Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt grający, zapytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:01

Panowie

Dziękuję za wstępne informacje, i proszę o jeszcze. Fajny temat wyszedł..

 

Pozdrawiam

Alek



#22 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:03

Podalem koledze świetny przykład, zapewne nie osiągany nigdzie indziej w takiej cenie to nie obrazi się chyba iż mu wątek ciut, przez chwile strolowalem :)
  • platynowłosy lubi to

#23 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:22

@ Pitt: Wysyłasz kolegę do salonu hifi z 2k zł? Dziś nie prima aprilis :D Ten budżet ledwie wystarczy na nowy odtwarzacz, a starych, dobrych rzeczy już tam od dawna nie ma.

 

sorry ale nie znam polskich cen i malo sie o nie troszcze :)  po prostu napisalem, jak ja podszedlbym do sprawy, bo jest bardzo indywidualna :)



#24 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:30

Kolumny to tylko polskie Altusy. Za te pieniądze nie znajdziesz lepszych. Można wyrwać nowe za 8,5 stówki. Nie daj się namówić w tej cenie na nic innego. Mam Altusy od końca lat '80 ( wtedy jedyne co można było dostać ) i dalej działają znakomicie. Owszem, dwa lata temu wymieniłem wszystkie głośniki, bo stare całkowicie sparchaciały, ale po wymianie na nowe ( nieco mocniejsze ), kolumny grają REWELACYJNIE. Oczywiście można kupić lepsze, tyle że za co najmniej 3 tyś. za sztukę. I w górę.

Za pozostałe 1200 zyli musisz dobrze pokombinować. Kiedyś kupiłem do knajpy używkę Sony na Alle, za kilkaset złotych, ampli + CD i śmiga do dzisiaj znakomicie. Mam też nowego Pioneera i wcale nie jestem przekonany o wyższości sprzętu a zwłaszcza kolumn nad starymi Altusami. Innymi słowy, wszystko co nowe, musi słono kosztować żeby było dobre, zaś stare, jeśli działa, jest bardzo jare. :)


  • platynowłosy lubi to

#25 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:31

Może jakiegoś Marantza bym poszukał, albo Denona? Bo ja wiem...



#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:39

sorry skippi, altusami mozna co najwyzej naglosnic jakas szope tudziez wiejska potupaje w remizie ... kiedys tez mialem, ale juz bym nie chcial miec :) aha, dlaczego to napisalem? bo

 

po prostu napisalem, jak ja podszedlbym do sprawy, bo jest bardzo indywidualna :)

 

:)


  • Bujo, Bronek i Dienekes lubią to

#27 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:47

Jeśli twoje wymagania nie są specjalnie wygórowane względem jakości odbioru, bo w sumie biorąc pod uwagę cenę zestawu to najnormalniej w świecie nie mogą być/nie da się ich zrealizować to kup Kolego stare japońskie klocki technicsa (kupiłem ostatnio po 250 pln/szt w stanie bezryskowym :) ), a za resztę jakieś "lepsze" kolumny. Kilkanaście lat temu chciałem złożyć jakiś zestaw i słuchając różnych kolumn najbardziej przypadły mi do gustu MISSION, niestety nie pamiętam jaki model. Brzmiały lepiej niż podstawowe B&W.ale wiadomo, że to rzecz gustu.
 



#28 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 grudzień 2013 - 13:47

Sorry Pitt, ale można nagłośnić także mój strych :) Zwłaszcza po wymianie głośników na współczesne, kolumny zyskały zupełnie nową jakość. Jak stare wyjąłem, to okazało się że kolumny mają w środku, zamiast jakichś pianek nowoczesnych czy czegoś innego super - hiper wytłumiającego, jakieś stare ścinki materiałowe, jakieś kłaczki waciane i inne takie duperele ze szmatek. W latach '80, w dobie gospodarki centralnie planowanej, ustawicznie borykającej się z przejściowymi kłopotami w zaopatrzeniu, nic innego poza szmatkami i gałgankami widać nie było. Tyle że ten śmietnik wewnątrz kolumn, działa znakomicie.

Tylko muzy trza słuchać odpowiedniej. Altusy to wiekowa konstrukcja, stworzona do słuchania starego, porządnego rocka. Na hip - hopie wysiadają i dym z nich idzie. Najlepiej dają radę z Black Sabbath i Deep Purple. Taki, na ten przykład, " Highway Star " albo " Paranoid ", brzmią nieziemsko. :)


Użytkownik skippi66 edytował ten post 21 grudzień 2013 - 13:52

  • platynowłosy lubi to

#29 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 14:29

No jak sobie customowe monitory skleciłeś, z Tobie znanych komponentów, a do tego odbiorcy dźwięk pasuje, to nic dziwnego, żeś kontent :)

#30 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 21 grudzień 2013 - 15:10

sorry skippi, altusami mozna co najwyzej naglosnic jakas szope tudziez wiejska potupaje w remizie ... kiedys tez mialem, ale juz bym nie chcial miec :) aha, dlaczego to napisalem? bo

 

 

:)

Ośmielę się nie zgodzić do końca, ale po części napewno altusy bardziej jako estradówki więc po części masz rację. Do domowego soczystszego brzmienia są inne modele, te które najchętniej bym wymienił nie będę miały wiele wspólnego z tym wątkiem bo była mowa o 2 tys.

 

Jeśli mamy zagrać budżetowo, to ja bym kupił jakieś ładne pudełka na rynku wtórnym i dobrał do tego głośniki. Niewiele roboty, trochę wiedze, może jakiś znajomy co się tym bawi i najlepszy efekt jeśli chodzi o budżetówkę. Wiadomo, zwrotki, dobrać impendację, średnicę i wuala :)



#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 16:15

oczywiscie mozna sie nie zgodzic, kazdemu pasuje cos innego  :)  przy okazji, wlasnie wrocilem ze sklepu, taki zwykly rtv, po kable bylem, jakas kieszen do nowej malpy potrzebowalem i oczywiscie szabko okiem po regalach z grajpudlami rzucilem, stal sobie taki niepozorny denon mini system (cd i dab+), 2X30 W z glosnikami boston acoustic za ca. 1100 pln'ow ... i pomyslalem sobie, ze idee z mini podsune, a chociazby glosniki regalowe pod rozwage polece, bo kolega pytajacy o sprzet ma budzet jaki ma :)

 

aha, co jet wual?



#32 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 grudzień 2013 - 16:56

 

 

aha, co jet wual?

To z francuska chyba. Ale dokładnie to nikt nie wie.



#33 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 21 grudzień 2013 - 17:04

i pomyslalem sobie, ze idee z mini podsune, a chociazby glosniki regalowe pod rozwage polece, 

W życiu nie słyszałem żeby mini dobrze grało. Tzn. raz słyszałem, ale to było za granicą, w Kopenhadze. Tamże na Pedestrian Street, w firmowym sklepie Bang & Olufsen, stały takie malutkie głośniczki, stożkowate o mocy miliarda watów. Te grały jak cholera, tyle ze kosztowały roczne dochody Elżbiety II. Jak to u Banga.

Więc dalej zostajemy przy nowych Altusach, jako najlepszych za tę cenę, byle jakim CD, bo ten też mało ważny jako że każdy gra mniej więcej podobnie i maksymalnie dobrym wzmacniaczu, bowiem on da nam jakość. On i Altusy oczywiście :)



#34 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 17:08

Propozycja podana przez @Bujo jest ekstra.

Miałem okazję odsłuchiwać muzę na Cambridżu  ;) i zestaw jest godny uwagi, sam osobiście lata temu zainwestowałem w AMC i również sobie chwalę, Black Sabbath i  Zeppelini na kolumnach Paradigm to miód na uszy.

Jeśli jest okazja kupienia sprzętu : NAD, Rotel, Cambridge, Marantz, AMC, Sphinx to warto przyjrzeć się takim ofertom.

Ogólnie z wyglądu dupy nie urywają i brak w nich kolorowych migających diodek jak u innych producentów, sprzęty raczej z wyglądu ascetyczne, ale w zestawieniu z odpowiednimi kolumnami, brzmienie soczyste.

Co do kolumn, to najpierw zastanów się jakiej muzyki chcesz słuchać, bo nie każde do wszystkiego się nadają, np moje do jazzu nie nadają się.

Altusy raczej bym sobie podarował, można znaleźć lepsze wyroby i niekoniecznie drogie.

 

Z nowości niestety nic nie polecę, bo sprzętem muzycznym już dawno temu przestałem się jarać a moje magazyny "Audio" i "HiFi" wylądowały na śmietniku (bo żona wie lepiej i zyskałem 0,5m kw więcej na półce  :lol: :blink: ).


  • Dienekes i platynowłosy lubią to

#35 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 18:32

Jedno małe "ale": marantz jeszcze kilka lat temu zadawał szyku. Panele ze szczotkowanego aluminium, plecki i śruby z miedzi. Nie to co teraz, chamski plastik na frontach :/

#36 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 18:37

A nie nie, @Dienekes miałem na myśli raczej stare używki, czasami można je dostać w naprawdę świetnej cenie :).

Co do nowości to jak pisałem <_<.



#37 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 18:39

kogo fronty obchodza, jak bebechy dobrze robia ;)



#38 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 18:50

Wiesz @pitt jak jest, są tacy dla których wodotryski ważniejsze od bebechów i przenoszonego pasma.

Ale ja nie wnikam, każdy kupuje co mu pasuje -_-.



#39 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 21 grudzień 2013 - 19:28

Zwierzu, ale właśnie to te stare używki wyglądają stosownie do klasy i kasy, a nowe to bazarowa lipa. Dla mnie wysoka jakość materiałów to nie wodotryski.

Piotrze, skoro można i słuchać i oglądać, to po co katować się tandetnym wyglądem. Rekomemdowałeś NADa więc wiem skąd przychodzisz, ale... :D :D :D

#40 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 19:45

Zwierzu, ale właśnie to te stare używki wyglądają stosownie do klasy i kasy, a nowe to bazarowa lipa. Dla mnie wysoka jakość materiałów to nie wodotryski.


Zgadza się, i ja Radku w 100% utożsamiam się z tym stwierdzeniem.
Chociaż jest jedno "ale" tłumy swego czasu kupowały na bazarach sprzęt o "wdzięcznej" nazwie Panascanix - tłumy nie mogą się mylić ;).


Użytkownik Zwierzu edytował ten post 21 grudzień 2013 - 19:48