Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Metanium 2013 vs Daiwa Steez 103 SHLA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 24 grudzień 2013 - 15:08

Panowie planuję zrobić sobie prezent w postaci nowego kołowrotka. Proszę Was o poradę, którym kołowrotkiem będę uzyskiwał dalsze odległości rzutowe- Shimano Metanium 2013 czy Daiwa Steez 103 SHLA? Kij to 2.4 - 2.7; 5/8oz a stosowane przynęty będą zaczynały się od 3" gum na 5g główkach.



#2 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2013 - 15:30

Coraz dziwniejsze te pytanie ale zapewniam ze obydwoma mlynkami rzucicsz na odpowiednie odleglosci ;)

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 15:39

przyslij mi ten kij i obydwa kolowrotki a ja sprawdze i ci powiem, ktorym mozna dalej rzucic :)


  • mifek i Predatorhunter lubią to

#4 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 24 grudzień 2013 - 15:52

Nie wiem czemu dziwne.

W przypadku stałej szpuli mogło by się wydać niezrozumiałe.

Ale tu mamy multiplikatory, a ich konstrukcja sama w sobie już sprawia ograniczenia w trakcie rzutu, zarówno w konstrukcji i jak i operowania nim (ustawienia np. hamulca).

A to może ja spytam, po kiego kupują co niektórzy lżejsze szpule, czemu ma służyć ten tuning?



#5 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:13

Po co inni kupuja to nie wiem nie mam i nie mam w planach. Aczkolwiek ja nie znam nikogo kto robi testy odleglosciowe i prowadzi jakies tabele itd. Kazdy w miare doswiadczony uzytkownik BC (Krzychu takim jest) powinien sobie zdawac sprawe ze roznice beda to nieznaczne. Nie liczy sie tylko konstrukcja ale opanowanie sprzetu i technika rzutowa. Nie ma gotowej recepcty i Krzychu musialby to sprawdzic samemu gdyz jeden radzi sobie z svs lepiej a drugi z mag force. Ja bym wrzucil do wyscigu np. Daiwe T3 bo to podobno konstrukcja do dalekich rzutow, do tego dzieki hamulcowi 3D rzuca sie bardzo luzno i lekko (slowa kolegow probujacych mnie przekonac). Porownywali mlynki steez 100shl i T3 i wygrala bezkonkuryncyjnie T3.

#6 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:18

Po co inni kupuja to nie wiem nie mam i nie mam w planach. Aczkolwiek ja nie znam nikogo kto robi testy odleglosciowe i prowadzi jakies tabele itd. Kazdy w miare doswiadczony uzytkownik BC (Krzychu takim jest) powinien sobie zdawac sprawe ze roznice beda to nieznaczne. Nie liczy sie tylko konstrukcja ale opanowanie sprzetu i technika rzutowa. Nie ma gotowej recepcty i Krzychu musialby to sprawdzic samemu gdyz jeden radzi sobie z svs lepiej a drugi z mag force. Ja bym wrzucil do wyscigu np. Daiwe T3 bo to podobno konstrukcja do dalekich rzutow, do tego dzieki hamulcowi 3D rzuca sie bardzo luzno i lekko (slowa kolegow probujacych mnie przekonac). Porownywali mlynki steez 100shl i T3 i wygrala bezkonkuryncyjnie T3.

To już jest konstruktywna odpowiedź. Nie miałem nigdy multika z nowym systemem rzutowym Shimano, nie miałem również Steeza. Gra jest warta zachodu a bardziej ładnych ryb łowionych z brzegu :).

Nie chce mi się również kupować obu konstrukcji, żeby po testach sprzedać jeden z nich :).



#7 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:25

Jeszcze co Cie moze Krzychu zainteresuje to Megabass FX68L, konstrukcja bazuje na T3 ale ma inna lzejsza szuplke. Cenowo wypada chyba nawet taniej od steeza. Jesli poczekasz to w przyszlym roku ma wyjsc Tatula 103 jako wersja JDM niestety o cenie jeszcze nic nie znalazlem.

#8 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:26

Na chwilę obecną na plus przemawia Metanium 13- nowa przekładnia i nowy system hamulca rzutowego. Również cena metanium niższa, nawet po tuningu w szpulę Yumeya. 



#9 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:27

Jeszcze co Cie moze Krzychu zainteresuje to Megabass FX68L, konstrukcja bazuje na T3 ale ma inna lzejsza szuplke. Cenowo wypada chyba nawet taniej od steeza. Jesli poczekasz to w przyszlym roku ma wyjsc Tatula 103 jako wersja JDM niestety o cenie jeszcze nic nie znalazlem.

Kusisz tą Daiwą. Jedyny reel jaki mam z tej stajni to Zillion i w sumie jestem z niego bardzo zadowolony!



#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:31

nic w tym dziwnego, zillion po prostu wymiata :)



#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:48

Mnie tez kusili a nie kupilem bo na moich wodach odleglosci 40-45m sa wystarczajace. Zillionka sam mam i tak jak Pitt wspomnial maszynka wymiata. Dla mnie ten nowy metanium odpada tylko ze wzgledow optycznych, poprostu mi sie nie podoba. Mysle ze ta T3 jest ciekawym rozwiazaniem a w szacie MB nawet to ladne :D

#12 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 24 grudzień 2013 - 16:55

Mógłbyś jeszcze spróbować z Abu Garcia Revo MGXTREME.. Także dobra maszynka do dalekich rzutów lżejszymi przynętami .



#13 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 24 grudzień 2013 - 18:01

Krzychu a gdzie mialby ten zestawac byc uzywany? Duza nizinna rzeka, zaporowki czy zwirownia z brzegu? Czy bardziej loski i trotki? Bo moze zillion HLC tez by sie nadal? Kwestia linki tez nie bez znaczenia, mono czy pletka? Najbardziej budzetowo to chyba metanium 2013 wypada. Do tego dla zainteresowanych wiele mozliwosci tuningowych moze zawsze w jakims stopniu pomoc osiagnac zamierzony cel. Daj znac na co padlo.

#14 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 24 grudzień 2013 - 19:48

Celem są sandacze z jednej że śląskich zapór. Czasem sandacze są przy brzegu, ale czasem trzeba daleko śmigać, żeby się do nich dobrać. Przynęty to najczęściej gumy i koguty w gramaturach główek od 5 do 15G. Do tej
pory używałem skorpiona 1000 xt że szpula yumeya i chronarcha. W tym roku udało się wyciągnąć bydlę 87cm więc jest o co walczyć.:P

#15 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 20:27

Nie znam Metanium i Steeza , łowię za to Daiwą Zillion PE Specjal sandokany  i bolce, po drodze jakieś szczupaki i okonie .Maszynka obsluguje od gum 2,5" na 4g już wystarczające odległości ,a od 7g+3" wymiata w pełnym komforcie ,aż po gumaki 4"+25g .Rzuty bardzo dalekie w porównaniu np.  z curado 201E i Revo SX. Wysokie przełożenie 7.9/1 szybciutko kasuje luży przy gumowaniu , a bolcowe woby prowadzi bez najmniejszych oporów i bezszelestnie :) Polecam szczerze :D

Ma ktoś może namiar na szpulkę do tej cudnej maszynki . :)



#16 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 20:50

Nie znam Metanium i Steeza , łowię za to Daiwą Zillion PE Specjal sandokany  i bolce, 

 

Czy to jest 100HL? 



#17 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 24 grudzień 2013 - 20:54

PE Special tylko 100HL :)



#18 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 20:57

No nie, bo masz 100H lub 7.9 . Złota i czerwona. 100h ma Hyper didgigear, a 7.9 nie.  :)


Użytkownik Krzysiek_W edytował ten post 24 grudzień 2013 - 21:08


#19 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 21:00

Krzysiek dokładnie taki

http://www.mefistofi...-79l-p-883.html



#20 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 24 grudzień 2013 - 21:01

No nie, bo masz 100H lub 7.9 . Złota i czerwona. Jedna ma Hyper didgigear a druga nie.  :)

Oddaje honor, nie widziałem tej czerwonej jeszcze :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych