Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cykady na dorsza ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lisek

lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:30

Witam kolegów po kijku :)

Z okazji że koledzy zaproponowali wspólny wyjazd na dorsza oczywiście na wiosnę postanowiłem zrezygnować z tradycyjnych Pilkerów i zastosować cykady. wiedząc jak jest zbudowana i mniej więcej znając prace tej przynęty postanowiłem zrobić swoje.

Do tego celu wykorzystam blaszkę stalową 1,5 mm z którego wytnę skrzydełka o długości 100 i 125 mm oraz szerokości od 25 do 30 mm. No i tu chciałem sie poradzić bardziej doświadczonych kolegów czy nie przesadziłem za bardzo z wymiarami tej cykady i czy zastosować jak co jedną czy dwie kotwice ???

Obecnie czekam w kolejce za wycięciem cykad myślę że na dniach będą. 

Proszę o pomoc

Lisek

 



#2 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:39

Rozmiar jak najbardziej trafiony :)



#3 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:43

Blaszka trochę za gruba ;)  Do tego dwie kotwice bo jedna  może być za mało. Wędług mnie cykady, wahadłówki są łownieiszę z blachy miedzianej.

A bym zapomniał daj fotkę tych cykad jakie chcesz wykonywać ??


Użytkownik DanTe2491MA edytował ten post 16 grudzień 2013 - 21:46


#4 OFFLINE   @Wojti

@Wojti

    trolling for pike

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaGdynia/Rumia
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Kuczkowski

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:48

Witaj

 

a takie coś juz widziałeś?

 

Załączony plik  cykada.jpg   64,4 KB   8 Ilość pobrań



#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:55

Można i poszaleć z cykadami, jak dorsz bierze to na wszystko więc i na cykadę może być ok. Rozmiar musisz zrównoważyć względem wagi, bo to głównie chodzi o to. Pokusiłbym się o malowanie również. Japan red, odcienie pomarańczy i żółci, niebieski, stalowy, czarny to podstawa. Jednak jeśli nie będzie dobrze żerował to trzeba poszukać trochę i pojigować, technika podobna do sandaczowania gumą na główce(często brak przywieszek jest rozwiązaniem).

Jeśli masz słabe doświadczenia to szkoda kombinować, wagę dobiera się do dryfu, głębokości i sposobu żerowania co przekłada się na technikę prowadzenia tak po krótce :)



#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 grudzień 2013 - 21:57

Witaj

 

a takie coś juz widziałeś?

 

attachicon.gifcykada.jpg

Te świderki to najlepiej wyglądają na zdjęciach, rzadko kiedy śledzik albo szprocik opadając na dno kręci się wokół własnej osi :D

Jak znajdę to wrzucę zdjęcie ze swojego pudełka.


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 16 grudzień 2013 - 22:02


#7 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:03

Te świderki to najlepiej wyglądają na zdjęciach, jak znajdę to wrzucę zdjęcie ze swojego pudełka.

Soko. Wiesz taki  jest marketing ;)  A forme z czego będziesz robił do odlewania tych cykad ??


Użytkownik DanTe2491MA edytował ten post 16 grudzień 2013 - 22:04


#8 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:10

zdjcie1204t.jpg
 

zdjcie1197t.jpg
 

imag0069so.jpg
 


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 16 grudzień 2013 - 22:12


#9 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 16 grudzień 2013 - 22:17

Witam kolegów po kijku :)

Z okazji że koledzy zaproponowali wspólny wyjazd na dorsza oczywiście na wiosnę postanowiłem zrezygnować z tradycyjnych Pilkerów i zastosować cykady. wiedząc jak jest zbudowana i mniej więcej znając prace tej przynęty postanowiłem zrobić swoje.

Do tego celu wykorzystam blaszkę stalową 1,5 mm z którego wytnę skrzydełka o długości 100 i 125 mm oraz szerokości od 25 do 30 mm. No i tu chciałem sie poradzić bardziej doświadczonych kolegów czy nie przesadziłem za bardzo z wymiarami tej cykady i czy zastosować jak co jedną czy dwie kotwice ???

Obecnie czekam w kolejce za wycięciem cykad myślę że na dniach będą. 

Proszę o pomoc

Lisek

10 czy 12 cm skrzydełko wcale nie jest za duże przy ciężarze ponad 100 gram . Kotwiczki daj dwie , czyli jedna na ogonie a druga pod brzuchem . Na cykady dasz radę łowić na płytszych wodach bo na głębokich będziesz ją miał centralnie pod sobą zanim dojdzie do dna  . Cykadkę najlepiej wyrzucać jak najdalej aby pobawić się nią podbijając jednak nie za wysoko .



#10 OFFLINE   lunov

lunov

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 grudzień 2013 - 23:22

W tym wątku http://jerkbait.pl/t...wędkarza/page-4 pisano o skutecznym łowieniu dorszy na cykady, można poczytać że łowiono na rozmiar 85 mm, a pisał nie byle kto bo wytwórca bardzo fajnych cykad :)



#11 OFFLINE   lisek

lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 grudzień 2013 - 16:59

Witam

Na weekend postaram się wrzucić jakieś fotki cykad a w zasadzie samych blaszek bo jeszcze mi nie wycieli. Blaszka ma 1,2 mm więc wydaje mi się że może być ,zaś co do ołowiu to chcę zrobić prostom formę do odlewania samego obciążenia które zaś bende przyklejał do blaszek na koniec przewiercę ze dwie dziurki do wzmocnienia i zabije drutem miedzianym- wpierw muszę obmyślić odpowiedni rozmiar obciążenia żeby było ok. Myślę że ta 100 mm będzie miała jakieś 100 g a ta 125 mm do 150 więcej nie potrzebuję gdyż moja wędka ma max cw 150 g . 



#12 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 17 grudzień 2013 - 18:43

Kolego cykady się odlewa :D Ten pomysł jest bardzo amatorski i nie praktyczny. Ja jak zaczynałem robić cykady też zaczynałem jak ty ;) Jak będę miał wiencej czasu i chęci to napiszę artykuł jak zrobić cykadę matkę, forme, itd.



#13 OFFLINE   lisek

lisek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 18 grudzień 2013 - 17:12

Dzisiaj dostałem 2 sztuki blaszek na brube  więc sobie po kombinowałem z cykadkami  i mi wyszło że ta 100 mm waży 100 gram a ta 120 mm około 140 gram . Formę na obie połówki obciążenia wyfrezowałem na oko w kawałku tekstolitu i o dziwo wyszło mi w miarę  równo  :D Czyli mam już jakąś bazę do dalszej obróbki ;) Pozostaje mi wkleić foty do oceny dla bardziej obeznanych w temacie kolegów ale to w wekend . C.D.N 



#14 OFFLINE   pawlik832

pawlik832

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 23 grudzień 2013 - 08:45

Cykady dorszowe zainteresowały mnie wiosną tego roku. Szukałem przynęty na słabo żerujące dorsze w dryfie odchodzącym. Na początku też kombinowałem tak jak w klasycznych cykadach blaszka + ołów. Potem znajomy dał mi dwie sztuki norweskich cykad morskich i na tej podstawie robię swoje. Całość to odlew ołowiany bez blaszki, jedynie stelaż z drutu. Do porównania wielkości mojej produkcji bora 100g, zmatowane przed lakierem :

 

 

bwkq.jpg



#15 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 16 styczeń 2014 - 16:47

Kolego cykady się odlewa :D Ten pomysł jest bardzo amatorski i nie praktyczny. Ja jak zaczynałem robić cykady też zaczynałem jak ty ;) Jak będę miał wiencej czasu i chęci to napiszę artykuł jak zrobić cykadę matkę, forme, itd.

 

o ja chetnie poczytam. mi sie cykady spawdzily na dorsze i rdzawce. szukalem form (do it etc)., ale najciezsze co znalazlem to jakies 3/4oz a i to chyba 2 max naraz mozna odlewac. szukalbym czegos okolo 3/4-1oz i blankow (do it kosztuja 40$ za 100) etc. szukam klasycznych blaszanych tak gdzies 7-12cm max.


Użytkownik gooral edytował ten post 16 styczeń 2014 - 16:48