Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dragon HM-X Flash kontra MHX st1084f


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 26 styczeń 2014 - 09:01

Prosze nie zaczynać o blankach w dragonie - co 2-3 miesiące ktoś pyta co to za blank w dragonie i zaczyna się wojna :D - ogólnie gniotsa nie lamiotsa z nibylandi :)


  • pipczento2002 i Wagner lubią to

#42 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 09:12

różne opinie słyszałem o tym "nielamiotsa" :) Mam jednego starego z pierwszej serii i zacny kijek do kogutów i niedużych jerków, ale jakby mu tak dolnik oskrobać z lakieru to nie wiem czy by się na sliderku 10 nie naładował po cholewki butów :)

chociaż rzeczywiście jest na tyle fajny że ma u mnie dożywocie, bo wartość użytkowa duża, bardzo go lubię, a pieniądze które mógłbym wziąć żadne.


Użytkownik Wagner edytował ten post 26 styczeń 2014 - 09:14


#43 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 26 styczeń 2014 - 09:26

Panowie, zapewne macie rację że drogo i może nie warto.

 

Dla mnie warto , gdyż kijek HM-X udało mi się kupić po niskiej cenie. To był niepowtarzalny strzał i "musiałem" z niego skorzystać.

Wiem, że za tę kasę niektórzy nasi koledzy zrobiliby piękne kijki ale sami wiecie "okazja". Nie ukrywam, że może blank z nibylandi (meme174) ale kijek naprawdę świetnie się zachowuje w łapie. Resztę pokaże samo życie.

Nie jestem fachowcem ale zachowanie blanku, wykonanie i sam design , to jest naprawdę ustawione na wysokiej półce. Fajnie, jakby kosztował 800-900zł.                  Myślę że wtedy wielu kolegów by się skusiło. Z drugiej strony MHX jest w pracowni FC za 900zł , to ten kije HM-X Flash jednak jest zrobiony  bardziej "ekskluzywnie". Myśle , że mimo uśmieszków osób które robią kije , to jednak ten kijek jest takim "Mercedesikiem".

Takie jest moje skromne zdanie posiadacza. Pewnie ktoś pokaże mi podobny kijek za 500zł, i gdybym taki zobaczył to też bym kupił , bo ja nie jestem zbieraczem .tylko chcę łapać ryby.


  • Wagner lubi to

#44 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 10:47

Panowie, zapewne macie rację że drogo i może nie warto.

 

 

jeśli o mnie chodzi to nic takiego nie powiedziałem! Kije z pracowni jedne mi leżały a drugie nie, bo po zrobieniu były inne niż blank przed, Podobnie z kijami gotowymi.
Nie znam, cena jest duża, więc pytam czy masz porównanie z innymi w podobnej cenie. teraz już wiem, że nie. Właśnie odstąpiłem Elitkę uncjówkę, którą sobie zmajstrowałem, miała być moją ulubioną wędką na podstawie wyobrażenia a nie leżała mi w żadnym ubraniu, męczyłem się z nią i zamieniłem na rzecz zupełnie nie wędkarską.... dla mnie też wędka służy do łowienia i nie mam uprzedzeń



#45 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 26 styczeń 2014 - 11:23

Ale ja nie mówię że kije są złe - sam wypominam parę modeli bardzo dobrze - tylko prosiłem aby zaprzestać rozmów o temacie - gdzie dragon produkuje blanki :D

 



#46 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 26 styczeń 2014 - 15:10

Wagner; 

meme174;

 

Przecież ja nie mam nikomu nic za złe. My wszyscy tylko sobie tu lużno dyskutujemy.

Szczerze , to gdyby nie te 2 okazje , to miałem już kupić i kiedyś na pewno to zrobię ; Croix AVID 86MHF .Dla mnie zarąbisty kij i wart wydania 1000zł.

Strach może przed wyglądem przelotek po dłuższym czasie łapania ( po mocnych i bardzo dużych rybach), bo czasem wyglądają jakby lakier popękał ale to nie jest tak. Akurat St Croix robi najpierw miękkim lakierem a na koniec dają twardy i czasem to wygląda ( a nawet tak jest) jak popękana przelotka i zaraz się może urwie ale to mylne. Tylko wygląd niesmaczny , moc dalej nie do wyrwania. U nas lakieruje się inaczej i na miękko. Takie jest moje zdanie po rozmowach z dostawcami sprzętu zza morza.



#47 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 26 styczeń 2014 - 15:21

Nie mam tego avida ale jeszcze dwa dni temu miałem analogiczną elitkę i ostrzegam Cię, że to kij mało uniwersalny, sandaczowy, sztywny. Jeśli chodzi o przynęty to oczywiście nadaje się na szczupaki, czucie jest super itd, ale jakieś średniaki mogą  Ci z niego spadać.
I właśnie jeśli chodzi o St.Croix lepiej kupić blank i zrobić, koszt wyjdzie taki sam, a będzie uzbrojony lepiej



#48 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 26 styczeń 2014 - 17:20

Wagner;

Dzięki. I to jest fajne , że ktoś kto się zna lepiej, podpowie innemu mniej obeznanemu.

I o to chodzi.

Ale HM-X nie oddam .... :P .



#49 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 26 styczeń 2014 - 19:25

Jak wygląda sprawa wyważenia obu kii. Dopnij kolego taki sam kołowrotek do jednego i potem drugiego i zmierz odległość od środka stopki do punktu wyważenia a zobaczymy jak kije są wyważone

#50 OFFLINE   Zyga102

Zyga102

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 779 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:35

mrWhite7;

 

Zrobiłem taki teścik jak poprosiłeś. Doczepiłem Penn Atlantis 4000 (z plecionką 238g ).

Odległość HM-X Flash od środka kołowrotka-stopki do srodka wypoziomowania kija (kierunek szczytówka) = 7cm

Odległość MHX St10884f ..............................................................................................................................= 10cm

Widzę różne odległości ale powiem szczerze , że w ręku nie czuć jakiejś przewagi (uczucie lecenia kija , etc) .

Poza tym , jak załąże np; Penn ssV3500 który jest ciut cięższy to będzie na "zero".

Myślę , że tu nie chodzi o przysłowiowe "aptekarskie ważenie " tylko odbiór kija w ręku.

Pewnie było by super , gdyby odległość wynosiła  "0 cm) , ale .....to tylko moje zdanie. 



#51 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 luty 2014 - 20:12

mrWhite7;

 

Zrobiłem taki teścik jak poprosiłeś. Doczepiłem Penn Atlantis 4000 (z plecionką 238g ).

Odległość HM-X Flash od środka kołowrotka-stopki do srodka wypoziomowania kija (kierunek szczytówka) = 7cm

Odległość MHX St10884f ..............................................................................................................................= 10cm

Widzę różne odległości ale powiem szczerze , że w ręku nie czuć jakiejś przewagi (uczucie lecenia kija , etc) .

Poza tym , jak załąże np; Penn ssV3500 który jest ciut cięższy to będzie na "zero".

Myślę , że tu nie chodzi o przysłowiowe "aptekarskie ważenie " tylko odbiór kija w ręku.

Pewnie było by super , gdyby odległość wynosiła  "0 cm) , ale .....to tylko moje zdanie. 

To wcale nie jest takie pewne że takie wyważenie byłoby super :) Kij musi trochę ciągnąć do przodu . Z moich spostrzeżeń wynika że konstrukcje krótkie takie do 2,40 m najlepiej są wyważone jak ten punkt znajduje się około 5-8 cm od stopki , kije dłuższe 2,50 -3,0 m dobrze leżą i ładnie się nimi pracuje jak punkt jest od 8 - 11 cm ,powyżej kije lecą na pysk i łowienie jest problemem . Z tych dwóch pewnie lepiej będzie się łowić tym z 7 cm :) Kijem wyważonym gdzie punkt jest na środku stopki pracuje się fatalnie , jednak ten mały opór przy podbijaniu gumy czy szarpaniu woblerkiem powoduje lepsze czucie przynęty i nasze mięśnie są lekko napięte gotowe do natychmiastowego przycięcia .


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 04 luty 2014 - 20:12


#52 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2658 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 luty 2014 - 20:34

No i jak to ładnie wytłumaczył :D  Zabawne jest też to, że to ma sens :)