Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkbait! ty jesteś jak zdrowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:25

pozgredze sobie wieczorowa pora  :)  z mojego punktu widzenia rzeczywistosc jerkbaita wyglada diametralnie inaczej, proporcjonalnie do przyrostu tzw. swierzej krwi rozwadnia sie jakosc forum, zeby nie powiedziec, ze dostaje merytorycznej anemii ... ilosc oznacza w tym przypadku namacalne pogorszenie jakosci ... pomimo zgredzenia nie jestem osamotniony, wiem, bo dostaje tzw. sygnaly ;)



#22 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:38

Pittu pitu...

Jak ograniczysz dostęp do portalu, w taki czy inny sposób, mając na uwadze stworzenie merytorycznego kondensatu, zaraz luckość się obrazi i sobie pójdzie ( ta mniej wyrobiona, która nie zaznała i nie zazna cudownej miękkości pluszem obitych foteli w elitarnym klubie TWA ), a wraz z nią pójdą sobie reklamy. Czyli " kasa Misiu, kasa " jak mawiał pewien działacz PZPN, nie wiedząc że jest nagrywany. A przecież portal musi coś zarabiać żeby żyć.



#23 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:51

Gdyby portal był normalnych rozmiarów,to nie musiałby zarabiać............. :) A tak,jelenie z postami na koncie ,muszą oglądać/klikać na reklamy ,żeby zarobić na utrzymanie portalu......faktycznie 100-200 osób,ale czytanego przez 1K darmozjadów :wacko:


  • skippi66 lubi to

#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 grudzień 2013 - 00:10

 - potrzeba świeżej krwi. 

 

Ostatnio sporo tej świeżej krwi mieliśmy, wręcz lała się wiadrami a i ślizgi na wątrobie się zdarzały :P

Ja bym chciał, by "świeża krew" generowała choć 1/4 kontentu robionego przez "konie pociągowe". I wtedy moglibyśmy pytać - co nam z tego przybędzie.

W obecnej sytuacji, to czytając "idźcie, szukajcie, a będzie Wam dane" czyli weźmy i zróbcie, coraz częściej dochodzę do wniosku, ze naprawdę "dobrze mi się milczy". 



#25 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 23 grudzień 2013 - 00:21

Kuba ,a co z tymi ,co lubią "drzeć ryja"..........jak ktoś lubi milczeć to sobie może kupić WŚ ........ :lol:



#26 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 grudzień 2013 - 00:23

A co z nimi?

Nie ma ikonki "wzruszył ramionami i poszedł spać" :D



#27 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 23 grudzień 2013 - 00:29

hahahah No tak,wzruszył ramionami..........gazety odpadają ,w necie nie ma odpowiedniej emotki............czyżby ryby i wędkarze faktycznie głosu nie mieli....... :o



#28 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 23 grudzień 2013 - 00:45

Witam

 

Jako nowy nie bardzo czuję się upoważniony do tego aby zwracać komuś uwagę,ale wystarczy zaglądać do działu spinning aby wiedzieć co ludzi tu przyciąga.Jaka wędka,jaką wędką,jakim woblerem,o której godzinie itd.Nie ukrywam że zanim poraz pierwszy coś napisałem korzystałem z zasobów forum ile wlezie.Szczerze mówiąc nie dziwię się wcale że niektórzy zaawansowani użytkownicy mają dość radykalne pomysły dotyczące ograniczenia dostępu do części jb.pl dla nowych.Nie chodzi mi nawet o to że ktoś chce się czegoś dowiedzieć,dziwi mnie natomiast niezrozumiała niechęć do urządzenia zwanego wyszukiwarką.To chyba taki ogólny trend teraz-najlepiej jak wszystko jest podane na tacy,wyjaśnione i pokazane palcem.Mnie się wydaje że większą satysfakcję powinno dawać dojście do czegoś samemu.Piszę to poniekąd z doświadczenia,spinningu uczyłem się sam,od podstaw.Nie miałem wędkujących taty i dziadka i chyba dlatego każdy mały sukces cieszył mnie jak dzieciaka(na całe szczęście tak jest nadal :))Rozumiem że przed aktywnym wejściem w życie portalu można mieć "tremę",sam tak miałem,ale lekarstwem na to na pewno nie jest pierwszy post z pytaniem jaka wędka na klenia :rolleyes:.Giełda to też temat rzeka,ogólnie bardzo fajna sprawa ale...No właśnie.Mnóstwo jest takich którzy tylko dla giełdy tu zaglądają.Może jakaś dodatkowa regulacja jednak byłaby potrzebna?

 

Pozdrawiam


Użytkownik drag edytował ten post 23 grudzień 2013 - 00:49


#29 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 grudzień 2013 - 05:50

 

Ja bym chciał, by "świeża krew" generowała choć 1/4 kontentu robionego przez "konie pociągowe". 

 

 

Zgadzam się że to jest istota problemu.

 

Teraz - jak to osiągnąć. Można przyjąć podejście statystyczne i założyć że na powiedzmy na 300-400 nowych użytkowników będzie trafiał się 1 nazwijmy to wyróżniający się.

 

Można też próbować trochę poprawić statystki czy działać bardziej kierunkowo i w jakiś sposób starać się wyłuskiwać takie osoby ze społeczności wędkarskiej. Mam na to nawet jakiś pomysł ale nie chciałbym go przedstawiać publicznie, a zainteresowanymi osobami mogę porozmawiać na priv.



#30 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 07:55

Friko musisz dawać test do wypełnienia.

A) wymień 3 gatunki ryb.

B) Czy kabłąk to część wędki?

C) Co należy zrobić z sandaczem 80cm.

D) Co rybka lubi robić?

Po uzyskaniu poprawnych odpowiedzi - do grona. Po uzyskaniu neg. - czarna nalewka :-)


Użytkownik rózgaś edytował ten post 23 grudzień 2013 - 07:55


#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 08:54

Mam na to nawet jakiś pomysł

 

kilka miesiecy (???) temu pisalismy pawle dosyc intensywnie o tych sprawach, propozycje padly ... slad po nich zaginal? :)



#32 OFFLINE   staszek

staszek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Stanisław
  • Nazwisko:wiadomo jakie

Napisano 23 grudzień 2013 - 09:34

Panowie, ja jestem przykładem Waszej pracy . Przez Was  (i multiplikator)  Zacząłem łowić na świetny sprzęt . Przez Was świadomie wypuszczam 99% ryb ( a może i nawet więcej :D ) . Przez Was wiem więcej . Szukam i czytam na forum prawie wszystko , zona się wścieka że ciągle na internecie siedzę ale co ja poradzę jak przez Was jestem uzależniony.

Nie ograniczajmy nowym dostępu do zawartości forum , może ograniczmy dostęp do targu ale  też jakoś nie drastycznie .


  • Karol Krause lubi to

#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 grudzień 2013 - 14:19

obawiam sie, ze moja intencja nie zostala wlasciwie zrozumiana  :)  kazdy moglby miec dostep do calego forum, ale pod warunkiem, ze sobie na to zapracowal ;)  a tak mamy 10 k userow i 99% niektywnych ... yeeah! :huh:



#34 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 grudzień 2013 - 14:30

obawiam sie, ze moja intencja nie zostala wlasciwie zrozumiana  :)  kazdy moglby miec dostep do calego forum, ale pod warunkiem, ze sobie na to zapracowal ;)  a tak mamy 10 k userow i 99% niektywnych ... yeeah! :huh:

No właśnie o to chodzi. 99% nie chce na nic zapracowywać, nie chcą pisać ( może nawet i dobrze ), chcą tylko i wyłącznie kupować i sprzedawać z zyskiem. Może czasami coś przeczytają ale wątpię.

Nie mam najlepszego zdania o reszcie gatunku luckiego.


Użytkownik skippi66 edytował ten post 23 grudzień 2013 - 14:30


#35 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 grudzień 2013 - 23:10

To jest godne i sprawiedliwe, słuszne i luckie, aby część użytkowników wnosiła wiele, część średnio, a część mało. Tak już jest, taka natura otwartego forum. Sam przecież nie rzucam kamieniem, ani belką ze swego oka nikogo uderzać nie miałem zamiaru.  B) 
Są podglądacze, są sprzętomaniacy, są gaduły lubujące się w gratkach i pochwałach, są i inni od wspomnianych typów, bardziej lub mniej zainteresowani wędkarstwem, darzący Jerkbait mniejszą lub większą estymą. Ta statystyka pokazuje jedynie jerkbaitową skalę tego obecnego wszędzie w sieci zjawiska i w mojej ocenie wskazuje przede wszystkim na jaką część "the fishing community" należy położyć nacisk, kogo przyciągać, kogo nie wypychać. Jasne, trzeba to zbalansować z celami forum, takimi jak opiniotwórczość, czy samowystarczalność, niezależność itp., itd. Blogi są dobrym pomysłem, bo wyróżniają indywidualności, ale też w pewnym stopniu osadzają wyraziste osobowości na marginesie forum. Myślę o osobach z dużym potencjałem, idących pod prąd, z własnymi opiniami i przemyśleniami, ale bez śmiałości, czy zacięcia do prowadzenia własnego tutaj zakątka. Również rozwój części pozawędkarskiej forum (swego rodzaju poszerzenie Cafe, większa autonomia użytkownika, swoboda do formułowania myśli, poruszania wątków) mogłoby przyciągnąć tu wielu wartościowych ludzi. Wiem, wiem, moderatorzy się nie ucieszą, a portal przecież jest "wędkarski". Powtórzę się, pointy brak, podumać i zażyczyć sobie można czego dusza zapragnie. ^_^

Przy okazji życzę wszystkim Świąt Bożego Narodzenia. Radosnych, prawdziwie rodzinnych, pełnych ciepła i miłości, wreszcie odległych od tłocznych, napastliwych i głośnych centrów handlowych, czy męczącej codziennej pracy. Świąt pozwalających odpocząć, zatrzymać się, pogłębić relacje z bliskimi oraz nie odrzucać refleksji o tym co nas otacza i o nas samych. Skoro już tak się rozpędziłem, życzę również szczęśliwego Nowego Roku, dużo zdrowia, budujących odkryć sprzętowych oraz rybnych łowisk, czystych wód i brzegów, samych miłych, szanujących przyrodę ludzi wokół. W sezonie 2014 życzę także wiele życiowych okazów i bez kozery powiem pińćset wypadów tylko na sandacze, o innych rybach nie wspominając. :lol:

Pozdrawiam
Grzesiek


Użytkownik Maynard edytował ten post 23 grudzień 2013 - 23:13

  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#36 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 grudzień 2013 - 22:43

Czy gatunek "lucki" to ludzie genetycznie szczęśliwi?

 

.... przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać ;)  .... w końcu nic co ludzkie nie jest nam obce :)



#37 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 grudzień 2013 - 00:39

Friko musisz dawać test do wypełnienia.

A) wymień 3 gatunki ryb.

B) Czy kabłąk to część wędki?

C) Co należy zrobić z sandaczem 80cm.

D) Co rybka lubi robić?

Po uzyskaniu poprawnych odpowiedzi - do grona. Po uzyskaniu neg. - czarna nalewka :-)

D - pływać lubi....

 


#38 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1693 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 25 grudzień 2013 - 10:00

Czy gatunek "lucki" to ludzie genetycznie szczęśliwi?

 

.... przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać ;)  .... w końcu nic co ludzkie nie jest nam obce :)

Gatunek "lucki" to podgatunek rodu "ludzkiego" występujący w przyrodzie nieczęsto, zajmuje się połowem ryb, choc ich najczęściej nie zżera, do istnienia potrzebuje internetu gdzie logując się na Jerkbaicie daje dowody na swoje istnienie. :P


  • bjpol i skippi66 lubią to

#39 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1978 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 25 grudzień 2013 - 15:02

Cześć!

Po pierwsze gratuluję Maynardowi -poruszył ciekawe zagadnienie przy użyciu jak zwykle nienagannej polszczyzny :)

Koledzy pitt i Kuba prezentują dość krytyczne podejście do zwiększajacej się liczby użytkowników portalu.Zwracają uwagę już to na ich ograniczoną  aktywność (mało postów),już to na kiepską jakość wpisów gdy te w końcu się pojawiają.Czy jednak słusznie? Moim zdanie nie.

Portal nie jest dobrem ograniczonym,skończonym,dobrem w którym kolejny zainteresowany zabiera coś poprzedniemu.To nie dziki zachód i kolejni osadnicy.Utalentowani bloggerzy,fotograficy,doświadczeni wędkarze pojawią się jako stały (trudno określić oczywiście jaki) odsetek nowych użytkowników.

Koledzy piszący dużo będą to robić,mam nadzieję nadal , bo przecież przekazywanie własnych przemyśleń i uwag to także przyjemność i ciekawe wyzwanie.Koledzy czytający wiele i odzywający się nieczęsto mają pewnie do tego właśnie predyspozycje i przecież...nikomu to nie szkodzi.Działy związane z przepływem kapitału  ;)  są dość wnikliwie kontrolowane i ostro moderowane,a forumowi aktywiści pojawiają się przecież systematycznie.Liczba postów niektórych nowych użytkowników robi wrażenie :o i troszczę się czasem o zjawisko "inflacji opinii". Czasem" mniej" znaczy" więcej".

Reasumując,jako przeciętny uczestnik naszej zabawy,bynajmniej nie wprowadzony w uwarunkowania finansowe prowadzenia portalu jestem za jak najszerszym propagowaniem jego zasad poprzez zwiększaniem ilości bawiących się.

Chów wsobny http://pl.wikipedia....iki/Chów_wsobny  sprawdza się wyjątkowo rzadko.

kardi

 

 

 


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Rheinangler i zlotowlosy lubią to

#40 OFFLINE   skippi66

skippi66

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1723 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 25 grudzień 2013 - 17:10

 nie dziki zachód i kolejni osadnicy.

Ale jakiś rezerwat, jakieś getto dla Indian by się jednakowoż przydało. Wrzucić tam wszystkich Seboli, Wilków i innych podobnych, odcinając równocześnie dostęp do reszty portalu. Oni są wśród swoich, kłują się dzidami, walą tomahawkami po pustych łepetynach a my mamy spokój.