Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Opłaty za 2014] Mazowsze i Ciechanów - propozycja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 11:38

W 2014 roku OM będzie miał porozumienie tylko z Okręgiem Ciechanowskim. Pomysł jest taki żeby opłacić tam gdzie ludzie starają się robić coś sensownego (OC), a nie tylko przejadają nasze pieniądze.
Wiem, że wiele osób chciałoby opłacić w Okręgu Ciechanowskim, ale jest problem logistyczny.
Można go rozwiązać na kilka sposobów, a dwa najsensowniejsze wydają się takie:
1. Każdy zrobi przelew na konto ciechanowskiego i umówi się indywidualnie na wysyłkę.
2. Ustalimy datę, czas i miejsce spotkania z wysłannikiem koła z Ciechanowa, który przyjedzie ze znaczkami i zbierze opłaty.

Co Wy na to?


Użytkownik hlehle edytował ten post 04 grudzień 2013 - 15:15


#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 grudzień 2013 - 11:56

Pomysł ciekawy, mimo ze mnie nie dotyczy.

Kiedyś zrobiono podobny "myk" w KRK. Są to kroki natychmiast odczuwalne przez ZO i moim zdaniem to bardzo dobra metoda komunikacji. Niestety, ale jedynym wnioskiem wyciągniętym przez ZO KRK było o ile pamiętam zerwanie porozumienia z Kielcami, do których przeszło sporo.



#3 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 04 grudzień 2013 - 12:03

Dziś jadąc do pracy właśnie o tym myślałem. Pomysł mi się bardzo podoba i jestem za. Dostrzegam jednak problem, który zaadresował Kuba. To może być krótka piłka.


Użytkownik Dienekes edytował ten post 04 grudzień 2013 - 12:04


#4 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 04 grudzień 2013 - 12:09

Chętnie w to wejdę, pisałbym się na ewentualne spotkanie z ciechanowskim emisariuszem.


  • Guzu lubi to

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2013 - 12:10

Gdybym placil PZW to tez bym zaplacil w okregu sensownym...

Mam nadzieje, ze akcja spotka sie z szerokim odzewem.



#6 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1320 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 12:14

Gdyby nie miejsce zamieszkania nie miałbym żadnych wątpliwości! Pomysł świetny!



#7 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 12:35

Dziś jadąc do pracy właśnie o tym myślałem. Pomysł mi się bardzo podoba i jestem za. Dostrzegam jednak problem, który zaadresował Kuba. To może być krótka piłka.

 

Nawet jeśli tak się stanie, to będzie oznaczało, że "zabolało" i może dało do myślenia ...



#8 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 grudzień 2013 - 12:42

W kazdym razie watpie by reakcja nastapila przed placeniem skladek 2015. 

W 2014 efekt osiagniecie. A to chyba warte zachodu....

 



#9 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 04 grudzień 2013 - 14:18

Świetny pomysł!



#10 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2013 - 14:40

Oczywiście piszę się na taki pomysł, pytanie tylko ilu nas musi być by delegat przyjechał i by OM poczuł, że mu ubyło z kasy?

Obawiam się, że sama promocja pomysłu na j.pl nie wystarczy.

Swoim kolegom oczywiście dam znać, że może taka możliwość zaistnieć.



#11 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 04 grudzień 2013 - 15:05

Darku, myślę, że poczują każdą różnicę. Zresztą, jak już temat zostanie zrealizowany, możemy pokusić się o wystosowanie oficjalnego pisma informacyjnego. Ten kij ma dwa końce, jak każdy prócz procy, ale podyskutować i rozważyć wszelkie za i przeciw zawsze można ;)



#12 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2013 - 15:14

Nawet jeśli ma nas być kilku, czy kilkunastu i tak się pojawię opłaty wnieść w OC, ale nie wydaje mi się by nasz macierzysty okręg taką stratą się przejął.

Z reguły nie bywam złośliwy, czy mściwy, w tym jednak przypadku, chciałbym by stratę odczuli. Regularnie olewając petycje i wnioski swoich członków, zasłużyli na cios po kieszeni.

Może też ich to skłoni do choćby minimalnej zadumy nad tematem "dlaczego tylu wędkarzy odeszło od nas w tym roku".

By nie było niedomówień, jestem za w każdym przypadku, chociaż ucieszyłbym się z przynajmniej kilkudziesięcioosobowej frekwencji.


Użytkownik Dagon edytował ten post 04 grudzień 2013 - 15:15


#13 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 15:16

Oczywiście piszę się na taki pomysł, pytanie tylko ilu nas musi być by delegat przyjechał i by OM poczuł, że mu ubyło z kasy?

Obawiam się, że sama promocja pomysłu na j.pl nie wystarczy.

Swoim kolegom oczywiście dam znać, że może taka możliwość zaistnieć.

 

Przyjedzie bez względu na ilość, bo i tak bywa w Warszawie.

 

Nawet jeśli ma nas być kilku, czy kilkunastu i tak się pojawię opłaty wnieść w OC, ale nie wydaje mi się by nasz macierzysty okręg taką stratą się przejął.

 

 

 

Nawet jeśli OM się nie przejmie, to taki mały okręg jak Ciechanów na pewno odczuje te kilka składek więcej :)


Użytkownik hlehle edytował ten post 04 grudzień 2013 - 15:18


#14 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 04 grudzień 2013 - 15:24

I będzie to wyraźny sygnał, że jednak warto robić coś dla wędkarzy, a nie notorycznie być przeciwko nim ;)



#15 OFFLINE   Dagon

Dagon

    :P

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3079 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 grudzień 2013 - 16:09

I będzie to wyraźny sygnał, że jednak warto robić coś dla wędkarzy, a nie notorycznie być przeciwko nim ;)

Mam nadzieję, że wybaczycie mi mały OT, przy okazji podbije pożyteczny wątek (może by go podczepić?).

 

Spotkanie zarządu okręgu, mniejsza z tym którego, delegaci siedzą, popijają drogi alkohol, palą cygara i pogryzają od czasu do czasu wystawne przystawki.

Śmiechy, przyjacielskie rozmowy, wymiana uprzejmości i opinii na temat konsumowanych właśnie specjałów.

Nagle w tym gąszczu samych pozytywnych wibracji, głośno pokaszlując wstaje jeden z delegatów i odzywa się w te słowa;

- Koledzy!

- Mamy wszystko! Prestiż, uznanie wśród bliskich i wśród narodu, mamy najlepszy alkohol, najlepsze cygara, nasze spotkania to uczta dla ciała.

- Nikt nam się nie ośmieli sprzeciwić, robimy co chcemy!

Prawda!

Odzywają się głosy - tak jest!

Lepiej się tego ująć nie da!

Ktoś zaczyna bić brawo, jednak przerywa to kolejne odkaszlnięcie delegata, który mówi dalej;

- Skoro jest nam tak dobrze, tak wspaniale, może, powtarzam! Może, czas pomyśleć w końcu o ludziach?!

Zapada pełna konsternacji cisza. Delegaci spoglądają po sobie, nerwowo przebierają palcami, poprawiają krawaty...

Po dobrej minucie, ciężko z fotela podnosi się sam prezes, spogląda na delegatów spod opuszczonych nisko brwi i...

- Racja!  - mówi...

- Przydałaby się służba...*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*przeróbka starego politycznego kawału


Użytkownik Dagon edytował ten post 04 grudzień 2013 - 16:10

  • Kuba Standera, Welik i Dienekes lubią to

#16 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 grudzień 2013 - 16:54

Daniel, jakbyś to dobrze naglośnił po innych portalach może się zebrać niezła grupa.

Plus pójdzie wiadomość. To nie kryzys, to nie zmiana hobby czy wymarcie leśnych dziadków, co świadomy wybór wędkarzy. Gdyby kazdy przenoszący wystosował do prezesa kilka zdań z wyjasnieniem dlaczego, to nawet kilkanaście osób by się przedarło do wiadomości ZO.



#17 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 17:10

Daniel, jakbyś to dobrze naglośnił po innych portalach może się zebrać niezła grupa.

Plus pójdzie wiadomość. To nie kryzys, to nie zmiana hobby czy wymarcie leśnych dziadków, co świadomy wybór wędkarzy. Gdyby kazdy przenoszący wystosował do prezesa kilka zdań z wyjasnieniem dlaczego, to nawet kilkanaście osób by się przedarło do wiadomości ZO.

 

Nie wiem czy by się taka liczna grupa zebrała, ludziom ogólnie to się nie chce. Wygodniej zapłacić w kole pod nosem niż umawiać się "gdzieś na mieście".



#18 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 grudzień 2013 - 17:16

Trzeba wykorzystać chęć do jęczenia i narzekania D:

Balcerowicz musi odejść itd - :D



#19 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6282 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:10

Danielu, nie chcę zniechęcać, ale ilu członków liczy okręg mazowiecki? Jaki procent składek wpłynie do Ciechanowa?

Niestety mazowiecki nabędzie też dużą grupę członków z siedleckiego, nad czym ubolewam, ale członków im przybędzie z tego bilansu.  :angry:



#20 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:22

Danielu, nie chcę zniechęcać, ale ilu członków liczy okręg mazowiecki? Jaki procent składek wpłynie do Ciechanowa?

Niestety mazowiecki nabędzie też dużą grupę członków z siedleckiego, nad czym ubolewam, ale członków im przybędzie z tego bilansu.  :angry:

Zawsze ci z Siedlec mogą zamiast zapłacić w OM mogą to zrobić w OC . Nawet jak parę osób tak zrobi to będzie się opłacało stukać w klawiaturę i namawiać. Ja sam mimo ze z Olsztyna opłacam w Ciechanowskim już od paru lat czyli można. Niech to będzie Nasza mała rewolucja, może będzie efekt domina, może ktoś pomyśli w innych okręgach, wiem ze dużo tych może ale najgorzej jest siedzieć i nic nie robic. Tak wiec koledzy do dziela.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych