Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trocie i Łososie 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
293 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 06 styczeń 2014 - 22:29

No to Gratki :) mega mega mega zwierza!!!

pozdro



#22 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 06 styczeń 2014 - 23:09

Panowie, niech watek Trocie 2014 dotyczy faktycznie wiesci znad wody. Dyskusje o keltach i regulaminie proponuje prowadzic tu: http://jerkbait.pl/t...w-pro-i-kontra/



#23 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 07 styczeń 2014 - 00:44

Ale nim rzucił :)



#24 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:27

Piękna rybka gratulacje i wielkie brawa za zwrócenie rybie wolności.

 

Modliłem się żeby złowić 2 stycznia w Lubiczu rybę i wypuścić ją na oczach wszystkich może był by to jakiś krok w edukacji.

Ale niestety nie udało się 3 dni bez ryby tylko jedno delikatne branie.

 

@rózgaś też się mijaliśmy zaraz za młynem w Lubiczu 3 stycznia. Twarz wydawała mi się znajoma ale zorientowałem się dopiero po kurtce notabene takiej samej jak moja Wolfskina jak przeglądałem FORSa :)

 

4 stycznia spotkałem Pawła Nadrowskiego i miałem okazję obserwować w akcji holu trotki 70 cm w okolicach Nowej Wsi

 

Miło powspominać a teraz do roboty :)



#25 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 07 styczeń 2014 - 10:38

Piękny łosoś i piękna postawa łowcy,Gratulacje!!!

 

Ja walczyłem 4 dni na Wierzycy i Drwęcy,wiem że ryby były (kilka widziałem,miałem dwa trącenia) ,ale ja niestety na zero... (pierwszy raz od 2004 roku). Czuje się dziwnie  (nosi mnie na ryby,jak bym na nich nie był) ,ale...  bywa.... Wędkarstwo uczy pokory całe życie...Dodam jeszcze że warunki do łowienia były super,łowiło się jak w marcu,a nie styczniu.

 

Dawno nie łowiłem  w takim zagęszczeniu ludzi i już chyba zapomniałem jak to jest...tzn.że 90% trociarzy (jak i innych moczykijów) chodzi po rybę ,a nie na ryby...

 

Nie mniej jednak spotkałem i poznałem kilku,kilkunastu fajnych,pozytywnie zakręconych  chłopaków (bez osęki przy pasku) i tych serdecznie pozdrawiam.

 

W.


Użytkownik WOBI edytował ten post 07 styczeń 2014 - 16:52

  • boobinio lubi to

#26 OFFLINE   Sarniok

Sarniok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 57 postów
  • Imię:Michał

Napisano 07 styczeń 2014 - 12:29

A jednak marzenia się spełniają. W trzecim dniu łowienia melduję się samczyk, może nie jakiś gigant ale jak na pierwszą troć w życiu w sam raz ;). Pozdrawiam 
 
uvr0.jpg

 



#27 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 07 styczeń 2014 - 13:17

Gratki za rybki sarniok piękny samczyk

Byliśmy na Drwęcy jakieś brania były, kilka osób miało ryby.

(oskrobane 40+ i głupie komentarze na temat j.pl no i rycerzy nie brakowało) zmieniliśmy miejscówkę.

Ja tradycyjnie zhańbiony szczupakiem, kumplowi po chwili spadła a braciak złowił samiczkę 61

Padła na woblera do wobi.

Jak zgram zdjęcia to wrzucę.

 

 pozdr

Paweł

Załączone pliki


Użytkownik strzalka edytował ten post 07 styczeń 2014 - 16:51


#28 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 styczeń 2014 - 13:36

Gratulacje Michał wyrzeźbiony ciężko Samczyk :)



#29 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 07 styczeń 2014 - 16:13

Graty Michał!!! Ja podobnie jak kolega "Strzałka" na drwęcy jak to nazwał "zhańbiony szczupakiem" :) może w ten weekend będzie poprawka :D

pozdro



#30 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 07 styczeń 2014 - 17:05

Cztery dni cięzkiego 8-godzinnego orania Drwęcy dały tylko jedną trotkę na kiju ok. 40-45 cm, która spadła słabo zapięta po chwili holu :-(....do tego szczupak 68 i jeden pistolet ;-)....za to atmosfera,ludzie i pogoda były ok :-) i napewno wróce jeszcze w styczniu ;-)....Wojtek nie załamuj sie bo w depreche wpadniesz....trzeba jechać ,bo ślicznotki czekają w wodzie ;-)



#31 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 07 styczeń 2014 - 23:31

Nie przesadzałbym z tymi gratkami za postępowanie z tymi 94 cm - kiedyś na forum był mądry wpis "ryba która wypadnie z ręki = ryba która niebawem zdechnie" - Rybie organizmy nie są przystosowane do uderzania o twarde podłoże - narządy w środku pękają - wylew/krwotok i śmierć szybka lub nieco odwleczona.


  • c1eśla lubi to

#32 OFFLINE   Pszemo

Pszemo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Lokalizacjazahaczeni.net/wpwsblog

Napisano 08 styczeń 2014 - 10:27

Nie wydaje mi się żeby ryba ucierpiała.

 

Brzegi Drwęcy w większej ilości miejsc porośnięte są dużą ilością miękkiej trawy

Rybka na 99% wylądowała na trawie z tego co widać na filmie

 

Ale wątpliwości myślę może wyjaśnić sam łowca lub osoby towarzyszące



#33 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • LokalizacjaPl

Napisano 08 styczeń 2014 - 10:29

Nie przesadzałbym z tymi gratkami za postępowanie z tymi 94 cm - kiedyś na forum był mądry wpis "ryba która wypadnie z ręki = ryba która niebawem zdechnie" - Rybie organizmy nie są przystosowane do uderzania o twarde podłoże - narządy w środku pękają - wylew/krwotok i śmierć szybka lub nieco odwleczona.

Jak by dostała gałęzią w kark z pięć razy i później powisiała kilka godzin za ogon na drzewie to by na 100% nie przeżyła....,a tak kto wie łososie/trocie w drodze na tarło skaczą,spadają na kamienie ... i płynął dalej robić swoje....


  • zenobiusz, *Hektor* i czocho lubią to

#34 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:57

Zawsze się komus musiało nie spodobać, złowił kolega pieknego łososia i na pohybel większości wypuścił go i nadal źle bo ryba pewnie zdechła. Najlepiej jak by łowił muchą bez haczyka a jak z haczykiem to odchaczył rybe w wodzie bo po co pamiatkowa fota z prawie metrowym łososiem.



#35 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2014 - 12:24

według teorii @analityk trocie i łososie już dawno powinny ulec samozagładzie  B) tak jak Wojtek pisał, niektóre łososiowate pokonując przeszkody i skacząc, potrafią się wybić nawet na 3m (źródło: filmy przyrodnicze), nie rzadko spadając na kamienie, skały, beton...



#36 OFFLINE   beny1655

beny1655

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaDorzecze Parsęty
  • Imię:Bartek

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:13

to chyba nie widzieliście troci i łososi woalących o beton w Rościnie nad Parsętą.


  • Karol Krause lubi to

#37 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:38

Dziś w końcu udało mi się trafić coś godniejszego uwagi. Od początku roku to 21. ryba, jednak trocie w Morzu Norweskim nie powalają wielkością w przeciwieństwie do łososi. Większość ryb łowionych z brzegu mieści się w przedziale 30-40 cm, tak więc dzisiejsza zdobycz to dla mnie jakiś tam sukces, w końcu życiówka :) Wzięła jakieś 10 metrów ode mnie na smukłą wahadłówkę 12 gram w kolorze srebrnym z niebieskim akcentem. Wygląda jakby nie dawno zeszła z rzeki, bo straszna chudzinka, na boku widać było otarcia, no i nie zdążyła się jeszcze wysrebrzyć. 

Załączone pliki


Użytkownik kowalek87 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 16:08


#38 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:44

Najlepiej nie zacinać bo kaleczy pysk,nie holować bo się za bardzo zakwasi. Nie dotykać łapami bo nie daj Boże przejdą na nią bakterie,jak juz strzeli to modlić się o szczękościsk....a najlepiej to uprawiać virtualfishing i pisać sprzed monitora,wtedy wszystko jest takie megazaje...scie proste...

#39 OFFLINE   Roseth

Roseth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 postów
  • LokalizacjaDolina Mierzawy
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 styczeń 2014 - 14:02

kowalek87 gdzie łowiłeś/łoiwisz w Norge? Polecam norweskie wahadła sildy. Wiem, że niektórzy łowią skutecznie na lekkie pilkerki. Trafiła mi się też na boleniowe dorado, chyba tender.



#40 OFFLINE   kowalek87

kowalek87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaLubin/Fjellhamar
  • Imię:Piotr

Napisano 08 styczeń 2014 - 14:16

Łowię w okolicach Kristiansand, bo tutaj też mieszkam. Widziałem, że niektórzy stosują "pilkerki" 6-12 gram. Ja na razie stosuję nieduże wahadełka, ale na warsztacie mam do ukończenia kilka woblerów, tak więc w przyszłości będę próbował połowić na swoje wyroby.