Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

[Opłaty za 2014] Mazowsze i Ciechanów - propozycja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6282 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:44

Obawiam się, że będzie ciężko namówić typa, który ma 10 km do koła w mazowieckiem na zmianę decyzji, jeśli musi pojechać 100. Tym bardziej, że mieszka nad mazowiecką wodą. Wiem, że można, ale trzeba jeszcze chcieć, a z tym jest ból okrutny.  :(

Mam nadzieję, że koledzy z okręgów graniczących z mazowieckim czytają apel Daniela i myślą logicznie.  :rolleyes:



#22 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 22:42

Obawiam się, że będzie ciężko namówić typa, który ma 10 km do koła w mazowieckiem na zmianę decyzji, jeśli musi pojechać 100. Tym bardziej, że mieszka nad mazowiecką wodą. Wiem, że można, ale trzeba jeszcze chcieć, a z tym jest ból okrutny.  :(

Mam nadzieję, że koledzy z okręgów graniczących z mazowieckim czytają apel Daniela i myślą logicznie.  :rolleyes:

 

Stąd pomysł na udogodnienia logistyczne.



#23 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 04 grudzień 2013 - 22:56

Pomysł bardzo mi się podoba :)  .W swoim dłuuugim życiorysie mam epizod Płoński :D .Mieszkałem  tam trzy lata :ph34r: ,a z Płońska rzut beretem do Ciechanowa.Tak więc z sentymentu i rozsądku , podpisuje się pod pomysłem.



#24 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6282 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 04 grudzień 2013 - 23:47

Ogólnie rzecz biorąc, brawo Daniel za pomysł.  :D



#25 OFFLINE   k.sumiński

k.sumiński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 09:47

Wszystko jest fajnie Koledzy .... Obawiam się tylko że taki beton jak OM nie zauważy zniknięcia nawet kilku setek(?) członków swojego okręgu ...?! Skutkiem niepożądanym może być podniesienie opłaty za 2015 dla OC za porozumienie z OM... Oby tak nie było!!! Sam wraz z dwoma kolegami mam zamiar wykupić opłaty w 2014 w OC i tu krótka podpowiedź zezwolenia będą sprzedawane w sklepie wędkarskim przy dworcu PKS w Pułtusku a część z Was jeździ zapewne ze stolicy w kierunku Mazur


  • Maciejowaty lubi to

#26 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:14

Zauważą, zauważą...Akurat w liczeniu pieniędzy to oni są dobrzy. A jeśli wystąpią u nich choć proste procesy myślowe i połączą zmiany w regulaminie z migracją wędkarzy, to może da im to coś do myślenia...oby...Danielu, inicjatywa przednia!


  • Dienekes lubi to

#27 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 05 grudzień 2013 - 10:53

Bdb.pomysł,sam planuję zrobienie opłat w Siedlcach jeżeli mój okręg (Bialystok) w nowym operacie na 2014 będzie miał rybaków na Siemianowce



#28 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:08

Stąd pomysł na udogodnienia logistyczne.

 

 

.... to moze niech ten skarbnik tu się pojawi:

 

http://jerkbait.pl/t...-3#entry1349923

 

.... i załatwi sprawę od razu z tymi co będa chętni.



#29 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:36

Mazowiecki właśnie wchłonął cały Płocko-Włocławski. Więc więcej już mu przybyło, niż może w ogóle ubyć ;)



#30 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 13:03

Mazowiecki właśnie wchłonął cały Płocko-Włocławski. Więc więcej już mu przybyło, niż może w ogóle ubyć ;)

 

Razem z wodami czy tylko członkami?



#31 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 grudzień 2013 - 15:56

Z wodami i całym majątkiem.



#32 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 06 grudzień 2013 - 15:58

Moze to jest model na organizacje wedkarstwa w Polsce ? 

Jeden wielki okreg, ktory zjadl wszystkich. Okreg nazywa sie M A Z O W I E C K I.



#33 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 06 grudzień 2013 - 16:17

Guzu, to jest raczej przykład ratowania własnej d... przez PZW. Jaśnie panujący do tego roku Prezes Grabowski sam przyznał na Walnym we Włocławku, że Okręg Płocko-Włocławski, to było jego nieudane dziecko. Fatalna gospodarka, makabrycznie złe notowania w RZGW. Nie mam ochoty bić piany, a się sama na usta ciśnie.

Ogólnie odbiór sytuacji w Płocku, czyli zamknięcie obecnego Okręgu, jest pozytywny.

Wędkarze zyskują więcej wody za mniejsze opłaty. Liczymy, że wprowadzi się przynajmniej takie ograniczenia dla rybaków na naszej Wiśle jakie są teraz w Mazowieckim. Warszawiacy nie mają pojęcia co to są odłowy gospodarcze i na jaką skalę można trzebić wodę. Liczymy też, że Mazowiecki otworzy całe Jezioro Włocławskie do trolingu, a nie odcinek wyłączony z odłowów sieciowych, czyli nabrzeże miasta. Może można będzie powalczyć o No Kill dla rzeki Skrwy Prawej. Włocławiaki chcieli w ogóle przestać zarybiać tą rzekę pstrągiem, czekali tylko na koniec obowiązującego operatu.

 

Jedynym zakalcem dla nas jest pozostawienie biura-delegatury we Włocławku, ponieważ to ci sami ludzie tam zostali, co położyli ten Okręg. Nic to. Poczekamy do Sprawozdawczo Wyborczego w Mazowieckim i na pewno będziemy chcieli to zmienić. Jak nie wytnie się do korzeni tych, którzy cały czas mogą mieszać w zarybieniach szczególnie i w pozwoleniach dla rybaków, to nadal woda nie odczuje zmiany. 

Podejrzewam, że tam za biurkami w Warszawie już dawno wszystko przyklepane co i jak na najbliższe lata. Teraz trzeba poczekać i przyjrzeć się pierwszemu wspólnemu rokowi w nowej strukturze.

Może nie będzie tak źle :)



#34 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 grudzień 2013 - 10:55

Ogólnie odbiór sytuacji w Płocku, czyli zamknięcie obecnego Okręgu, jest pozytywny.

Wędkarze zyskują więcej wody za mniejsze opłaty. Liczymy, że wprowadzi się przynajmniej takie ograniczenia dla rybaków na naszej Wiśle jakie są teraz w Mazowieckim. Warszawiacy nie mają pojęcia co to są odłowy gospodarcze i na jaką skalę można trzebić wodę.

 

J :)

 Mamy pojęcie :(  .To co piszesz  oznacza , że u was jest co trzebić ;) :) . Na odcinku mazowieckim zaprzestano odłowów sieciowych , bo nie było czego odławiać :ph34r: :D .Kto łowi w Warszawie i najbliższych okolicach, wie o czym piszę :angry: .Oby w waszym przypadku to nie było "Siekierkę za kijek".



#35 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 grudzień 2013 - 16:40

Pisarz, u nas nie chodziło o to, że jest co trzebić, tylko operat na Wisłę był spisany na kolanie, czyli dużo za dużo i bez sensu ogólnie. Członków ubyło, bo kiełbasa wyborcza miała dygnitarzom Włocławskim dać ich więcej. A musiało ubyć skoro oddaje się zaraz po połączeniu okręgów duże obwody Wiślane. Wędkarz idzie zawsze za wodą, a nie za siedzibą Okręgu.

Dlatego sieci, sieci, sieci, bo piniędzy Panie nie ma w kasie. Oni są tam kosmitami, nie wiedzą co i dlaczego robią.

 

Zresztą jak ktoś chce, to sobie niech zerknie na małą wymianę zdań pomiędzy ludźmi z tego istniejącego jeszcze kilka dni Okręgu:

http://www.pzw.org.p...onczenie_sezonu



#36 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2685 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 07 grudzień 2013 - 18:20

Pisarz, u nas nie chodziło o to, że jest co trzebić, tylko operat na Wisłę był spisany na kolanie, czyli dużo za dużo i bez sensu ogólnie. Członków ubyło, bo kiełbasa wyborcza miała dygnitarzom Włocławskim dać ich więcej. A musiało ubyć skoro oddaje się zaraz po połączeniu okręgów duże obwody Wiślane. Wędkarz idzie zawsze za wodą, a nie za siedzibą Okręgu.

Dlatego sieci, sieci, sieci, bo piniędzy Panie nie ma w kasie. Oni są tam kosmitami, nie wiedzą co i dlaczego robią.

 

Zresztą jak ktoś chce, to sobie niech zerknie na małą wymianę zdań pomiędzy ludźmi z tego istniejącego jeszcze kilka dni Okręgu:

http://www.pzw.org.p...onczenie_sezonu

Przeczytałem :o :( .Jak zwykle "Jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze" :ph34r: :angry: .Mazowieckie to nie jest lek na całe zło ,ale w waszym przypadku może być mniejszym złem. :)



#37 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6282 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 07 grudzień 2013 - 22:54

Z wodami i całym majątkiem.

Nie masz racji. Zamysł kolegów z ZO w Warszawie nie powiódł się, albo nie chcieli poczytać umowy i spłacić długu (ponad 1 mln zł) w stosunku do RZGW. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na użytkowanie wód, które były w zarządzie Okręgu Płocko-Włocławskiego. Argumentacja jest prosta - przestał istnieć dzierżawca, umowa wygasła. Z tego, co słyszałem, jest poważny konkurent dla mazowieckiego, jak będzie to się okaże. Nie chcę krakać, ale koledzy z tego regionu mogą niebawem obudzić się w innej rzeczywistości, a mazowiecki może ciężko dostać w d..... Przecież wędkarze, jak napisałeś, pójdą za wodą, a ta nie koniecznie musi być mazowiecka. 



#38 OFFLINE   k.sumiński

k.sumiński

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 23:04

Kaczmarek będzie walczył.....?!



#39 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 09 grudzień 2013 - 09:52

Nie masz racji. Zamysł kolegów z ZO w Warszawie nie powiódł się, albo nie chcieli poczytać umowy i spłacić długu (ponad 1 mln zł) w stosunku do RZGW. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na użytkowanie wód, które były w zarządzie Okręgu Płocko-Włocławskiego. Argumentacja jest prosta - przestał istnieć dzierżawca, umowa wygasła. Z tego, co słyszałem, jest poważny konkurent dla mazowieckiego, jak będzie to się okaże. Nie chcę krakać, ale koledzy z tego regionu mogą niebawem obudzić się w innej rzeczywistości, a mazowiecki może ciężko dostać w d..... Przecież wędkarze, jak napisałeś, pójdą za wodą, a ta nie koniecznie musi być mazowiecka. 

 

 

Wiem, że nie mam racji w sprawie wód, ale to już dowiedziałem się po tamtym własnym wpisie. Cóż, zapewnienia ustne ludzi jak okazało się po raz kolejny nic nie są warte. Liczy się to co jest faktem, po tym jak już słowa ucichną.

Z tym czy nie chcieli spłacić długu, to niestety nie mam jak się dowiedzieć, bo nagle ludzie wody w usta nabrali. Jedynie mam info, że ZO Mazowiecki, a raczej jego prawnicy mają się odwoływać do decyzji RZGW. Znów to tylko słowa i trzeba czekać.

 

Jest nieco dziwna akcja, bo pod młotek idą najatrakcyjniejsze wody, zdaje się 7 obwodów. Jak to się stało, że RZGW tak skrupulatnie wybrało sobie kilka z całości, jaką dzierżawił Okręg Płocko-włocławski? Tutaj jest taka dziura pod spekulację, że lepiej w nią nie zaglądać.

 

Co to oznacza dla wędkarzy i kół na dzisiaj?

Koła w Płocku mogą długo nie mieć chętnych do wnoszenia opłat. Bo za co mają płacić składkę Płoccy wędkarze. Za Wisłę pod Warszawą ? Większość to lokalni wędkarze. Wisła, Skrwa Lewa i Prawa to ich matecznik. Sam nie wiem, czy wpłacę na ten rok w Mazowieckim. Pewnie wybiorę Ciechanów.

Natomiast w ogóle nie żal mi wędkarzy z Włocławka, bo oni byli gotowi zabić się za swojego Dyrektora, Prezesa i jego Prezydium. Jaka karma taka nagroda.

 

Wędkarze pójdą za wodą, więc teraz będą siedzieli i czekali na nowego dzierżawcę. Majątek PZW przytuliło i zabezpieczyło do własnej dyspozycji. 

 

Fajny koniec roku, nie ma co.



#40 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 09:50

Będzie możliwość opłacenia składek w OC już w najbliższą sobotę 14 grudnia podczas spotkania w restauracji Pikanteria.

Więcej informacji tutaj.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych