Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zlot jerkbait'a w Irlandii - wspomnienia


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 12 maj 2008 - 09:19

Witam,

Wczoraj pozno wieczorem dotarlem juz do domu. Musialem chwile wczesniej opuscic zlot ze wzgledu na lot.

@Ramay, @Yacare- dziekuje serdecznie za mile spedzony czas razem na lodce podczas dwoch dni. Jestescie na prawde super kompanami.

@Tomaszek, Krist444, Roch, Tpe1, Peresada, Vitacola- strasznie fajnie bylo was wreszczie poznac na zywo. Mam nadzieje ze nie ostatni raz.

@Remek, Friko, Hasior- ciesze sie z kolejnego spotkania.Mam nadzieje ze spedziliscie czas w Irlandi tak milo jak ja.

@Standerus- poradziles sobie ze wszystkim najlepiej jak bylo to mozliwe. Szkoda ze nie udalo sie wspolnie polowic ale na to przyjdzie czas we wrzesniu.

Pozdrawiam,

Bujo

#2 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 12 maj 2008 - 09:52

Dzięki chłopaki za wszystko.

Do zobaczenia wkrótce na rekinach i bassach. :mellow:

#3 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 12 maj 2008 - 10:01

No to ja juz niecierpliwie czekam na fotejszyns, plis :lol:

#4 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 12 maj 2008 - 10:07

Irlandzkie klimaty :mellow:

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  ire.jpg   99,46 KB   207 Ilość pobraÅ„


#5 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2008 - 12:06

Irlandzkie klimaty :mellow:


@Tomek,

jakieś ryby były, czy tylko był Guinnes?



#6 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2008 - 12:36

Ano wlasnie, cisza cos...czyzby tych Guinesow bylo kilka wiecej...? :lol:

Gumo

#7 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 12 maj 2008 - 14:13

Remek juz 4 pil a wy przy pierwszym :lol:

#8 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 12 maj 2008 - 14:22

[quote]
Irlandzkie klimaty :mellow:
[/quote]

@Tomek,

jakieś ryby były, czy tylko był Guinnes?


[/quote]


Pewnie, byliśmy nawet nad jeziorem :mellow:

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  ree.jpg   89,04 KB   194 Ilość pobraÅ„


#9 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 12 maj 2008 - 14:24

Remek juz 4 pil a wy przy pierwszym :lol:


Otóż nie, my byliśmy przy 4, a Remek ciągle pił pierwsze :mellow:

#10 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 12 maj 2008 - 14:27

Remek skupiał sie na słuchaniu was :mellow: , można wywnioskować z foty.

Pozdrawiam
Slider

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 maj 2008 - 15:14

[quote]
Irlandzkie klimaty :mellow:
[/quote]

@Tomek,

jakieś ryby były, czy tylko był Guinnes?


[/quote]


Pewnie, byliśmy nawet nad jeziorem :mellow:
[/quote]

Strasznie lakoniczne wypowiedzi. Ciężko się coś od was dowiedzieć... Szkoda.



#12 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 12 maj 2008 - 15:30

Rognis, po prostu nie wiem, co planuje Remek.

Ale, co tam.

W sobotę pływaliśmy po jez. Ree. Troszkę byliśmy zawiedzeni, ryb jak na lekarstwo. Największego pike'a (75 cm) złowił Hasior na ripperka...

Drugiego dnia przeprowadziliśmy łodzie z jeziora na Shannon poniżej Athlone. I to był strzał w 10. Szczupaki brały bardzo dobrze, tez nie za duże, ale 70-tek padło sporo na każdej łodzi. Były tez kontakty z większymi predatorami.

To na razie tyle.

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 maj 2008 - 15:52

W pewnym sensie zlot jeszcze trwa i Ramay, Vitacola i Yacare wciaż walczą na pstrągach, jutro jeszcze pewnie dogrywka szczupakowa. Chłopaki z PL włąsnie się powinni pakowac na samolot.

Wielkie podziękowania dla wszystkich którzy znaleźli chwilę i spędzili ją łowiąc z nami - było bardziej niż ok i mam nadzieję na dogrywkę w nie długim czasie!

wybaczcie ale większość z nas spała od czwartku 2-4h dziennie więc pewnie jutro pojawią się fotki i relacje.

Pogoda iście atomowa sprawiła że ryby zupełnie nie były skłonne do współpracy, łowiliśmy jedynie średniaki, ale myślę że w rozsądnych ilościach. Przygód po za planowych też nie brakowało (o jedno torfowisko za daleko feat. Remek i Ramay; get me out of here czyli team Pl pomaga mi wciagnąć w ciemnościach łódkę; nobody's left behind lub od zmierzchu do świtu czyli Ramay i Yacare bez paliwa na drugim końcu jeziora i tylko godzina do zmierzchu a szmat drogi do przystani - sponsored by Tomaszek et consores).
Przedsięwzięcie okazało się być trochę trudniejsze do zrealizowania niż się wydawało i bez pomocy naszych miejscowych forumowiczów - szczególnie Ramay raczej nie dało by się dopiąć - wielkie dzięki!

#14 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 12 maj 2008 - 16:14

Zapowiada sie bardzo ciekawa relacja.

Jak bedzie nastepny zlocik to moze tez bym wpadl, w koncu samolotem Ryanair jest tak tanio...kto wie :lol:

#15 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 12 maj 2008 - 18:17

Również dziękuję za wspólnie spędzony czas. Było przewędkarsko :D

I fotka:

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  sfda.jpg   82,8 KB   176 Ilość pobraÅ„


#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 13 maj 2008 - 08:54

Cześć,
Ja na chwilę bo ponownie wybywam więc muszę poczynić małe przygotowania.

Na samym początku będą podziękowania dla Standerusa za okazaną gościnę, opiekę, przewodnictwo i za wytworzenie niesamowitej atmosfery na zlocie. Wszystko było na wysokim, profesjonalnym poziomie. Bardzo Ci dziękuję! Pozdrów żonę i podziękuj jej jeszcze raz w naszym imieniu za to, że musiała nas znosić przez te kilka dni ... a to był przecież weekend. Pozdrowienia też dla syna i jedź z nim na ryby :D bo już pewnie nie może się doczekać.

Ramay, za współorganizowanie, za naszą wspólną wyprawę bo bagnie - oj było nieźle, niezapomniane wrażenia kiedy pół łąki pod Tobą faluje :D, no i za nocną wyprawę na Ree (byliśmy przejęci).

Peresada, zajefajnie się z Tobą łowi i było mi bardzo, bardzo miło że mogłem popływać z Tobą na Shanon - widać mamy podobne wędkarskie preferencje więc czułem się wyśmienicie.

Wszystkim naszym zlotowczom bardzo dziękuję za super imprezę. Na prawdę przekonałem się, że Irlandia to najbliżej z Polski położona Nowa Zelandia - wędkarski, fotograficzny i towarzyski RAJ!

Ryby? Hmmmm ... nie tylko po ryby tam pojechaliśmy. To był wyjazd, którego celem było poznanie różnorodności tego kraju. Spędziliśmy mnóstwo czasu na podróżnowaniu i co chwilę stawaliśmy krzycząc O ... k.... ale widok :D Na Ree było średnio - myślę, że trzeba by tam poświęcić kilka dni na znalezienie szczupaków bo jezioro ma potworne możliwości. Jeśli chodzi o Shanon to mogę powiedzieć jedno - niesamowicie!!!! Pogoda była raczej mało szczupakowa. Jednak tuż przed burzą zaczęło się ... a wtedy ... to biedny białoryb, który wypłynął gdzieś na otwartą wodę.

Co połowiliśmy? Dużo szczupaka do 75cm. Na prawdę było tego sporo. Były też wyjścia ryb powyżej 90cm.

A teraz ... byście widzieli z czym mieliśmy do czynienia :D

Pozdrawiam
Remek

Takim właśnie wozem poruszaliśmy się po Irlandii. Super sprawa i niekiedy bez Landa nie moglibyśmy wjechać w miejscówki pstrągowe. Przy okazji niekiedy wybawiał nas z opresji, o której napiszę w relacji.

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  5.jpg   270,21 KB   666 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  4.jpg   304,92 KB   684 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  2.jpg   228,41 KB   751 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  3.jpg   292,65 KB   702 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  1.jpg   388,41 KB   767 Ilość pobraÅ„


#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2008 - 09:00

Przygód po za planowych też nie brakowało (o jedno torfowisko za daleko feat. Remek i Ramay; get me out of here czyli team Pl pomaga mi wciagnąć w ciemnościach łódkę; nobody's left behind lub od zmierzchu do świtu czyli Ramay i Yacare bez paliwa na drugim końcu jeziora i tylko godzina do zmierzchu a szmat drogi do przystani - sponsored by Tomaszek et consores).
Przedsięwzięcie okazało się być trochę trudniejsze do zrealizowania niż się wydawało i bez pomocy naszych miejscowych forumowiczów - szczególnie Ramay raczej nie dało by się dopiąć - wielkie dzięki!


@standerus
Kuba, :lol: naprawdę dobry opis, usmiałem się do łez :lol: WIELKIE DZIĘKI za tak sympatyczne przyjęcie, opiekę, przewodnictwo, zarządzanie zlotem, poświęcenie rodziny, zdolności McGyvera - wymieniać mógłbym jeszcze długo :unsure: SZACUN !

@Ramay, @Peresada, @Yacare,@Bujo, @Roch, @Krist, @Tpe, @Hasior, @Vitacola, @Tomaszek - fantastyczne spotkanie, oby pierwsze z wielu :D

@remek - nie skÄ…p fotek B)

Pozdrawiam


#18 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 13 maj 2008 - 10:13

witam!
wszystkim serdecznie dziękuję za wspaniałą atmosferę. mimo wszystko pogoda choć nie szczupakowa to jednak sprzyjająca piknikom i odpoczynkowi na wodzie pozostawi Wam miłe wspomnienie o Irlandii
( choć nieco zafałszowane ) :lol: połowiliśmy trochę ryb, pojedliśmy jagnięciny wypiliśmy kilka pint w doborowym
towarzystwie, naprawdę udane spotkanie. oby takich więcej.
było mi bardzo miło poznać osobiście kolegów z forum i z niecierpliwością czekam na następny raz - czego i Wam i sobie życzę.
pozdrawiam!

#19 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 13 maj 2008 - 10:36

Remek! Fantastyczne zdjęcia. Nie jestem znawcą i nie potrafię ocenić walorów technicznych, ale klimacik uchwycony stuprocentowo.

Zaispirowany twoimi zdjęciami postanowiłem wreszcie sprawdzić, coż to jest za paskudztwo (to żółte, kolące, wszędziewirlandiirosnące). Wiedziałem (na 100%), że to nie ostrokrzew.

Ostrokrzew (łac. Ilex), w Irlandii znany jako holly możemy podziwiać na zdjęciu, które zamieściłeś jako nr 4 (to te małe drzewka).

Krzaczysko, któremu zawdziÄ™czasz bolesne ukÅ‚ucia to Ulex galii (polska nazwa rodzajowa to kolcolist) po ichniemu Broom albo Western Gorse tudzież Dwarf Furze :huh: -galicka nazwa: Giolcach shléibhe (nie pytajcie jak to siÄ™ wymawia).

Krzaczysko rośnie nawet do dwóch metrów wysoko. Kiedy przedzierasz się poprzez takie zarośla, obumarłe igiełki osypują się za kołnierz i po chwili masz je wszędzie... -średnia przyjemność.

Jak widać na zdjęciach Remka są stałym elementem irlandzkiego krajobrazu.

#20 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 13 maj 2008 - 10:40

Piekne widoki...jednak Irlandia to piekny kraj. Bylem raz i mi sie podobalo, ale to co widzialem na Remka fotkach to mnie powalilo z nog :huh: :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych