Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SIMMS w Polsce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 06 lipiec 2014 - 22:09

Dla mnie Simms stracił wszelką wiarygodność. Na pytanie o "lifetime warranty" odpowiedzieli co najmniej śmiesznie.

Hello Mariusz,

 

Thank you for contacting us.

 

Fly Fish Europe is our distributor in your region and they hold the warranty for all Simms products purchased in your region. All warranty determinations made by them are the same as ours. Unfortunately, if it was deemed to be caused by normal wear and tear or use over time, then there is no warranty replacement to provide. We do stand by their determination and you would see the same result here in the U.S.. The warranty covers manufacturing problems for the life of the product. If a product is deemed outside of warranty it means that the wear and tear has contributed to the flaw which was un-repairable in this case.

 

Thanks,

 

Nick Krueger

Customer Care Center Representative

 

Dla wyjaśnienia plecak Simmsa rolltop taki:http://www.simmsfish...p-backpack.html rozkleił mi się na Syberii na dole klejenia, co oczywiście skutkowało zgubieniem paru rzeczy. Próbowałem załatwić sprawę normalnie, czyli wysłałem do sklepu, gdzie był kupiony - do Tajmiena. Oni (niespiesznie) wysłali go do przedstawiciela na Europę. On odpowiedział jak niżej:

Hi,

We have now evaluated this backpack and it is unfortunately worn out and beyond any warranty.

The overall condition shows excessive wear and every component of the backpack is heavily worn.

We cannot repair any of the issues on the backpack and we will not replace it.

Do you want us to recycle the backpack here or do you want us to ship it back?

 

 

Best regards,

 

Tom R. Bekkeli

Customer Service Manager

 

Niestety nie wiem jak wkleić zdjęcie/zdjęcia bez umieszczenia ich na jakimś zewnętrznym serwerze.

Dla mnie zawsze Simms był firmą, której wyroby są droższe, ale w zamian dostajesz jakość. Terazj moje pierwotne wyobrażenia poszły się j...ć. Szewc powiedział, że jak sklei i zaszyje to będzie trzymać, tylko czy o to chodzi?



#22 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 lipiec 2014 - 22:54

Ok dzięki. A reszta? Pytam bo ciekaw jestem jak się cała sprawa odbywa gdy kupuje się bezpośrednio z simmsfishing.com



#23 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 06 lipiec 2014 - 22:57

W sumie to sam jestem ciekawy jak to wygląda. Ktoś może z praktyków coś napisać.

#24 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 07 lipiec 2014 - 02:39

Co do gwarancji to nie wiele wiem. Jak do tej pory nie korzystalem. Jak wszyscy chyba wiemy, wiekszosc produktow firmy Simms jest robiona w Chinach (tylko spiochy G3 i wyzej sa produkowane w USA). Z jakoscia to pewnie jest roznie.

Jak do tej pory to kupilem spiochy G3 (bardzo dobre, polecam), spodnie i kurtke z gore-texu z serii Pro-Dry (bardzo dobre wykonanie), buty Mariner (dobre wykonanie, rozmiarowo juz nie tak dobrze), no i kilka czapeczek oraz koszulek (tutaj to juz typowa chinszczyzna). Ani jednego z tych produktow nie zakupilem bezposrednio ze strony Simms'a. Za ani jeden z tych produktow nie zaplacilem pelnej ceny.

Wszystko bylo kupowane przez internet z roznych zrodel. Zaznaczam od razu, ze mieszkam w Stanach. Najlepsze ceny z mojego doswiadczenia ma sierratradingpost.com. Wybor niestety maja maly, a to dlatego ze wiekszosc ich ofert jest po prostu na wyprzedazy ostatecznej, tak zwane "closeouts". Do niskich cen bardzo czesto dorzucaja tez dodatkowe rabaty i czasami wychodzi bardzo tanio. Warto sie na ich stronie zarejesrtowac. Co chwile wysylaja maile z dodatkowymi upustami. Z tego co sie orientuje to prowadza wysylke zagraniczna, ale na sto procent to nie jestem pewien.



#25 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 lipiec 2014 - 09:38

Witam Kolegów.

Z tego co się zorientowałem to w Simms Fishing nie ma opcji zakupu z wysyłką do Polski. Strona odsyła do sprzedawcy na Europę (a tam euro do dolara praktycznie 1/1) lub kilkunastu innych, kooperujących sklepów z US. Jak już było wyżej pisane z dostępnością wyrobów Simmsa tam też wcale nie jest tak różowo. Chciałem zamówić kilka drobiazgów - w sumie 5-6 i nigdzie nie zdołałem skompletować wszystkiego co było mi potrzebne. Kupiłem kilka ciuchów tu http://www.fishwest.net/ . Przy niewielkiej wartości zamówienia (moje było poniżej 100 $) i przesyłce ekonomicznej "już" po około 3 tygodniach znalazłem paczkę wetkniętą między szczebelki bramy :o  - najtańsza wersja przesyłki nie wymaga potwierdzenia. Na szczęście sąsiadów mam uczciwych. Drobne paczki (z pewnością poniżej 100 $, a wydaje mi się, że do 150 $) są dopuszczane przez polski Urząd Celny bez wdrażania procedury celnej i podatkowej, tak więc bez żadnych kombinacji można zaoszczędzić. 

Mam parę ciuchów Simmsa , zarówno takich najzwyklejszych jak i z wysokiej półki - wszystko chińskie, ale znakomitej jakości.

Po wielu próbach i podchodach zdecydowałem rzeczy najdroższe (kurtkę Guide i spodnie Pro Dry) kupić w Polsce..... i nie w tym rzecz, że nie mam co zrobić z kasą, ale właśnie o  komfort realizacji ewentualnych roszczeń gwarancyjnych mi chodziło. 

Polecam krakowski sklep Salar. Właściciel - Mirek doradzi, a nawet jeśli czegoś nie ma to sprowadzi, spełniając marzenia klienta. Oczywiście wiąże się to z tym, że w porównaniu z cenami w US .... przepłaciłem, ale trudno.....

 

A na marginesie - kurtkę i spodnie przetestowałem przy okazji muchowego łowienia na jętkę majową - warunki bywały ekstremalne - lało dramatycznie, ale ryby brały  - odzież znakomita - od góry ani kropelka wody się nie przedostała.....,natomiast trochę już zajechane buty gore-texowe Loewa nie dały rady.

 

A co do rozmiarówki to Simms ma bardzo dużą.

Mam 190 cm wzrostu, około 108-110 kg wagi i praktycznie mój rozmiar u nich to XL.

Kurtkę Guide mam 2XL i jest dobra, ale myślę, że XL też byłaby ok., może nieco bardzie spasowana.

Spodnie Pro-Dry wziąłem XL i są idealne.

Kupiłem też t-shirta 2XL i wyglądam jak w worku.


Użytkownik robert.bednarczyk edytował ten post 07 lipiec 2014 - 09:46


#26 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 08 lipiec 2014 - 19:56

Może ktoś jeszcze podesłać jakieś linki do sklepów internetowych w USA gdzie można znaleźć Simmsa w dobrych cenach lub wyprzedażach.

#27 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 lipiec 2014 - 23:46

Może ktoś jeszcze podesłać jakieś linki do sklepów internetowych w USA gdzie można znaleźć Simmsa w dobrych cenach lub wyprzedażach.

 

Wejdź na stronę Simmsfishing, wybierz produkt i zakładkę Buy From An Online Dealer - wyświetli Ci się 11 sklepów z US kooperujących z Simmsem. Jak tam wejdziesz możesz szukać różnych produktów, także promocyjnych. Fajerwerków się nie spodziewaj  - jak wyżej pisałem - nawet w US ciężko znaleźć pełną ofertę tej firmy, choć wyprzedaże bywają całkiem ok. i można trafić coś z oferty z poprzednich lat.  Simms jest dość powszechnie uznaną marką na świecie, z co za tym idzie bywa, że trzeba poczekać nawet na produkty za 100 % ceny. Na spodnie Pro Dry, zamawiane przez polskiego pośrednika, z pomarańczowymi dodatkami musiałbym czekać ok. 5 tygodni, zdecydowałem się na opcję zielono - stalową i trwało to 3 tygodnie mimo bardzo wysokiej ceny.  Tańsze ciuchy warto kupować w US,.... oby tylko mieścić się do ok.100 USD wartości towaru z przesyłką, bo jak będzie sporo wyżej "doleci" VAT ....., a w takiej opcji lepiej już kupić w Polsce , bo oszczędność żadna, a czas realizacji zamówienia znacznie krótszy.



#28 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 17 lipiec 2014 - 20:44

Orientujecie się może czy żeby robić zakupy amerykańskim Ebay to trzeba koniecznie podać adres zamieszkania w USA czy można się jakość zarejestrować na PL? Jaki jest koszt wysyłki do PL z USA kupując w sklepach internetowych?

#29 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 19 lipiec 2014 - 16:26

Orientujecie się może czy żeby robić zakupy amerykańskim Ebay to trzeba koniecznie podać adres zamieszkania w USA czy można się jakość zarejestrować na PL? Jaki jest koszt wysyłki do PL z USA kupując w sklepach internetowych?

 

Można bez problemu zarejestrować się na polskim ebayu, a robić zakupy wszędzie. Trzeba tylko sprawdzać, czy sprzedawca wysyła do Polski. Nawet , gdy nie ma w opisie wysyłki na Polskę, a zależy nam na czymś wystarczy zapytać. Często zgadzają się podając jednocześnie kwoty wysyłki. Co do opłat, to różnią się one bardzo. Często bowiem zawyżają wysyłkę chcą zarobić parę zielonych. Nie jest to nagminne, ale czasem się zdarza.



#30 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 19 lipiec 2014 - 17:02

[quote name="pepccio" post="1490821" time


Można bez problemu zarejestrować się na polskim ebayu, a robić zakupy wszędzie. Trzeba tylko sprawdzać, czy sprzedawca wysyła do Polski. Nawet , gdy nie ma w opisie wysyłki na Polskę, a zależy nam na czymś wystarczy zapytać. Często zgadzają się podając jednocześnie kwoty wysyłki. Co do opłat, to różnią się one bardzo. Często bowiem zawyżają wysyłkę chcą zarobić parę zielonych. Nie jest to nagminne, ale czasem się zdarza.[/quote]


Na polskim Ebay nie ma większości tego co na amerykańskim i oferty z obu nie pokrywają się. A jak się zarejestrowałem na Ebay US i chce wpisać adres polski to przerzuca mnie na Ebay PL. Porównaj sobie chociażby oferty Simmsa na Ebay US i PL.

#31 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 lipiec 2014 - 21:09

Na polskim Ebay nie ma większości tego co na amerykańskim i oferty z obu nie pokrywają się. A jak się zarejestrowałem na Ebay US i chce wpisać adres polski to przerzuca mnie na Ebay PL. Porównaj sobie chociażby oferty Simmsa na Ebay US i PL.

Polecam post pepccio jeszcze raz przeczytać.


  • kubaS 1 lubi to

#32 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 lipiec 2014 - 12:39

Na polskim Ebay nie ma większości tego co na amerykańskim i oferty z obu nie pokrywają się. A jak się zarejestrowałem na Ebay US i chce wpisać adres polski to przerzuca mnie na Ebay PL. Porównaj sobie chociażby oferty Simmsa na Ebay US i PL.

 

Dokładnie tak jak piszesz kolego, oferta jest nieporównywalna i nigdy na polskich stronach nie szukam. Szukając przedmiotów zwracaj uwagę na pozycję Shipping:  jest poniżej ceny towaru. Tam jest podana kwota wysyłki, a pod nią informacja, czy sprzedawca wysyła tylko do USA, czy na cały świat. Można również ustawić sobie stronę tak, by wyświetlana była kwota wysyłki na polski adres, trzeba tylko podać nr kodu pocztowego

 

Załączony plik  11.jpg   50,63 KB   8 Ilość pobrań

 

tutaj jest akurat ustawione by wyświetlały się oferty z podaną ceną wysyłki do okolic Konina (kod 62510) i oferty są ustawione dla kwoty z wysyłką, od najniższej do najwyższej.


Użytkownik pepccio edytował ten post 21 lipiec 2014 - 12:43


#33 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 21 lipiec 2014 - 21:57

Ok. Wszystko fajnie tylko napisz mi jak zarejstrować się na amerykańskim Ebay adresem do PL? Mam już założone konto do którego potrzebny był adres mailowy a teraz jak chcę coś licytować to przekierowuje mnie najpierw do zakładki w celu uzupełnienia pełnych danych adresowych i jak wpisuje adres PL to od razu automatycznie przerzuca mnie na polskiego Ebay'a. Wiesz jak się z tym uporać?

#34 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 lipiec 2014 - 00:11

Przyznam się szczerze, że ja już dokładnie nie pamiętam procedury rejestracji, ale może po prostu dokończ rejestrację na PL, a później kupuj. Bo rozumiem, że zarejestrowałeś się jakimś nickiem i adresem mailowym, a teraz system chce kompletnych danych do transakcji. Jeśli się mylę popraw mnie. A co do rejestracji w PL, to nie słyszałem by było to problemem w zakupach gdziekolwiek.



#35 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 23 lipiec 2014 - 10:25

Przyznam się szczerze, że ja już dokładnie nie pamiętam procedury rejestracji, ale może po prostu dokończ rejestrację na PL, a później kupuj. Bo rozumiem, że zarejestrowałeś się jakimś nickiem i adresem mailowym, a teraz system chce kompletnych danych do transakcji. Jeśli się mylę popraw mnie. A co do rejestracji w PL, to nie słyszałem by było to problemem w zakupach gdziekolwiek.


Już przebrnąłem przez rejestrację :-) i wygląda to tak, że na Ebay PL i US logujesz się tym samym Nickiem/mail i hasłem tylko tak jak wcześniej pisaliśmy, że dostępne oferty nie są jednakowe. Można logując się na US wysyłać indywidualnie zapytania o możliwość wysyłania do PL. Z tego co widzę, to niektórzy sprzedajacy przycinają trochę na kosztach przesyłki. U jednego wysyłka do PL koszuli to koszt ok. 50 PLN a u innego prawie 120 PLN. Trzeba szukać... :-)

#36 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 13 maj 2015 - 20:55

Trochę odświeżę temat. Orientuje się ktoś do jakiej kwoty w USD można zrobić zakupy w sklepie internetowym lub na EBay w USA tak żeby przy przesyłce do Polski nie zapłać podatku i cła?

#37 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 474 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 14 maj 2015 - 08:42

Trochę odświeżę temat. Orientuje się ktoś do jakiej kwoty w USD można zrobić zakupy w sklepie internetowym lub na EBay w USA tak żeby przy przesyłce do Polski nie zapłać podatku i cła?

 

Tu masz wszystko opisane: http://community.eba...USA/qaq-p/50593



#38 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 14 maj 2015 - 09:15

A nie da się tego w jakiś sposób ominąć? :-)

#39 OFFLINE   Tb01

Tb01

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 46 postów
  • LokalizacjaPodhale

Napisano 14 maj 2015 - 09:56

Da, jeśli masz kogoś kto wraca  np z  USA do Polski. 



#40 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 14 maj 2015 - 11:31

Da, jeśli masz kogoś kto wraca np z USA do Polski.


No nie mam. A z wysyłką nie da się jakoś?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych