Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

1 SEZON


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 OFFLINE   MASTERCASTER

MASTERCASTER

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts
  • LokalizacjaSULECHóW

Posted 25 April 2008 - 12:26

witam wszystkich, to mój pierwszy sezon z castingiem wcześniej przez 10 lat brykałem po wodach z klasycznym spiningiem. Postanowiłem zakupić na 1 sezon nauki sprzęt niedrogi i od 3 miesięcy uczę się nowej metody jako preferujący ciężkie łowienie zakupiłem kij jaxon do 90 g a multiplikator tani JAXON CASTING EXPRESS ( mimo krytycznych uwag na forum które wcześniej odwiedzałem).po 3 miesiącach z tym zestawem mogę powiedzieć iż multiplikator ten do nauki jest bardzo fajny, tani i jak na razie wytrzymuje rwanie zielska oraz prace salmo jack 18 i podobne wagowo przynęty. nie pisze o wrażeniach z brodami bo od 5 lat na wędce gruntowej mam jakiś stary abu więc brody były kiedyś obecnie sprawnie mi idzie..no może poza kilkoma rzutami gdy źle oceniłem moment lądowania przynęty i za późno przyhamowałem szpule.Jak na razie miałem spotkanie ze szczupaczkiem 42 cm oraz z pięknym garbusem, który dziabnął jak szczupak na 30 g poppera salmo. Nie będę się wydurniał z opisem akcji kija bo o jakieś 3 kg. za mało wisiało na końcu plecionki aby coś na nim poczuć:-)
Jak wytrzymuje trudy mojego wędkowania multiplikator postaram się na bieżąco informować. Spotkać można mnie głównie w okolicach miejscowości Brody i Pomorsko w woj. lubuskiem zarówno nad odrą jak i jej starorzeczami ( rejony znane z bolenia odry) zapraszam wszystkich w moje strony , naprawdę jest gdzie i co połowić.pozdro i do kolejnego spotkania na forum.

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 25 April 2008 - 12:28

witaj na forum :D

#3 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 posts
  • LokalizacjaZielona Góra

Posted 25 April 2008 - 12:34

@Mastercaster
Witaj na forum.
Doskonale znam okolice gdzie jeździsz na rybki, bo mieszkam bardzo bliziutko.
Jeśli potrzebowałbyś pomocy jeśli chodzi o wprowadzenie castingowe to chętnie służę pomocą.


#4 OFFLINE   MASTERCASTER

MASTERCASTER

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts
  • LokalizacjaSULECHóW

Posted 25 April 2008 - 13:15

Dzięki bardzo na pewno się skontaktuje gdyż nie mam za wiele wiedzy na temat choćby przynęt i ich prowadzenia, kupując kilka na początek zdałem się na obsługę centrum wędkarskiego w Zielonej - i oczywiście jestem zadowolony z przynęt jak i porad w centrum ale nie ma to jak opinie i rady doświadczonego użytkownika :D

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 25 April 2008 - 13:55

Cześć Mastercaster,
Świetnie, że do nas dołączyłeś. Witaj na forum i życzę przyjemnej wymiany doświadczeń.

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 25 April 2008 - 14:13

Witaj na forum, korzystaj z zasobów, żeby nie wystawić się na frustrację przy doborze sprzętu.

#7 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,720 posts
  • LokalizacjaPolska północna :)

Posted 25 April 2008 - 15:59

Witam :D

#8 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,338 posts
  • LokalizacjaChicago

Posted 25 April 2008 - 16:14

Witaj Mastercaster :D swego czasu jezdzilismy co roku na grzyby i gdzies tam Brody pamietam jako przedostatnia miejscowosc . Zaczales ciezko w sensie wagowym ..taka byla moda wszystkich co zaczynali ...mysle ze zaczniesz pomalu schodzic w dol i dobierzesz optymalne cechy dla siebie ...powodzenia ...jerry hzs :mellow:


#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,198 posts

Posted 25 April 2008 - 16:27

Witaj MasterCaster na forum !!

Zacząłeś jak wielu od cieżkich wabików, jak załapiesz bakcyla to kto wie, moze z czasem zaczniesz łowić klenie na smurzące wabiki za pomocą multiplikatora. Myślę, że przesiadka na cóś bardziej sprawdzonego niż Jaxon, pomogłaby ci w jeszcze lepszym opanowaniu łowienia. Na forum i stronie głownej jest ogrom wiedzy castingowej, nic tylko korzystać..

pozd JW :D


#10 OFFLINE   MASTERCASTER

MASTERCASTER

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 17 posts
  • LokalizacjaSULECHóW

Posted 26 April 2008 - 11:51

dzięki wszystkim za porady i powitanie na forum. Jeśli chodzi o wagę mojego kija oraz przynęt to wynika to tylko z faktu iż zawsze lubiłem ciężkie spiningowanie i o ile w klasycznym spiningu nie robiło mi różnicy ile co waży to po 3 miesiącach poznawania nowej metody zauważyłem że po 4 godzinach nadgarstek delikatnie mówiąc boli , no ale nauka na własnych błędach podobno najlepsza:-). Co do firmy jaxon to wybrałem ją tylko dlatego, że nie wiedziałem czy casting nie okaże się jednorazowym eksperymentem więc nie chciałem ładować w to kasy. Po tych 3 miesiącach zadaje sobie pytanie dlaczego dopiero teraz castnig? ale cóż..lepiej późno niż wcale. w przyszłym roku lub jeszcze na jesieni obecnego roku będę na pewno zwracał się do Was z prośbą o pomoc i porady w doborze nowego zestawu ale do tego czasu pomęczę się z tym co mam :D
a teraz mam pytanie: jakie przynęty powinienem wybrać gdy chcę poszukać ryb w odrze przy dnie w warkoczach? z góry dzięki za odp.

#11 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 posts
  • LokalizacjaZielona Góra

Posted 06 May 2008 - 06:28

@Mastercaster
Jeśli chcesz łowić na casta i sięgać dna w warkoczach to praktycznie tylko gumiszony na ciężkich główkach. Osobiście polecam Ci z przedziału 2,5-4 cala (6-10 cm) na główkach 15-30 g.