Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

specjalne licencje dla polakow i niemcow na lowiskach w szwecji


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 01 kwiecień 2008 - 21:13

nic nie kumam z tego co tam napisane :unsure: to jak to w końcu jest? prima aprilis czy nie? :o

#22 ONLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznaÅ„

Napisano 01 kwiecień 2008 - 21:48

Natomiast w Holandii obowiązuje ukończenie kursu i zdobycie uprawnień zbieracza grzybów. Cena kursu 500e. Kara za zbieranie bez licencji też 500 Prima Aprilis czy nie???
Ugly

#23 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 02 kwiecień 2008 - 05:17

no oczywiscie, ze PRIMA APRLILIS :mellow: milego dzionka :D

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2008 - 06:01

:D :D :D

Gumo

#25 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 kwiecień 2008 - 06:04

im bardziej absurdalna informacja tym szybciej taką informację można komuś wkręcić jako żart :D

a stronka została utworzona na potrzeby wkrętu ?? :mellow:

#26 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • ImiÄ™:Karol

Napisano 02 kwiecień 2008 - 07:25

ufff :o, a stronka to mi się wydaje że podana jakaś tam byle jaka bo i tak nikt języka nie zna :mellow: chociaż moge się mylić ;)

#27 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 02 kwiecień 2008 - 08:28

no oczywiscie, ze PRIMA APRLILIS milego dzionka
wzajewmnie -milego dzionka zycze ;)

#28 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 03 kwiecień 2008 - 10:49

Słyszłem gdzieś info, że ktoś obliczył że w Szwecji i Finlandii są jeszcze na tyle bogate zasoby jezior że można tam jezdzić jeszcze przez jakieś 20-30 lat i brać i zjadać wszystko co się złowi, jak leci, więc dopiero nasze wnuki nie połowią w Szwecji hehe ale jak Skandynawia sie wyrybi to zostaje nam jescze Syberia i Ameryka Pn - licze na wzrost gospodarczy, w sensie ze bedzie mnie za emeryture stać na wycieczke :D

#29 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 kwiecień 2008 - 10:52

Ja mimo 1 kwitnia dałem sie wkręcić <_< pitt Ty wkręcie :mellow: <_< ,to wydało sie tak prawdopodobne aż prawdziwe,wcale bym sie niezdziwił jesli byłaby to prognoza na przyszłość :unsure:

#30 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 10:58

:lol: smiech to zdrowie :mellow:

#31 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 03 kwiecień 2008 - 11:13

Znam jeszcze jedno powiedzenie, Ten się śmieje kto się śmieje ostatni hehe
A myślę, że tym co się wybierają na Szkiery (a są tacy na forum) to im nie było do śmiechu jak to czytali. 800 zł za łódkę + 150 euro za filetowanie + jakis egzamin to koszt całej wycieczki tyle wynosi, swoja drogą ciekawe ile osób się nabrało i odwołało wyjazdy.

#32 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 11:42

chyba nikt, bo stoi napisane, ze od 2009 ;)

#33 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 03 kwiecień 2008 - 12:22

A ja tez uweirzylem :mellow: :mellow:

Juz chcialem napisac ze Szwedzi przesadzaja, a ja bym sie ucieszyl jakby w Niemczech C&R bylo by legalne :lol:

#34 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 17:01

A ja tez uweirzylem :mellow: :mellow:

Juz chcialem napisac ze Szwedzi przesadzaja, a ja bym sie ucieszyl jakby w Niemczech C&R bylo by legalne :lol:

przeciez nie jest, jak sie chce, to wolno ... tylko trzeba chciec B)

sorry, ale bedzie (dla tomka) po niemiecku :D


Zurücksetzen

Zur Frage des Fangens und Zurücksetzens von Fischen vertritt das DAV-Präsidium folgenden Standpunkt:

Das Tierschutzgesetz führt aus, dass einem Tier nur Schmerzen und Leiden zugefügt werden dürfen, wenn dies aus vernünftigen Gründen geschieht. Einer dieser Gründe ist der Verzehr des gefangenen Fisches. Daneben gibt es jedoch weitere Gesetze, denen zu folgen ist. Solche Gesetze sind z. B. die Fischereigesetze der einzelnen Bundesländer. Diese weisen den Fischereiausübenden z. B. an, untermaßige Fische, Fische, welche in der Schonzeit gefangen wurden oder einer bedrohten Fischart angehören, zurückzusetzen. Der Angler käme in Konflikt mit dem Gesetz, wenn er dies nicht einhielte. Eine ausdrückliche Mitnahmepflicht ist in keinem der deutschen Gesetze festgeschrieben!

Wissenschaftliche Untersuchungen zum genetischen Potenzial von Fischen lassen sogar vermuten, dass das systematische Entnehmen von großen Fischen im Endeffekt zu einer Veränderung der genetischen Architektur der Fische führt, d. h., dass das genetische Potenzial verarmt. Fischpopulationen würden durch die Negativselektion (gezielte Entnahme der kapitalen Fische) kleinwüchsiger, krankheitsanfälliger etc. Ganz abgesehen davon ist es manchem Angler auch nicht möglich, kapitale Fische selbst zu verwerten, sodass er den gefangenen Fisch wieder zurücksetzen möchte.

Aus unterschiedlichen Gründen wird das Tierschutzgesetz von Vertretern verschiedener Verbände missinterpretiert. Es wird von einigen Tierschutzvertretern in der Art ausgelegt, als ob das Zurücksetzen von Fischen eine strafbare Handlung wäre.

Der DAV erklärt deshalb noch einmal ausdrücklich seinen Standpunkt zum catch and release. Wir gehen angeln, um Fische zu fangen und zu verwerten, behalten uns jedoch weiterhin das Recht vor, Fische auch zurückzusetzen!


#35 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 03 kwiecień 2008 - 17:09

A ja słyszałem (nie wiem czy dobrze0 ze gdzies u niemrów nie wolno wypuszczać ryb tylko trzeba zabrać wszystkie złowione (chyba na Rugii) ale nie wiem czy to prawda

#36 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 03 kwiecień 2008 - 17:17

lekkie bzdety kolego, na rugii (jak i na calym bodden) nie wolno zabierac zlapanych ryb :D

ogolnie wiekszosc ludkow, tez niemcow, jest swiecie przekonana, ze nie wolno wypuszczac (zreszta wiekszosc tyk chce) - czyli nalezy zabijac ...
ale tutaj moglbym polemizowac do usr ... bardzo dlugo, ale ze wzgledu, ze temat wiekszosci nie dotyczy, mysle, ze mozna sobie taka dyskusje odpuscic

#37 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 04 kwiecień 2008 - 01:54

Ok, Pitt. Niezla informacja.

Ja tam i tak wypuszczam :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych