Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

shimano KATANA na bolenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2008 - 16:47

Chciałbym przeznaczyć swój kij shimano KATANA 275cm cieżar wyrzutu 10-30 na bolenie. Mam do was pytanie czy tym kijem da sie skutecznie polowić bolki, czy powinienem myśleć o czymś innym. Z gory dziekuje za sugestie.


#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 kwiecień 2008 - 18:58

Kiedyś takim kijkiem ale wersja do 50g łowiłem szczupaki. Na prawdę fajna wędka. Tak więc po woli pakuj się nad wodę i ... na bolenie. Nie ma co się zastanawiać - moim zdaniem będzie odpowiednia.

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2008 - 19:32

Remek dzięki za info. Moje wątpliwości biorą sie ze zbyt wolnej akcji tego kija, ale jeśli zastosuje plecionkę to być może zda egzamin.

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 16 kwiecień 2008 - 20:34

Ja też miałem Catanę, ale 2,10 do 30g tez miło wspominam ten kij, choc później połamałem go robiąc jakieś dziwne próby i testy ;) :unsure: . Jednak uważam, że to sprzęt warty swojej ceny i w tej klasie bardzo przyzwoity. Jego względna wolnosc i głebsze ugiecie moim zdaniem jest zaletą. Na plecionce nigdy (!) nie zgubiłem na nim ryby większej niz 1-2 kg. Myślę, że nawiniecie na kołowrotek dobrej plecionki 8-10 funtowej będzie niezłym uzupełnieniem tego kija.

Życze ci sporego bolasa na tym kiju. A jak juz go wyciągniesz to opisz nam swoje wrażenia na forum... :D

pozd JW :D

#5 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 16 kwiecień 2008 - 20:53

@dziubek


sprawdzisz czy ci pasuje czy ryb nie gubi czy jest ok jak będzie ci pasować to znaczy ze jest ok :D. Zalety użytkowe a do tego komfort łowiącego nic więcej nie trzeba :D

#6 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 kwiecień 2008 - 21:31

Dzięki chłopaki za dobre słowo. Wobec tego nie odstawiam kija do lamusa i tym samym zaoszczędzę kasę. Utwierdziliście mnie w przekonaniu o słuszności przeznaczenia za co dziękuję. To będzie mój pierwszy boleniowy sezon, chociaż złapałem już kilka rap jako przyłów. Oczywiście jak złapię coś fajnego to na pewno się pochwalę

#7 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 17 kwiecień 2008 - 00:09

ja też łowiłem tym kijkiem, jak za tą cenę to szczerze polecam, miałem tylko jedno ALE...
po roku, może dwóch... zaczął pękać lakier w okolicach przelotek. dalej nie wiem co z kijkiem bo puściłem go w obieg

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 17 kwiecień 2008 - 07:46

Okazało się, że mam nadal tą Katanę :D
Myślę, że najważniejsze to łowić. Wraz z nabieraniem doświadczenia w połowie boleni będziesz potrafił sobie odpowiedzieć na wiele pytań, również tych sprzętowych. Dla mnie np. w jednej miejscówce super łowi się wędką 2m ale już w innym 2.40m (mówię o wędkach castingowych) wydaje się być krótka. Poszukiwania cały czas trwają i pewnie trwać będą jeszcze długo :D

Pozdrawiam
Remek


#9 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 kwiecień 2008 - 21:40

Macie oczywiście rację, że zdobywane doświadczenie zweryfikuje ten kij. Jednak dzięki waszym uwagom zdecydowanie pozostanę przy tej katanie przynajmniej na razie, za co jeszcze raz dziękuję.
Zaskoczłeś mnie Remku długością castingu na bolenie. Nie znam się kompletnie na tych wędkach i pewnie stąd moje zdziwienie, ale to temat na osobny wątek.

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 kwiecień 2008 - 13:20

Zwykle jest to coś w okolicach max. 7'11. co spowodowane jest pewnymi kwestiami regulaminowymi w US. Nie znaczy to jednak, że nie ma dłuższych.

#11 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2008 - 10:29

Rafał piszesz że popękał Ci lakier na przelotkach. Przypomniałem sobie, że na moim 3 letnim kiju shimano beast master 15g. mam wlaśnie popękany lakier na każdej przelotce. Są to konkretnie pojedyncze szczeliny po drugiej stronie przelotki. Na pracę wędki nie ma to chyba żadnego wplywu, natomiast czy powinienem coś z tym zrobić i czy to czymś grozi?

#12 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2008 - 10:40

Remek co tzn. 7'11 ?

#13 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 kwiecień 2008 - 10:51

Remek co tzn. 7'11 ?


7' - siedem stóp, 11 - jedenaście cali, 1 stopa = 30,5cm czyli 7'11 to około 2,16m
Pozdro Jachu

#14 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 kwiecień 2008 - 11:15

Dzieki Jachu. Tak apropos. Wiesz, że z tymi rybami to jest tak jak z ........ grzybami. Specjalista od grzybów.

#15 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 kwiecień 2008 - 11:21

Dzieki Jachu. Tak apropos. Wiesz, że z tymi rybami to jest tak jak z ........ grzybami. Specjalista od grzybów.


Cześć Sebastian, nie zajażyłem po nicku, ale w sumie to masz dobrze bo zawsze możesz wybrać takie miejsce, że jak nie ryby to grzyby. Tyle tylko, że grzyby to tak dopiero od sierpnia.
Pozdro Jachu

#16 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 19 kwiecień 2008 - 11:32

Rafał piszesz że popękał Ci lakier na przelotkach. Przypomniałem sobie, że na moim 3 letnim kiju shimano beast master 15g. mam wlaśnie popękany lakier na każdej przelotce. Są to konkretnie pojedyncze szczeliny po drugiej stronie przelotki. Na pracę wędki nie ma to chyba żadnego wplywu, natomiast czy powinienem coś z tym zrobić i czy to czymś grozi?


no ja miałem tak samo, ale myślę, że to tylko kosmetyka.. może jakiegoś złego lakieru użyli. ja bym sie nie przejmował.

#17 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 19 kwiecień 2008 - 11:42

Ja swoją catane 2,7m do 45g puściłem w obieg w zeszłym sezonie ale za czasów kiedy ją użytkowałem żadnych pęknięć nie zanotowałem, kijek był naprawde spoko ale dla mnie za mocny - nie miałem dla niego przeznaczenia. Pozdrawiam.

#18 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 kwiecień 2008 - 13:54

Kiedyś takim kijkiem ale wersja do 50g łowiłem szczupaki. Na prawdę fajna wędka. Tak więc po woli pakuj się nad wodę i ... na bolenie. Nie ma co się zastanawiać - moim zdaniem będzie odpowiednia.

Pozdrawiam
Remek


Kiedyś, chyba 2-3 sezony z rzędu, dobrze mi służył, w jesiennych, odrzańskich łowach :D
Ten 2,7m i do 50g. Ogólnie byłem zadowolony.
Później trafił do kolegi i miał pełnić, zdaje się, rolę trocióweczki.

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 kwiecień 2008 - 14:33

[quote]
Remek co tzn. 7'11 ?
[/quote]

7' - siedem stóp, 11 - jedenaście cali, 1 stopa = 30,5cm czyli 7'11 to około 2,16m
Pozdro Jachu
[/quote]


pozwole sobie ciutke sprostowac... 7 x 30,5 = 213,5

7'11 = ok. 241,5 cm

#20 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 19 kwiecień 2008 - 23:30

Rafał jak zwykle masz rację, zapomniałem, że stopa ma 12 i policzyłem po naszemu 7'11 x 30,5 i wyszedł oczywisty błąd, jednak co redaktor to redaktor B)