Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Białostocki-cudowne zmiany....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 26 grudzień 2013 - 15:51

W PZW Białystok idzie ku lepszemu....od nowego sezonu trolling jest zakazany. Nawet nie oponowałem (choć sam trolowałem na Siemianówce) bo 90% towarzystwa to byli ortodoksyjni mięsiarze.... Działacze okręgu na wniosek delegatów (starych działaczy z kół,co to łowią przeważnie płotki na spławenek z gęsiego pióra) wprowadzili zakaz trola,tylko jakoś zapomnieli ze mieli też rozwiązać od 2014 (nowy operat) umowę z rybakiem na zalewie , co obiecywali od kilku lat...

 

Teraz to wygląda tak: trollingowcy zostali wywaleni z Siemianówki,a rybacy zostają....Brawo!!!

 

Ja (wywalony z Siemianówki żeby rybacy mieli więcej miejsca na stawianie siat) opłacę składki w okręgu Siedleckim gdzie:

 

-widuję dość często kontrole PSR nad Bugiem

-od nowego roku są  górne wymiary

-mam więcej porozumień

-nikt mi nie zakazuje łowić tak jak lubię

-i nie ma rybaków

 


  • Mirek*, Dienekes i czocho lubią to

#2 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 26 grudzień 2013 - 16:54

Ale jajca, tyle obietnc... Jak dla mnie jest to jawne plucie w twarz, tak wiele o tym sie mowilo, ze to bedzie przelomowy rok i faktyczne bedzie... Wojtek, bede musial Ci przekazac karte, abys opalcil mi skladki w normalnym okregu...

#3 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 26 grudzień 2013 - 19:40

Też zmieniam. Niech biorą kasę od rybaków, ja się do siatek nie dorzucę.


  • plenoque lubi to

#4 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 26 grudzień 2013 - 19:55

Wykrywalność sieci kłusowniczych na pewno "wzrośnie", przy braku możliwości trollingowania.

;)



#5 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 26 grudzień 2013 - 21:05

ale kicha.

rybacy stawiali sieci od Tarnopola do duzej wyspy i tak zostanie.

wyłowili rybe dla PZW i kasa ze składek za tzw karte wedkarską  PZW też zgarnirnie

 

co za państwo i co za ludzie



#6 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 26 grudzień 2013 - 21:28

...


Użytkownik cristovo edytował ten post 14 styczeń 2014 - 01:52


#7 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 27 grudzień 2013 - 10:28

Zgadzam się z Tobą że to wędkarze (do spółki z rybakami) wyczyścili zbiornik niemal do dna....,ale to PZW im na to pozwoliło....

 

Nie spotkałem się tam z kontrolą od kilku ładnych lat...(chyba nawet nigdy nikt mnie tam nie kontrolował).

 

Uważam że gospodarz dbający o swoją wodę powinien wprowadzić ograniczenia w zabieraniu drapieżników  i skoncentrować się na pilnowaniu wody,a nie zakazywać swoim członkom pewnych metod by pomóc zwiększyć wydobycie rybakom....

 

Ja gdybym teraz zrobił opłaty w PZW Białystok czuł bym się jak zwykły frajer i idiota...

 

Od trzech lat (gdy Siemianówka sięgnęła dna) działacze z okręgu wmawiali nam że teraz nic nie mogą zrobić z rybakami,ale operat jest tylko do końca 2013 i nowy będzie bez odłowów (sadystyczno-komercyjno-sanitarnych,czy jakoś tak.) , a tu na zebraniach wędkarze ni stad ni z .... dowiadują się że umowa z rybakiem będzie obowiązywała jeszcze rok,a może pięć,dziesięć, czy do końca świata...


  • pablo lubi to

#8 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 27 grudzień 2013 - 17:30

...


Użytkownik cristovo edytował ten post 14 styczeń 2014 - 01:52


#9 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 27 grudzień 2013 - 19:03

Co do kontroli to masz rację,słyszałem że skończyły się wraz z dodatkową opłatą za Siemianówkę... 

 

Nie spotkałem też nigdy (przez ponad 20 lat wędkowania) na wodach PZW Białystok kontroli PSR ,jedyne kontrole jakie widziałem to SSR z mojego koła w których sam często brałem udział.

 

Jeżeli zaś chodzi o twórców woblerów,to w Bielsku tylu ich co u ruskich rakiet,więc nie koniecznie ;)



#10 OFFLINE   juranty

juranty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:P

Napisano 28 grudzień 2013 - 08:15

W 2012 roku na lodzie kontrole na Zalewie Siemianówka odbywały się często. Po lodzie w końcu łatwiej dotrzeć do wędkujących. Jeżeli chodzi o wody okręgu białostockiego, to od pewnego czasu nie jeżdżę nad Narew, jak też nad Siemianówkę, bo złowić tam coś to naprawdę wielki wyczyn. Może ja łowić nie umiem? Jeżeli chodzi o składki na przyszły rok, to także nie widzę sensu ich płacenia. Płacić za siedzenie nad kałużą, w której nie ma ryb? Alternatywa pozostaje Biebrza, ale i tam cudów już nie ma. Kłusownicy i mięsiarze zrobili swoje. BPN jest tak rozległy, że tych kilku strażników nie upilnuje wód przed kłusownikami. Na lodzie na starorzeczach widziałem (minionej zimy) w BPN kilka razy otwory po stawianych w nocy sieciach (zorientowani wiedzą jak takie miejsce wygląda), rankiem oczywiście nie było już sieci i kłusowników. 

Jeżeli chodzi o Siemianówkę i rybaków, to przedmówcy mają rację. Pozyskiwane na tarliskach są tarlaki szczupaka, które po pobraniu materiału trafiają do łowiska komercyjnego, także z innymi gatunkami jest podobnie.Sieci ciągną się nieraz kilkaset metrów wzdłuż trzcinowisk, aby nic nie prześliznęło się. Mięsiarze trollingowcy jesienią zabierają nawet po kilkanaście sztuk szczupaka. Jesienią , gdy szczupak aktywnie żeruje "wędkarze" z łódek zarzucają po dwie żywcówki, a gdy nie ma brań poprawiają spinningami. Smutne to wszystko i do niczego dobrego nie prowadzi. Tak więc w 2014 roku wykupuję tylko licencję na Biebrzański Park Narodowy, na wody PZW szkoda pieniędzy. 



#11 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 29 grudzień 2013 - 00:43

Ja również nie mam zamiaru dokładać się do tego białostockiego cyrku, który jawnie stawia na "wedkarstwo" spozywczo-przemysłowe....nadzieje Wojtek były, ale wyszło jak zwykle....przynajmniej w........i trolla....tylko co to da.....samowolke dla rybaków i dodatkowe kilometry sieci....nikt nie patrzy na łapy bo łódek nie bedzie na wodzie....żyć nie umierać.............zostanie pustynia

 

cristovo nie znasz realiów zbiornika i układów nim rządzących, a czasy, z których pamietasz zalew dawno odeszły w dal jak w piosence.....jesli chcesz zobaczyc jak wygladaja te odłowy "statysyczno-sanitarne" w praktyce to zapraszam.....badz te min 30-60 dni na wodzie w roku  to zobaczysz  takie cuda, że  koledzy  nie uwierza jak im powiesz ;) ....jesli ci to nie robi podrzuc na priva te metrowy, bo ja tez raczej sceptyk jestem :D

 

Kontrole w ostatnich latach to jakaś kpina....weekendowo- pokazowe przeloty policji po zbiorniku w środku dnia maja rozwiązać problem miesiarzy i kłusoli? dobry żart....osobiście  przez ostatnie 5-6 lat kontrole miałem.....raz... w tym roku ;) jak spływałem bez światła tuz po zachodzie słońca! ;) ....100m od brzegu :D...... kompletna porazka jesli chodzi o PSR na siemianówce od dawna!!!! 

 

Kontroli na Bugu i Narwi ponad 15 lat nie stwierdziłem :D a nie łowie przecież na tajemnych miejscach ukrytych przed całym światem :P

 

...i jak myślicie ...bedzie lepiej? ;)

 

 

aha....płace w siedleckim i toruńskim....podziękował ;)


Użytkownik czocho edytował ten post 29 grudzień 2013 - 00:44


#12 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 29 grudzień 2013 - 00:45

....a ten słynny Wobi , to nad morzem robi ;)  :P



#13 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 29 grudzień 2013 - 01:20

...


Użytkownik cristovo edytował ten post 14 styczeń 2014 - 01:52


#14 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 29 grudzień 2013 - 01:58

Czaje czaje ;)

metrówy są.... i sporo wieksze potwory, ale kiedys jesienia w dobre dni na kilkanascie-kilkadziesiat lodek takich metrowek bylo kilka na dzien, a teraz to na całą jesien ;) ....najwiecej metrówek łowią rybacy ;) w sieci, ale tak widocznie trzeba :D

 

...a widełki?...można wprowadzic dolne...górne...środkowe...boczne ;) .....co to da jak klimatu na bajorze juz nie zmienisz :(



#15 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 29 grudzień 2013 - 07:38

...wysadzić tamę, przynajmniej poziom wody w narwi będzie zależał od warunków przyrodniczych, a nie wypaczonej retencji i dziwnych decyzji o trzymaniu bądź nie wody. Narew mogła by się odrodzić i ch...j z tą kałużą.


  • Hesher lubi to

#16 OFFLINE   grzegorzp

grzegorzp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 grudzień 2013 - 12:42

...wysadzić tamę, przynajmniej poziom wody w narwi będzie zależał od warunków przyrodniczych, a nie wypaczonej retencji i dziwnych decyzji o trzymaniu bądź nie wody. Narew mogła by się odrodzić i ch...j z tą kałużą.

popieram, ... na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego planują zbudować kolejne progi piętrzące (projekt - str. 77, do 22 stycznia można zgłaszać uwagi) co jest skutkiem m.in. istnienia tej wielkiej kałuży zgniłej wody. 



#17 OFFLINE   olo1

olo1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 styczeń 2014 - 10:39

To może jakaś podpowiedż :) co do miejsca gdzie teraz można trolować , lubie tą metodę .Zaznaczam ,że mięsiażem nie jestem i wiekszość rybek wraca do wody .

 

 Po siemce popływałem troszke bez rewelacji.Co do kontroli to prawda w dni wolne  bywała ( policja kontrolowała dokumenty,kapoki itp. )



#18 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 20:13

Cały okręg podlaski to porażka, pochodzę z Augustowa gdzie masowo rybacy kłusują!!!!!!!! Panowie banda starych dziadów rządzi i tak jest. Ehhhhhhhhhhhhhh Banda komuchów!!!!!!!!!!!!!



#19 OFFLINE   kamilos

kamilos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Lokalizacjawasilkow
  • Imię:kamil
  • Nazwisko:sienko

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:53

albatros zgadzam sie z toba w 100% 


  • NARA lubi to

#20 Guest_keri_*

Guest_keri_*
  • Guests

Napisano 08 maj 2016 - 08:45

Rabunkowa polityka PZW na zbiorniku Siemianówka trwa w najlepsze.

http://forum.ryby.or...ighlight=#49227


  • martek, tomi101 i NARA lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych