a potem sie tego trzymaj.


#20 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 04 kwiecień 2008 - 20:58

Kuba ja też się nie czepiam. Ale czy wiesz co to jest inteligencja? W potocznym znaczeniu to szybkość kojarzenia faktów. U ciebie występuje chyba syndrom dziecka więc masz kłapoty ale się nie martw. Z tego można się wyleczyć.

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych