Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plany na 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   sloniu

sloniu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaMuscat, Oman

Napisano 20 grudzień 2013 - 20:58

Gdzie wracasz? Oman?

Jestem już w Omanie od sierpnia.

#22 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 grudzień 2013 - 21:20

Permity? A Bluefishe?



#23 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 grudzień 2013 - 21:27

GT tam macie?



#24 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 grudzień 2013 - 21:40

GT tam macie?

 

Myśleliśmy z Tomaszkiem o Omanie, ale Norbert ewakuował się wtedy na Borneo. ;)



#25 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 grudzień 2013 - 21:52

Odwiedziny w sensie?

Bratnia pomoc? ;)



#26 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 grudzień 2013 - 22:09

Odwiedziny w sensie?

Bratnia pomoc? ;)

 

Czy ja wiem? Wiesz, że nie jem ryb ;)



#27 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 20 grudzień 2013 - 22:19

Tomi w totka wygrales czy zmieniles smieniles stan cywilny :huh:

Kuba, trzeba przegadac sprawe.

Luko jak wiesz żeby jeździć wcale nie trzeba wygrać w totka .

Nie palę więc jadę np do Norwegi

Nie kupię sobie najnowszego sage ale wyjadę na Słowenię .

Sumki w Polsce każdy może sobie połowić bo to żaden koszt .

Nie zmienię samochodu na nowszy model i dalej będę jeździł już 15 letnią  ale niezawodną A 6 tką ale sezon zacznę w NZ .

Nie kupuję pierdoł typu nowe wędki kołowrotki i tym podobne gadżety więc nazbieram na pażdziernikowy wyjazd.

Trzeba mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia ale zawsze jest coś za coś .


Użytkownik tomi78 edytował ten post 20 grudzień 2013 - 22:19


#28 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 20 grudzień 2013 - 23:05

Luko jak wiesz żeby jeździć wcale nie trzeba wygrać w totka .

Nie palę więc jadę np do Norwegi

Nie kupię sobie najnowszego sage ale wyjadę na Słowenię .

Sumki w Polsce każdy może sobie połowić bo to żaden koszt .

Nie zmienię samochodu na nowszy model i dalej będę jeździł już 15 letnią  ale niezawodną A 6 tką ale sezon zacznę w NZ .

Nie kupuję pierdoł typu nowe wędki kołowrotki i tym podobne gadżety więc nazbieram na pażdziernikowy wyjazd.

Trzeba mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia ale zawsze jest coś za coś .

 

I niestety Masz rację...

Powodzenia.



#29 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 20 grudzień 2013 - 23:19

Jakby zaszla potrzeba to nawet na jedzeniu zaczalbym oszczedzac (mam tu na mysli oczywiscie na jedzeniu dzieci, bo tatus musi miec pelny brzuszek zeby miec sile do pracy), ale czasu za to nie kupie i raczej w tym kontekscie byla moja wypowiedz, ale za maly nacisk polozylem na druga czesc pytania :) To jest to o czym pisal Bujo, czas i jeszcze raz czas. Nic to, w lipcu rodzinnie a na jesieni... cos sie wykombinuje :lol:


  • hlehle lubi to

#30 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 grudzień 2013 - 23:28

Luko - nie jedz dzieci ;) kurczak lepszy :D



#31 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 21 grudzień 2013 - 10:43

Luko jak wiesz żeby jeździć wcale nie trzeba wygrać w totka .

Nie palę więc jadę np do Norwegi

Nie kupię sobie najnowszego sage ale wyjadę na Słowenię .

Sumki w Polsce każdy może sobie połowić bo to żaden koszt .

Nie zmienię samochodu na nowszy model i dalej będę jeździł już 15 letnią  ale niezawodną A 6 tką ale sezon zacznę w NZ .

Nie kupuję pierdoł typu nowe wędki kołowrotki i tym podobne gadżety więc nazbieram na pażdziernikowy wyjazd.

Trzeba mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia ale zawsze jest coś za coś .

 Hmmm, wyjazd do NZ to 10k lekko liczac (sam bilet koło min 5k)... Co mam zrobic jak JUŻ nie palę, nie zmieniam auta od 12 lat i nie kupuje wędek i kołowrotów po 2k?

Juz wiem!: nie bedę czytał forów wedkarskich z bezsensownymi poradami i zaoszczędzę na rachunkach za energię. W ten sposób zorganizuję kaskę na wyprawę do NZ i za 25 lat napiszę wam jak było...  

 

Mój plan na ten rok to wyprawa na Czarną Przemszę :)



#32 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 21 grudzień 2013 - 11:48

Zawsze możesz pójść do urzędu zarejestrować firmę i trzepać kasę najprostsza opcja .

Nie zrozumiałeś przekazu niektórzy chcą mieć wszystko zajebisty sprzęt bujać się brykami i jeżdzić po świecie .

Da się  ale trzeba mieć gruby podkład w portfelu .

Jest na tym forum wiele osób którzy za swój sprzęt mogli by spokojnie robić jeden gruby wyjazd rocznie plus kilka mniejszych ale wolą się inaczej bawić i ewentualnie poślinić na stronie bayangol.

Jest wiele maniaków którzy potrafią jeździć po świecie praktycznie bez kasy bo taki mają fan ,nz da się zrobić tanio tylko trzeba kupić bilet z rocznym wyprzedzeniem i nie świrować na miejscu tylko opcja turystyczna.

W dzisiejszych czasach da się wszystko zrobić bardzo drogo i bardzo tanio  a drogo wcale nie oznacza że bedzie zajebiście .

Szwecja norwegia w wersji z namiotem to jest max 2 tysie za dwa tygodnie co już chłopaki nie raz udowodnili na tym forum. Słowenia

jest do zrobienia za 1,5 tysia za tydzień więc nie pisz mi że trzeba wykręcać żarówki .


  • mkuczara i Mari lubią to

#33 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:06

Zawsze możesz pójść do urzędu zarejestrować firmę i trzepać kasę najprostsza opcja .

 no widzisz teraz piszesz z sensem. Po prostu trzeba zarabiac dużo kasy żeby cie było stać na wyjazd. Tylko wtedy zazwyczaj brak czasu na wyjazd budżetowy typu autostopem do Mongolii, tylko trzeba bulić jak za zboże posrednikowi, który ci to zorganizuje.

A partyzanckie wyjazy, które trwaję 1,5 miesiąca albo i dłużej to se może robić ktoś kto jest na studiach i nie ma rodziny i stałej pracy. A i tak szansa, że nie połowisz jest dużo większa niż na guided trip.

A jak chcesz usprawiedliwiać przed samym soba wydatki na kosztowne wycieczki tym że nie palisz, to twoja sprawa, tylko proszę, nie wypisuj na forum że w ten sposób każdy może sobie pozwolić na wyjazd do NZ, bo zapewniam cie że nie każdy... Odrobina wyczucia, nic więcej...



#34 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:17

nz da się zrobić tanio tylko trzeba kupić bilet z rocznym wyprzedzeniem

 ok to za ile ty kupiłeś? Bo wydaje mi się że ponizej 4k to nie kupisz nawet 3 lata wcześniej...



#35 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:27

Cześć!

Sezon rozpocznę nad moim strumieniem ;) licząc na pstrąga chcącego zjeść mokrą muszkę.Dorzecze Gwdy i ona sama oczywiście.

Pogoda zadecyduje o dacie pierwszego wyjazdu.W marcu będę tydzień na plażach Bornholmu z muchówką lub w razie totalnej rozpierduchy pogodowej z zestawem do spidolino.Muszki na bałtyckie trocie już w imadle powstają.Początek lata pewnie gdzieś na północy,choć ustaleń na razie nie ma.Bardzo chętnie zajrzę nad San w czerwcu lub lipcu(kiedyś lipienie były tam pomarańczowe,teraz ciemniejsze,ale...są!).Jesień -nic nie wiem,ale pewnie coś się wykluje-wyroi :) co do miejsca i towarzystwa.Często łowię samotnie,tak więc problem nie jest duży.

 

A teraz refleksja dotycząca finansów.To temat bardzo delikatny,łatwo o złe emocje,trudno o dobre porady.

kardi


  • Kuba Standera, peresada i Mari lubią to

#36 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:08

ok to za ile ty kupiłeś? Bo wydaje mi się że ponizej 4k to nie kupisz nawet 3 lata wcześniej...


Da się Panie: http://www.cheapflig...uckland/London/ idzie jeszcze taniej, trzeba poszukać czego mi się w tym momencie po prostu nie chce bo podobne pstragi może nie w takiej ilości mam 800 km od domu :)

#37 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:37

Moje plany na rok 2014.. W kwietniu bede mial dzieciaka, a w czerwcu na 17 dni do Mongolii :-) Zone mam zlota a reszta rodziny puka sie po czole :-)

Po Mongolii zostanie mi tylko lowienie u siebie w Chinach, jelce na pobliskim kanale, proba zlowienia snakeheada na poppera i wybrzeze Morza Poludniowo-Chinskiego.


  • Kuba Standera lubi to

#38 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:41

Da się Panie: http://www.cheapflig...uckland/London/ idzie jeszcze taniej, trzeba poszukać czego mi się w tym momencie po prostu nie chce bo podobne pstragi może nie w takiej ilości mam 800 km od domu :)

 No faktycznie jest 666GBP najtańszy czyli jakieś 3300PLN ... Jak sie jest na Wyspach.... Ja niestety z tych co zostali w Polsce, więc muszę dolecieć do UK bo na piechotę nie da rady... Nawet jak polece jakimis tanimi liniami (i będe miał szczęście że zgram połaczenie i obejdzie sie bez koczowania na lotnisku lub kasy za nocleg) to za przelot do UK + transfer na LHR lub LGW dopłace te 700PLN lub więcej.

 

Jasne moge jechać w ciemno i na lotnisku czatowac na jakiś tani bilet przed samym odlotem ale... no właśnie nie jestem juz studentem...

 

No i nie zapominajmy że AKL to nie koniec drogi, większość dobrych met jest na wyspie południowej - tam też ciężko z AKL dojechać stopem... Więc bilet do Christchurch trzeba by doliczyć...

 

Ale bez wątpienia skorzystam pewnie jeszcze kiedyś z tej wyszukiwarki ;)


Użytkownik mack edytował ten post 21 grudzień 2013 - 13:52

  • Kuba Standera lubi to

#39 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 21 grudzień 2013 - 14:07

Mam znajomego który jest pasjonatem ornitologi zwiedził już kilkanaście krajów i był na prawie wszystkich kontynentach pracuje w zakładzie produkującym wodomierze i nie jest tam bynajmniej dyrektorem .

Ale mam też kolegę który jątrzy że oesy są za drogie ale na maszynach w pokera potrafi puścić pół wypłaty za jednym podejściem .

Różne są priorytety ale nikt mi nie wciśnie że trzeba być Guzowatym żeby jeździć po świecie nie w dzisiejszych czasach .

Co do biletów lotniczych to potrzeba więcej chęci i czasu do szukania a my kupiliśmy w zasadzie co było za 5,5ty na dwa miesiące przed wylotem.


  • Mari lubi to

#40 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 21 grudzień 2013 - 15:52

Nikt Ci nie wmówi...

To chyba rzeczywiście nie ma co gadać, wg zasady - syty głodnego nie zrozumie.

Ze swojej strony - bardzo sie ciesze ze masz takie możliwości. Naprawde zazdroszczę i mam nadzieję że już niedługo też dam radę :)

Pozdrawiam

 

I miałbym prośbę - napiszcie coś z wyjazdów, lub po powrocie, by chociaż moc polizac przez monitorową szybkę.

Mongolia, NZ, Słowenia "a jesienią dalej" - fajnie byłoby gdyby choć post z tego powstał