Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

allegro / olx hit!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4745 odpowiedzi w tym temacie

#4501 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 08 czerwiec 2022 - 21:50

Napisz coś więcej

#4502 OFFLINE   sebek7575

sebek7575

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Sebastian

Napisano 04 lipiec 2022 - 20:21

https://www.olx.pl/d...67-IDO3xs7.html

Oferta uważam że bardzo dobra
  • S.N. lubi to

#4503 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 898 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 04 lipiec 2022 - 21:05

https://www.olx.pl/d...67-IDO3xs7.html

Oferta uważam że bardzo dobra

 

nie wiem czy taka dobra - z wysyłką tyle co nowe przez smarta na allegro... a tam mozna kupic pojedynczo...


  • Wanio i md30 lubią to

#4504 OFFLINE   Mariusz1990

Mariusz1990

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOlsztynek
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Nalewajko

Napisano 13 lipiec 2022 - 19:08

https://m.olx.pl/d/o...67-IDPyXcO.html
Nie wiem czy udało mi się poprawnie skopiować link ale oferta mega korzystna 😁 Gdyby nie to że jest tam tak mało Srajderów to sam bym kupił 😂😂😂.

#4505 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 781 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 13 lipiec 2022 - 19:12

Uwazaj bo od takiej transakcji sie PCC płaci

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#4506 OFFLINE   kineret

kineret

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaWrocław i okolice
  • Imię:Aleksander

Napisano 13 lipiec 2022 - 20:49

https://m.olx.pl/d/o...67-IDPyXcO.html
Nie wiem czy udało mi się poprawnie skopiować link ale oferta mega korzystna Gdyby nie to że jest tam tak mało Srajderów to sam bym kupił .

Nieźle. Śmieszne rzeczy tu czasem wstawiacie, ale ten to faktycznie jest wyjątkowy  ;)


Użytkownik kineret edytował ten post 13 lipiec 2022 - 20:51


#4507 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 13 lipiec 2022 - 21:09

To nasz kolega z giełdy co kupi wymieni i czasami za przesyłkę mu się zapomnie zapłacić.
  • Gad1979 lubi to

#4508 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 lipiec 2022 - 06:52

Wychodzi 5dych za sztukę. Biorąc pod uwagę, że niektóre Salmo sprzedają się po stówie i więcej, to może to tanio jest🤔

#4509 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 14 lipiec 2022 - 11:26

Tyberiusz trzyma klasę a ja trochę się waham B)  :rolleyes:

https://www.olx.pl/d...67-IDxXYad.html



#4510 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 lipiec 2022 - 20:47

Tyberiusz trzyma klasę a ja trochę się waham B) :rolleyes:
https://www.olx.pl/d...67-IDxXYad.html

W moim mniemaniu gość zyskał tytuł kultowego, ileż to już lat bawi Nas i cieszy?!
  • golsyl, BOB i MajKar lubią to

#4511 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 20 lipiec 2022 - 11:20

On chyba sprawdza ceny na zagranicznych forach, typu eBuy i dostosowuje kwotę w pln do kwot w euro/dolarach, które wołają ludzie za granicą. No i ten psychol uważa, ze tylko jego wspaniałe rzeczy są oryginalne, a reszta ma podrabiane. Nawet kołowrotek z napisem „made in Japan” jest oryginalny tylko, gdy sprzedaje go Tyberiusz za 2800zl. Te po 1000zl to podróbki….

#4512 OFFLINE   mav3rick

mav3rick

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaPrzewóz
  • Imię:Emil

Napisano 20 lipiec 2022 - 12:23

Tyberiusz trzyma klasę a ja trochę się waham B) :rolleyes:
https://www.olx.pl/d...67-IDxXYad.html

Jaka jest realna cena tego kołowrotka? Kurde mojego Fiata bym sprzedał i mało by było

#4513 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2022 - 12:55

Mam ochotę i czas to napiszę, co myślę o panu ze Szczytna. Bardzo dużo emocji budzi tu od dawna. Sam kiedyś reagowałem emocjonalnie natykając się na jego ogłoszenia. Bywało, że robiłem sobie z niego jaja. Fakty są takie, że jest na OLX od dawna, sprzętu ma dużo, ceny wydają się, delikatnie to ujmując, zawyżone, wystawia towar, który osobie średnio zorientowanej ma wydać się wyjątkowy. Nie sądzę, żeby wycena jego oferty była efektem urazu głowy w dzieciństwie, toksycznych rodziców, czy pospolitego cwaniactwa. Może być tak, że facet chce się pochwalić swoimi zbiorami, a ceny mają mu wydłużyć pewną część ciała o dodatkowe pięć centymetrów. Zakładam jednak, że nie chodzi tu o anatomię, a o kwestie czysto handlowe. Nasze reakcje są takie, a nie inne, bo potrafimy ocenić przybliżoną wartość jego sprzętu, bo założyliśmy że uczciwy sprzedawca to ten, który sprzedaje w przystępnej dla nas cenie, bo mamy Tyberiusza za cwaniaka-naciągacza, bo wolelibyśmi natknąć się na takie ogłoszenie w dziesięciokrotnie niższej cenie i sami zrobić sobie dobrze. A może w tych emocjach nie dostrzegliśmy, że gość mógł wpaść na oryginalny pomysł i ten pomysł mu wypalił. Przecież tu na forum są tacy drobni Tyberiusze, wystawiający kilkucentymetrową, zmęczoną życiem drewnianą przynętę za 150 złotych, bardzo rzadki, choć lekko używany kijek za dwa i pół kafla, czy wobler z korzenia, którego sława skłania do zorganizowania licytacji w dziale kupię/zamienię. I na te oferty jest odzew, nie ma złośliwości, kupujący czują, że złapali pana Boga za nogi. Sprzedający jest zadowony. Tanio kupił, cierpliwie wyczekał moment i sprzedał drogo. Kupujący jest szczęśliwy, bo chciał mieć i mu się udało. Nie ma pokrzywdzonych. Zakładając, że Tyberiusz nie oferuje uszkodzonych, czy naprawianych wędek, kołowrotków w stanie innym niż opisywany, a kupujący są zadowoleni z transakcji, to ich samopoczucie jest chyba w tym przypadku najważniejsze. Nie rozumiemy, że mogą być takie osoby? Zamożna żona, chcąca kupić efektowny prezent wędkującemu mężowi, grupa przyjaciół, czy pracowników zrzucająca się na ekskluzywny upominek dla kumpla czy szefa, kolekcjoner sprzętu, który nie żałuje forsy na swoje zachcianki, a na szukanie okazji szkoda mu czasu. Sądzicie, że takich ludzi nie brakuje? Myślę, że jest sporo, więc trafił się typ, który gromadzi, wystawia na sprzedaż i bardzo cierpliwie czeka. I w sumie jest mi obojętny, w porównaniu z forumowiczem, któremu przelałem siedem dych za kupione na koleżeńskiej giełdzie trzy woblerki i od ośmiu miesięcy słuch o nim zaginął.

#4514 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 20 lipiec 2022 - 13:39

To prawda, Tyberiusz ma tu swoich naśladowców, tylko w mniejszej skali. On ma po prostu dostęp do takich rarytasów, za które można, jeśli są w stanie nówki, zażądać każdej ceny, ponieważ część z nich, nawet przy grubym portfelu i wielkiej determinacji poszukującego, jest nie do kupienia. I to nie tylko w Polsce, lecz na całym świecie. Natomiast często, nasi Tyberiusze sprzedają na giełdzie z dużym przebiciem, np. woblery Salmo, książki wędkarskie czy Certate Hyper Custom i jakoś nie zauważyłem, aby kogoś to specjalnie bulwersowało. Proceder jest więc ten sam, tylko w innej skali. Inna rzecz, że kupując oferowany przez niego przedmiot, nauczony doświadczeniem sprzed lat [na szczęście wtedy pojechałem do Szczytna], musiałbym odebrać osobiście, albowiem jak się wtedy okazało "nie wszystko złoto co się świeci"...


  • Maciej W. i BOB lubią to

#4515 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 20 lipiec 2022 - 15:14

Jaka jest realna cena tego kołowrotka? Kurde mojego Fiata bym sprzedał i mało by było

Jak w przypadku większości tego (niby) oferowanego przez niego sprzętu cena nierealna. Z tej prostej przyczyny, że nikt za tego Presidenta II nawet w tej wersji DE i choćby miał seryjny numer 001, nikt tyle nie zapłaci. Bo kto? Szaleniec bez pojęcia o faktycznej wartości tego kołowrotka?  Takich rzeczy szaleńcy raczej nie kupują. Żaden poważny kolekcjoner lub muzeum też nie kupią za tyle. Bo już by się sprzedał. Moim zdaniem połowa tej ceny jest do przyjęcia i za tyle ewentualnie kołowrotek mógłby pójść To i tak dużo więcej niż taki (może ten sam?) był do kupienia kiedyś na Allegro. To mitoman, któremu nie zależy na sprzedaży. "Praca jak z bajki Andersena", "niepokojąca czerń", "absolutnie luksusowy i elitarny". Lubię czytać te jego teksty. :) Tylko ja Tyberiusz zaliczam się do elity i tylko mnie stać na takie luksusy. No i wszystko jasne. ;)


  • MaleX, mav3rick i bob74 lubią to

#4516 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2022 - 16:04

Może masz rację, ale weź pod uwagę, że nie mamy danych o ilości dokonanych transakcji tego pana. Jeśli mu się to spina finansowo, to robi to co robi i będzie to robił dalej. Jego prawo. Patrzenie przez nas na przedmioty i ich ceny, a potem komentowanie w gruncie rzeczy nie ma żadnego znaczenia. Pan Kowalski, czytający w gazecie, że obraz Malczewskiego będzie wystawiony na aukcji i sprzeda się prawdopodobnie za dziewięć milionów złotych, stuka się w czoło. Jak można za kawałek płótna ze scenką rodzajową wydać kwotę, która jego rodznie zapewniłaby bardzo wygodne życie na kilka pokoleń wprzód? Tymczasem ktoś podnosi tabliczkę i realizuje swój kaprys. Podobnymi przykładami można sypać jak z rękawa. Tu inna skala, ale mechanizm podobny.
  • S.N. lubi to

#4517 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 20 lipiec 2022 - 18:48

Dziwię się, że Wam się chce :) Jeszcze w styczniu... lutym to może bym zrozumiał, ale teraz? :D


  • Dano., MajKar i bob74 lubią to

#4518 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10147 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 lipiec 2022 - 19:12

Kamil, a Tobie się chce tylko w styczniu, lutym...? :(  :o  :D


  • cyprys19, MajKar i bob74 lubią to

#4519 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 lipiec 2022 - 20:01

Ryby nie współpracują, to wziąłem sobie kilka dni wolnego.

#4520 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1098 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 20 lipiec 2022 - 22:06

Bardzo łatwo możemy sprawę zweryfikować. Zrzućmy się w kilku, kupmy tego Presidenta i wystawmy go gdzieś w necie. Za równowartość w dolcach, bo u nas nikt go za dziesięć tysiaków nie kupi. To raczej pewne. Ktoś wchodzi w taki interes? :)  Przypominam sobie, że jakieś dziesięć (może więcej) lat temu znalazłem wystawiony w necie za 6.500 dolarów kołowrotek muchowy którejś z amerykańskich (nieistniejących od dawna) wytwórni. Kołowrotek sygnowany numerem 1, prawdziwy rarytas i to nie była oferta osoby prywatnej na jakimś ebayu. Kołowrotek wisiał niesprzedany przez kupę lat. Może jeszcze jest do kupienia. 

Będę śledzić aukcję Tyberiusza. Ale jestem przekonany, że jeśli zniknie, to nie dlatego, że ktoś ten kołowrotek kupi. Gdyby rzeczywiście chciał go sprzedać, to wybrał chyba najgorsze miejsce. Bogaci wędkarze-kolekcjonerzy z USA czy Japonii raczej nie odwiedzają OLX. :D I wszystko jasne.


Użytkownik jachu edytował ten post 20 lipiec 2022 - 22:12





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych