Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

allegro / olx hit!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4760 odpowiedzi w tym temacie

#4381 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 29 grudzień 2021 - 10:41

Maćku, ja mam ten kijek! Miałem jako jeden z pierwszych ;)  Jakże mógł bym nie mieć :D .
Chodzi o to, że nie kupiłem w Szwecji za super kasę aby po koleżeńsku opchnąć je tutaj lub bez wstydu za okazyjne 450 pln na forach handlowych!!!

https://www.olx.pl/d...67-IDN9szc.html
Coś dla Ciebie do szafy :-)

#4382 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 29 grudzień 2021 - 10:54

https://www.olx.pl/d...67-IDN9szc.html
Coś dla Ciebie do szafy :-)

Dzięki, mam taki, który sobie kupiłem i łowiłem za młodu ... daaaaawno temu ;)  :D



#4383 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 19 styczeń 2022 - 17:20

Witam, ostrzegam przed oszustem, który wystawia kołowrotki Shimano Stella w bardzo okazyjnych cenach, wcześniej miał nicka Westin i lokalizacje Kartuzy a teraz ma nick Przemek i lokalizacja Szczecin. W ogłoszeniu nie ma nr telefonu ale po prośbie kontaktu dzwoni z nr 789 381 460. Po ustaleniu zakupu prosi o przelew na nr rachunku bankowego o nr
23 1160 2202 0000 0005 0535 9817 i podaje różne nazwiska właściciela konta (znam już 2 osoby, które przelały mu pieniądze i każdy dostał ten sam numer konta ale inne nazwisko). Jeśli ktokolwiek zrobił przelew na to konto to mam bardzo przykre informacje - kasa przepadła. Ja oraz pozostałe osoby zgłosiły sprawę na policję, jednak gdyby ktoś jeszcze został oszukany i był naiwny jak ja to bardzo proszę o kontakt ze mną, policja inaczej podejdzie do sprawy oszustwa kilkunastu osób z całej polski na grube tysiące. Pozdrawiam i życzę bezpiecznych zakupów.

#4384 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 19 styczeń 2022 - 17:38

https://www.olx.pl/d...son=observed_ad.

To jest ten jegomość.
Też mi ogłoszenie wydawało się dziwne

#4385 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 19 styczeń 2022 - 17:41

https://www.olx.pl/d...son=observed_ad.

To jest ten jegomość.
Też mi ogłoszenie wydawało się dziwne

Zgadza się. Ta Stella też jest jego https://m.olx.pl/d/o..._listing|normal

#4386 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2022 - 17:44

pierwsze na co warto zwrócić uwagę , to od kiedy jest na olx 

a tutaj to 99% wałek


Użytkownik Robas edytował ten post 19 styczeń 2022 - 17:44


#4387 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:06

Trzeba było zapytać, czy wysyła za pobraniem, jak nie to olał go pies grubym siurem.



#4388 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:18

Trzeba było zapytać, czy wysyła za pobraniem, jak nie to olał go pies grubym siurem.

Wysyłam całkiem sporo rzeczy, które sprzedaję na OLX. NIgdy nie wysyłam za pobraniem - sprzedający nie odbiera woblera za 20 zł i masz kasę w plecy.
To moja strona medalu, ta druga.
Do każdego można podejść odpowiednio i jak cos śmierdzi wałkiem, to często nim jest.  Ludzie generalnie mają większy problem z podejrzeniem, że np perfumy to podróba niż z wpłatą kasy za nie jesli już są pewni że to nie podróba. A hieny żerują.
Przesyłka OLX całkiem sporo usprawniła. Ludzie kupują, wpłacają kasę, odbierają paczkę i potwierdzają że jest ok. Jak nie potwierdzą w 24godziny, to kasa z automatu trafia do mnie. Leci z banku w Holandii co mnie nieco zaskoczyło, ale dolatuje w jeden dzień.
Nie miałem problemu, bo czemu miałbym mieć - wysyłam to co ludzie kupili, zgodne z opisem itd.


  • mrowa lubi to

#4389 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:26

Ty stoisz po stronie sprzedającego, rozumiem. Ale postaw się po stronie kupującego w tym przypadku. Jak można obcej osobie wpłacić kasę na konto.


  • snoekje90 lubi to

#4390 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:27

https://www.olx.pl/d...son=observed_ad.

To jest ten jegomość.
Też mi ogłoszenie wydawało się dziwne

 

Zgadza się. Ta Stella też jest jego https://m.olx.pl/d/o..._listing|normal

Ciekawe, że oba ogłoszenia już nie istnieją. Ale spokojnie, pojawia się niedługo ;)



#4391 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:27

Wysyłam całkiem sporo rzeczy, które sprzedaję na OLX. NIgdy nie wysyłam za pobraniem - sprzedający nie odbiera woblera za 20 zł i masz kasę w plecy.
To moja strona medalu, ta druga.
Do każdego można podejść odpowiednio i jak cos śmierdzi wałkiem, to często nim jest. Ludzie generalnie mają większy problem z podejrzeniem, że np perfumy to podróba niż z wpłatą kasy za nie jesli już są pewni że to nie podróba. A hieny żerują.
Przesyłka OLX całkiem sporo usprawniła. Ludzie kupują, wpłacają kasę, odbierają paczkę i potwierdzają że jest ok. Jak nie potwierdzą w 24godziny, to kasa z automatu trafia do mnie. Leci z banku w Holandii co mnie nieco zaskoczyło, ale dolatuje w jeden dzień.
Nie miałem problemu, bo czemu miałbym mieć - wysyłam to co ludzie kupili, zgodne z opisem itd.


A co się dzieje jak kupujący stwierdzi że towar nie jest zgodny z opisem a ty jako sprzedający uważa że zgodny był? 🤔

#4392 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2330 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:32

A co się dzieje jak kupujący stwierdzi że towar nie jest zgodny z opisem a ty jako sprzedający uważa że zgodny był?

Zaczyna się wyjaśnianie sprawy. Niemniej, jak cos komuś nie pasuje to ja nie robię problemu - odsyła mi przedmiot i ja mu zwracam kasę. Jeśli odesłał to samo, co ja jemu wysłałem oczywiście. 
Niemniej powtarzam - nie trafiłem na taką sytuację jeszcze

 

Ty stoisz po stronie sprzedającego, rozumiem. Ale postaw się po stronie kupującego w tym przypadku. Jak można obcej osobie wpłacić kasę na konto.

nie należy. Takie kwiatki to ja odbieram osobiście albo prosze kogoś o pomoc. 
Zdziwiłbyś się ile osób robi zakupy przez FB i włpłaca kasę obcym osobom. No ale powiedzmy że tam jestesmy nieco mniej anonimowi, choć pole do popisu dla krętaczy też jest


Użytkownik Dano. edytował ten post 19 styczeń 2022 - 18:34

  • Sławek77 lubi to

#4393 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:39

Ciekawe, że oba ogłoszenia już nie istnieją. Ale spokojnie, pojawia się niedługo ;)

ten sprzedający zarejestrował się w tym miesiącu , wiec to już powinno budzić podejrzenie że to wał



#4394 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:43

ten sprzedający zarejestrował się w tym miesiącu , wiec to już powinno budzić podejrzenie że to wał

Dlaczego wał? Przecież kiedyś trzeba się pierwszy raz zarejestrować.



#4395 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 19 styczeń 2022 - 18:49

Trzeba było zapytać, czy wysyła za pobraniem, jak nie to olał go pies grubym siurem.

Wiem, że przedpłata zawsze niesie za sobą jakieś ryzyko ale ze względu na wygodę zawsze korzystam z tej opcji płatności. Jestem człowiekiem uczciwym i jeśli coś sprzedaje a ktoś odniesie wrażenie, że jest niezgodne z opisem to zwracam bez problemu pieniądze, tego samego oczekuję od każdego normalnego uczciwego sprzedawcy rzeczy używanych. Z tym, że mierzenie wszystkich swoją miarą to w tym przypadku trochę naiwność, i zdaje sobie z tego sprawę. Nie przejechałem się zbyt wiele razy dlatego może nadal postępowałem w ten sposób. Pomińmy po prostu to czym się kierowałem przy sposobie zakupu, zdaje sobie sprawę, że sam jestem sobie winny, post nie ma na celu oczyszczenia mojego sumienia tylko ma koleżeńsko ostrzec przed możliwością utraty pieniędzy innych użytkowników oraz znalezienie innych ofiar tego przestępstwa.
  • Artech, BOB i Adaś Niezgódka lubią to

#4396 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2022 - 19:04

Wiem, że przedpłata zawsze niesie za sobą jakieś ryzyko ale ze względu na wygodę zawsze korzystam z tej opcji płatności. Jestem człowiekiem uczciwym i jeśli coś sprzedaje a ktoś odniesie wrażenie, że jest niezgodne z opisem to zwracam bez problemu pieniądze, tego samego oczekuję od każdego normalnego uczciwego sprzedawcy rzeczy używanych. Z tym, że mierzenie wszystkich swoją miarą to w tym przypadku trochę naiwność, i zdaje sobie z tego sprawę. Nie przejechałem się zbyt wiele razy dlatego może nadal postępowałem w ten sposób. Pomińmy po prostu to czym się kierowałem przy sposobie zakupu, zdaje sobie sprawę, że sam jestem sobie winny, post nie ma na celu oczyszczenia mojego sumienia tylko ma koleżeńsko ostrzec przed możliwością utraty pieniędzy innych użytkowników oraz znalezienie innych ofiar tego przestępstwa.

Rafał wszystko rozumiem. Zapytanie obcego sprzedającego czy wysyłka za pobraniem lub gdzie odbiór osobisty w jakimś stopniu wyklucza ewentualny przekręt. Kilka osób z forum pytało już sprzedających gdzie ewentualny odbiór i wtedy kontakt się urywał. Wał goni wała.



#4397 OFFLINE   Rbogusz25

Rbogusz25

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Bogusz

Napisano 19 styczeń 2022 - 19:16

Rafał wszystko rozumiem. Zapytanie obcego sprzedającego czy wysyłka za pobraniem lub gdzie odbiór osobisty w jakimś stopniu wyklucza ewentualny przekręt. Kilka osób z forum pytało już sprzedających gdzie ewentualny odbiór i wtedy kontakt się urywał. Wał goni wała.


Po prostu nigdy wcześniej się nie nadziałem na taki temat, jak to się mówi człowiek uczy się całe życie :) Wnioski na pewno zostaną wyciągnięte.
  • Artek lubi to

#4398 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 styczeń 2022 - 19:19

Rafał wszystko rozumiem. Zapytanie obcego sprzedającego czy wysyłka za pobraniem lub gdzie odbiór osobisty w jakimś stopniu wyklucza ewentualny przekręt. Kilka osób z forum pytało już sprzedających gdzie ewentualny odbiór i wtedy kontakt się urywał. Wał goni wała.

A co Ci da przesyłka za pobraniem ? No o tyle ze jak od razu na policje zglosisz to pieniadze jeszcze nie znikną... tak to jest argument

Przesyłka olx to i owszem . Gosc nie wysyła nie dostaje kasy. Przy drogich rzeczach lepiej rozpakowac pod pulpitem paczkomatu i przy swiadku nie z rodziny. Kamera nagrywa. Byc moze przy wałku byłby to dowod ze nie dostales co zamowiles jesli w srodku była by np cegła cegła. Nie wiem jak olx radzi sobie z sytuacja ze dostales cegle zamiast stelli ale jakies zabezpieczenie to jest.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Użytkownik selk edytował ten post 19 styczeń 2022 - 19:22


#4399 OFFLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 19 styczeń 2022 - 19:21

Po prostu nigdy wcześniej się nie nadziałem na taki temat, jak to się mówi człowiek uczy się całe życie :) Wnioski na pewno zostaną wyciągnięte.

Dobrze ze ostrzegasz. Moze ktos uniknie wtopy.

Szacun !!!!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
  • Rbogusz25 lubi to

#4400 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1968 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 19 styczeń 2022 - 19:22

A co Ci da przesyłka za pobraniem ?

Przesyłka olx to i owszem . Gosc nie wysyła nie dostaje kasy. Przy drogich rzeczach lepiej rozpakowac pod pulpitem paczkomatu i przy swiadku nie z rodziny. Kamera nagrywa. Byc moze przy wałku byłby to dowod ze nie dostales co zamowiles jesli w srodku była by np cegła cegła. Nie wiem jak olx radzi sobie z sytuacja ze dostales cegle zamiast stelli ale jakies zabezpieczenie to jest.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

A dlaczego tylko paczkomat? Bierzesz przez PP i otwierasz przy listonoszu.