Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Alternatywa promowa do Szwecji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 03 grudzień 2013 - 21:52

Witam,z uwagi na zbliżający się wielkimi krokami rok 2014,wielu z nas powoli zaczyna snuć plany o zamorskich wyprawach :) . Z tego też względu postanowiłem napisać krótką notkę o ciekawej przeprawie promowej do Szwecji. Informacja ta głównie jest kierowana do kolegów którzy wybierają się do Norwegii,ale i do tych którzy myślą o linii Świnoujście-Ystad. Tą alternatywną drogą jest przeprawa na linii Sassnitz(D)-Trelleborg(s). Sassnitz to mały port znajdujący się na wyspie Rugia. Zapytacie,co też takiego interesującego jest w tym co piszę? Może to,że promy odpływają co  4,5 godziny tj,8 00,12 30,17 45,22 30,2 30. Jak widać jest w czym wybierać. Dodatkowo,prom płynie tylko 3 godz.45 min! Odpada problem kajut,rezerwacji,itp. Płynąc w grupie,pijemy kawkę,oglądamy piękne niemieckie hostessy ;) i po paru chwilach jesteśmy w Szwecji. O rzeczach tak oczywistych jak sklep bezcłowy w porcie,jak i na promie nie będę wspominał :) . Jadąc samochodem,płacimy bilet za auto + 5 osób w kwocie 115 euro( w jedną stronę). Jadąc w 4 osoby łatwo obliczyć że tj.około 30 eur na głowę. Dojazd do Sassnitz jest  z Polski łatwy,praktycznie w Niemczech jedziemy ciągle autostradą tylko ostatnie 45 km zwykłą drogą. Wiadomym mi jest że,nikt z Warszawy tamtędy jechać nie będzie,ale już z Wrocławia...to można wziąć pod uwagę tę opcję. Nie wszyscy z nas czują się komfortowo na morzu,to mogą ten czas ograniczyć do minimum. W razie nagłych przypadków jak awaria auta(spóżnienie) i długi okres czekania na następny prom w Swinoujściu,też można tą opcję rozważyć. Jeszcze gwoli informacji,Trelleborg leży 50 km od Ystad,około 180 km od Karlskrony. Na pewno wielu z was zna ten temat,ale może jeszcze komuś się przyda :) .Pozdrawiam Ricci


  • krzysiek i joker lubią to

#2 ONLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:07

Tak,to dobra propozycja. Brałem ją pod uwagę z myślą o pojezierzu Boras. Z Kołbaskowa jest 240km do Sasnitz,to  2,5 godz., prom 3,5godz i w SE 6 godzinek :) .W dobrym towarzystwie trasa szybko minie!



#3 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:12

Zgadza się,miałem to Boras dopisać :) . Można też przez Lubieszyn przekroczyć granicę i na Passewalk,Anklam,Greifswald pojechać to jest wtedy 180 km do Sassnitzowa



#4 ONLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:18

Ooo fakt nie brałem pod uwagę mniejszych przejść



#5 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 grudzień 2013 - 23:02

Witam Panowie

 

Taaaaak, z tymi hostessami to lekka przesada. Jak ładne to Polki. Jak jadą czescy Bracia, ( w drodze powrotnej) wioząc norweskie ryby, nie wiem, co jadają ale...  puszczają takie bąki, że bez maski nie podchodź. Smród, no ale cóż...Kawa letnia, a szef zmiany z baru lekko nie lubi Plaków. Czasami trzeba było na niego warknąć, i to ostro. Po niemiecku, bo ciul żadnego innego cywilizowanego języka nie rozumie. Za to likier miętowy MINTU jest po prostu przewyborny. I są hurtowe ilości perfumów i innych tegożpodobnych środków odurzających. Fajnie patrzeć, jak Koledzy po kiju, z obłędem w oczach latają między półkami szukając w/w środków celem obłaskawienia swoich Samic... Śpi się najczęściej na podłodze, bo z reguły Hermenegildy zajmują ostatnie możliwe sofy do względnego spania.

W drodze powrotnej tabuny polskich robotników, napruci, że szok,

Z Warszawy jeździmy, oj jeździmy...

I nie ma piękniejszego widoku niż poranny Trellenborg...

A co do reszty to Kolega ma rację.

 

Pozdrawiam

Alek



#6 ONLINE   JerryM

JerryM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaBobolice
  • Imię:Jarek

Napisano 03 grudzień 2013 - 23:07

Na większych jednostkach jeszcze większe tabuny.... ;)



#7 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 04 grudzień 2013 - 07:30

Drogi Alku,no nie jest tak dramatycznie jak to przedstawiłeś. Może akurat miałeś pechozola i na czeskich galerników trafiłeś :) . Co do hostess to był żart. A promy są dwa,jak Ci zapewne wiadomo,na szwedzkim też nie przepadają za Polakami.....dlaczego? Pisząc tą informację nie reklamuję linii promowej,to czysto techniczna wiadomość. Zresztą tabuny turystów to są w szczycie letnim tj.lipiec,sierpień. Też nie przepadam za niemiecką obsługą,ale ślubu z nimi nie brałem,mają mnie zawieźć pod wskazany adres i tyle.



#8 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1820 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 04 grudzień 2013 - 07:46

@Ricci połóż "wisienkę na torcie" :D

wędkarze to wzrokowcy, wstaw kilka mapek w wyznaczonymi przez ciebie trasami (np. ze strony www.docelu.pl)

bardzo dziękuje za przekazane informacje



#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 grudzień 2013 - 07:54

Fajna opcja. Jak Warszawiacy jeżdżą przez Świnoujście, to mogą i przez Sassnitz. Mi akurat Świonujście pasuje, bo a) dojazd co raz lepszy, B) można się chwilę przespać, a po Szwecji robimy czasem łaaaadny kawałek drogi, c) jak wyjdę po południu z pracy to akurat dojeżdżam na prom... Ale kto wie, kto wie :)



#10 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 04 grudzień 2013 - 08:05

Tak,to tylko opcja. Powiedzmy,taka alarmowa. No i dla kogoś kto chciałby jechać na Rugię na szczupaki,to już może sobie mniej więcej wyobrazić tamte rejony.



#11 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1197 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 grudzień 2013 - 08:10

Jeździłem wielokrotnie tą alternatywną trasą S-T

Tyle że nie wędkarsko a rodzinnie.

Ale od pewnego czasu zrezygnowałem i pływam z Karlskrony do Gdyni. Nocnym promem.

Podstawowym argumentem jest opcja kabina i możliwość wyspania się.

Druga to krótsza trasa. Jeżdzę do centralnej Polski i z Gdyni  jest całkiem  szybko obecnie. I sporo kilometrów mniej do zrobienia.

No i tak jak ja jadę to mam do Treleborga 660 km. Potem z sasnitz jakieś 770 km plus te 3.5 godziny na promie powoduje że nie jestem w stanie dojechać na raz. Muszę się przespać czyli hotel.

A tak wsiadam na nocny prom. idę spać jak człowiek i wypoczęty zjeżdzam z promu. Po drodze mam atrakcje typu ludzie  w różnych stanach upojenia i odczłowieczenia :P.

Faktem jest że żarcie jest cienkie. Bary pełne ludzi chcących się zajebać jak najszybciej.Ale nie trzeba tam bywać.

 

Generalnie  lepiej płynąć nocnym i się wyspać w łóżku a nie w fotelu auta



#12 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 grudzień 2013 - 08:16

Generalnie  lepiej płynąć nocnym i się wyspać w łóżku a nie w fotelu auta

Też tak robię, szczególnie że po zjechaniu z promy w Karlskronie mam do zrobienie 1250km więc po drodze pensjonat B&B w ok. Lillehamer. Zaczynam szukać biletów na czerwiec i trochę żałuję że nie mam połączenia w konkretny dzień z Gdańska do Nynesham bo byłaby okazją pojechać inną trasą przynajmniej przez Szwecje a tak to znowu "szóstką"  :unsure: .



#13 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1197 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 grudzień 2013 - 08:24

Szóstka powoli się porawia. No i słyszałem plotkę że Norwedzy zastanawiają się nad podniesieniem dopuszczalnej prędkości na E6 do 130 km. Ale myślę że to bujda bo połowa tych baranów się pozabija :P



#14 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 04 grudzień 2013 - 08:35

Szóstka powoli się porawia. No i słyszałem plotkę że Norwedzy zastanawiają się nad podniesieniem dopuszczalnej prędkości na E6 do 130 km. Ale myślę że to bujda bo połowa tych baranów się pozabija :P

Marek, chyba bujda -130 :rolleyes: .  Ciężko mi uwierzyć. One, znaczy Norki nie mają organizmów przystosowanych do tak kosmicznych prędkość. Chociaż muszę przyznać że pewnie kilkanaście tysięcy km po Norwegii zrobiłem to wypadku nie widziałem.

I generalnie Norwegia i mnie i żonie bardzo się podoba. Trochę się włóczyliśmy wakacyjnie po innych landach i nigdy się nie powtarzaliśmy a do Norwegii wracamy kolejny raz B)



#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 grudzień 2013 - 08:44

Zgadza się,miałem to Boras dopisać :) . Można też przez Lubieszyn przekroczyć granicę i na Passewalk,Anklam,Greifswald pojechać to jest wtedy 180 km do Sassnitzowa

tej opcji raczej nie polecam... dość zmiennych ruch oraz duza niewiadoma o sytuacji drogowej oraz większa ilość miejscowości powoduje,że niby 20 km blizej, ale czasowo wcale nie jest lepiej... Zdecydowanie polecam trase przez autostrady



#16 OFFLINE   casso

casso

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 grudzień 2013 - 20:00

Na to alternatywne promowe polaczenie, przy wczesniejszej rezerwacji, mozna wyrwac bilet w dwie strony za 450 pln. Patrz strona stenaline.

#17 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 05 grudzień 2013 - 06:35

Korzystałem z tego połączenia w 2007. Fajnie i szybko. Nie radzę korzystać z kabiny dla kierowców bo zmysł powonienia może tego nie znieść. Wyścig Niemców do miejsc siedzących to też bezcenne doświadczenie.

#18 OFFLINE   Krzysztof

Krzysztof

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaNiemcy

Napisano 06 grudzień 2013 - 14:20

Ja takze kozystam z tej lini .Wczesnie zarezerwowana to tylko 106€ w obie strony i do tego z przyczepá .A towarzystwo jak wszédzie .Powracajácy z pracy lub jadácych do pracy Polaków i niemiaszków cala masa.Na 2014 tez mam juz rezerwacjé zrobioná .A propo moze ktos jest chétny na wyjazd do Szwecji?Jezioro Unen ,bylem i polowilem sporo sandaczy .Wyjazd 13.09.2014 do

27.09 2014 .Koszt smieszny a waruki super .Przy czterech osobach wychodzi w calosci po jakies 1200 zl.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych