Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Edycja video, tutoriale, pomysły czyli jak skleić filmik wędkarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 14 grudzień 2013 - 19:44

Witam, temat powstał jako część wątku:

http://jerkbait.pl/t...-2#entry1354961

Proszę o zamieszczanie tutaj wszelkich informacji, tutoriali, pomysłów  oraz oczywiście pytań, które będą pomocne w stworzeniu własnej, wędkarskiej videoprodukcji.

 

Tak na początek ode mnie mała informacja że do zrobienia pięknego i efektownego slow-motion można użyć pluginu o nazwie twixtor. W skrócie działa on tak, że w momencie kiedy nie posiadamy wystarczającej ilości klatek plugin sam tworzy klatki pośrednie aby obraz był płynny.

 

Przykład:

 

Aby efekt wyglądał dobrze ważne jest, aby tło na którym znajduje się spowalniany obiekt posiadało jak najmniej szczegółów.


Użytkownik vBartek edytował ten post 14 grudzień 2013 - 19:57


#2 OFFLINE   vBartek

vBartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 15 grudzień 2013 - 21:12

Dla posiadaczy kamer GoPro ale myślę że nie tylko:

 

Ponieważ w nierównym terenie trójnóg zupełnie nie zdaje egzaminu ze względu na kłopotliwe i czasochłonne rozstawianie oraz transport wyprodukowałem sobie jednonóg. Jest to około 150cm składana tyczka zakończona szpikulcem, która dla wędkarza stanowi idealne rozwiązanie. Jednym ruchem wbijam jednonóg w glebę i voila... statyw ustawiony. Dodatkowo nie dokręcam na maksa uchwytów przy obudowie kamery co pozwala mi na szybkie wyregulowanie pionu/poziomu. Jednonóg można wbić w brzeg zanurzając jednocześnie kamerę w wodzie albo, co często robię trzymać w ręku i nagrywać podwodne ujęcia z holu swojej rybki tudzież kolegi po kiju.

 

Załączony plik  jednonóg 1.jpg   23,12 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  jednonóg 2.jpg   40,21 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  jednonóg 3.jpg   26,12 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  jednonóg 5.jpg   14,65 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  jednonóg 4.jpg   39,43 KB   2 Ilość pobrań

 

PS1. Szpikulec zrobiłem wykręcany i chowany.

PS2. Fajnie jest widzieć miny napotkanych wędkarzy którzy na pytanie "Hi buddy, what is this?" słyszą "Fish Finder" :)


  • pampi, Wookash i jasienieznam lubią to