Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt grający, zapytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2013 - 01:40

Witam Panowie

 

Chcę kupić sobie zestaw do odtwarzania CD (odtwarzacz+wzmacniacz),  W stylu YAMAHA, TECHNICS

Może macie jakieś sugestie? Cena, łącznie z kolumnami do 2000 zł.

Trzeba odrobinę odpocząć od kupowania naszego sprzętu.

 

Pozdrawiam

Alek



#2 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 08:43

2k to bardzo, bardzo mało, więc trudno będzie kupić coś sensownego... Jeśli używki wchodzą w grę, poszukałbym marantza cd 6002 i wzmaka z tej serii. Dobre, budżedtowe klocki. Estetyczne przy tym. W najlepszym wypadku, 2K właśnie się skończyły, więc napisz ile jesteś skłonny przeznaczyć na monitory i kablunek.

Użytkownik Dienekes edytował ten post 21 grudzień 2013 - 08:44


#3 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 grudzień 2013 - 08:50

Żaden ze mnie meloman, ale na dzisiejszym sprzęcie to efekt jazgotu się uzyskuje a nie muzyki. I w jednym salonie uświadomiono mnie, że tak ma być, że teraz taka moda :P Może fajnie na tym śmiga kino domowe, ale do samej muzyki i płyt CD to ja wolałbym chyba sobie jakiegoś używanego starego Technicsa kupić i Altusy. Za 2 koła powinieneś kupić odtwarzacz, ampli w super stanie i nowe kolumny.



#4 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 08:54

To pewnie dlatego, że ampli do kina domowego nie nadaje się do słuchania muzyki na 2 kanałach.

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 09:09

jezeli chcesz sluchac muzyki i przy tym nie odkurzac lub nie gotowac a sluchac, to nie pozostaje ci nic innego, jak pojsc do jakiegos sklepu z hifi i poprosic o odtworzenie twojego cd referencyjnego na roznych zestawach, mieszczacych sie w budzecie takim a takim ... ogolnie i bardzo powierzchownie moge polecic, z glosnikow: boston acoustics, wharfedale, dali, magnat i kef a ze sprzetu odtwarzajacego: nad, denon, yamaha ... co kupisz i za ile, to juz twoja osobista preferencja, calkiem jak z wedkami



#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 grudzień 2013 - 09:09

Technics nie prezentuje sobą niestety jakości, sam mam kiedyś kupiłem i ładnie wygląda na półce i styka mi do domu, bo co prawda tragedii nie ma, ale do yamahy pionerków i innych starych wzmaków się nie umywa. Do 2 tys. raczej jakości nie będzie jeśli chodzi o nówkę. Sam osobiście jakbym montował teraz zestaw na jakość to szukałbym dobrej, solidnej używki ze sławnych serii, bo są lepsze niż nówki, chyba że mamy kilkadziesiąt tysia na lampowce i inne bajery ;)



#7 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 09:36

@ Pitt: Wysyłasz kolegę do salonu hifi z 2k zł? Dziś nie prima aprilis :D Ten budżet ledwie wystarczy na nowy odtwarzacz, a starych, dobrych rzeczy już tam od dawna nie ma.

#8 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2013 - 10:59

2k to bardzo, bardzo mało, więc trudno będzie kupić coś sensownego... Jeśli używki wchodzą w grę, poszukałbym marantza cd 6002 i wzmaka z tej serii. Dobre, budżedtowe klocki. Estetyczne przy tym. W najlepszym wypadku, 2K właśnie się skończyły, więc napisz ile jesteś skłonny przeznaczyć na monitory i kablunek.

Panowie

Pojawił się temat kabli...

Sorry, ale co Kolega ma na myśli?. Przecież dołączane są do każdego z tych urządzeń. Chyba, że mówimy o kablach do głośników.

Tu niestetyż też jestem zielony, wiem, że są takie, które swoją ceną powalają. O co chodzi z nimi?

 

Pozdrawiam

Alek



#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 11:13

Alek,

Bardzo proszę :)

http://www.richersou...deals/pah011015

Odsluchiwalem ten zestaw, w Twoim budżecie cieżko o cos le
pszego. Zostanie na pare metrów niezłych kabli.

Bujo

P.S. Przesyłka z UK to ok. 100 zł.
  • Dienekes, platynowłosy i Zwierzu lubią to

#10 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 grudzień 2013 - 11:18

Do sprzętu za 2 koła wystarczą przeciętne z miedzi beztlenowej, dawałem 2zł za metr. Jakby co mam trochę :P



#11 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 grudzień 2013 - 11:46

To pewnie dlatego, że ampli do kina domowego nie nadaje się do słuchania muzyki na 2 kanałach.


Podłączano mi 4 kolumny, więc pewnie odsłuchiwałem na czterech kanałach ;) Myślę,że problem jest w tym, że ja po prostu czego innego oczekiwałem. Lubię cykający sporan, miekki bas, mało "środka" i najprzyjemniejszy efkt dla mojego ucha dostałem z najprostszego modelu Denona. Ale z jakimi kolumnami, zabij nie pomnę. Fajnie też komponował się jakiś zestaw Yamahy, raczej z dolnej pułki. Jednak temat na razie odpuściłem, zbyt mało słucham muzyki (w sumie tylko w aucie)

A wybrać najlepiej jest chodząc po salonach z własną płytą/płytami i sobie słuchając.

#12 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 11:47

Aleksandrze, chodziło mi właśnie o kable głośnikowe. Na lepsze IC (kabel łączący klocki) przyjdzie jeszcze czas ;) Standardowo, myślałem o polskim rynku, a Bujo podrzucił dobry pomysł. Sęk w tym, że nie każdy sprzęt każdemu się spodoba. Warto posłuchać swoich ulubionych nagrań na kilku konfiguracjach.

#13 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 11:50

@ OloPe: Chodzi o to, że amplituner do kina domowego służy do... kina domowego ;) Nic nie zastąpi dobrego wzmacniacza dwukanałowego, gdy chodzi o słuchanie muzyki. Naturalnie, w ramach tej samej klasy sprzętu.

#14 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:12

@ OloPe: Chodzi o to, że amplituner do kina domowego służy do... kina domowego ;) Nic nie zastąpi dobrego wzmacniacza dwukanałowego, gdy chodzi o słuchanie muzyki. Naturalnie, w ramach tej samej klasy sprzętu.


A okej, nie skumałem co chcesz mi przekazać :) No właśnie, a na wzmacniaczu dwukanałowym nie będzie dobrego efektu kina ;) Warto więc by mieć 2 zestway, dobre stereo i dobre kino domowe :)

#15 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:14

Ja już kilka lat temu zdecydowałem się na czarną wersję Yamaha Pianocraft 410.

W założeniu miał to być sprzęt "markowy", kompaktowy, bdb jakość dźwięku, elegancki, bez zbędnych "bajerów", max 2,5k PLN...

Wszystkie te warunki spełnia z nawiązką do dziś, jestem naprawdę zadowolony, polecam. Dobrze gra, wygląda - cieszy moje ucho i oko ;)

 


Użytkownik JANO edytował ten post 22 grudzień 2013 - 11:25


#16 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:15

O to to. A producent ręce zaciera ;) Przenosząc to na nasze nadwodne hobby, jedną wędką okonie i szczupaki od biedy łowić można, ale... jakie to łowienie? ; p

#17 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:55

Ha ha ha,

no to potraktuj, że to taki "rzeczny uniwersał" :lol:

 

PS. bo potem wychodzi na to, że bez Elitki i Stellki to nad wodą nawet się nie pokazuj bo ryby ze śmiechu zaduchy dostaną :P


  • kotwitz lubi to

#18 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:56

A okej, nie skumałem co chcesz mi przekazać :) No właśnie, a na wzmacniaczu dwukanałowym nie będzie dobrego efektu kina ;) Warto więc by mieć 2 zestway, dobre stereo i dobre kino domowe :)


Nie koniecznie, wyższe modele amplitunerow posiadają wbudowane wzmacniacze do stereo i potrafi toto działać bardzo dobrze czego przykład mam u siebie ale nie jest to opcja tania i zakładając ze ten pierwszy kosztuje 15 tysi to stereo odpowiada jakością czemuś za 3 tys czyli przy duzoseryjnych glosnikach działa swietnie dla wszystkich oprócz audiofili ze świetnym uchem :)

Bujo

#19 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 12:58

Ha ha ha,
no to potraktuj, że to taki "rzeczny uniwersał" :lol:

PS. bo potem wychodzi na to, że bez Elitki i Stellki to nad wodą nawet się nie pokazuj bo ryby ze śmiechu zaduchy dostaną :P

Elitka jeszcze ujdzie chociaż nie ma startu do feniksa w tytanach, ale ze wszystkie stelle są do d..y to już powinieneś wiedzieć chociaż to dopiero nowa moda :)

#20 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:00

<...>

Chcę kupić sobie zestaw do odtwarzania CD (odtwarzacz+wzmacniacz),  W stylu YAMAHA, TECHNICS

Może macie jakieś sugestie? Cena, łącznie z kolumnami do 2000 zł.

<...>

:P


Użytkownik JANO edytował ten post 21 grudzień 2013 - 13:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych