Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

St.Croix 5SC86MHF2-GV vs Phenix PST 895

blank st.croix phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 21 grudzień 2013 - 23:22

Jedno, ważne chyba pytanie. Czy elitka jest seryjna czy zbrojona przez rodbuildera?
Mała uwaga co do długości elitki. 9' w porównaniu do 8' 6" robi dużą różnicę. Co prawda nie łowiłem nimi ale na sucho macając zauważyłem jakby większą uniwersalność 9'. Na żywo natomiast, jeśli chodzi o jednouncjówki z st croix to porównywałem seryjne avidy właśnie w tych długościach i mam podobne spostrzeżenia.
Generalnie choć jestem wielkim fanem st croix i nie znam w ogóle phenixa to dziękuję za fachowe porównanie.



#22 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 grudzień 2013 - 16:20

Elitka jest zbrojona przez Artura @MrWhite z naszego forum w systemie KR.

Twoja uwaga co do długości w tym przypadku jest bardzo trafna!

Ja Kamilu wręcz przeciwnie do Ciebie nie jestem fanem St.C dlatego iż te kije nigdy mnie niczym szczególnym nie urzekły, choć uważam je za do bólu poprawne i solidne. Sympatia jednak czy jej brak w żadnym stopniu nie powinny rzutować na "ocenę" gdzie porównuje się techniczne aspekty :)  bo to zwykła nieuczciwość i klakierstwo na czyjąś rzecz w miałkim stylu :angry:

Mam nadzieję, że nic takiego nie znalazło się w mojej wypowiedzi... :rolleyes:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 grudzień 2013 - 16:22


#23 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2013 - 21:30

Wędki te pokochałem, a za dystrybutorem, mówiąc bardzo delikatnie nie przepadam, o czymś to świadczy skoro mówię to publicznie. Nigdy mnie nie zawiodły, mam do nich 100% zaufania, spełniają moje oczekiwania.
Temat przez chwilkę zaczął się delikatnie rozwijać w stronę jednouncjówek i dlatego postanowiłem "skrobnąć" coś o czymś z czym miałem styczność bo o to chyba chodzi, może się po prostu komuś przydać. Nie pisałem nic o phenix-ie bo nie chciałem po prostu udzielać nieprawdziwych informacj z racji tego, że go nie znam. Myślę też, że to że jestem fanem konkretnej marki nie powinno być brane przez nikogo po uwagę i wcale nie miałem na myśli faworyzowania jej ze względów handlowych. Przecież na forum jest mnóstwo zwolenników np. Daiwy czy Shimano, którzy się z tym nie kryją.
Panie Arku, absolutnie nie uraził mnie Pan swoją wypowiedzią :) . Napisałem jedynie małe sprostowanie co by nie wiązał mnie poprzedni post z rodzajem naganiacza.
Pozdrawiam
Kamil

#24 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 grudzień 2013 - 06:34

Wszystko jest dobrze Kamilu różnorodność i inność jest fajna i dużo wnosi do rozwoju :)



#25 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 grudzień 2013 - 10:02

To dołożę do różnorodności . Dystrybutor jest jak każdy z nas - nieoceniony :) A Legenda dość trudno odróżnić z charakteru pracy od NRX a . Porównując niestety , tylko jednoskłady ..



#26 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 grudzień 2013 - 10:24

Wędki te pokochałem,.................. Nigdy mnie nie zawiodły, mam do nich 100% zaufania, spełniają moje oczekiwania.
..............................................
Pozdrawiam
Kamil

A ja odwrotnie wręcz.

Nie pokochałem ni Elitki, ni Avida.

Za to starego WS86MF2 (jeśli dobrze model Wild Rivera pamiętam), całkiem polubiłem swego czasu. 

Z drugą częścią przytoczonych słów zgadzam się w całej rozciągłości.

No i, .............. jak kto pokocha, to raczej miłością stałą raczej :)


Użytkownik popper edytował ten post 25 grudzień 2013 - 10:27


#27 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 10:41

A ja odwrotnie wręcz.

Nie pokochałem ni Elitki, ni Avida.

 

Więc Extrema Ci nie odeślę! :D  A tak poważnie Waldku, co przesądziło o braku miłości?



#28 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 grudzień 2013 - 10:50

Więc Extrema Ci nie odeślę! :D  A tak poważnie Waldku, co przesądziło o braku miłości?

No, niestety nie potrafię tego racjonalnie uzasadnić. Po prostu mi "nie leżały".

No ale miałem tylko Avida ok. 198cm do bodaj 11g i  2,7m do 35g oraz Elitkę 6'6" do 9 g. Nie przesądza to zupełnie, o miłości do innych modeli StC :lol:  



#29 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 10:51

Może nie te wybranki... ;)

 

Dzięki za odp!



#30 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 grudzień 2013 - 11:59

Albo nie miały odpowiedniego zastosowania ;)

#31 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 grudzień 2013 - 19:08

Albo nie miały odpowiedniego zastosowania ;)

Cóż. Każdy łowi "inaczej" mimo, że metoda ta sama. I dobrze  :)


  • Wobi i kotwitz lubią to

#32 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 27 grudzień 2013 - 13:18

Jak zwykle bardzo profesjonalny opis Arku , tez uważam ,że ze starszym panem przesadzasz .Bez takich opisów forum byłoby martwe . Trzeba dużo pracy i samozaparcia aby być tyle co Ty na rybach i jeszcze rzetelnie wszystko opisywać . My młodzi już tak zacięci nie jesteśmy . W Wigilię odebrał Swój blank PST895-2 mrWhite . Trochę porzucaliśmy -co prawda na trawie i bez ryb  :)  , i porozmawialiśmy . Również o rzeczonym PST895 -2 . Blank nie lubi miękkiego- długiego zwisu i sztywnej techniki rzutowej . Artur został też uzbrojony w nowe przelotki Phenix od 20 Y do L 3,5 tytan . Tak więc W wasze rejony jedzie trochę postępu i powiew świeżości . Zobaczymy jak wypadnie runda druga :ph34r:

 

pozdrawiam

 

 

Łukasz



#33 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 grudzień 2013 - 13:36

Dzięki Łukasz za uznanie :) mówienie prawdy nie sprawia mi kłopotu nawet jak to tylko subiektywna "prawda"...

Co do tego rzucania z długiego zwisu pewnie wyraziłem się nie dość precyzyjnie co niniejszym prostuje:

PST 895 jaki posiadam i to z przyjemnością ;) rzuca zauważalnie dalej woblerami o masie ok 4-6g czyli poniżej dolnego cw właśnie z długiego zwisu niż z krótkiego wraz ze zbliżaniem się do opisowych 10g sytuacja ta zanika do "0" i od ok 10g ta technika rzutu nie przynosi nic, a nawet szkodzi zasięgowi.

Oczywiście należy brać poprawkę na moje starcze nawyki rzutowe :lol:  :lol:  :lol:  :lol: poza tym wszystko ok ;)

 

Jak chodzi o Artura myślę, że będzie zadowolony, choć jego łowisko jest bardzo wymagające sprzętowo a oferta kogutówek w długości 2,6m uboga  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Będę trochę mądrzejszy z tego jak go w końcu odwiedzę i myślę, że to już nie długo nastąpi :rolleyes:

Na pewno wezmę ze sobą na jego wodę FX 905 który wg moich przyzwyczajeń i opowieści Artura będzie się tam bardzo nadawał choć mam cichą ale wyraźną nadzieję że PST 895 będzie już wystarczający ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 27 grudzień 2013 - 13:57


#34 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 27 grudzień 2013 - 14:21

To czy dany kij poradzi sobie na łowisku  zależy gdzie się wybierzemy :) ale spokojnie ten PST 895 da radę bo zimą ryby stoją w bardziej spokojnych miejscach .Ciekawy jestem innej sprawy a mianowicie jak będą się przekładać różne uzbrojenia w tych samych blankach i wpływać na właściwości kijaszków. Jeżeli dam radę tak go szybko uzbroić to porównamy różnice. Otrzymałem od Łukasza jego "fabryczne" zbrojenie tego kija od 20Y do tunelu 3x3,5 fuji L titanium więc sam jestem ciekaw :) Cały zestaw ma tylko 8 przelotek a więc bardzo lekko .Na moim wątku rozgorzała dyskusja na ten temat więc sprawę można zacząć weryfikować właśnie takimi porównaniami :) Miałem już przyjemność rzucać "fabrycznym" kijem  i  odległości były ok. Jakieś 100+ obrotów korbą przy zwijaniu plecionki kołowrotkiem Stella 4x ale wiatr "zabierał" trochę sznura więc grubo ponad 50 m ciężarkami 10 g i 20 g uważam za wynik satysfakcjonujący resztę zweryfikuje łowisko. Przy rzucie z bardzo małego zwisu kij ślicznie i bezwysiłkowo rzuca tylko szczytem ale można go bez problemów głębiej doładować.


Użytkownik mrWhite7 edytował ten post 27 grudzień 2013 - 14:29


#35 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 grudzień 2013 - 07:24

3.5 fuji titanium na szczycie to bedzie masakryczna , szybka kosa!
Ale chyba o to chodziło :)
Z drugiej strony jak sie troszkę ozimni to "pizdiet" i ssanie pierścienia co chwilkę, taka odskocznia od holowania sandaczy :)
Stożek ciekawy, innowacyjny, że tak powiem "masiakowski" :)

P.S
Mnie PST 895 spodobał się baaaardzo, zacny blank jak na moje potrzeby, zresztą jak większość Phenixów... oj chyba przyszedł czas na pewne zmiany w arsenale, sam jestem zdziwiony...

Użytkownik Baars edytował ten post 28 grudzień 2013 - 07:31


#36 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 styczeń 2014 - 21:26

Co sądzicie o zastosowaniu PST895 pod bolka? zakres wobków 6-22g.


Użytkownik apioo edytował ten post 02 styczeń 2014 - 21:55


#37 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 02 styczeń 2014 - 22:02

W moich warunkach bardzo się sprawdził ;)



#38 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 styczeń 2014 - 08:47

Co sądzicie o zastosowaniu PST895 pod bolka? zakres wobków 6-22g.

Jesli bedziesz używał wobków bardziej gramaturowo zbliżonych do 10gr i o wyczuwalnej pracy to ok.

Im wyżej i ciężej bedzie ok , natomiast poniżej tych 10  gram bedzie ciężko z czuciem pracy.

Ja dlatego się pożegnałem z PST i to był główny powód gdyż nie łowie boleni na zbyt ciężkie woblery  a na sieczkę w przedziale 6-14  grama.

Jak dla mnie to typowo 1 uncjowy kijek.

 

Ps Być może jeszcze do niego wrócę ale w innej koncepcji zbrojenia.


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 03 styczeń 2014 - 08:49


#39 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1959 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:09

W takim razie zamiast PST 895, to raczej PST 894.



#40 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:12

W takim razie zamiast PST 895, to raczej PST 894.

Tu akurat miejsce zajeła Elitka 12lb i nie widze konkurencji dla niej  ;) (mowa o lżejszym łowieniu)

Chociaż cały czas szukam 1 uncjowego badyla,takiego który by mi pasował.


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 03 styczeń 2014 - 10:19






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, st.croix, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych