Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1641 odpowiedzi w tym temacie

#801 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 27 marzec 2014 - 21:59

hlehle  pstrag 80 wystepuje w malym cieku nie oznacza ,ze ta ryba jest endemiczna dla tego cieku[nie sadze ze większość przyrostu odbywalo się w tej malej rzece ]moja teoria polega na tym ze ryby nawet te wielkie] emigrują choć wracają czasowo do okolic swoich narodzin jeśli chodzi o pstrągi to tylko teoria Było o trociach to ryby 2 srodowiskowe przyrosty to inna bajka Kiedys długo rozmawiałem z człowiekiem do Glowatek z Lopusznej o populacji lososia i troci z Dunajca z czasów z przed zapory ziemnej na Wisle we Wloclawku i zgodnie stwierdziliśmy ze rozmiary tych ryb spowodowane było ta 2 srodowiskowoscia mysle ze pomorskie pstrągi tez wplywaja do słodkich zatok Baltyku i to tez ma wpływ na wielkość tych ryb.Jeszcze jedno material zarybieniowy bazujący na karmach granulatowych ma negatywny wpływ na populacje pstrąga ale to inna bajka.



#802 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 22:37

@mariusz13 zapewniam Cię , że ten pstrąg dorastał w tej małej rzecce, ponieważ pstrągi mają tam kosmiczne przyrosty. Nie migrują do morza, bo nie znają teleportacji, a innych większych zbiorników też tam nie ma.



#803 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 28 marzec 2014 - 07:51

Taki offik

 

Badania to jedno, a warunki do wzrostu to drugie. Przykład z mojego życia. Mam dostęp do stawu około 20x80m. Zbudowano go na malutkiej rzeczułce od zera. Przez kilka lat służył jako basen P-Poż dla ochotniczej straży. Potem wpuszczono do niego karpie, by je odłowić dla ludności za dwa lata na wigilię. Po kolejnych dwóch latach w stawie odkryto dużo kiełbi oraz płoci. Za rok coś zaczęło ganiać te ryby. Okazało się, że to okonie nie przekraczające 16cm. Brały na wirówki jak wściekłe. Trzy lata później łowiliśmy w tym stawie okonie przekraczające 40cm. Rekord padł dwa lata później 51cm. I niech mi teraz jakiś naukowiec udowodni, że okoń długo rośnie.

 

Z pstrągami mam notatki ze swojej rzeki. 3+ w rzece od palczaka, ponad 40cm. To się nazywa wzrost! Daniel wie o co chodzi.



#804 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 28 marzec 2014 - 09:12

Joker okon w zbiorniku 15-30 letnim ma przyrosty bardzo niewielkie Sprawa ma się odmiennie na zbiornikach nowo zalanych przyrosty mogą zadziwiać .hlehle mowiac o pstrągach miałem na myśli polskie rzeki ,80 cm pstrągi z malej rzeczki w Pl.to już odlegla historia z przed 15 lat....[osobiście widziałem takie pod 70"] większych niestety nie.



#805 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1605 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 28 marzec 2014 - 09:55

Taki offik

 

Badania to jedno, a warunki do wzrostu to drugie. Przykład z mojego życia. Mam dostęp do stawu około 20x80m. Zbudowano go na malutkiej rzeczułce od zera. Przez kilka lat służył jako basen P-Poż dla ochotniczej straży. Potem wpuszczono do niego karpie, by je odłowić dla ludności za dwa lata na wigilię. Po kolejnych dwóch latach w stawie odkryto dużo kiełbi oraz płoci. Za rok coś zaczęło ganiać te ryby. Okazało się, że to okonie nie przekraczające 16cm. Brały na wirówki jak wściekłe. Trzy lata później łowiliśmy w tym stawie okonie przekraczające 40cm. Rekord padł dwa lata później 51cm. I niech mi teraz jakiś naukowiec udowodni, że okoń długo rośnie.

 

Z pstrągami mam notatki ze swojej rzeki. 3+ w rzece od palczaka, ponad 40cm. To się nazywa wzrost! Daniel wie o co chodzi.

Ryba 3+ ponad 40cm to często norma na nizinnych i pomorskich rzeczkach.Wszystko zależy od bazy pokarmowej i rasy(pochodzenia materiału).Kilkanaście lat temu bylem świadkiem zarybiania dwóch na pozór identycznych rzeczek  materiałem z tego samego worka.Rzeczki były praktycznie identyczne ,niewielkie różnice tylko w termice i składzie ichtiofauny,w tej zimniejszej średnio o 2-3 stopnie występowały prawie wyłącznie cierniki+ śladowe ilości śliza,płotki i okonka.W drugiej była masa różnej drobnicy(okoń,płoć,ciernikowate,kiełb,śliz,różanka,koza i inne).Na pierwszej rzeczce na 40+ trzeba było czekać 5 lat,gdy na drugiej już w marcu trzeciego roku ryby miały 38-41cm. Ale żeby nie było tak kolorowo to na tej drugiej rzeczce przeżywalność (nawet większych asortymentów 5-7cm) była kilkukrotnie niższa niż na pierwszej...

 

Później przyszli źli ludzie i wszystko  wyrąbali...(bo to Polska)


  • patu, joker i czocho lubią to

#806 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 10:16

niektore posty mozecie brac jako caloroczny kawal prima-aprilisowy albo zwykly spam (jak kto woli i lubi) ... ja od stycznia czekam na numer telefonu do pewnego fina, najwiekszego fachowca od introdukcji musky w skandynawii B)

 

no to daj prosze ten numer telefonu, zadzwonie do tego pana w ten weekend, tylko podaj mi imie i nazwisko, zebym wiedzial kogo do telefonu poprosic :)

 

http://jerkbait.pl/t...okoń/?p=1364968



#807 OFFLINE   Kriss

Kriss

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 10:26

W zeszłym roku na jednej z rzeczek, na których łowię, koleś złowił znakowanego pstrąga 63 cm. Zberetował go, ale znaczek odesłał do PZW. Pstrąg był wpuszczony do tej rzeczki w 1996r.



#808 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 28 marzec 2014 - 11:14

pitt niestety nie każdy wyraza zgode na podawanie num.tel. niestety tym razem ten naukowiec nie wyrazil zgody [NOTABENE POWINIENEM TO WCZESNIEJ UZGODNIC ZANIM ZAPROPONUJE] podalem zrodla odn.tiger  musky  ......odnośnie psrtaga potokowego i lipienia wprowadzaniu i hodowli materialu zarybieniowego mam spore doświadczenie jeżeli ktoś ma ochote to chętnie oprowadzę po naszym klubowym mini ośrodku zarybieniowym na dowod ze to nie spam ;)  . pozdrawiam M.K



#809 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 11:17

hlehle mowiac o pstrągach miałem na myśli polskie rzeki ,80 cm pstrągi z malej rzeczki w Pl.

 

Pisałem o polskiej rzecce :)

 

W zeszłym roku na jednej z rzeczek, na których łowię, koleś złowił znakowanego pstrąga 63 cm. Zberetował go, ale znaczek odesłał do PZW. Pstrąg był wpuszczony do tej rzeczki w 1996r.

 

Dinozaur :-)

Potwierdzenie tego, że w warunkach wolnych przyrostów, ryby żyją znacznie dłużej.



#810 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 28 marzec 2014 - 11:21

Daniel to nie zdradzaj nikomu :ph34r:  taka rzeka w Kraju "dzikich ludzi"to skarb :)



#811 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 11:56

Daniel to nie zdradzaj nikomu :ph34r:  taka rzeka w Kraju "dzikich ludzi"to skarb :)

 

Dzicy ludzie już jakiś czas temu zauważyli, że pływają w niej dziwne duże ryby z kropkami.

Ślad po nich praktycznie nie został. Część udało się przerzucić do innej rzeki ...


  • kubaS 1 lubi to

#812 OFFLINE   PocoLoco

PocoLoco

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • LokalizacjaM
  • Imię:M
  • Nazwisko:K

Napisano 28 marzec 2014 - 12:04

Przykre..... My już nie robimy selekta [ przyjazdzaly wycieczki po mieso] ,ani palczaka tylko zarybiamy ikra lub wylęgiem  tylko "metoda wroclawska" W WODZIE ZOSTALY RYBY 10-15 cm...........kiedyś mnie zaczepil pewien jegomość i pojechal z takim tekstem po co tyle drobnego pstrąga ladujemy do rzeki ?bo zanim zleci robak do dna to uwiesza się ten maly.......(woda gorska :P }Ostatni rok cos robimy nie ma sesu tego robic ............chyba wyjade z Naszego Kraju .......tam gdzie sa ryby ;)


  • Parf lubi to

#813 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 29 marzec 2014 - 16:37

Załączony plik  IMG_2522 (640x427).jpg   222,95 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2548 (640x427).jpg   232,37 KB   11 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2563 (640x427).jpg   200,58 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_2568 (640x427).jpg   205,93 KB   14 Ilość pobrań

Dla podtrzymania na właściwych torach tematycznych



#814 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 17:01

Ja sobie na tenkarę i na wodzie nizinnej takiego złowiłem 40 staczka.

 

Załączony plik  P1180507.JPG   72,57 KB   14 Ilość pobrańZałączony plik  P1180520.JPG   69,52 KB   14 Ilość pobrań

 

 



#815 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 29 marzec 2014 - 17:43

Budzik dzwoni i nie chce się wstać, kolejny raz i myśl że chyba od puszcze. Motywacji nie dodaje świadomość że nie jestem z nikim umówiony...

Wstaje i jadę :) Nagroda jest wielka :D  44,5cm kropkowanego szczęścia...

Jednak nie do końca, podobny zrobił 3 młynki na wodzie i odpłynął :)

16gij4i.jpg

View My Video

ild4eu.jpg



#816 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 marzec 2014 - 19:35

Piękna wiosenna sobota. Spaceruję sobie z aparatem i robię zdjęcia tym ślicznotom, co słońcem zachęcone wyłażą sobie na potęgę. Zatem do wody wędruje gumowa koleżanka. Już na pierwszej prostce znalazła swego amatora. Ależ grrrubasek! 55, ale 2 kilo to mu się lekko urosło na biednych żabkach. Nieźle :-)

 

Załączony plik  1.jpg   72,24 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  2.JPG   144,58 KB   14 Ilość pobrań Załączony plik  3.JPG   128,04 KB   13 Ilość pobrań Załączony plik  4.JPG   86,07 KB   12 Ilość pobrań

 


Użytkownik smokwelski edytował ten post 29 marzec 2014 - 19:51


#817 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 29 marzec 2014 - 19:42

Pierwszych pięć fotek składa się na znakomitą historię połowu. 



#818 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 marzec 2014 - 19:48

Foty kiepskie, fakt. Niestety zaczyna być słonecznie i ciepło, na sesje zdjęciowe z rybkami nie ma czasu. Tym bardziej, że zwykle hasam samotnie. Nadrabiam widoczkami.


  • tlok lubi to

#819 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 29 marzec 2014 - 20:02

Piękne rybki panowie! Gratki wielkie!!

#820 OFFLINE   bartek860915

bartek860915

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 21:38

40, 47 - z ostatnich wypadów;)

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych