Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Nowy prezes PZW firmuje łamanie RAPR ?


  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 December 2013 - 13:39

Tytuł może trochę na wyrost, dlatego ze znakiem zapytania, ale wypowiedzcie się sami.

 

Wczoraj w telewizji TVR został wyemitowany 23 odcinek programu wędkarskiego 'wyprawy z wędką' zatytułowany '640 tys'.

 

Odcinek miał zasadniczo dwa motywy, pierwszy to rozmowa, a raczej monolog nowego prezesa PZW, a drugi to, tak mi to przynajmniej wygląda, pokaz spinningowania przy użyciu żywej przynęty. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale wydaje mi się że RAPR zakazuje spinningowania przy użyciu żywca chyba, a próba naciągnięcia tego co jest utrwalone na filmie na "metode gruntową" jest chyba tylko bezczelnością / naiwnościa ( niepotrzebne skreślić ). Dosyć osobliwe zestawienie, ciekawe czy pan prezes wie o tym że został tak osobliwie "zestawiony" w materiale filmowym?

 

odcinek mozna sobie pobrac / obejrzec tutaj:

 

http://www.tvr24.pl/..._wedka-291.html



#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,666 posts
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Posted 19 December 2013 - 14:01

Czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek :D .Wiesz na zachodzie spinningują strzeblą za pstrągiem, więc prezio europejski jest :lol:  :lol: :lol: . 



#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 December 2013 - 14:05

Ale ja się całkiem poważnie zastanawiam po obejrzeniu tego odcinka  - czy doszło tutaj do naruszenia RAPR i zestawienia tegoż z osobą nowego prezesa PZW 



#4 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,536 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 19 December 2013 - 14:11

Obejrzałem 3/4 filmu z ciekawości. Metoda gruntowa (jak zaznaczył wędkarz) na tzw. "podciąganego" jest w mojej opinii ewidentnym spinnigowaniem przynęta naturalną. RAPR odnosi się do tego w sposób następujący:

 

V. DOZWOLONE METODY POŁOWU

 

(...)

 

2. Metoda spinningowa
2.1.
Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku, z linką zakończoną jedną sztuczną przynętą, uzbrojoną w nie więcej niż dwa haczyki. W czasie spinningowania nie wolno stosować żadnych dodatkowych wskaźników brań instalowanych na lince.
 

Wnioski po obejrzeniu filmu i przeczytaniu ów rozdziału RAPR-u niech każdy wyciągnie indywidualnie.


Edited by Pumba, 19 December 2013 - 14:14.


#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 December 2013 - 14:17

Tez mi się tak wydaje, zwłaszcza że na filmie widać że wędkarz poslugujący się ta metodą cały czas pracuje wędziskiem, ani na chwilę nie odkłada go na podpórkę, nie wypuszcza z ręki, tylko skręca kołowrotkiem linkę jednocześnie podciągająć ją na kiju. W zasadzie sposób łowienia takim sam jak boczny trok, tyle że zamiast twisterka jest akurat żywiec.  I  jeszcze pod patronatem "szkółki" to się odbywa. 

 

Ale może , nie wiem, jakieś zmiany w RAPR były ostatnio i już można ? Jak mówi jeden z bohaterów odcinka "metoda skuteczniejsza od bocznego troka" - więc warto 



#6 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,265 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 19 December 2013 - 14:28

Może należałoby spróbować pokazać ten odcinek na forum PZW i poprosić o wyjaśnienia?

Pan Prezes był (nie wiem, czy jeszcze jest) przez wiele lat komendantem powiatowej PSR, więc RAPR raczej zna. Podejrzewam, że nie autoryzował tego programu i stąd dziwne zestawienie wyszło. 

Oczywiście mam taką nadzieję  :P



#7 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,536 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 19 December 2013 - 14:28

Tez mi się tak wydaje, zwłaszcza że na filmie widać że wędkarz poslugujący się ta metodą cały czas pracuje wędziskiem, ani na chwilę nie odkłada go na podpórkę, nie wypuszcza z ręki, tylko skręca kołowrotkiem linkę jednocześnie podciągająć ją na kiju. W zasadzie sposób łowienia takim sam jak boczny trok, tyle że zamiast twisterka jest akurat żywiec.  I  jeszcze pod patronatem "szkółki" to się odbywa. 

 

Ale może , nie wiem, jakieś zmiany w RAPR były ostatnio i już można ? Jak mówi jeden z bohaterów odcinka "metoda skuteczniejsza od bocznego troka" - więc warto 

E tam boczny trok z żywcem na haczyku, ja bym wolał potrollować martwą sielawą wsadzoną w homonto ze sterem, pół świata tak łowi ;)



#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 December 2013 - 14:34

No ale to co z tym teraz zrobić? Bartek, wstawisz to na forum PZW ?



#9 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,265 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 19 December 2013 - 14:40

Na początek zapytałem administratora forum (rzecznika prasowego PZW), co o tym sądzi. Nie chcę robić dymu.

Jeśli reakcji nie będzie, to rozpętam burzę z piorunami.

Skopiuj filmik na dysk, na wszelki wypadek, jeśli to możliwe.



#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 December 2013 - 14:49

Poszło w ogólnopolskiej telewizji wczoraj więc mleko już jakby się rozlało ale masz rację.

 

Dzięki za interwencję. Ciekawe co władza odpisze. 



#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 19 December 2013 - 14:52

sorry panowie  :)  ale to troche dziwne, nie uwazacie, ze z kazdej strony slychac nawolywania o stosy dla klusownikow (tu na forum to sie nawoluje przez megafon), a w tym przypadku zastanawiacie sie co zrobic? nie ma odpowiednich organow?


  • krzychun likes this

#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18,608 posts
  • LokalizacjaWarszawa

Posted 19 December 2013 - 14:59

Piotrek, ale najpierw trzeba ustalić czy doszło do naruszenia RAPR. PZW się wypowie, będziemy wiedzieć. Bo może my tu wiesz, niuprawnioną nadinterpretację popełniamy np ?



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 19 December 2013 - 15:06

to rozumiem :)  tylko pytania o 'co z tym zrobic, jezeli w telewizji ktos rapr gwalci?' nie rozumiem ;)



#14 OFFLINE   EMMS

EMMS

    Pike Father

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 posts
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Michał

Posted 19 December 2013 - 15:26

W zasadzie chyba nic, prezes może powiedzieć, że spinningował ultrarealistycznym swimbaitem na baterie :D



#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 19 December 2013 - 15:29

teoria spiskowa dildo fishing?



#16 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 19 December 2013 - 16:00

Może należałoby spróbować pokazać ten odcinek na forum PZW i poprosić o wyjaśnienia?

Proście a będzie Wam dane-mówi pismo  :P . Ale w takim wypadku chyba długo poczekasz bo nowy rzecznik jakoś tak niezbyt często odpowiada na forum ZG, nie podejmuje dyskusji tak jak to robił poprzednik. Kilka pytań z mojej strony padło, kilka zadał Janusz ale odpowiedzi brak. 

A może prezes łowił gdzieś zagranicą? 



#17 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,265 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 19 December 2013 - 16:02

Napisałem na priv, bez wrzutki na forum.

Jeśli nie będzie reakcji, to zrobię prezent pod choinkę  :P


  • Friko likes this

#18 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 19 December 2013 - 16:14

Napisałem na priv, bez wrzutki na forum.

Jeśli nie będzie reakcji, to zrobię prezent pod choinkę  :P

Taaaaa, a później wyjdzie że atakujesz jedynie słuszną linię rozwoju, poddajesz nieuzasadnionej krytyce działaczy wyższego szczebla, nie potrafisz współpracować z przełożonymi i będziesz musiał odejść ze względu na stan zdrowia  :P .


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Bronek, Sławek.Sobolewski and 1 other like this

#19 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6,265 posts
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Posted 20 December 2013 - 09:52

Oj Darku, Darku, coś niezbyt wielkim optymistą jesteś.  :lol:

 

Odpowiedź od Pana Andrzeja Zielińskiego dostałem wczoraj wieczorem. Nie będę cytował w całości, meritum to przyznanie, że wyszło niezręcznie, rzeczywiście można odnieść wrażenie, że koleś spinninguje rybką, interwencja będzie. Jaka? Nie wiadomo.

 

Ja dalej tematu wałkował nie będę.  :ph34r:



#20 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,724 posts
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Posted 20 December 2013 - 11:34

Oj Darku, Darku, coś niezbyt wielkim optymistą jesteś.  :lol:

 

 

Optymistą to ja jestem od urodzenia a jeśli chodzi o ZG PZW to też tylko takim odwrotnie  ;) .

Konsekwencje to może ponieść kamerzysta albo osoba która nie zwróciła uwagi na to ale przecież nie prezes  :P .