Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygode czas zacząć - czyli fly fishing must go one :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 13 marzec 2014 - 13:48

obydwie :) Chyba najwiekszy uniwersał - ostatnio nawet ukleja wzieła na niego :)



#82 OFFLINE   zelo

zelo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaRawicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 marzec 2014 - 14:31

Więc czas zaopatrzyć się w owe uniwersały :)



#83 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 13 marzec 2014 - 20:49

W miniony weekend  miałem pierwszy raz kontakt z muchówką nad wodą, mała nizinna rzeczka i odziwo na nimfę padły cztery okonki i mały szczupaczek,rzuty jeszcze mi nie idą ale wszystko w swoim czasie, chce ten sezon poświęcić na muszke bo bardzo wciąga.Powiedzcie koledzy czy ktoś z was poławia białoryb(płocie,wzdręgi,klenie,jazie itp) na muszki?

 

Wielu Kolegów łowi białoryb. Sam, mimo, że zacząłem w wakacje ub. roku też coś tam dałem radę - świetnie łowi się karasie - latem łapałem je już na nimfy, suche, całkiem spore chruściki, a ostatnio jeden skusił się na małego białego streamerka. Bardzo trudne było dla mnie polowanie na płocie, które zbierały z powierzchni - coś tam złowiłem, ale tych największych, takich ok. 30-35 cm nie mogłem podejść - były niesamowicie "elektryczne" - gdy tylko zbliżałem się na zasięg rzutu natychmiast znikały. Łowienie na muchówkę, w moim wydaniu, okazało się natomiast całkowicie nieskuteczne w odniesieniu do linów - koledzy obok łowili na tradycyjny spławiczek, a ja nie byłem ich w stanie skusić żadnymi nimfami, glajchami czy kiełżami, nawet na bardzo długim przyponie.


  • Zielony lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych