Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Aparat dla wędkarza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1525 odpowiedzi w tym temacie

#821 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 kwiecień 2009 - 21:42

Nie ma problemu. Słyszałem jednak, że Nikon pracuje nad kolejną lustrzanką z ekranikiem. Myślę, jednak, że przełomu nie będzie i nadal będzie wysuwany w dół.

#822 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 kwiecień 2009 - 22:59

[quote]
Chodzi o wykorzytanie na polu wędkarskim. Gdyby miał wysuwany na bok ... to już bym poważnie się zastanawiał by wziąć takie body do plecaka. Wędkarz stawia aparacik na statywie, później zdalnie odpala. Na ekraniku możesz widzieć jak będzie wyglądał kadr. Właśnie czegoś takiego szukałem a tu ........ wyświetlacz od dołu tam gdzie mocuję statyw :(
[/quote]


Remek ma się pojawić następca D90, właśnie z wysuwanym na bok, nazywa się to to D5000, info masz na stronie nikona
[/quote]

D5000 to raczej następca D60, tak przynajmniej wyczytałem.

#823 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 21 kwiecień 2009 - 04:25

I dobrze wyczytałeś! :mellow:

#824 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 kwiecień 2009 - 09:51

Mnie interesuje niewielka lustrzaneczka, pod którą będę mógł podpiąć obiektyw stałoogniskowy 24mm f/2.8 ale by ta lustrzanczeka miała obracany ekranik w bok i by można ją było zdalnie odpalić. Jak taką wymyślą, bez względu na to czy to Canon czy Nikon to już rozbijam skarbonkę (kolejną świnkę :lol) i ustawiam się w kolejce. Innych firm raczej nie chcę choć interesujący może być nowy Panasonic w systemie 3/4 ...

Pozdrawiam
Remek

#825 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2009 - 10:36

Remek, jak napisalem, mozesz to miec w kazdej chwili... :D

Obracany ekranik a nawet odlaczany zupelnie jest juz dostepny i cena powinna zaczac spadac, na razie okolo 1400.
Czyli w cenie slabszego body.

Sprawa jest jeszzce prostrza jesli chodzi o zdalne wyzwalanie. Ja wzialem w miare proste bo nie musze odpalac z odleglosci 100m.

Lapie ostrosc, sprawdzilem...

http://www.zigview.c...rd7416r3utn.htm

Gumo

#826 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 kwiecień 2009 - 15:43

[quote]
Chodzi o wykorzytanie na polu wędkarskim. Gdyby miał wysuwany na bok ... to już bym poważnie się zastanawiał by wziąć takie body do plecaka. Wędkarz stawia aparacik na statywie, później zdalnie odpala. Na ekraniku możesz widzieć jak będzie wyglądał kadr. Właśnie czegoś takiego szukałem a tu ........ wyświetlacz od dołu tam gdzie mocuję statyw :(
[/quote]


Remek ma się pojawić następca D90, właśnie z wysuwanym na bok, nazywa się to to D5000, info masz na stronie nikona
[/quote]

D5000 to raczej następca D60, tak przynajmniej wyczytałem.
[/quote]

Dobra chłopaki dajcie spokój, byłem 30 kilka godzin na nogach

Gratka dla canonierów http://www.allegro.pl/item607912794_canon_ex_auto_dla_kolekc jonera_dwa_obiektywy.html
Może się komuś przyda. Jak by to był nikon, to by był już u mnie;-))))))))))

#827 OFFLINE   pafcio0

pafcio0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 24 kwiecień 2009 - 17:06

Że tak się wtrącę i pochwalę.
Dotarł do mnie właśnie nowy fotopstrykacz zakupiony po długich miesiącach wertowania internetu i dumania.
Panasonic Lumix LX3. W Polsze cena przekroczyła już 2000zł, mnie udało się wyszarpnąć nówkę za mniej niż 1500 na www.aukro.cz

Pierwsze wrażenia - baaardzo pozytywne. Właściwie to do niczego nie potrafię się na razie przyczepić. Odkrywam teraz zalety szerokiego kąta (początkowo mierzyłem w duże zoomy). Szalenie praktyczna jest możliwość wyboru proporcji obrazu 4:3, 3:2, 16:9. Stabilizacja, niskie szumy (czyste ISO400), kapitalny LCD.

Dochodzę do wniosku, że to idealna propozycja dla wędkarzy, którym nie uśmiecha się zabieranie lustrzanki (i osprzętu) na ryby, a szukają najwyższej jakości :D.

Kilka pierwszych fotek z podwórka:
http://img19.imagesh...g=p1000021e.jpg

Mam nadzieję, że następne fotki jakimi się pochwalę będą w galeriach Ryby 2009 :D

#828 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 kwiecień 2009 - 22:10

Pisałem o LX3 kilka stron wcześniej - jestem dokładnie takiego samego zdania - optyka i wykonanie jak na kompakt niespotykane.

#829 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3530 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 25 kwiecień 2009 - 00:26

Zdecydowałem się w ciągu najbliższych kilku tygodni zakupic w końcu lustrzankę. I tu mam dylemat...Wybrać 500D (ma u mnie kilka punktów przewagi), czy D5000? Do pojawienia się tych pstrykadełek w sprzedaży zostało trochę czasu, co Wy byście wybrali?

#830 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 25 kwiecień 2009 - 08:41

Cześć

Z jutrzejszym dniem stanę się posiadaczem D90'tki,uff w końcu!

Mam pytanie do was, w kwestii plecaka jaki możecie mi doradzić.Myślę żeby coś wybrać z stajni LowePro, nie orientuje się jak to wszystko wygląda objętościowo w stosunku do modelu plecaka. Plecak powinien pomieścić Body z szkłem plus dwa dodatkowe szkła, jedna może dwie lampy pewnie sb-800,adapter do ambrelli.Statyw, parasol będą w oddzielnym pokrowcu.

Czekam na wasze sugestie w sprawie plecaka.

Pozdrawiam
Slider

#831 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 kwiecień 2009 - 12:13

Ja odłożyłem na razie zakup lustrzanki cyfrowej, mam dobre analogowe. A do focenia na rybach nabyłem Canona A590IS za śmieszne pieniądze, nowego oczywiście. I jest całkiem spoko, przede wszystkim ma manualne ustawienia i wizjer optyczny.
Przykładowa fotka z automatu


Załączone pliki



#832 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2009 - 12:14

Zbyt nowe i niepoznane bym mógł się wypowiedzieć.

Znalazłem dzisiaj niezłą koncepcję aparatu Leica/Panasonic. Być może ukaże się na przełomie 2009/2010. Mnie się super podoba.

http://leicarumors.com/wp-content/uploads/2009/04/micro-four-thirds-rumors-01.jpg

http://leicarumors.com/wp-content/uploads/2009/04/micro-four-thirds-rumors-03.jpg

http://leicarumors.com/wp-content/uploads/2009/04/micro-four-thirds-rumors-10.jpg

http://leicarumors.com/wp-content/uploads/2009/04/micro-four-thirds-rumors-06.jpg

#833 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 25 kwiecień 2009 - 12:20

A ta Leica to dalmierzówka jak się domyślam ?

#834 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2009 - 12:25

To na razie koncepcja. System 3/4. I tak na prawdę to zwykły kompakcik jak LX-4 (czyli wszystko wyświetla się z tyłu na LCD)

#835 OFFLINE   pafcio0

pafcio0

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 25 kwiecień 2009 - 13:48

Super sprawa. Oby jak najpóźniej go wypuścili, chcę się jeszcze nacieszyć LX3 :mellow:

edit: pogrzebałem nieco - ta wizja powstała w fantazji pewnego Japończyka (któremu chyba bardzo się nudziło) w sierpniu 2008. Żadna firma takimi prototypami prototypów raczej by się nie chwaliła.
Jeśli chodzi o micro 4/3 to pół roku temu Olympus chwalił się prototypem, ale jak na razie cisza:
http://www.dpreview.com/news/0809/08092208olympus_micro_four _thirds.asp

#836 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 25 kwiecień 2009 - 20:06

Tak, tak to rzeczywiście plotki, ale tak jak wspomniałem koncepcja super. Kupiłbym taki mały kompakcik + 2-3 naleśniki - 21mm, 35mm i z 85mm i zapominam o wszystkim (w sensie sprzętu dla podróżników).

LX-3 jest super. Widać po Twoich samplach

#837 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 08:47

http://www.fkn.pl/1,...,wiadomosc.html

#838 OFFLINE   wizard

wizard

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Przemysław

Napisano 27 kwiecień 2009 - 13:41

Panowie a co z Nikonem D80 ? Podobno mial zostac wycofany ze sprzedazy :(

#839 OFFLINE   poplawok

poplawok

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaArklow

Napisano 27 kwiecień 2009 - 16:51

Zdecydowałem się w ciągu najbliższych kilku tygodni zakupic w końcu lustrzankę. I tu mam dylemat...Wybrać 500D (ma u mnie kilka punktów przewagi), czy D5000? Do pojawienia się tych pstrykadełek w sprzedaży zostało trochę czasu, co Wy byście wybrali?

Hej Tomek, a ja ci odpowiem troche inaczej na twoje pytanie. Pewnie nikt ci nie da prostej odpowiedzi Nikon czy Canon, bo to pytanie typu jajko czy kura? Porownaj sobie do tych luster cene dalszego osprzetu, bo pewnie na zwyklym kicie sie nie skonczy, moze to da ci jakas podpowiedz. Ale generalnie nie otym chcialem. To watek pt aparat dla wedkarza no i...sam posiadam Nikona D 60 oraz znam warunki w ktorych pewnie bys uzytkowal swoj aparat, gdyz lowie podobnie. jak dla mnie lustrzanka w takim klimacie nie za bardzo sie sprawdza-dlaczego?
1-jest ciezka i duza-moj zestaw z obiektywami wazy ponad 2kg i zajmuje sporo msca-jasne nie musisz targac wszystkich szkiel ze soba, ale zawsze zainteresuje cie jakis ptak lub foka, a 50mm nie masz z nia szans
2-slona woda, niepewne podloze po ktorym stapasz (skaly itd.) oraz wszechobecny piach (o czym swiadczy ilosc ziaren jakie nawssysalem do obiektywu 300mm) to nie jest wymarzone srodowisko dla aparatu
Dlatego wciaz na polowanie na bassy na irlandzkim wybrzezu wciaz zabieram starego dobrego kompakta Canona PS100IS
pozdro


#840 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 kwiecień 2009 - 17:33

Mój poprzednik podkreślił bardzo istotne kwestie ku rozwadze. Łowimy w różnych warunkach.
Raz jest to wędkarska zasiadka, spinning z łodzi, innym razem wielkorzeczne łowy na rafach, ostrogach, przykosach itp. a jeszcze innym łowy w bystrych potokach, zakrzaczonych małych rzeczkach i strumieniach, czasem jeszcze łowy z zapiaszczonej plaży a czasem z kutra z bryzgającą zewsząd morską wodą.
Bywa najczęściej, że warunki terenowe, jakie przyjdzie nam pokonać stwarzają mocną podstawę, dla użytkowania aparatów mniejszych, tańszych i........ po prostu wygodniejszych w użyciu.

Wczoraj po raz ostatni zabrałem ze sobą lustrzankę na ryby.
Mała zakrzaczona rzeka, częste brodzenie, wszędobylskie gęste krzaki, wysokie strome skarpy, podmyte brzegi a w torbie stosunkowo cenny sprzęt fotograficzny?
Bez sensu :wacko: .
Nie pstrykam fotek zawodowo. Czym innym zarabiam na tzw. życie.

Jeśli ktoś myśli inaczej, niech podda pod rozwagę, czy potencjalna fotka ryby warta jest ryzyka zniszczenia bądź utraty sprzętu, za parę tysięcy złociszy.
Myślę, że o odpowiedź nie trudno.
Rozumiem chęć robienia fajnych fotek, chęć posługiwania się dobrym sprzętem ale wówczas wędki zostawmy w domu.

Dlaczego o tym napisałem?
Otóż wczoraj, na prośbę kolegi, kupowałem mu kartę pamięci, do aparatu. Na moje pytanie: dlaczego, padła odpowiedź, że jego kieszonkowy aparat, z rodzaju idioten-kamera popływał w rybnej wodzie.
Aparat, po wysuszeniu wciąż działa. Tylko karta padła po tym przypadkowym eksperymencie.
Pytanie: czy nasza, wypieszczona lustrzanka, również wytrzyma taki eksperyment??? Czy ryzyko warte tej superfotki?





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych