Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

aggrest 100 HL vs. alphas 150 HL


  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 31 March 2008 - 14:15

moze mi pomozecie dodatkowymi informacjami? katalogi to nie moja specjalnosc a i czasu na wertowanie internetu mam ostatnio malo ...
zeby ubiec pytania, zastanawiam sie nad solidnym baitcasterem i bynajmniej nie mysle o lekkim lowieniu, tylko o zebaczach, nawet tych baltyckich

aggrest 100 HL vs. alphas 150 HL, porownujac suche dane tych obydwoch kolowrotkow widac duzo podobienstw:
obydwa sa wykonane z alu
obydwa maja magforce-z
obydwa takie samo przelozenie
obydwa maja taka sama dlugosc korby
hamulce o tej samej mocy
pojemnosc szpuli tez jest taka sama

roznica wagowa to gigantyczne 20 gram na korzysc alphasa, ktory ma o jedno lozysko mniej ...
ale czy to wszystkie roznice?
czy w aggrest sa wmontowane lozyska CRBB?
czy szerokosci szpul sa takie same?
jak wyglada z wielkoscia korpusow tych kolowrotkow, czy sa porownywalne?
czy maja klikajace mechanizmy?



#2 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2,149 posts
  • LokalizacjaStaszów

Posted 31 March 2008 - 15:39

Witaj

Może nie na temat, ale na razie nie miałem tych multi w ręce, mam co do nich tylko takie info:

AGGREST - made in China
Alphas 150 - made in Thailand
Alphas type-F - made in Japan


#3 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,730 posts

Posted 31 March 2008 - 15:47

AGGREST - made in China



Wow a ja myślałem ze jest robiony w Japonii, a tu chińczyk.

Na początku kosztował 189$ a teraz 209$

Pozdrawiam
Slider


#4 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,667 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Posted 01 April 2008 - 13:43

Ja znalazłem za 182$ :D
http://cgi.ebay.com/DAIWA-AGGREST-100HL-Left-NIB-JapanModel_ W0QQitemZ360028232876QQcategoryZ108153QQrdZ1QQssPageNameZWIN Q3aPOST0Q3aRECOQ3aBINQQcmdZViewItem

#5 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 01 April 2008 - 15:01

Witaj

Może nie na temat, ale na razie nie miałem tych multi w ręce, mam co do nich tylko takie info:

AGGREST - made in China
Alphas 150 - made in Thailand
Alphas type-F - made in Japan

Japan, Japan i po stokroć Japan...Wogóle abstrahujemy od realnej wartości kołowrotka? Gdyby chodziło o rękodzieło to rozumiem, ale znakomita większość kołowrotków jest produkowana przez sterowane numerycznie obrabiarki. Reszta to konstrukcja i materiał...Pozostałą część różnicy stanowi cena siły roboczej i marketing (pozycjonowanie produktu)
Śmiem twierdzić, że spora część mechanizmów do Stelli czy Steeza powstaje poza krajem kwitnącej wiśni i dociera na wyspy do montowni. Czy można źle złożyć kołowrotek ?? Czy jeśli montażysta trzyma się schematu to może coś schrzanić ?? Czy poza Japonią nie ma kontroli jakości ??
Rozumiem fascynację japońską kulturą, sztuką w tym również użytkową, designem, konstrukcjami japońskich inżynierów, ale co to za różnica czy japońska obrabiarka stoi w Tajlandii, Chinach czy w Japonii?
Jeśli ktoś w przekonywujący sposób pokaże mi wpływ miejsca produkcji na przykładzie np Daiwy to będę wdzięczny - póki co dla mnie to informacja zupełnie nieistotna.
Pozdrawiam,
P.

#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,720 posts
  • LokalizacjaPolska północna :)

Posted 01 April 2008 - 17:52

Proszę bardzo :D
Miejsce produkcji pomaga w pozycjonowaniu, czyli jest bardzo skutecznym narzędziem marketingowym :D.
Zadam to pytanie w następujący sposób: na stole leżą dwa identyczne kołowrotki. Wszystko jest identyczne, tylko naklejka dotycząca miejsca produkcji się różni. Dzięki niej dowiadujemy się, że jeden jest MADE IN CHINA, a drugi MADE IN JAPAN.
Cena jest identyczna. Kto wybierze pierwszy z nich?
Mogę się założyć, że nawet niektórzy poczują, że ten drugi lepiej chodzi.
To nie zarzut. To siła sugestii. To dlatego dokonując prób nowych leków grupie kontrolnej podaje się placebo, by stwierdzić na ile pomaga lek a na ile świadomość zażywania nowego, lepszego leku.


#7 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 02 April 2008 - 09:40

Autosugestia to potęga, której nie doceniałem...Dzięki za cenną informację
P.

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 02 April 2008 - 10:15

Niby podobnie z autami montowanymi w chinach - na licencji składano tam jeepa cherokie jako beijinga..Wieść niesie że był wyjątkowo udany :unsure:

#9 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 02 April 2008 - 11:57

Podobnie jest z BMW 5, Mercedesem E i VW Passatem, które trafiają na rynek azji i oceanii właśnie z fabryk w chinach i czy przez to są gorsze?
W Chinach są tak jak wszędzie porządne fabryki i psie budy...


#10 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2,149 posts
  • LokalizacjaStaszów

Posted 02 April 2008 - 12:03

@explo ja nie napisałem przecież , że są gorsze... Miałem w rękach Luviasa made in thailand i uważam go za wyśmienity wyrób. Są jednak ludzie dla których podane przeze mnie informacje są ważne...więc niech sobbie będą , przecież nie szkodza nikomu. Co do jakości to też uważam, że fabryki DAIWA czy SHIMANO poza granicami Japonii, ale produkującymi na rynek japoński muszą być dobre, innej opcji nie ma.

#11 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 02 April 2008 - 12:16

Cieszę się, że to od Ciebie usłyszałem...
Należy mieć świadomość, że Made in Japan nie oznacza, że 100% części użytych do produkcji wyrobu gotowego zostało wytworzone w Japonii, jedynie że montaż końcowy miał miejsce w japońskiej fabryce.
Dla mnie kraj produkcji ma znaczenie pod warunkiem, że to jest Made in Poland - jeśli mogę to staram sie wybierać te produkty, bo choć część kasy zostaje w kraju. Resztę krajów stawiam na równi - liczy się jakość produktu.
Pozdrawiam,
P.

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,198 posts

Posted 02 April 2008 - 14:03

Ludzie a macie coś do powiedzenia na temat uzytkowych właściwości wymienionych przez pitta multiplikatorów?? Czy będziecie dalej uprawiac tutaj OT??

Coraz wiecej na forum postów bez jakich kolwiek informacji.. ot tak pitolenie dla pitolenia... :angry:



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 11 April 2008 - 08:23

roznice pomiedzy aggrest a alphasem sa niewielkie, ale sa ...
oproc roznicy wagowej, o ktorej juz wspominalem (-20 gram alphas), alphas ma lepszy hamulec (tournamend drag), ogawasan napisal mi tez, ze alphas jest made in japan

obydwa maja power handle 90 mm, obydwa maja CRBB (alphas ma mniej, ale lepszej jakosci), kolowrotki maja taka sama pojemnosc szpuli i wybieraja za jednym obrotem tyle samo linki (okolo 28 cali = okolo 71 cm)

#14 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,293 posts
  • LokalizacjaBow River

Posted 21 April 2008 - 23:19

właśnie dotarł do mnie alphas 150H.
na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie fajnego młynka.
z tego co widzę na razie to jak zwykle u daiwy prawy panel to plastik, osłona napędu wodzika jak i sam wodzik również z plastiku.
hamulec walki z klikiem, docisk bez, ale chodzi z fajnym oporem i regulacja nie nastręcza problemu. młynek spasowany idealnie. chodzi bardzo ładnie, hamulec również b. płynny. młynek jest wielkości metanium mg ( odrobinę szerszy ) i fajnie siedzi w ręce.
na szpulkę wchodzi 125 yardów strena 30lb.
aha - młynek jest zrobiony w Tajlandii.
pozdrawiam!


#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 23 April 2008 - 08:05

Wrzuć jakieś zdjęcia.

Pozdrawiam
Remek